Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków
Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 19-latka, który posiadał znaczną ilość środków odurzających. Mężczyzna ukrywał narkotyki w piwnicy. W czasie przeszukania policjanci zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę oraz tabletki ekstazy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i jeszcze dziś usłyszy zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Starogard Gdański -
Groził przedmiotem wyglądającym jak broń palna. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty
Zarzuty kierowania gróźb karalnych usłyszał w lęborskiej komendzie policji 35-latek, który podczas sporu o miejsce parkingowe, wycelował w stronę mężczyzny przedmiot przypominający broń palną, wzbudzając w nim obawę o utratę życia.
Lębork -
Pijany uczestnik kolizji uciekł z miejsca zdarzenia autobusem komunikacji miejskiej
Do policyjnego aresztu trafił pijany uczestnik kolizji, który chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, wsiadł do autobusu miejskiego i uciekł z miejsca zdarzenia. W ten sposób mężczyzna pokonał 6 kilometrów, po czym dzięki reakcji świadka zdarzenia, trafił w ręce funkcjonariuszy. Jak się okazało, 34-latek był pod wpływem prawie 2 promili alkoholu. Teraz grozi mu do dwóch lat więzienia i sądowy zakaz kierowania pojazdami.
Gdańsk -
Parkingi leśne i miejsca biwakowe pod kontrolą policji i leśników
Policjanci z Komisariatu Policji w Krokowej oraz Leśnicy Nadleśnictwa Wejherowo, systematycznie organizują wspólne patrole. Działania te mają między innymi zapobiec nielegalnemu rozpalaniu ognisk na terenie lasu oraz ujawnianie osób niestosujących się do obostrzeń związanych ze stanem epidemiologicznym na parkingach leśnych.
Puck -
Policjanci z Gdyni pamiętają o najbardziej potrzebujących
W najbliższą niedzielę większość z nas w rodzinnym gronie zasiądzie do wielkanocnego śniadania. To już drugie Święta Wielkiej Nocy, które będziemy spędzać w czasie trwania pandemii. Dlatego w tym szczególnym okresie policjanci nie zapomnieli o najbardziej potrzebujących i odwiedzili osoby bezdomne.
Gdynia -
Dzielnicowi zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami
Kara 3 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez bytowskich dzielnicowych. Mundurowi w trakcie legitymowania na parkingu leśnym w gminie Czarna Dąbrówka, przy 24 i 26-latku znaleźli narkotyki. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a w najbliższym czasie za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.
Bytów -
Życzenia Wielkanocne Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku
KWP w Gdańsku -
Policjanci zabezpieczyli 437 krzaków konopi indyjskich i prawie 2,5 kg gotowego narkotyku
Kartuscy kryminalni dzięki współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 40-latka, który na piętrze swojego domu uprawiał konopie indyjskie oraz wytwarzał z nich marihuanę. Mundurowi zabezpieczyli 437 krzaków nielegalnej rośliny oraz prawie 2,5 kilograma gotowego suszu. Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnej uprawy tych roślin oraz wytwarzania narkotyku, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.
Kartuzy -
Nietrzeźwy kierujący przewoził swoje dziecko - został zatrzymany przez policję
Wczoraj sztumscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował osobowym audi mając w swoim organizmie2 promile. Ponadto w osobówce było przewożone dziecko. 33-latek stracił już prawo jazdy a za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.
Sztum -
Policyjny dozór dla 19 i 21-latka za kradzież samochodu oraz inne przestępstwa
Tczewscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o kradzież samochodu. Stróże prawa odzyskali skradzione renault, które zwrócili właścicielowi. Dodatkowo okazało się, że zatrzymani mężczyźni mają związek z innymi przestępstwami, gdzie włamywali się do zaparkowanych samochodów oraz wykorzystywali otwarte w nich drzwi, skąd kradli wartościowe przedmioty. Stróże prawa odzyskali większość skradzionych przedmiotów. Wczoraj funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanych mieszkańców powiatu tczewskiego do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży i kradzieży z włamaniem. Prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne. Teraz dalszym ich losem zajmie się sąd.
Tczew -
Policjanci zabezpieczyli pond 15 kg substancji służących do wytwarzania materiałów wybuchowych. Gromadził je 15-latek interesujący się pirotechniką
Policjanci z CBŚP, KMP w Słupsku i funkcjonariuszami Laboratorium Kryminalistycznego w Gdańsku zabezpieczyli ponad 15 kg substancji chemicznych służących do wyrabiania materiałów wybuchowych. Materiały pirotechniczne mundurowi znaleźli w jednym z domów na terenie powiatu słupskiego. 50-latek i jego 15-letni syn usłyszeli zarzuty.
