Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA KOBIET
W Dniu Kobiet wszystkie funkcjonariuszki oraz panie pracujące w Policji obdarowane zostały kwiatami i poczęstowane słodkościami. Akcję, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, zorganizowali funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
KWP Gdańsk -
Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku z okazji Dnia Kobiet.
W szczególnym dniu jakim jest Dzień Kobiet, w imieniu całego kierownictwa garnizonu pomorskiego Policji oraz własnym, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, uśmiechu, radości i spełnienia najskrytszych marzeń.
KWP w Gdańsku -
Zatrzymany 34-latek odpowie za włamania do myjni w recydywie
Policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kradzieże z włamaniem do automatów z pieniędzmi na myjniach samochodowych. Poszkodowani wycenili straty na 7,5 tysiąca złotych. Kryminalni zatrzymanego mężczyznę doprowadzili do miejscowej komendy, gdzie śledczy przesłuchali go i przedstawili mu zarzuty. Okazało się, że za te przestępstwa będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Za kradzież z włamaniem w recydywie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Wznawiamy akcję profilaktyczną "Oznakuj rower"
Policjanci z Gdańska od 15 marca wznawiają akcję profilaktyczną "Oznakuj Rower". Zachęcamy mieszkańców Gdańska do wzięcia udziału w tym programie prewencyjnym. Akcja policjantów ma umożliwić identyfikację właściciela w przypadku odzyskania ukradzionego jednośladu, a tym samym ograniczyć kradzieże rowerów poprzez nanoszenie na nie cech identyfikacyjnych.
Gdańsk -
Policjanci wykorzystali drona w działaniach - Droga Krajowa 91
Dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym to główne zadanie, które spoczywa na policjantach drogówki. Dlatego wczoraj w działaniach - Droga Krajowa 91 tczewscy mundurowi wspólnie z kolegami z Gdańska obserwowali główne skrzyżowanie w Tczewie i wykorzystywali do tego bezzałogowy statek powietrzny. Dodatkowo tczewscy policjanci reagowali na wykroczenia kierowców na tej drodze krajowej.
Tczew -
Policyjny dozór dla 38-latka za znaczną ilość narkotyków
Tczewscy kryminalni zatrzymali 38-latka, który miał narkotyki. Mundurowi podczas kontroli osobistej oraz podczas przeszukania mieszkania znaleźli i zabezpieczyli prawie 40 gramów amfetaminy oraz wagę. Wczoraj funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Uwaga na fałszywych policjantów
Policjanci systematycznie przypominają o tym, jak nie paść ofiarą oszustów, którzy wyłudzają pieniądze metodą „na policjanta” i „na wnuczka”. Te działania profilaktyczne sprawiają, że policjanci otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Pomimo tego nadal zdarzają się seniorzy, którzy przekazują oszustom swoje oszczędności. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy oraz nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! W ciągu ostatnich dwóch dni telefony od oszustów odebrało 6 gdańszczan.
Gdańsk -
Kolejne nielegalne automaty wyeliminowane dzięki zgłoszeniu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzięki aktywności lokalnego społeczeństwa na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa malborscy policjanci wyeliminowali kolejne zagrożenie dotyczące nielegalnego hazardu. Mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Kwidzyna w jednym z malborskich lokali zabezpieczyli 9 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów o wartości 108 tys. złotych oraz prawie 10 tys. złotych gotówki uzyskanej z tego nielegalnego procederu.
Malbork -
Dopalacze, narkotyki i broń palna. 2 osoby zatrzymane przez słupskich kryminalnych
Zatrzymane dwie osoby, zabezpieczone dopalacze, narkotyki, broń palna i amunicja – to wynik pracy policjantów z wydziału kryminalnego słupskiej komendy, którzy o przestępstwa podejrzewali 20-latkę i jej 21-letniego partnera. Oboje usłyszeli zarzuty. Dzisiaj sąd zastosował areszt na okres 2 miesięcy. Grozi im kara do 10 lat więzienia.
