Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” Policjanci w szkołach i w rejonach kąpielisk

Data publikacji 09.06.2021

Słupscy policjanci prowadzą wzmożone działania związane z tematyką bezpieczeństwa nad wodą. Spotykają się z uczniami szkół, których uwrażliwiają na zagrożenia wakacyjne. Działania będą prowadzone do końca roku szkolnego i kontynuowane w rejonach kąpielisk przez całe lato. Wszystko po to, by wypoczynek był bezpieczny.

Od pierwszych dni powrotu uczniów do szkół, funkcjonariusze słupskiej komendy spotykają się z nimi i rozmawiają o bezpieczeństwie. Głównym tematem profilaktyki są wakacyjne zagrożenia. Policjanci uczą odpowiedzialnych zachowań i przypominają o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku. Działania prowadzone są w ramach akcji: „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Spotkania regularnie odbywają się w szkołach na terenie Słupska i powiatu i będą prowadzone do końca roku szkolnego, a kolejno w rejonach kąpielisk wodnych. Tak corocznie powtarzana praktyka podyktowana jest troską o bezpieczeństwo podczas wakacji.
Pamiętajmy, że szeroko rozumiane bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Stosujmy się do wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa i bądźmy odpowiedzialni. Nie zapominajmy też o tym, że koronawirus w dalszym ciągu jest zagrożeniem i przestrzegajmy obowiązujących przepisów sanitarnych.

  • policjanci z dziećmi na zajecziach profilaktycznych
  • policjanci z dziećmi na zajecziach profilaktycznych
  • policjanci z dziećmi na zajecziach profilaktycznych
Powrót na górę strony