Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Zatrzymany 19-latek odpowie za włamania do sklepu i szkoły
Policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, który włamał się do jednego ze sklepów i ukradł papierosy, tytoń oraz pieniądze. Dodatkowo mundurowi ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z włamaniem do jednej ze szkół, skąd ukradł pieniądze. Jak wynika z policyjnych ustaleń straty powstałe w wyniku tych przestępstw wyniosły prawie 3 tys. złotych. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności
Tczew -
Widziała policjanta zatrzymującego ją do kontroli, a mimo to pojechała dalej. Była pod wpływem alkoholu
Wczoraj wieczorem policjanci drogówki zmierzyli prędkość kierującej samochodem dacia i ustalili, że jedzie ona z prędkością o 32 km/h większą niż obowiązuje w danym miejscu. Jeden z funkcjonariuszy wyszedł na jezdnię i dał jej sygnał do zatrzymania, ale 19-latka z Gdyni zamiast zatrzymać się pojechała dalej. Policjanci dogonili kobietę i zatrzymali ją do kontroli drogowej. Okazało się, że jest ona po użyciu alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 19-latce prawo jazdy i za wszystkie wykroczenia odpowie ona teraz przed sądem. Za kierowanie autem po użyciu alkoholu odpowie przed sądem także 29-latka z Wejherowa i 21-latek z powiatu kartuskiego, którym dalszą jazdę udaremnił ten sam patrol.
Sopot -
Brawo!!! Dzięki informacjom przekazywanym przez Policję i media 91-letnia seniorka nie dała się oszukać
Policjanci systematycznie przypominają o tym, jak nie paść ofiarą oszustów, którzy wyłudzają pieniądze metodą „na policjanta” i „na wnuczka”. Te działania profilaktyczne sprawiają, że policjanci otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Kilka dni temu oszust próbował wyłudzić informacje i pieniądze od seniorki z Chojnic. Na szczęście ostrożna i rozsądna 91-latka nie uwierzyła w przedstawioną historię i nie pozwoliła pozbawić się oszczędności. Jak widać w tym przypadku, podejmowane działania przez policjantów procentują. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy oraz nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie, ani też nie proszą o przekazywanie jakichkolwiek danych przez telefon!
Chojnice -
Uroczystości z okazji 32. rocznicy poświęcenia Kaplicy Policyjnej oraz 100-lecia Duszpasterstwa w Policji
Uroczystość związana z podkreśleniem roli i zadań policyjnych kapelanów w atmosferze obchodów 100-lecia duszpasterstwa w Policji oraz 32. rocznicy poświecenia kaplicy policyjnej odbyła się dzisiaj na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Spotkanie było okazją do odsłonięcia pamiątkowej tablicy znajdującej się przy kaplicy i złożenia pod nią wiązanek kwiatów w wyrazie hołdu dla poległych i zmarłych funkcjonariuszy i pracowników pomorskiej Policji.
KWP w Gdańsku -
Wypadek 77-letniego mężczyzny kierującego hulajnogą elektryczną z siedziskiem.
Malborscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło na ul. Aleja Wojska Polskiego w Malborku. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 77-letni mieszkaniec Malborka kierując elektryczną hulajnogą z siedziskiem nie zachował ostrożności omijając pieszych idących po chodniku, stracił panowanie nad pojazdem i głową uderzył w barierkę oddzielającą chodnik od jezdni. Obrażenia 77-latka były na tyle poważne, że mężczyzna został przetransportowany do specjalistycznego szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policjanci apelują! Korzystając z elektrycznych hulajnóg, jednośladów lub UTO stosujmy się do obowiązujących przepisach ruchu drogowego, a także zachowujmy podstawowe zasady bezpieczeństwa. Pomimo, iż przepisy tego nie wymagają pamiętajmy, że przy korzystaniu z takich urządzeń kask ochronny na głowie może uchronić nas od poważnych następstw nieszczęśliwych wypadków.
Malbork -
Czy wrócę bezpiecznie do domu?
Pewnie mało kto, wychodząc rano do pracy, czy szkoły zastanawia się, czy wróci bezpiecznie do domu. Na szczęście wiele osób zwraca uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym i przestrzeganie przepisów. Są jednak osoby, które do tych obowiązków podchodzą lekkomyślnie i nieuważnie. To, czy twoi bliscy jeszcze cię zobaczą, zależy głównie od ciebie.