Słupsk -
Zatrzymani 27 i 51- letni mężczyźni za uprawę 122 sadzonek konopi indyjskich i posiadanie 1,3 kg narkotyków
Policjanci z Rumi oraz z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli 122 krzewy konopi oraz ścięte ususzone rośliny i ponad 1,3 kilograma marihuany. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 27 i 51-letnich mężczyzn, którzy uprawiali zakazane rośliny oraz posiadali znaczne ilości narkotyków. Przestępstwo uprawy marihuany zagrożone jest karą do 8 lat więzienia, natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat. Wobec mężczyzn zastosowano tymczasowo aresztowanie na okres 3 miesięcy.
Wejherowo -
Ćwiczenia sztabowe z wykorzystaniem policyjnego drona – skuteczne poszukiwania to często sprawa życia
Gdańscy policjanci doskonalili swoje umiejętności podczas ćwiczeń poszukiwawczych w terenach leśnych oraz otwartych. Tego typu poszukiwania są jednymi z najtrudniejszych z uwagi na ich dynamikę, rozległość terenu, dużą liczbę zaangażowanych podmiotów oraz wystąpienie czynnika presji czasu. Podczas ćwiczeń doskonalono współpracę odpowiednich służb, by w razie wystąpienia realnego zagrożenia mogły skutecznie działać.
Gdańsk -
Lęborscy policjanci szczepią się przeciw COVID-19
Ruszyły pierwsze szczepienia lęborskich policjantów. Aby skutecznie i w pełnym składzie dbać o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców naszego powiatu, mundurowi przyjęli wczoraj pierwsze dawki szczepionek, które są kolejnym ważnym krokiem w walce z pandemią.
Lębork -
Policjanci z powiatu gdańskiego rozpoczęli szczepienia przeciwko Covid-19
Rozpoczęły się szczepienia przeciwko Covid-19 policjantów z powiatu gdańskiego. Pierwsza grupa mundurowych otrzymała pierwszą dawkę w Szpitalu w Tczewie.
Pruszcz Gdański -
Mundurowi partnerzy w czasie wolnym od służby podjęli trop za złodziejem. Kluczem okazało się zapamiętanie numerów rejestracyjnych pojazdu
Słupscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież konsoli do gier. Tak szybkie ustalenie sprawców było możliwe dzięki zaangażowaniu policjantki po służbie i jej partnera strażaka, którzy pojechali za uciekającym ze sklepu mężczyzną i spisali numery rejestracyjne pojazdu, do którego wsiadł. Sprawcy usłyszeli zarzuty. Wkrótce odpowiedzą za przestępstwo. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Słupsk -
Policjanci złożyli życzenia urodzinowe córce przedwojennego policjanta
Policjanci odwiedzili dziś córkę przedwojennego policjanta. Seniorka zgłosiła się do gdyńskiej komendy i opowiedziała niezwykłą historię swojego ojca. Charyzma i pozytywna postać Pani Krystyny spowodowała, że Komendant Miejski Policji w Gdyni, insp. Sławomir Pachura, postanowił złożyć Jej życzenia urodzinowe.
Gdynia -
Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabicie kota.
Dzielnicowi z komisariatu Policji przy ul. Kartuskiej zatrzymali 67–latka, podejrzanego o zabicie kota ze szczególnym okrucieństwem. Dodatkowo mężczyzna usłyszy zarzuty za kierowanie gróźb karalnych i zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Gdańsk -
Policjanci zapobiegli tragedii
Dzięki współpracy oraz szybkim działaniom policjantów z Sopotu i Gdańska nie doszło do tragedii. Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Sopocie nawiązał kontakt telefoniczny z mężczyzną, który chciał targnąć się na swoje życie i przez ok. 30 minut prowadził z nim rozmowę. Funkcjonariusz ustalił, gdzie przebywa mieszkaniec powiatu lęborskiego oraz powody, dlaczego nie chce już żyć. Następnie odwiódł go od tej decyzji i namówił do wyjścia z mieszkania. Mężczyzną natychmiast zaopiekowali się gdańscy policjanci, a następnie trafił on pod opiekę lekarzy.
Sopot -
Poszukiwany czterema listami gończymi został zatrzymany przez dzielnicowych
Poszukiwany listem gończym 35-letni mężczyzna od kilku lat ukrywał się na terenie Niemiec. Wydano za nim 4 listy gończe. Gdy wrócił do kraju na nadchodzące święta, szybko namierzyli go dzielnicowi. Został już doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliżej 5 lat.
