Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Zatrzymany mężczyzna odpowie za włamania do 3 altanek ogrodowych
Kryminalni zatrzymali 20-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o włamanie do altany ogrodowej na terenie Tczewa. Według ustaleń mundurowych sprawca po włamaniu do altany, ukradł kosiarkę spalinową wartą 800 złotych. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma jeszcze związek z dwoma włamaniami do innych altan, skąd ukradł piec i butelkę wina. Wczoraj śledczy przesłuchali 20-latka, któremu przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Policjanci zatrzymali dwóch włamywaczy
Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież quada. Policjanci odzyskali całość utraconego mienia. 25-latek i 30-latek nie unikną kary, a grozi im do 10 lat więzienia.
Kościerzyna -
#SZCZEPIMYSIĘ - Rozpoczęły się szczepienia służb mundurowych na Pomorzu
W czwartek 25 marca ruszyły szczepienia pomorskich służb mundurowych. To ważny moment, który sprawi, że codzienna służba ukierunkowana na niesienie pomocy społeczeństwu nie będzie obarczona tak dużym ryzykiem zachorowania na SARS-CoV-2. Policja jest formacją koordynującą proces szczepienia wszystkich służb mundurowych.
KWP Gdańsk -
Uciekał, bo miał zakaz, został zatrzymany
Policyjni wywiadowcy zatrzymali 21-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania pojazdami i dwa dni wcześniej był zatrzymywany przez tych samych funkcjonariuszy za niestosowanie się do tego zakazu. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi 5 lat więzienia. Policjanci będą wnioskować do prokuratora o to, by zastosował wobec 21-latka dozór Policji, a także nakaz powstrzymywania się od prowadzenia pojazdów.
Gdańsk -
Zderzenie dwóch aut. Kwidzyńska policja apeluje o ostrożność!
Ponad 3 godziny policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na trasie Kwidzyn-Sztum. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mieszkaniec gm. Ryjewo, kierując bmw, nie zachował ostrożności podczas manewru wyprzedzania i zderzył się czołowo z fordem. W wyniku zdarzenia 2 osoby zostały przewiezione do szpitali. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze!
Kwidzyn -
Znalazł kartę i płacił nią zbliżeniowo
Sopoccy policjanci zatrzymali sprawcę, który znalazł kartę płatniczą należącą do 23-latka i płacił nią zbliżeniowo w sklepach. Za popełnione przestępstwa kradzieży z włamaniem 36-letni sopocianin usłyszał sześć zarzutów. Sprawca przyznał się i w rozmowie tłumaczył, że płacił kartą głównie za papierosy i piwo. Konsekwencje w przypadku zgubienia lub kradzieży karty mogą być dotkliwe, dlatego policjanci radzą, co zrobić w takiej sytuacji.
Sopot -
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Gdyni na gorącym uczynku, podczas kradzieży katalizatora
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gdyni Chyloni zatrzymali 28-latka i 29-latka, którzy chcieli ukraść katalizator z samochodu. Mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnej celi. Grozi im za to 5 lat pozbawienia wolności.
Gdynia -
Areszt dla kolejnego włamywacza do altanek
Policjanci z Malborka zatrzymali 54-latka podejrzanego o kradzieże i włamania do altanek w ogródkach działkowych na terenie miasta. Łupem sprawcy padały elektronarzędzia, sprzęty i narzędzia ogrodnicze oraz wyposażenie altanek. Mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy. Wobec zatrzymanego sąd zastosował 3 miesiące aresztu tymczasowego. Za dokonanie kradzieży z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa mężczyźnie grozi teraz do 15 lat więzienia.
Malbork -
Zatrzymany 45-letni nietrzeźwy kierowca bez uprawnień spowodował 2 kolizje
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 45-letniego kierowcę renault, który spowodował 2 kolizje i uciekł. Dzięki wzorowej postawie świadków tego zdarzenia nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego. Policjanci, którzy interweniowali w tej sprawie, od razu poczuli zapach alkoholu od kierującego obywatela Bułgarii. Funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę do policyjnego aresztu. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany 45-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Wczoraj śledczy przedstawili 45-latkowi zarzut dotyczący kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Wspólna odpowiedzialność drogą do pokonania pandemii
Noszenie maseczek, dystans społeczny i dezynfekcja — te proste, a zarazem istotne zachowania są z nami od roku. Tylko wspólnymi siłami – medyków, służb mundurowych i przede wszystkim dojrzałego i odpowiedzialnego społeczeństwa możemy wygrać walkę z pandemią koronawirusa. Policjanci będą egzekwować obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję Covid-19 w społeczeństwie.
Sopot -
Policjant drogówki zapobiegł tragedii i uratował nieprzytomnego kierowcę.
Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalnym działaniom policjant malborskiej drogówki uratował 61-latka. Mężczyzna kierując mercedesem stracił przytomność, zjechał na pobocze, a jego pojazd toczył się w kierunku stromej skarpy. Interweniujący funkcjonariusz wybił szybę, unieruchomił auto i pomógł wydostać nieprzytomnego mężczyznę z pojazdu, który został przekazany pod opiekę lekarzy.
Malbork -
Zarzuty znęcania się nad żoną i nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania dla sprawcy przemocy
Przez 14 dni do swojego mieszkania nie będzie mógł zbliżać się stosujący przemoc wobec żony 41-latek. Dzielnicowy, po rozpoznaniu sytuacji rodziny dotkniętej przemocą, zadecydował o wydaniu mężczyźnie nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania i zakazu zbliżania się do najbliższego otoczenia. To już trzeci taki nakaz w tym miesiącu, wydany przez lęborskich mundurowych. Dziś mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad żoną.
Lębork -
14-latek odpowie za wywołanie fałszywego alarmu bombowego
W niedzielę mieszkanka gminy Żukowo powiadomiła dyżurnego kartuskiej komendy Policji o tym, że odebrała telefon z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego w jej domu. Policjanci sprawdzili miejsce zamieszkania zgłaszającej, jednak nie znaleźli żadnych niebezpiecznych materiałów. Następnie przy pomocy policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ustalili, że osobą dzwoniącą do pokrzywdzonej był 14-latek, który zadzwoniła do niej dla żartu. O dalszym losie małoletniego zadecyduje sąd.
Kartuzy -
Nie miał maseczki, podczas interwencji uszkodził radiowóz- teraz grozi mu do 5 lat więzienia
Dziś rano policjanci podjęli interwencję wobec przechodnia, który szedł bez maseczki ochronnej. Podczas legitymowania mężczyzna był agresywny i wulgarny, a ponadto uszkodził policyjny radiowóz. Mieszkaniec powiatu słupskiego został doprowadzony do wejherowskiej komendy. 21-latek odpowie za popełnione wykroczenia związane z niestosowaniem się do nakazu zakrywania ust i nosa maseczką oraz używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym. Mężczyzna poniesie także konsekwencje związane z uszkodzeniem radiowozu. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Wejherowo -
Kryminalni zatrzymali sprawcę napadu na 26-letnią kobietę. Mężczyzna odpowie również za włamania i kradzieże
Dzięki pracy policjantów z chojnickiego wydziału kryminalnego odpowiedzialności karnej nie uniknie 21-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, który na początku marca tego roku zaatakował na ternie kompleksu leśnego i okradł 26-letnią kobietę. Sprawca w czasie ataku przewrócił ją na ziemię, zakrył jej twarz i zabrał telefon komórkowy wraz z kartą do bankomatu. Jak się okazało ten sam mężczyzna dopuścił się nie tylko rozboju, ale także był sprawcą włamań i kradzieży na terenie gminy Chojnice. 21-latek został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Podejrzany za te przestępstwa będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 18 lat pozbawienia wolności. Sąd wobec niego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.
Chojnice -
To rodzic jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo dziecka podczas korzystania z Internetu
Wprowadzone obostrzenia i konieczność nauki zdalnej sprawiają, że młodzi ludzie coraz więcej czasu spędzają przed komputerem. Wirtualny świat nie jest tylko narzędziem ułatwiającym pracę i pozwalającym zdobyć potrzebną wiedzę. Łatwy dostęp do informacji, możliwość szybkiego nawiązania kontaktu i pozorna anonimowość sprawiają, że sprawcy przestępstw nie ustają w swoich działaniach. Policjanci apelują, aby rodzice przekazywali dzieciom informacje na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz kontrolowali przeglądane treści.
Sopot -
Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”
Na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone wojewódzkie działania „Bezpieczny pieszy”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Przypominamy, że piesi są pełnoprawnymi użytkownikami dróg. W przypadku zderzenia z samochodem, niechroniony uczestnik ruchu ma niewielkie szanse na przeżycie.
KWP Gdańsk -
Bo policjantem jest się także po zakończonej służbie
Dwaj gdańscy policjanci, którzy wracali do swoich domów po zakończonej służbie, pomogli, a być może nawet uratowali 82-letnia mieszkankę Gdańska, którą zmarzniętą znaleźli nad ranem na ulicy. Policjanci zadbali o bezpieczeństwo kobiety i powiadomili dyżurnego. 82-latka została odwieziona do domu i przekazana pod opiekę swoim bliskim.
Gdańsk -
Znaczna ilość narkotyków w damskich torebkach i w samochodzie
Dzięki pracy gdańskich kryminalnych i referatu wywiadowczego z komendy miejskiej odpowiedzialności nie unikną dwie osoby, które posiadały znaczną ilość środków odurzających. Policjanci zatrzymali 46-latka, który w swoim mieszkaniu miał prawie 120 porcji amfetaminy. Gdańszczanin usłyszał wczoraj zarzuty w tej sprawie i otrzymał dozór policji. Dziś policjanci doprowadzili do prokuratury 30-latkę z Gdańska, która w swoim domu miała prawie 400 porcji różnych środków odurzających. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi 10 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Policjanci pojechali na kolizję, okazało się, że sprawcą jest 14-latek pod wpływem alkoholu
Funkcjonariusze gdyńskiej drogówki zostali skierowani na interwencję, w której kierujący czterokołowcem uszkodził osobowego opla i odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że sprawcą jest 14-letni chłopiec będący pod wpływem alkoholu. Mundurowi skierowali sprawę do sądu rodzinnego.
Gdynia -
Jeździł i okradał myjnie samochodowe – został zatrzymany
W sobotę patrol dzielnicowych zatrzymał sprawcę kradzieży z włamaniem do automatów na myjni samochodowej. Znaleźli przy nim nie tylko skradzione monety i żetony, ale również telefon, który figurował jako utracony oraz amfetaminę. Do sprawy został zatrzymany 29-letni mężczyzna i 22-letnia kobieta. Oboje są mieszkańcami powiatu elbląskiego. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Wczoraj wobec 29-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Nowy Dwór Gdański -
Odpowie za znęcanie się nad swoją partnerką
Sopoccy policjanci zatrzymali 26-latka, który stosował przemoc domową. Według ustaleń mundurowych mężczyzna od maja 2020 roku prowokował awantury, podczas których wyzywał i bił swoją partnerkę. Wczoraj funkcjonariusze przedstawili sprawcy zarzut za popełnione przestępstwo. Na dziś zaplanowane są w prokuraturze czynności z udziałem zatrzymanego.
Sopot -
Policjanci zabezpieczyli podrobiony towar o wartości ponad 200 tysięcy złotych
Policjanci z malborskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 41-letniego mężczyznę, która oferował do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar, którego wartość wstępnie została oszacowana na ponad 200 tys. złotych. Za obrót towarami z podrobionymi znakami, grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Malbork -
Odpowiedzą za włamanie do oczyszczalni ścieków
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 2 sprawcom, którzy włamali się do oczyszczalni ścieków i ukradli trzy pompy o wartości 1.500 tys. zł. Na trop włamywaczy wpadli policjanci ze Skarszew, którzy ustalili personalia i zatrzymali sprawców tego przestępstwa.
Starogard Gdański -
Zatrzymany 35-latek miał narkotyki schowane w kurtce
Policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który miał narkotyki. Mundurowi znaleźli w kurtce mieszkańca powiatu tczewskiego ponad 10 gramów zakazanych środków. Wstępne badanie narkotestem wykazało, że była to amfetamina, którą stróże prawa zabezpieczyli do dalszych badań. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut dotyczący posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Pobił na ulicy człowieka – zatrzymał go policjant w czasie wolnym od służby
Policjant referatu patrolowo-interwencyjnego lęborskiej komendy zatrzymał w czasie wolnym od służby 23-latka, który ciężko pobił starszego od siebie mężczyznę. Sierż. Mateusz Komorowski, gdy tylko zauważył jak napastnik bije pięściami i kopie po głowie leżącego na chodniku 57-latka, zareagował błyskawicznie. Dzięki szybkiej interwencji tego policjanta nie doszło do możliwej tragedii, a 23-latek poniesie odpowiedzialność karną.
Lębork -
Ukradł w hipermarkecie 15 sekatorów, został zatrzymany
Policjanci zatrzymali w 20-latka, który wczoraj w jednym z hipermarketów ukradł narzędzia ogrodnicze o wartości prawie 1500 zł. 15 szt. zabezpieczonych sekatorów trafiło ponownie na sklepowa półkę, a sprawcę mundurowi przewieźli do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.
Gdańsk -
Przypominamy o obowiązujących obostrzeniach
Wciąż zmagamy się z epidemią koronawirusa i wymaga to przestrzegania przez nas określonych obostrzeń, między innymi obowiązku zasłaniania nosa oraz ust w określonych sytuacjach. Tylko w ten sposób możemy spowolnić i ograniczyć rozprzestrzenianie się groźnej dla życia choroby. Policjanci nieustannie prowadzą działania, których celem jest ograniczenie transmisji koronawirusa. Podczas codziennej służby funkcjonariusze sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do obostrzeń, a także przekazują im maseczki.
KWP Gdańsk -
Natychmiastowa pierwsza pomoc dzięki dronowi
W przeprowadzonych wczoraj działaniach „Prędkość na drodze krajowej nr 6”, pomorscy policjanci wykorzystali bezzałogowy statek powietrzny. Podczas lotu nad skrzyżowaniem ulicy Morskiej w Gdyni z Obwodnicą Trójmiasta, kamera drona zarejestrowała mężczyznę, który upadł na chodnik. Policjanci natychmiast udzielili pierwszej pomocy.
KWP Gdańsk -
On ukradł paliwo, a ona była poszukiwana
Starogardzcy kryminalni wytypowali sprawcę, który na jednej ze stacji ukradł z dystrybutora paliwo i uciekł nie uiszczając opłaty. Mężczyzna został zatrzymany na starogardzkim rynku. Gdy policjanci wylegitymowali kobietę, która mu towarzyszyła, okazało się, że jest poszukiwana.
Starogard Gdański -
Zatrzymany 35-letni nietrzeźwy kierowca uderzył w 2 latarnie i barierę
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 35-letniego kierowcę volkswagena, który na autostradzie A1 stracił panowanie nad samochodem i uderzył w 2 latarnie uliczne oraz barierę energochłonną. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że obywatel Łotwy miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę do policyjnego aresztu oraz zatrzymali mu prawo jazdy. Wczoraj śledczy przedstawili 35-latkowi zarzuty dotyczące kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
„NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ”
To już kolejna edycja akcji informacyjno - edukacyjnej pn. „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”, której odbiorcami są zarówno kierujący pojazdami, jak też piesi.
KWP Gdańsk -
Policjanci rozwikłali zbrodnię sprzed 17 lat
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku razem z policjantami gdańskiego Archiwum X oraz Prokuraturą Okręgową w Gdańsku ustalili tożsamość mężczyzny, odpowiedzialnego za zbrodnię popełnioną w 2004 roku. Śledczy wyjaśnili sprawę zabójstwa kobiety, do którego doszło wtedy w lesie w na terenie powiatu kartuskiego. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który usłyszał już w prokuraturze zarzut zabójstwa. Podejrzany, decyzją sądu, trafił do aresztu. Grozi mu 25 lat pozbawienia wolności.
KWP Gdańsk -
Policjanci odzyskali ukradzione Audi
Mundurowi zatrzymali 25-latka i odzyskali samochód osobowy marki Audi A5, który został ukradziony w nocy z jednej z olsztyńskich posesji. Policjanci odnaleźli auto, które ukryte było w lesie pod Straszewem. Za kradzież z włamaniem 25- latkowi grozi 10 lat pozbawienia wolności.
Kwidzyn -
Policjanci rozdają maseczki
Od rana gdańscy policjanci rozdają mieszkańcom maseczki, które z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych trafiły do Gdańska. Mundurowi rozdają maseczki podróżującym komunikacją miejską, kierowcom podczas kontroli drogowych, a także mieszkańcom w drodze do pracy i podczas spaceru.
Gdańsk -
Poszukiwany listem gończym miał w mieszkaniu narkotyki
Kryminalni z gdańskiej komendy zatrzymali 35-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za przestępstwo narkotykowe. Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali jeszcze 25-letnią partnerkę mężczyzny. W ich mieszkaniu policjanci znaleźli ponad 100 porcji różnych środków odurzających. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe lata. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Policjanci zabezpieczyli ponad 20 kg krajanki tytoniu
Bytowscy policjanci zabezpieczyli ponad 20 kg krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Kobieta i mężczyzna z powiatu bytowskiego odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano wstępnie na prawie 25 tysięcy. Za taki czyn grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.
Bytów -
Ukradł seniorce portfel z pieniędzmi. Policjanci udowodnili mu również inne kradzieże
Tylko kilku godzin potrzebowali sopoccy policjanci, żeby zatrzymać sprawcę kradzieży. 40-letni mieszkaniec Sopotu wykorzystując nieuwagę seniorki ukradł jej portfel z pieniędzmi. Funkcjonariusze udowodnili mu również inne kradzieże, do których doszło w sklepach na terenie miasta. Za popełnione przestępstwa sprawca usłyszał już zarzuty.
Sopot -
Policjanci zatrzymali kolejne prawa jazdy za przekroczenie prędkości
Pomimo policyjnych apeli dotyczących rozwagi i przestrzegania obowiązujących przepisów wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy nadmiernie przekraczają prędkość. Wczoraj tczewscy mundurowi zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Dodatkowo kierowcy, którzy stracili prawa jazdy, otrzymali mandaty oraz po 10 punktów karnych. Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę.
Tczew -
Lęborscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego 5 nakazami. Znaleźli go … w szafie
Policjanci kryminalni ustalili miejsce pobytu ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości przestępcy i znaleźli go w szafie, w jednym z mieszkań na terenie Lęborka. 33-latek poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności za liczne przestępstwa przeciwko mieniu. Wczoraj przewieziony został do zakładu karnego, gdzie może spędzić nawet 6 lat.
Lębork -
Policjanci zatrzymali włamywacza i odzyskali kradzione monety
Szybka interwencja policjantów z Przymorza doprowadziła do zatrzymania na gorącym uczynku 58 letniego mężczyzny. Sprawca włamał się do mieszkania, z którego ukradł sprzęt elektroniczny, alkohol, znaczki oraz monety kolekcjonerskie o wartości ponad 2 tys.zł. Policjanci odzyskali część ukradzionych przedmiotów. 58- latek wczoraj usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, grozi mu 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Redy, który nie zatrzymał się do kontroli i posiadał znaczną ilość narkotyków
Wczoraj policjanci zatrzymali 29-latka, który nie zatrzymał się do kontroli. Mundurowi zrobili mu badanie, które wykazało, że kierował pod wpływem narkotyków. Okazało się, że mężczyzna w wynajmowanym pomieszczeniu miał znaczną ilość narkotyków. Materiał zebrany w tej sprawie zostanie przekazany do prokuratury.
Gdynia -
Nietrzeźwy kierowca dachował audi
Policjanci ze Skórcza interweniowali wobec kierowcy, który dzisiejszej nocy stracił panowanie nad pojazdem i dachował audi. Jak się okazało, 25-latek nie posiadał uprawnień do kierowania oraz był nietrzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od rozbitego auta. Niebawem mieszkaniec Kociewia stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo drogowe. Za jazdę w stanie nietrzeźwym ustawodawca przewiduje karę do 2 lat więzienia.
Starogard Gdański -
Policjanci odebrali właścicielce zaniedbanego psa
Bytowska dzielnicowa uratowała zaniedbanego psa. We wtorek zwierzę zostało odebrane właścicielowi. Pies został oddany pod opiekę specjalistów w fundacji „Nasze Futrzaki — Wyrusz na pomoc psom”. 33-letnia mieszkanka Bytowa odpowie za znęcanie się nad zwierzętami, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Bytów -
Ruszyła akcja edukacyjna „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”
W Powiecie Puckim rozpoczęła się akcja informacyjno - edukacyjna „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”. Działania te głównie skierowane są do pieszych, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale także do kierujących pojazdami.
Puck -
Tymczasowy areszt dla kobiety podejrzanej o zabójstwo 43-letniego mężczyzny
Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o zabójstwo 43-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w jednym z mieszkań na terenie Lęborka, gdzie podczas libacji alkoholowej 45-latka najprawdopodobniej raniła swojego konkubenta. Obrażenia, jakich doznał mężczyzna, okazały się śmiertelne. Zatrzymana kobieta usłyszała już zarzuty zabójstwa, a sąd przychylił się do wniosku śledczych o jej tymczasowe aresztowanie. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
Lębork -
35-latek z zarzutami usiłowania zabójstwa
Wczoraj kartuscy kryminalni ustalili miejsce pobytu 35-latka, który został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa swojej partnerki. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 25 lat.
Kartuzy -
Chojnicka drogówka każdego dnia dba o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego
Policjanci z chojnickiej drogówki podsumowali działania prowadzone na terenie powiatu od początku tego roku. Nadrzędnym celem wszystkich działań prowadzonych przez ten wydział jest troska o poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz ograniczenie liczby zdarzeń i ofiar wypadków drogowych. Mundurowi każdego dnia zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców na drodze, ale w szczególności w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się pieszym, którzy także nie stosują się do zasad przepisów ruchu drogowego. Od początku roku stróże prawa ujawnili blisko 2500 wykroczeń.
Chojnice -
Policja ostrzega: chcesz zainwestować i szybko się wzbogacić – możesz paść ofiarą oszustów!
Mieszkaniec powiatu bytowskiego stracił ponad 100 tysięcy złotych. Padł ofiarą oszustwa firmy pośredniczącej w inwestycji przy zakupie kryptowaluty. Oszuści oferowali bardzo zyskowną inwestycję. Skończyło się to zainstalowaniem oprogramowania, które umożliwiło przestępcom dostęp do konta bankowego i wykonania transakcji finansowych. Policja ostrzega i apeluje o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach.
Bytów -
Policjanci pojechali na interwencję, okazało się, że kierowca ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie
Funkcjonariusze gdyńskiej drogówki zostali skierowani na interwencję, w której osobowa skoda blokowała szlaban do wjazdu na posesję. Okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Policjanci przewieźli go do komendy, aby przeprowadzić niezbędne czynności. Teraz 44-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Gdynia