Wiadomości

Policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierowcę, okazało się, że jest poszukiwany

Data publikacji 09.06.2021

Wczoraj policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym renault, który według zgłoszenia był nietrzeźwy. Podczas legitymowania okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany i nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

Wczoraj około 19.00 funkcjonariusze ruchu drogowego otrzymali informację że na ul. Chylońskiej prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna kieruje osobowym renault. Mundurowi pojechali tam i zauważyli podany w zgłoszeniu pojazd. Stróże prawa zatrzymali do kontroli kierującego, od którego wyraźnie było czuć alkohol. W związku z tym zrobili mu badanie trzeźwości, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. W trakcie interwencji okazało się, że 35-letni mieszkaniec Gdyni nie ma uprawnień do kierowania, a ponadto jest poszukiwany. Z uwagi na fakt, że samochód nie miał aktualnych badań technicznych, ani ubezpieczenia OC, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu oraz napisali notatkę do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. 

Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

  • dwóch policjantów w radiowozie