Wejherowo -
Poszukiwany 26-latek usłyszał zarzuty za kradzieże sklepowe
Kryminalni zatrzymali 26-latka, który był poszukiwany dwoma nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego za popełnione wcześniej kradzieże. Dodatkowo mundurowi ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z kradzieżami sklepowymi, skąd kradł alkohol oraz artykuły spożywcze. Według ustaleń mundurowych w wyniku tych kradzieży powstały łączne straty na kwotę prawie 700 złotych. Okazało się, że zatrzymany 26-latek utrzymywał się z tego procederu. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut kradzieży. Po przesłuchaniu mundurowi przekonwojowali 26-latka do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.
Tczew -
Policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę odpowiedzialnych za zabicie psa
Policjanci z Komisariatu w Kolbudach zatrzymali mężczyznę i kobietę odpowiedzialnych za zabicie psa. Zwierzę pozbawił życia mężczyzna, a kobieta nakłaniała go do tego. Za zabicie zwierzęcia w sposób sprzeczny z ustawą o ochronie zwierząt grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Pruszcz Gdański -
Policjanci przypominają o podstawowych zasadach w ruchu drogowym- uważajmy na siebie i innych zarówno na rowerze, motocyklu czy jadąc autem
Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie teraz kiedy dni stają się coraz dłuższe, a pogoda skłania do częstszych wyjazdów i wypoczynku, warto pamiętać o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. Bądźmy odpowiedzialni i nie ryzykujmy swoim życiem oraz innych. Nasze błędy i zaniechania mogą niestety mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Starajmy się unikać agresywnych zachowań na drodze, a jeśli takie się pojawiają to informujmy o tym funkcjonariuszy.
Chojnice -
Dzielnicowi wspólnie ze strażą miejską egzekwują obostrzenia epidemiczne
Dzielnicowi wspólnie ze strażnikami miejskimi współdziałają i w trakcie wspólnych służb kontrolują miejsca i obiekty, w których może dochodzić do łamania obowiązujących obostrzeń. Pomimo tego na ulicach naszego powiatu zauważyć można, że wiele osób zapomina o obowiązujących od długiego czasu przepisach sanitarnych. W najbliższych kilku dniach poprzedzających święta wielkanocne, funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na osoby, które pomimo rozprzestrzeniającej się na terenie Polski trzeciej fali koronawirusa, nie stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa.
Chojnice -
Podziękowania dla lęborskiego policjanta za ponadprzeciętną i bezinteresowną gotowość do niesienia pomocy
Policjant Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, na co dzień pracujący w Wydziale Prewencji, otrzymał od Starosty Lęborskiego podziękowania za ponadprzeciętne zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu. Sierż. Mateusz Komorowski w czasie wolnym od służby udzielił pomocy dotkliwie pobitemu mężczyźnie i zatrzymał sprawcę.
Lębork -
Zatrzymany 32-latek nie zatrzymał się do kontroli i miał aktywny zakaz prowadzenia samochodów
Policjant z drogówki zatrzymał 32-letniego kierowcę volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec powiatu tczewskiego ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i zaczął niszczyć wyposażenie pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Wczoraj śledczy przesłuchali zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej, złamania zakazu sądowego. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wkrótce mężczyzna odpowie również za zniszczenie wyposażenia w celi.
Tczew -
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku i konsul o współpracy z Chinami
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński gościł dzisiaj Konsula Generalnego Chińskiej Republiki Ludowej – p. Fana Xiaodonga. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o rozwijaniu wzajemnej dobrej współpracy.
KWP Gdańsk -
Nie zatrzymał się do kontroli. Był nietrzeźwy i odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza
Policjanci po pościgu zatrzymali 31-letniego kierującego seatem. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli na policyjnej blokadzie i próbował potrącić funkcjonariuszkę. Mieszkaniec Miastka był nietrzeźwy, a za swoje czyny w najbliższym czasie odpowie przed sądem. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Bytów -
Dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju dla zatrzymanego z narkotykami i kastetem.
Kryminalni z Lęborka zatrzymali 27-latka, przy którym znaleźli pochodne kokainy i ecstasy oraz kastet. Przeszukanie mieszkania i innych pomieszczeń należących do zatrzymanego, skutkowało zabezpieczeniem kolejnych porcji tego rodzaju środków o działaniu narkotycznym. 27-latek usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających, wkrótce odpowie też za posiadanie bez zezwolenia narzędzia, którego użycie może zagrozić życiu albo zdrowiu.