Słupsk -
Policjanci apelują o ostrożność na drogach powiatu– od rana doszło już do 7 kolizji
Opady śniegu, śliskie, miejscami zaśnieżone i śliskie jezdnie i chodniki – taka zimowa aura przywitała dziś mieszkańców powiatu. W związku z trudnymi warunkami drogowymi policjanci apelują do kierowców o wzmożoną czujność i ostrożną jazdę, natomiast pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię oraz noszenie elementów odblaskowych. Dziś od rana w naszym powiecie doszło już do ośmiu kolizji drogowych.
Wejherowo -
Policjanci ostrzegają -oszuści wyłudzają dane kart płatniczych
Apelujemy do mieszkańców powiatu o zachowanie szczególnej ostrożność podczas transakcji internetowych. Prośbę kierujemy zarówno do kupujących, jak i sprzedających swoje przedmioty na różnego rodzaju portalach ogłoszeniowych. Oszuści opracowali nowy sposób na czyszczenie kont, wysyłają linki, za których pośrednictwem wyłudzają dane. Od początku roku mieszkańcy Kwidzyna stracili w ten sposób 22 tys. zł.
Kwidzyn -
Pijany rowerzysta spowodował kolizję
Policjanci ruchu drogowego interweniowali na ulicy Polnej w Kwidzynie, gdzie doszło do zderzenia rowerzysty z osobówką. Okazało się, że jadący jednośladem był kompletnie pijany. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu.
Kwidzyn -
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł laptopa oraz okradał drogerie.
Policjanci ze Skarszew przedstawili zarzuty 34-letniemu mężczyźnie, który ukradł laptopa z miejscowego kościoła. Jak ustalili śledczy, podejrzany mężczyzna włamał się również do odkurzacza na myjni samochodowej oraz okradał sklepy drogeryjne.
Starogard Gdański -
Policjanci kontrolują stosowanie obostrzeń związanych z COVID-19
Bytowscy policjanci przypominają, że słoneczne dni nie zwalniają nas ze stosowanie się do obostrzeń związanych z epidemią COVID-19. Tylko od początku marca mundurowi ujawnili prawie czterdzieści przypadków niestosowania się do ograniczeń w naszym powiecie. Codziennie prowadzone są działania poświęcone walce z koronawirusem. Policjanci przypominają o tym, że samodyscyplina, świadomość zagrożenia i dbanie o zdrowie swoje i najbliższych jest teraz najważniejsze.
Bytów -
Kradli paliwo na stacji benzynowej, zatrzymali ich kryminalni
Policjanci z Człuchowa zatrzymali we wtorek (2 marca) dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież paliwa ze stacji paliw w Rychnowach. 34-letni kierowca mercedesa na kradzionych tablicach rejestracyjnych w piątek 26 lutego zatankował do baniek w samochodzie olej napędowy o wartości prawie 1000 zł i odjechał bez płacenia. Kryminalni rozpoznali jego samochód pomimo tego, że gdy wrócił w rejon Człuchowa z zamiarem kolejnej kradzieży, miał już założone inne tablice rejestracyjne. Podczas zatrzymania okazało się również, że kierowca ma zakaz prowadzenia pojazdów i posiada przy sobie marihuanę. Sprawa jest rozwojowa, funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymani mężczyźni dokonali podobne przestępstwa w innych miastach.
Człuchów -
Wspólne działania policjantów i funkcjonariuszy SOK
Policjanci z prewencji wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzili wspólne działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na obszarach kolejowych. Pasażerowie pociągów na trasie Gdynia-Malbork mogli natrafić na funkcjonariuszy, którzy w ramach akcji zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów porządkowych oraz na stosowanie się do obowiązku zakrywania maseczką ust i nosa.
Tczew -
Policjanci pracowali na miejscu wypadku z udziałem motocyklisty w Bytowie
Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Lęborskiej w Bytowie. Jak wstępnie ustalili mundurowi przyczyną zdarzenia najprawdopodobniej, było nieprawidłowe wyprzedzanie przez motocyklistę. Niestety w wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna. Okazało się, że 25-latek nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą.
Bytów -
Odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków
Gdańscy policjanci zatrzymali 57-letniego mieszkańca Gdańska, który miał w mieszkaniu ponad 150 porcji narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, działał w ramach tzw. recydywy i teraz grozi mu 15 lat więzienia. Wczoraj sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Kolejna zatrzymana to 45-letnia gdańszczanka, u której w mieszkaniu policjanci ujawnili prawie 200 porcji amfetaminy.