Gdańsk -
Podsumowanie działań „Bicykl” na drogach powiatu kwidzyńskiego. Surowe kary dla osób łamiących przepisy.
Policjanci kwidzyńskiej drogówki podsumowali wczorajsze działania pod nazwą „Bicykl”. Podczas działań mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.
Kwidzyn -
Potrącenie 10-latki poza przejściem dla pieszych
Policjanci wejherowskiej drogówki wczoraj pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Luzinie. Ranna 10-latka została przewieziona do szpitala. Mundurowi będą teraz zajmować się sprawą wypadku i będą wyjaśniali dokładnie okoliczności zdarzenia.
Wejherowo -
Zderzenie 3 samochodów – policjanci apelują o rozwagę
Wczoraj policjanci pracowali w miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na jednym z tczewskich skrzyżowań. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 62-letni kierowca opla nie ustępując pierwszeństwa przejazdu, zderzył się z fordem, który z kolei uderzył w jadące przeciwnym pasem ruchu audi. W wyniku tego zdarzenia kierująca fordem oraz 2 osoby podróżujące audi trafiły do szpitali. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy opla prawo jazdy oraz 3 dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w wypadku. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.
Tczew -
Zatrzymany 67-latek oszukiwał podczas zakupów – usłyszał za to zarzuty
Policjanci zatrzymali 67-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa dotyczące oszustw. Mundurowi ustalili, że mężczyzna w jednym ze sklepów podczas ważenia produktów, które faktycznie wziął z półek, na wyświetlaczu kasy samoobsługowej zaznaczał inne, o zdecydowanie mniejszej wartości. Wczoraj stróże prawa przedstawili 67-letniemu mieszkańcowi powiatu tczewskiego łącznie 21 zarzutów dotyczących oszustw. Za te przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Oszuści znowu aktywni, uważaj!!!
Policjanci ostrzegają!!! Uważaj na podejrzane wiadomości SMS, szczególnie na te zawierające link. Mundurowi przypominają też o metodach oszustw „na policjanta” czy „na wnuczka”. Może do ciebie tez zadzwonić fałszywy „pracownik banku”. To stare „numery” przestępców, nie daj się na nie nabrać. W takich przypadkach bezpieczeństwo twoich oszczędności zależy w dużej mierze od ciebie.
Gdańsk -
Policjanci pracowali przy wypadku drogowym
Wczoraj policjanci z gdyńskiej drogówki pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Unruga. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 78-letni mężczyzna. Mundurowi ustalają szczegóły i okoliczności tego zdarzenia.
Gdynia -
Tagi na murku - interwencja wobec trzech mężczyzn
W miniony wtorek policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku podjęli interwencję wobec trzech mężczyzn, z których jeden wykonywał tag na murku znajdującym się w pobliżu Alei Niepodległości. Na widok patrolu 20-latek z Warszawy odrzucił puszkę z farbą w sprayu, którą funkcjonariusze zabezpieczyli. Policjanci ustalili też, że chwilę wcześniej w tym samym miejscu napis wykonał jego znajomy - 23-latek z woj. lubelskiego, który w trakcie interwencji używał słów wulgarnych i tym samym popełnił kolejne wykroczenie. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty za te wykroczenia i przyznali się do nich. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd, do którego policjanci skierują wnioski o ukaranie.
Sopot -
Niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych z udziałem 12-latki. Pamiętajmy o obowiązkach jakie nakłada na nas prawo o ruchu drogowym
Wczoraj policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem potrącenia na przejściu dla pieszych 12-leniej dziewczynki, do jakiego miało dojść na ulicy Aleja Wolności w Lęborku. Jak się okazało, dziecko przewróciło się na jezdni, bo wystraszyło się hamowania samochodu, który zatrzymał się przed pasami. Na szczęście dziewczynce nic się nie stało. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w obrębie przejść dla pieszych.
Lębork -
Działania policjantów ruchu drogowego na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach.
W ciągu kilku najbliższych dni policjanci ze Słupska realizować będą działania, których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach. Jutro mundurowi będą reagować przede wszystkim na nieprawidłowości w ruchu pieszych i wykroczenia popełniane przez kierowców w rejonach przejść dla pieszych. Natomiast w sobotę i niedzielę policjanci w trakcie pełnionej służby będą zwracać uwagę na motocyklistów, którzy z uwagi na piękną pogodę licznie wyjeżdżają na drogi Słupska i powiatu.