Lębork -
Ruszyły szczepienia w gdańskiej komendzie
Gdańscy policjanci każdego dnia dbają bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób odwiedzających Gdańsk. Proces szczepień to kolejny krok, jaki funkcjonariusze podejmują w walce z pandemią. Na początku tygodnia ruszyły szczepienia gdańskich policjantów. Dotychczas zaszczepiło się kilkudziesięciu funkcjonariuszy.
Gdańsk -
Słupscy policjanci przyjęli pierwsze dawki szczepionki przeciw COVID-19
Słupscy policjanci przystąpili do szczepień przeciw koronawirusowi. Pierwsze dawki przyjęli wczoraj w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Poddanie funkcjonariuszy szczepieniu to wyraz troski nie tylko o ich zdrowie, ale także o bezpieczeństwo ich rodzin i obywateli, z którymi mają codziennie bezpośredni kontakt.
Słupsk -
Policjanci prowadzą kolejne kontrole i rozdają maseczki
Gdyńscy policjanci wciąż prowadzą działania poświęcone walce z koronawirusem. Mundurowi sprawdzają, czy każdy stosuje się do obowiązujących ograniczeń. Wczoraj wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej rozdawali mieszkańcom maseczki, które od Wojewody Pomorskiego trafiły do Urzędu Miasta w Gdyni, a następnie do gdyńskich policjantów.
Gdynia -
Sezon motocyklowy a bezpieczeństwo
Wiosna, słońce i sucha droga - to czas, kiedy wyciągamy przygotowany i dopieszczony przez zimę motocykl i rozpoczynamy sezon. Policjanci przypominają, wystarczy jedna sekunda nieuwagi, a motocyklista może zginąć na miejscu lub zostać kaleką do końca życia! Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie rozwagi, ostrożność oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Sopot -
Wprowadzenie Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach
Wczoraj w kartuskiej komendzie odbyło się uroczyste odczytanie rozkazu personalnego o powołaniu Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach. Rozkaz wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński.
Kartuzy -
Wypadek nietrzeźwego kierowcy
Ponad 3 godziny policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło w piątkowe południe na ul. Gen. de Gaulle’a w Malborku. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 39-letni mieszkaniec Malborka, kierując oplem, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na krawężnik, a następnie uderzył w bariery ochronne i znak drogowy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, ze mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 39-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Malbork -
Policjanci pracowali w miejscu wypadku drogowego, w którym zginał motocyklista
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w miniony piątek na terenie jednej z posesji w miejscowości Miłobądz. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 35-letni kierowca motocykla stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w drzewo. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń motocyklista poniósł śmierć na miejscu, zaś 28-letni pasażer trafił do szpitala. Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę na drodze.
Tczew -
Rowerzysto, chroń swoje mienie przed kradzieżą
Zima wreszcie się skończyła, a wiosenna pogoda zachęca do korzystania z rowerowych wycieczek. Policjanci przypominają, że rower służy nie tylko do wypoczynku, często jest też naszym środkiem transportu. Warto więc zadbać o niego i zabezpieczyć przed kradzieżą.
Sopot -
Policjanci odnaleźli zaginionego 62-latka
W sobotę dyżurny przyjął zgłoszenie o zaginięciu 62-letniego mieszkańca Gdyni. Policjanci od razu zaczęli szukać mężczyzny. Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku znaleźli go w Nowym Dworze Wejherowskim. 62-latek został przekazany pod opiekę lekarzy.
Gdynia -
Mężczyzna stracił przytomność - pomocy udzielili policjanci, którzy byli poza służbą.
Policjanci Oddziału Prewencji Policji KWP w Gdańsku, w czasie wolnym od służby udzielili pomocy przedmedycznej nieprzytomnemu mężczyźnie. Natychmiastowa reakcja funkcjonariuszy spowodowała, że poszkodowany odzyskał przytomność i na czas uzyskał fachową pomoc medyczną.
Gdańsk -
Funkcjonariusze z lęborskiej drogówki i policjant po służbie, zatrzymali pirata drogowego
Mundurowi z lęborskiej drogówki zatrzymali 24-letniego kierowcę passata, który nie zatrzymał się do kontroli, a podczas ucieczki umyślnie uszkodził prywatny samochód policjanta, który włączył się do pościgu. Zatrzymany mężczyzna jest również podejrzewany o spowodowanie kilka dni wcześniej kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia. 24-latkowi grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.
Lębork -
Współpraca dzielnicowego z mieszkańcami przełożyła się na zatrzymanie podejrzewanego o zabicie kota 60-latka
Policjanci z komisariatu policji w Dębnicy Kaszubskiej zatrzymali 60–latka, podejrzewanego o znęcanie się nad kotem. Kluczowym okazała się współpraca dzielnicowego z mieszkańcami, dzięki której mężczyzna został szybko zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 2 lub 5 lat więzienia.