Gdańsk -
W Pszczółkach powstaje nowy Posterunek Policji
Już wkrótce zostanie oddany do użytku nowy Posterunek Policji w Pszczółkach (p. gdański). Obiekt spełniający wysokie standardy zarówno obsługi klientów, jak i w zakresie warunków pracy funkcjonariuszy istotnie wpłynie na wzrost poziomu bezpieczeństwa mieszkańców.
Pruszcz Gdański -
Policyjny emeryt i funkcjonariusz po służbie zatrzymali złodzieja alkoholu
Policjantem jest się w każdej sytuacji, również po służbie, a nawet w stanie spoczynku, co udowodnili wczoraj funkcjonariusz referatu patrolowo-interwencyjnego z lęborskiej jednostki policji oraz emerytowany policjant, którzy zatrzymali złodzieja alkoholu.
Lębork -
22 Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem dla 31-latka
W miniony poniedziałek kartuscy kryminalni zatrzymali 31-latka, który był podejrzewany o włamanie na terenie skupu złomu. Dzięki wnikliwej pracy policjantów mężczyzna usłyszał 22 zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem do różnych obiektów na terenie Kartuz i okolicznych miejscowości. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Kartuzy -
Policjanci apelują: uwaga na oszustów internetowych – sprzedając, również możesz zostać oszukany!
Policjanci apelują o ostrożność w trakcie dokonywania zakupów i sprzedaży w Internecie. Coraz więcej osób korzysta ze sklepów internetowych oraz portali aukcyjnych. Pamiętajmy, że sprzedając produkty, również możemy paść ofiarą oszustów. W taki sposób można stracić oszczędności zgromadzone na kontach bankowych. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i ostrożność.
Bytów -
Policjanci zatrzymali włamywacza
Policjanci ustalili tożsamość i zatrzymali sprawcy włamania do dwóch garaży i samochodu. Funkcjonariusze przedstawią dzisiaj zarzut zatrzymanemu. Mężczyzna za to przestępstwo odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat więzienia.
Kwidzyn -
Bytowscy policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków
Policjanci zabezpieczyli znaczną ilość środków psychotropowych i odurzających. Mieszkaniec powiatu bytowskiego odpowie przez sądem za posiadanie dużej ilości narkotyków. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi 10 lat pozbawienia wolności.
Bytów -
40-latek w piekarniku ukrył narkotyki – teraz grozi mu do 10 lat więzienia
Działania kryminalnych z Wejherowa doprowadziły do zatrzymania 40-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzut, za co grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec niego został zastosowany dozór Policji.
Wejherowo -
Kryminalni zatrzymali mężczyznę za posiadanie narkotyków oraz poszukiwanego nieletniego
Wczoraj wieczorem kryminalni sztumskiej jednostki zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki. Ponadto z zatrzymanym przebywał poszukiwany nieletni. 19-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Z kolei poszukiwany nieletni 17-latek trafił już do Policyjnej Izby Dziecka w Bydgoszczy.
Sztum -
Poszukiwany sprawca licznych włamań oraz kradzieży z włamaniem zatrzymany przez policję
Sztumscy policjanci ogniwa kryminalnego w Sztumie zatrzymali 20-latka podejrzanego o kradzież oraz kradzież z włamaniem pod koniec lutego br. Zatrzymany ponadto był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności 2 lat i 8 miesięcy za wcześniej popełnione przestępstwa związane z licznymi kradzieżami oraz kradzieży z włamaniem.
Sztum -
Uciekał przed policjantami- został zatrzymany.
Policjanci chojnickiej drogówki zatrzymali 21-letniego kierowcę BMW, który uciekał przed policjantami. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i jechał z nadmierną prędkością. Współpraca mundurowych doprowadziła do szybkiego udaremnienia jego ucieczki. Okazało się, że 21-latek posiadał aktywny zakaz do kierowania samochodami, a także był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna w najbliższym czasie usłyszy zarzuty. Grozi mu kara 5 lat więzienia oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
Chojnice -
ZERO tolerancji dla brawury na drodze
Blisko 400 mandatów, 5 kierowców rażąco przekraczających prędkość oraz 2 wyeliminowanych z ruchu nietrzeźwych kierujących – tak można najogólniej podsumować luty na puckich drogach. Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o przestrzeganie przepisów i ostrożną jazdę. Przypominamy, każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo!