Słupsk -
Policjanci zatrzymali kierującego, który miał przy sobie narkotyki i kierował pod wpływem alkoholu i prawdopodobnie substancji psychotropowej.
Policjanci z chojnickiej patrolówki zatrzymali 29-letniego kierowcę, który prowadził auto pod wpływem alkoholu i prawdopodobnie narkotyków. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli kilkanaście porcji środków odurzających, które mieszkaniec Chojnic miał schowane w saszetce. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to amfetamina. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu. Śledczy wczoraj przedstawili mu zarzuty dotyczące posiadania narkotyków oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Zarzuty mogą zostać uzupełnione, po otrzymaniu wyników badań krwi, o przestępstwo kierowania pod wpływem środków odurzających.
Chojnice -
Wdarł się do cudzego budynku i został zatrzymany. Okazało się, że przebywa też nielegalnie na terenie Polski
Policjanci z Sopotu zatrzymali 38-letniego obywatela Mołdawii, który wtargnął do cudzego budynku. Mężczyzna dostał się do nieużywanego obiektu przez okno, w którym wybił szybę. Podejrzany usłyszał już zarzut naruszenia miru domowego i chce dobrowolnie poddać się karze. Po zakończonych czynnościach sprawca został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej. Jak się okazało, przebywał on nielegalnie na terytorium Polski.
Sopot -
Czy wiesz, że?
Czy wiesz, że Policja jako umundurowana i uzbrojona formacja została powołana do ochrony życia i zdrowia ludzi oraz mienia, zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym w miejscach publicznych, a także kontroli przestrzegania przepisów porządkowych i administracyjnych związanych z działalnością publiczną lub obowiązujących w miejscach publicznych. Do zadań Policji należy m.in. ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, jak również wykrywanie i ujawnianie czynów przestępstw i wykroczeń, a także ściganie ich sprawców.
KGP -
Niecodzienna pomoc policjantów z Gdańska
Tym razem z pomocą mieszkańcom powiatu hajnowskiego ruszyli policjanci z gdańskiego oddziału prewencji. Napotkanemu na drodze starszemu małżeństwu pomogli wymienić koło w przyczepce. Nawet w tak błahych sytuacjach, policyjne hasło „pomagamy i chronimy”, nabiera szczególnego znaczenia.
KWP Białystok -
82-latka padał ofiarą oszusta na policjanta
Policjanci systematycznie przypominają o tym, jak nie paść ofiarą przestępców oszukujących metodą „na policjanta” oraz „na wnuczka”. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy oraz nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Wczoraj oszuści zadzwonili do 82-latki z Tczewa, która niczego nie podejrzewając, przekazała przestępcy kilka tysięcy złotych.
Tczew -
36-latek z Wejherowa został zatrzymany w związku z posiadaniem prawie 150 gramów
Wejherowscy kryminalni zatrzymali 36-latka w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
Wejherowo -
Policjanci ostrzegają przed oszustwami w Internecie
Internet to duża wygoda dla osób, które chcą kupić jak i sprzedać wystawione na aukcjach rzeczy. Niestety w wirtualnym świecie są również oszuści, którzy tylko czekają na okazję, aby nas okraść. Bądźmy ostrożni podczas zakupów, nie klikajmy w podsyłane przez oszustów linki i dbajmy o swoje dane aby nikt nie miał do nich dostępu.
Sztum -
Zgłosił się do policjantów, żeby trafić do więzienia.
Wczoraj do komisariatu w Śródmieściu zgłosił się 49-latek z Gdańska, który był poszukiwany trzema listami gończymi. Mundurowym powiedział, że ma już dość ciągłego ukrywania się i chce odbyć karę pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do zakładu karnego na ponad rok więzienia.
Gdańsk -
Zajęcia o odpowiedzialności prawnej nieletnich w języku ukraińskim
Wczoraj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przeprowadzili kolejne zajęcia o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Tym razem jednak odbiorcami byli uczniowie, którzy przyjechali do Słupska z objętej wojną Ukrainy i rozpoczęli naukę w polskich szkołach. Przekazane informacje prezentowane były również w języku ukraińskim, tak aby te trudne zagadnienia, dotyczące kwestii prawnych były zrozumiałe dla nowych uczniów.
