Policjanci z wizytą u gdańskich przedszkolaków - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci z wizytą u gdańskich przedszkolaków

Data publikacji 11.06.2021

Policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku w dniu 10 czerwca 2021 roku przeprowadziły działania edukacyjno-profilaktyczne skierowane do przedszkolaków.

10 czerwca br. na placu zabaw w Przedszkolu Nr 43 „KONICZYNKA” w Gdańsku policjantki  z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku przeprowadziły działania edukacyjno – profilaktyczne na temat bezpieczeństwa skierowane do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Podczas działań rozmawiały

z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach podczas pobytu na placu zabaw, podczas zbliżającego się wypoczynku wakacyjnego oraz jak się zachować w sytuacji kiedy dziecko zgubi się podczas pobytu na spacerze, czy będąc w sklepie z rodzicami.

Policjantki przypomniały przedszkolakom również o zasadach  jakie obowiązują przy przechodzeniu  przez jezdnię oraz o zapinaniu pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem w foteliku. Dzieci  zadawały dużo pytań dotyczących zarówno zasad bezpieczeństwa, jak i służby policjantów.

Spotkanie odbyło się na przedszkolnym placu zabaw z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. 

  • Policjantki na spotkaniu z przedszkolakami