Puck -
Policjanci zatrzymali sprawcę przemocy domowej
Policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca gminy Czersk, po tym, gdy otrzymali zgłoszenie, że jest sprawcą przemocy domowej. Mężczyzna wtargnął do mieszkania kobiety, wybijając okno i naruszył jej nietykalność cielesną. Po zebraniu materiału dowodowego mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Chojnice -
Zatrzymany za kradzież z włamaniem 32-latek, odpowie również za inne przestępstwa
Policjanci kryminalni z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali 32-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu. Podczas pracy nad tą sprawą , okazało się że mężczyzna ma na swoim koncie znaczniej więcej przestępstw. Teraz grozi mu wieloletni pobyt w więzieniu.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Był poszukiwany, miał zakaz prowadzenia pojazdów, a w portfelu schował narkotyki
Policjanci z komisariatu w Miastku zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem. Okazał się, że mieszkaniec powiat bytowskiego jest nietrzeźwy. Ponadto 43-latek był poszukiwany, nie miał uprawnień i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. W trakcie interwencji mundurowi znaleźli w jego portfelu narkotyki. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. W najbliższym czasie o jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Bytów -
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę z sądowym zakazem
Policjanci z Rumi w nocy zatrzymali kierowcę mercedesa. W trakcie sprawdzania jego tożsamosci okazało się, że mężczyznę obowiązuje sądowy zakaz kierowania samochodami. Mężczyzna był też pijany badanie trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 2 promile alkoholu. Zatrzymany 32-latek już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty.
Wejherowo -
Funkcjonariusze drogówki pracowali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym
Funkcjonariusze gdyńskiej drogówki prowadzili działania skierowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mimo, że nadrzędnym celem takich działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci również zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.
Gdynia -
Uroczyste powołanie na stanowiska komendantów powiatowych w Tczewie i Pruszczu Gdańskim
Wczoraj Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński powołał nowych komendantów w komendach powiatowych w Tczewie i Pruszczu Gdańskim. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia przeciwepidemiczne uroczystości odbyły się w małym, służbowym gronie.
KWP Gdańsk -
Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali dwóch oszustów
Policjanci z Czerska na gorącym uczynku zatrzymali dwóch bydgoszczan, którzy wyłudzali sprzęt elektroniczny od operatorów telekomunikacyjnych. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Na wniosek policjantów wobec jednego z nich sąd zastosował tymczasowe aresztowanie, a wobec drugiego – dozór policyjny. Sprawa ta ma charakter rozwojowy.
Chojnice -
Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami
W miniony weekend kryminalni sztumskiej jednostki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. 26 oraz 34-latek przyznali się do zarzucanych im czynów. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Sztum -
33-latek odpowie za włamania do piwnic w recydywie
Policjanci zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o włamania do piwnic. Według policyjnych ustaleń sprawca po włamaniu się do piwnic na terenie miasta, kradł narzędzia, sprzęt rtv, wędkarski oraz inne wartościowe przedmioty. Kryminalni zajmujący się tym zdarzeniem odzyskali część skradzionych przedmiotów, które wkrótce wrócą do właścicieli. Zatrzymany 33-latek bez stałego miejsca zamieszkania został już przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do których się przyznał i poddał się dobrowolnie karze. Za te czyny będzie on odpowiadał w warunkach recydywy, za co grozi do 15 lat pozbawienia wolności
Tczew -
Dzielnicowi uratowali kobietę, która weszła na środek częściowo zamarzniętego stawu
O krok od tragedii w powiecie wejherowskim. Policjanci uratowali kobietę, która weszła na zamarznięty staw. Mimo próśb policjantów interweniujących na miejscu nie chciała zejść i wrócić na brzeg. Policjanci weszli więc na lód i bezpiecznie sprowadzili 28-latkę na ląd.
