Wiadomości

Trwa akcja „Alkohol + narkotyki” – dwóch kierujących straciło już prawo jazdy

Data publikacji 11.06.2021

Bytowscy policjanci prowadzą dzisiaj na terenie całego powiatu działania kontrolne pod nazwą „Alkohol + narkotyki". Akcja ma na celu skontrolowanie kierowców i wyeliminowanie z ruchu drogowego takich, którzy poruszają się po drogach pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policyjne kontrole dzisiaj przed godziną 6 w Bytowie ujawniły już dwóch kierujących pod wpływem alkoholu.

Dzisiaj policjanci z wydziału ruchu drogowego z bytowskiej komendy na terenie całego powiatu prowadzą działania pod nazwą „Alkohol + narkotyki”. Podczas akcji policjanci koncentrują się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i uniemożliwieniu dalszej podróży tym, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących „na podwójnym gazie”, bądź pod wpływem narkotyków.

 

Policyjne kontrole drogowe przeprowadzane w Bytowie przed godziną 6, ujawniły już dwóch kierujących pod wpływem prawie 0,5 promila alkoholu. 29-letni i 45-letni mieszkaniec Bytowa stracili prawo jazdy i w najbliższym czasie zostaną przesłuchani oraz najprawdopodobniej usłyszą zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu lub grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Mundurowi apelują do kierowców, by pod żadnym pozorem nie wsiadali za kierownicę pod działaniem alkoholu lub wpływem narkotyków.