Słupsk -
Policjanci zatrzymali dwóch pseudokibiców podejrzanych o pobicie mężczyzny
Policjanci z gdyńskiej komendy zatrzymali dwóch pseudokibiców, którzy po meczu piłki nożnej pobili w kolejce SKM jednego z pasażerów. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a prokuratura zastosowała wobec nich dozór policyjny. Za to przestępstwo grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.
Gdynia -
Potrącenie pieszej na przejściu. Policjanci apelują o zachowanie większej ostrożności na drogach
W godzinach porannych na ul. 3 Maja w Kwidzynie doszło do wypadku drogowego. Kierujący oplem potrącił kobietę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowana trafiła do szpitala. Policjanci wyjaśniają dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych.
Kwidzyn -
Ciężarowym wjechał do rowu. Miał ponad 3 promile
Nawet dwa lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów grozi 41-letniemu mieszkańcowi powiatu mieleckiego. Mężczyzna ciężarówką z naczepą wjechał do przydrożnego rowu uderzając w barierę energochłonną. Badanie trzeźwości wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.
Bytów -
Porozumienie zawarte pomiędzy Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku a Pomorskim Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Roślin i Nasiennictwa
Dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński zawarł porozumienie z Pomorskim Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Roślin i Nasiennictwa dr.inż. Andrzejem Kanią.
KWP w Gdańsku -
Medal z okazji 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej dla Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku
Wczoraj odbyły się wojewódzkie uroczystości z okazji Dnia Strażaka połączone z Jubileuszem 30-lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej. Podczas ceremonii Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku otrzymał „Medal z okazji 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej”.
KWP w Gdańsku -
Współpraca Policji z Polskim Stowarzyszeniem Syndromu Tourette’a
W maju br. odbyło się inauguracyjne spotkanie Pełnomocnika Komendanta Głównego Policji z częścią zarządu Polskiego Stowarzyszenia Syndromu Tourette’a, którego celem było nawiązanie współpracy o charakterze informacyjnym i edukacyjnym. W planach są szkolenia dla wybranej części policjantów, którzy w codziennej służbie mogą spotkać osoby z syndromem Tourette’a.
KWP w Gdańsku -
Znalazła saszetkę z pieniędzmi, przyniosła ją na Policję
Uczciwa kobieta odniosła saszetkę na komendę w Pucku. W środku znajdowały się dokumenty i pieniądze w kwocie 3110 złotych oraz 10 euro, które już przekazane zostały właścicielowi.
Puck -
Wyszedł z komendy z dozorem, a po godzinie wrócił do niej ponownie
Kościerscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł alkohol oraz artykuły spożywcze. Mężczyzna godzinę wcześniej wyszedł z pomieszczenia dla osób zatrzymanych po otrzymaniu dozoru.
Kościerzyna -
Bez uprawnień i po narkotykach wsiadł za kierownicę
Nerwowe zachowanie kierowcy, wzbudziło podejrzenia miasteckich mundurowych. Podczas kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, a dodatkowo jest pod wpływem narkotyków. To nie jedyne przestępstwa, o jakie podejrzany jest mężczyzna.
Bytów -
Stracili prawko za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym
Kierowco Zwolnij! Wolniej znaczy bezpiecznej! To częste apele powtarzane przez policjantów. Zaostrzone kary za rażące przekraczanie prędkość w obszarze zabudowanym nie zawsze motywują kierujących do zwalniania w tych szczególnych miejscach. Niestety nadal główną przyczyną wypadków drogowych jest prędkość. Dlatego policjanci każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących i apelują o ściągnięcie nogi z gazu. Policjanci nie pobłażają kierującym nie stosującym się do przepisów ruchu drogowego.
Chojnice -
Ukradł towar za ponad 4 tys. zł
Dzielnicowi zatrzymali 40-latka, który dopuści się kilku kradzieży w osiedlowych sklepach. Wartość ukradzionego towaru to ponad 4 tys. zł. Łupem sprawcy padły m.in. drogie alkohole. Sprawca usłyszał cztery zarzuty kradzieży, za które grozi kara 5 lat więzienia. Mężczyzna działał w warunkach tzw. recydywy i sąd może dodatkowo zwiększyć karę o połowę.
