Wiadomości

3-miesięczny areszt dla 44-latka za znęcanie się nad rodziną, znieważenie oraz naruszenie nietykalności funkcjonariusza

Data publikacji 10.06.2021

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 44-latkowi. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoimi rodzicami. Ponadto mężczyzna znieważył interweniujących funkcjonariuszy i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Wczoraj Sąd Rejonowy w Kwidzynie zastosował 3-miesięczny tymczasowy areszt dla mieszkańca gm. Stary Targ.

Do zdarzenia doszło 6 czerwca br., policjanci z Posterunku Policji w Starym Targu otrzymali zgłoszenie, że syn stosuje przemoc wobec swoich rodziców. Mundurowi natychmiast pojechali pod wskazany adres. Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali matkę 44-latka, której w trakcie kłótni syn złamał rękę. Policjanci natychmiast udzielili pomocy przedmedycznej i wezwali udzielili kobiecie pomocy przed medycznej do czasu przyjazdu karetki, a potem poszli do 44-latka, który był w pokoju.

Mężczyzna nie chciał rozmawiać z funkcjonariuszami oraz zachowywał się w stosunku do nich wulgarnie oraz był pod wpływem alkoholu. 44-latek został poinformowany, że zostanie zatrzymany w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej swojej matki. Kiedy mężczyźnie założono kajdanki na ręce trzymane z tyłu, nagle rzucił się na funkcjonariusza naruszając jego nietykalność cielesną. Agresor został szybko obezwładniony i przewieziony do sztumskiej jednostki. Mężczyzna nie zaprzestał i w dalszym ciągu był agresywny, gdzie przeklinał i znieważał policjantów.

44-latek usłyszał już zarzuty stosowania przemocy fizycznej i psychicznej nad swoimi rodzicami, znieważenia funkcjonariuszy oraz naruszenia nietykalności jednego z nich. Wobec mężczyzny prowadzone jest wcześniejsze postępowanie, również za przemoc psychiczna i fizyczną wobec rodziców.

Wczoraj Sad Rejonowy w Kwidzynie zastosował wobec 44-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa, mieszkańcowi gm. Stary Targ grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony