Policyjne patrole rowerowe wyruszyły na gdyńskie drogi - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policyjne patrole rowerowe wyruszyły na gdyńskie drogi

Data publikacji 11.06.2021

Wczoraj wyruszyły w teren policyjne patrole rowerowe. Mundurowi będą patrolować miejsca, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub w ogóle niemożliwy. To już kolejny rok, kiedy stróże prawa pojawiają się na jednośladach.

Policyjne patrole rowerowe pojawiają się w okresie wiosenno – letnim, w zależności od warunków pogodowych. Wczoraj w Gdyni rozpoczęły się pierwsze służby na jednośladach. Dzięki patrolom rowerowym policjanci będą mogli szybciej dotrzeć do miejsc, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub niemożliwy.

Funkcjonariusze będą mieli takie same zadania, jak inne patrole – będą zwracać uwagę na bezpieczeństwo osób odpoczywających na terenie miasta. Stróże prawa zwrócą uwagę na to, czy jazda innych rowerzystów nie jest agresywna i nie wpływa na bezpieczeństwo pieszych. Ponadto mundurowi będą reagować na wykroczenia porządkowe, zwłaszcza związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach objętych zakazem.

Bardzo ważne w służbie policjantów na jednośladach będzie oddziaływanie prewencyjne, m.in. wpływ na wzrost bezpieczeństwa w parkach, lasach, na osiedlach, czy trasach rowerowych.