Gdańsk -
Dwie kobiety przekazały policjantom znalezione pieniądze
Dzielnicowy z Tczewa szuka dwóch osób, które zgubiły pieniądze. Znalezione pieniądze przez 62 i 22-letnią kobietę, zostały przekazane policjantom. Mundurowi ustalili, że starsza kobieta znalazła pieniądze w walucie polskiej na ulicy Jagiellońskiej, zaś młodsza kobieta znalazła ruble, które były porozrzucane między blokami mieszkalnymi przy ulicy Akacjowej. Osoby, które zgubiły pieniądze, proszone są o kontakt z dzielnicowym.
Tczew -
Niósł pomoc, osobiście podziękował mu za to 5-latek
W weekend do Komendy Miejskiej Policji w Sopocie przyjechał niezwykły maluch. Był to 5-latek, który w dniu 11 maja pilnie potrzebował pomocy lekarskiej. Razem z rodzicami osobiście podziękowali oni sierżantowi Radosławowi Kotwickiemu za pomoc w szybkim i bezpiecznym dotarciu do szpitala oraz przekazali piękne podziękowanie. W trakcie spotkania policjant zaprosił 5-latka do radiowozu, razem jeździli, a maluch dzięki otrzymanemu pilotowi „sprawdzał”, czy sygnały świetlno-dźwiękowe działają w radiowozie. #PomagamyiChronimy
Sopot -
Otrzymujesz podejrzane wiadomości o zaległych płatnościach? Ostrzeż innych!
Przestępcy wciąż wykorzystują nowe sposoby w celu wyłudzenia pieniędzy. W ostatnim czasie internetowi oszuści coraz częściej podszywają się pod firmy kurierskie, dostawców gazu i energii oraz sieci komórkowe i wysyłają SMS-y z linkami do stron, na których należy dokonać rzekomej dopłaty do przesyłek oraz rachunków za telefon czy zużyte media. Wejście w taki link może skończyć się utratą oszczędności, dlatego kolejny raz apelujemy o ostrożność! Czy wiesz co zrobić, gdy dostaniesz taką wiadomość?
Słupsk -
Policjanci z komisariatu wodnego pomogli 75- latkowi
Policjanci z komisariatu wodnego pomogli mężczyźnie, który bardzo źle się poczuł podczas spaceru. Mężczyzna zasłabł przy jednym z wejść na plażę, nie był w stanie dojść o własnych siłach do samochodu, był z nim znacznie utrudniony kontakt. Zaalarmowani przez żonę mężczyzny policjanci, którzy właśnie patrolowali quadem pas nadmorski, od razu podjęli interwencję. Wodniacy prawidłowo ocenili stan mężczyzny, dostrzegając zagrożenie życia i natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe. Z uwagi na to, że karetka nie mogła podjechać do miejsca, w którym się znajdowali, policjanci podjęli decyzję o przewiezieniu 75-latka do najbliższego bezpiecznego miejsca, w którym ratownicy mogli udzielić mu pomocy medycznej. Policjanci do czasu przyjazdu ratowników medycznych monitorowali funkcje życiowe 75- latka. Dzięki ich interwencji, według medyków mężczyzna przeżył.
KWP Gdańsk -
Zasady ruchu drogowego w języku ukraińskim
Na polskich drogach w ciągu kilku ostatnich miesięcy zdecydowanie zwiększyła się liczba ukraińskich kierowców. Nie wszyscy zdążyli zapoznać się z przepisami ruchu drogowego w Polsce. Policja przygotowała ulotki oraz zbiorcze informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa na polskich drogach skierowane do obywateli Ukrainy.
KWP Gdańsk -
Samochód dachował – uczestniczy zdarzenia nietrzeźwi, policjanci wyjaśniają okoliczności
W sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło w Sopieszynie. Jak ustalili funkcjonariusze samochód kia sportage wywrócił się na dach. Okazało się, że dwie osoby znajdujące się w pojeździe były nietrzeźwe. Teraz policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Na miejscu zdarzenia oględziny wykonywał technik kryminalistyki. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą ustalali sprawcę tego zdarzenia.
Wejherowo -
Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję i uderzył w drzewo.
Malborscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w piątek w pobliżu miejscowości Lichnowy. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 67-letni kierowca opla, wyprzedzając na łuku drogi seata, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w wyprzedzany samochód, a następnie odbijając się od niego zakończył swoją jazdę na przydrożnym drzewie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Na szczęście żadnemu z uczestników tego zdarzenia nic się nie stało. Za kierowanie pojazdem 67-letniemu mieszkańcowi Tczewa grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Mężczyzna stracił również prawo jazdy i odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Malbork -
Oficjalne rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Człuchowie
Prawie 200 motocyklistów spotkało się stacji paliw w Seroczynie, aby oficjalnie rozpocząć sezon motocyklowy. Później parada motocyklowa prowadzona przez policyjny motocykl przejechała przez Człuchów, Debrzno, Czarne, Przechlewo i wróciła z powrotem na Rynek do Człuchowa. Przez całą trasę nad bezpieczeństwem motocyklistów czuwali policjanci z drogówki, którzy prowadzili i zamykali paradę oraz kierowali ruchem na skrzyżowaniach podczas przejazdu motocyklistów. Policjanci nie odnotowali w tym dniu żadnego zdarzeniami udziałem motocyklistów.
Człuchów -
Kierował pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów i potrącił kobietę na przejściu dla pieszych.
Policjanci z ruchu drogowego pracowali przy wypadku drogowym, do którego doszło w piątek na ul. Jana z Kolna. Mundurowi ustalili, że 21-latek potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Okazało się, że mężczyzna kierował pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego mieszkańca Gdyni, a prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny.
Gdynia -
Policjanci z Gniewina zatrzymali na gorącym uczynku 62-latka na kradzieży kabli telekomunikacyjnych
W środę policjanci z Gniewina zatrzymali na terenie leśnym mężczyznę, który wykopywał i kradł kable telekomunikacyjne. Sprawca został już przesłuchany oraz usłyszał zarzut. Kradzież jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat więzienia.
Wejherowo -
Jechał za szybko, był nietrzeźwy i nie zatrzymał się do kontroli drogowej- teraz grozi mu 5 lat więzienia
W miniony weekend policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole drogowe na terenie Chojnic. Podczas jednej z kontroli podjęli próbę zatrzymania kierowcy volkswagena, który jechał z nadmierną prędkością. Kierowca tego auta w ogóle nie zwolnił, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że mieszkaniec gm. Chojnice był pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz za popełnione przestępstwa drogowe grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Chojnice -
Pijane małżeństwo na rowerach i z mandatami w wysokości 2500 złotych
W weekend dzielnicowy wspólnie z policjantem „patrolówki” zatrzymali do kontroli nietrzeźwe małżeństwo, które z imprezy wracało do domu rowerami. Za popełnione wykroczenie każda z osób została ukarana mandatem w wysokości 2500 złotych. Podczas weekendowych działań w ręce mundurowych trafili też inni kierujący samochodami, hulajnogami elektrycznymi i rowerem, którzy byli pod wpływem alkoholu.
Sopot -
Wsiadła za kierownicę po alkoholu i dachowała
Bytowscy mundurowi otrzymali zgłoszenie o dachowaniu pojazdu. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia policjanci przebadali trzeźwość kierującej. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 49-latce zostało zatrzymane prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.
Bytów -
Kryminalni zatrzymali kibica, który odpalał race podczas meczu, a także posiadał narkotyki. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj policjanci z Chojnic oraz Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zabezpieczali mecz piłki nożnej. W trakcie spotkania chojniccy kryminalni zatrzymali kibica, który w trakcie odbywającego się meczu odpalał race. Jak się później okazało, to nie było jedyne przewinienie zatrzymanego mieszkańca Starogardu Gdańskiego. W trakcie czynności policjanci w ubraniu zatrzymanego mężczyzny znaleźli narkotyki. 25-latek jeszcze dzisiaj prawdopodobnie usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Chojnice -
Policjanci zatrzymali trzech 17-latków podejrzanych o rozbój na swoim rówieśniku
Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni - Chyloni zatrzymali trzech 17 – latków podejrzanych o rozbój na swoim rówieśniku. Mundurowi ustalili, że mężczyźni uderzyli pokrzywdzonego, grozili maczetą i ukradli mu kurtkę, buty oraz telefon komórkowy. W piątek sąd aresztował zatrzymanych na najbliższe 3 miesiące.
Gdynia