Słupsk -
Policjanci kontrolują, czy mieszkańcy przestrzegają zasady reżimu sanitarnego.
Tylko podczas minionego weekendu starogardzcy policjanci ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Mundurowi nałożyli blisko 70 mandatów oraz skierowali do sądu kilka wniosków o ukaranie. Jak widać mimo szeroko zakrojonych działań informacyjnych, nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów i narażają siebie oraz innych na ryzyko zarażenia. Policjanci kolejny raz apelują o przestrzeganie wprowadzonych zasad reżimu sanitarnego.
Starogard Gdański- -
Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych
Sztumscy kryminalni w lokalu na terenie miasta Dzierzgoń zabezpieczyli siedem automatów do gier o wartości 84 tys. złotych oraz kilkaset złotych gotówki z tego nielegalnego procederu. Właścicielowi lokalu grozi teraz wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Sztum -
Lekarz i farmaceuta usłyszeli zarzuty, mogli narazić NFZ na straty ponad 1,5 mln złotych.
Dzięki współpracy gdańskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą i korupcję oraz Prokuratury Rejonowej Gdańsk Śródmieście, zarzuty karne usłyszeli 73-letni lekarz i 55-letni farmaceuta. Obaj mężczyźni odpowiedzą za przestępczy proceder, który polegał na poświadczaniu nieprawdy w wypisywanych receptach, i ich realizacji w celu uzyskania bezprawnej refundacji za leki. W ten sposób podejrzani mogli narazić NFZ na straty sięgające ponad 1,5 mln złotych. Decyzją sądu farmaceuta został tymczasowo aresztowany, natomiast lekarz dostał między innymi dozór Policji. Obu mężczyznom grozi teraz do 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Awanse na stanowiskach kierowniczych w garnizonie pomorskim
Dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński wręczył rozkazy personalne na stanowiska kierownicze w komendzie wojewódzkiej.
KWP w Gdańsku -
Bezdomny 35-latek odpowie za włamania do 8 piwnic
Policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o włamania do 8 piwnic na terenie Tczewa. Według ustaleń funkcjonariuszy sprawca włamywał się do piwnic, skąd kradł głównie elektronarzędzia oraz narzędzia. W wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę prawie 4 tys. złotych. Stróże prawa ustalili, że skradzione rzeczy zatrzymany bezdomny mężczyzna sprzedawał przypadkowo napotkanym osobom. Wczoraj śledczy przedstawili 35-latkowi zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi kra do 10 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Areszt za usiłowanie zabójstwa
Kryminalni zatrzymali 61-letniego mieszkańca Gdańska, który podczas kłótni zranił znajomego nożem w szyję. Mężczyzna był reanimowany i po udzieleniu pomocy został przewieziony do szpitala. Sprawca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i decyzją sądu trafił do aresztu. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Od jutra zaostrzenie zasad bezpieczeństwa. Policjanci apelują o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych!
Zgodnie z decyzją rządu, od jutra wchodzi lockdown o bardziej zaostrzonym wymiarze, niż do tej pory. Wszystko przez znaczny wzrost zachorowań na Covid-19. Stróże prawa w dalszym ciągu będą prowadzić działania, mające na celu zmniejszenie transmisji koronawirusa. Policjanci apelują o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych.
Gdynia -
Policjanci zlikwidowali nielegalne laboratorium narkotyków
Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku współpracując z Prokuraturą Rejonową w Starogardzie Gdańskim zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie powiatu starogardzkiego prowadzili nielegalne laboratorium, w którym wytwarzali narkotyki. W trakcie działań zabezpieczono znaczne ilości środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli również różne substancje oraz odczynniki chemiczne, a także przedmioty stanowiące dowód na to, że zatrzymani mężczyźni zajmowali się produkcją amfetaminy oraz innych substancji zakazanych prawem. Wobec mężczyzn sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.
KWP Gdańsk -
Z eskortą policji do szpitala - kobieta urodziła dziecko w samochodzie
Wczoraj policjanci z gdańskiej drogówki podjęli nietypową interwencję. Funkcjonariusze zostali poproszeni o pomoc przez kierowcę volkswagena, o pilotowanie auta, w którym kobieta urodziła dziecko. Policjanci na sygnałach zapewnili świeżo upieczonej mamie i noworodkowi bezpieczną oraz szybką eskortę do szpitala, gdzie trafili pod opiekę specjalistów.
Gdańsk