Wejherowo -
Wyrzucał śmieci i został ukarany
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego ustalili personalia mężczyzny, który wyrzucał do rzeki worki ze śmieciami. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera, a sprawca tego wykroczenia został ukarany przez mundurowych mandatem karnym w wysokości 500 zł. Sprawa jest bulwersująca, dlatego mundurowi postanowili opublikować nagranie w sieci.
Starogard Gdański -
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński złożył wieniec pod pomnikiem poświęconym pamięci Żołnierzy Wyklętych.
KWP w Gdańsku -
Awanse na stanowiskach kierowniczych w garnizonie pomorskim
Dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński wręczył rozkazy personalne na stanowiska kierownicze w garnizonie pomorskim – Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Gdańsku, jego zastępcy oraz Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni.
KWP Gdańsk -
Policyjny dron w czasie działań Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego
Podczas przeprowadzonych w dniu dzisiejszym działań pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, pomorscy policjanci wykorzystali bezzałogowy statek powietrzny. Nadzorem zostało objęte skrzyżowanie ulic Armii Krajowej oraz Havla w Gdańsku. 92 minuty w powietrzu dały podstawę do nałożenia 17 mandatów karnych. Sporządzono 2 wnioski o ukaranie do sądu. Podczas kontroli drogowej, w dwóch przypadkach okazało się, że konieczne było zatrzymanie dowodu rejestracyjnego pojazdu. Jeden kierowca prowadził samochód osobowy bez uprawnień.
KWP Gdańsk -
Pożegnanie komendanta oraz wprowadzenie nowego komendanta
Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się uroczyste pożegnanie z niebieskim mundurem i współpracownikami dotychczasowego Komendanta Powiatowego Policji insp. Tomasza Pawlaka. Jednocześnie odczytano rozkaz o powołaniu nowego komendanta KPP: mł. insp. Piotra Wiśniewskiego. Rozkazy i drobne upominki wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński.
Nowy Dwór Gdański -
Kryminalni zatrzymali sprawcę rozboju
Malborscy kryminalni zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju, do którego doszło w poniedziałek wieczorem w jednej z aptek na terenie miasta. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Mężczyzna dopuścił się tego czynu w warunkach recydywy. Sąd zastosował wobec mężczyzny 3 miesięczny areszt. 32-latkowi grozi kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności.
Malbork -
Zatrzymany sprawca rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia
Policjanci z Lęborka zatrzymali 23-latka, który usiłował dokonać rozboju na swoim sąsiedzie. Mieszkaniec powiatu lęborskiego usłyszał wczoraj zarzut za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz uszkodzenia ciała. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 12 lat. Sąd postanowił o zastosowaniu wobec podejrzanego aresztu tymczasowego na 3 miesiące.
Lębork -
Pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach
Dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński uroczyście pożegnał przechodzącego na emeryturę Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach nadkom. Andrzeja Kiełkowskiego. Jednocześnie powierzył obowiązki na tym stanowisku podinsp. Grzegorzowi Wojtkuńskiemu.
Kartuzy -
Uroczyste zdanie stanowiska przez Pierwszego Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim
W piątek 26 lutego br. odbyło się uroczyste zdanie stanowiska przez mł. insp. Piotra Wiśniewskiego Pierwszego Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim. insp. Bogusław Ziemba - Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim w imieniu całej kadry kierowniczej, policjantów oraz pracowników komendy, podziękował swojemu zastępcy za lata wspólnej służby na rzecz bezpieczeństwa w powiecie starogardzkim.
Starogard Gdański -
Policjanci pomogli kobiecie na wózku, który uległ awarii
Policjanci z Pruszcza Gdańskiego pomogli kobiecie, której elektryczny wózek inwalidzki uległ awarii. Mundurowi przewieźli 71-latkę wraz z wózkiem do mieszkania i ustalili, gdzie można naprawić uszkodzone koło.
Pruszcz Gdański -
Posiadał kilkaset sztuk amunicji bez wymaganego zezwolenia- grozi mu do 8 lat więzienia
Policjanci zabezpieczyli u 53-letniego mieszkańca powiatu prawie 400 sztuk amunicji pochodzącej z czasów drugiej wojny światowej oraz współczesnej. Za to przestępstwo grozi mu nawet do 8 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.
Wejherowo