Wiadomości

Specjalna komisja badała przyczyny wypadku śmiertelnego w Cedrach Małych

Data publikacji 10.06.2021

Dzisiaj 10 czerwca policjanci z Pruszcza Gdańskiego oraz przedstawiciele zarządcy drogi spotkali się na miejscu wypadku, który miał miejsce 7 czerwca w Cedrach Małych (p. gdański, gm. Cedry Wielkie). W tym zdarzeniu śmierć poniosła 30-letnia rowerzystka. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to standardowa procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m.in. policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz przedstawiciele zarządcy drogi. Specjaliści ci spotykają się w miejscach, w których doszło do tragicznych w skutkach wypadków i tam wspólnie oceniają, czy wpływ na to zdarzenie mogło mieć oznakowanie drogi lub infrastruktura.

Do takiego zdarzenia doszło wieczorem 7 czerwca br. na drodze P1 w Cedrach Małych. 30-letnia rowerzystka została potrącona przez osobowego volkswagena. Kobieta zginęła na miejscu.

Dzisiaj 10 czerwca w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu nie stwierdzono w tym miejscu uchybień w oznakowaniu drogi, jak i infrastrukturze drogowej.

  • Policjanci na miejscu wypadku