Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci odzyskali pojazdy o wartości ponad 1 mln złotych
Policjanci wydziałów kryminalnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Komendy Powiatowej Policji Tczewie odzyskali ukradzioną w Czechach ciężarówkę, oraz walce drogowe o wartości ponad miliona złotych. Ukradzione pojazdy mundurowi zabezpieczyli na jednej z posesji na terenie powiatu tczewskiego.
Tczew -
29-letni gdynianin zatrzymany przez kryminalnych z Rumi do kradzieży katalizatorów oraz innych narzędzi budowlanych
W ostatnim czasie kryminalni z Rumi pracując nad sprawą zgłoszonej kradzieży katalizatora, ustalili tożsamość i zatrzymali sprawcę przestępstwa, którym okazał się 29-latek z Gdyni. Ponadto mężczyzna ukradł z innych samochodów narzędzia budowlane i radio samochodowe. Łącznie 29- latek usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży mienia. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Wejherowo -
Policjanci pracowali na miejscu wypadków z udziałem motocyklisty oraz rowerzysty
W ostatnich dniach policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu kilku zdarzeń drogowych. W jednym z nich brał udział motocyklista, w kolejnym rowerzysta zderzył się z kierującą osobówką. Śledczy wyjaśniają obecnie przebieg i okoliczności tych zdarzeń. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
Pruszcz Gdański -
Policjanci zatrzymali kierowcę, który jechał z rodziną nad morze. Mężczyzna miał ponad 3,6 promila w organizmie
Ponad 3,6 promila alkoholu miał w organizmie mieszkaniec Bydgoszczy, który w miniona środę jechał z partnerką i 5 letnim dzieckiem nad morze. W okolicach Człuchowa, zjechał w polną drogę, a jego przyjaciółka widząc jak mdleje zadzwoniła po pogotowie, ratownicy przebadali kierowcę i wezwali policjantów. Mężczyźnie nic nie dolegało, okazało się , że jest pijany. 39- latek został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Człuchów -
Poszukiwany listem gończym oraz do odbycia kary 39-latek odpowie za kradzież pojazdu i elektronarzędzi, a także za usiłowanie włamań oraz złamanie dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.
Policjanci z chojnickiej patrolówki zatrzymali 39-letniego mężczyznę, podejrzanego o włamanie do domu jednorodzinnego. Mężczyzna na teren powiatu chojnickiego mimo dożywotniego zakazu kierowania samochodami przyjechał…ukradzionym z powiatu kościerskiego samochodem. Podczas interwencji wprowadził policjantów w błąd co do swojej tożsamości okazując im nie należący do niego dokument tożsamości. Okazało się, że 39-latek był poszukiwany listem gończym za łamanie sądowego zakazu kierowania samochodami oraz za kradzieże z włamaniem. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.
Chojnice -
Przewodnik psa zatrzymał na gorącym uczynku złodzieja oraz zatrzymał poszukiwanego
Przewodnik psa służbowego z chojnickiej komendy asp. Krzysztof Kwiatkowski w ostatnich dwóch dniach zatrzymał po pościgu poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości 35-latka, oraz sprawcę kradzieży artykułów spożywczych ze straganu. Poszukiwany mężczyzna trafił do zakładu karnego, a sprawca kradzieży za popełnione wykroczenie odpowie w najbliższym czasie przed sądem.
Chojnice -
Policjanci pracowali na miejscu śmiertelnego pożaru
Lęborscy policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru domku letniskowego w Łebie. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonej akcji gaśniczej zabezpieczali miejsce zdarzenia.
Lębork -
Kierowała pijana i dachowała autem.
Policjanci i strażacy pracowali dzisiejszej nocy na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze gruntowej w miejscowości Pałubinek. Wskutek dachowania osobowego opla 3 osoby trafiły do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że 49-latka, która kierowała autem, wcześniej piła alkohol. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila w jej organizmie.
Starogard Gdański -
Rozpoczyna się długi weekend- spędź go bezpiecznie
Przed nami kolejny długi weekend. Na drogach będzie panował wzmożony ruch, dlatego też o nasze bezpieczeństwo będzie dbało więcej funkcjonariuszy. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od samych kierowców, dlatego policjanci apelują o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków i przestrzeganie przepisów drogowych. Wiele osób korzystając ze słonecznej pogody będzie wypoczywało nad wodą. Zadbajmy również o bezpieczeństwo podczas kąpieli.
KWP Gdańsk -
Policjanci oddali krew
Poza codziennymi obowiązkami służbowymi, bytowscy mundurowi znajdują czas na dodatkową pomoc potrzebującym. Tym razem podzielili się najcenniejszym darem – krwią, która codziennie ratuje ludzkie życie.
Bytów -
Festyn przy plaży miejskiej promujący bezpieczne wakacje
W poniedziałek policjantka z Komisariatu Policji w Gdyni – Śródmieściu zorganizowała festyn dla dzieci, który odbywał się przy plaży miejskiej. Do udziału w imprezie zaprosiła funkcjonariuszy Straży Pożarnej, Straży miejskiej oraz ratowników medycznych. Uczestnicy pikniku z dużym zainteresowaniem wysłuchali porad prewencyjnych mówiących o elementarnych zasad bezpieczeństwa w domu, szkole i podczas nadchodzących wakacji.
Gdynia -
Gala Finałowa VI edycji Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa”.
20 czerwca br. w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się uroczysta Gala Finałowa kończąca trwającą od października 2021r. VI edycję Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa” skierowanego do najmłodszych uczniów szkół podstawowych.
KWP Gdańsk -
Tymczasowy areszt dla 53-latka, który zaatakował nożem żonę
Policjanci zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu zaatakował nożem 50-latkę. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna w trakcie kłótni ze swoją żoną zadał jej kilka ciosów nożem. Pokrzywdzona z ranami kłutymi trafiła do szpitala. Zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi doprowadzili zatrzymanego 53-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Wczoraj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia.
Tczew -
Policjanci na pikniku rodzinnym promowali zawód policjanta i rozmawiali o szeroko rozumianym bezpieczeństwie
Służby mundurowe- żołnierze wspólnie z funkcjonariuszami Policji oraz Straży Pożarnej zorganizowali „ Piknik rodzinny” w związku z obchodzonym w ostatnim czasie Dniu Dziecka na terenie jednostki wojskowej w Nieżychowicach. Udział policji w inicjatywach podejmowanych przez inne służby mundurowe to okazja do integracji, wymiany doświadczeń i tworzenia nowych pomysłów na rzecz budowania pozytywnego wizerunku policyjnej formacji w społeczeństwie.
Chojnice -
Włamywacz usłyszał 25 zarzutów
Gdańscy policjanci zatrzymali 36-latka z Gdańska, który próbował włamać się do automatu vendingowego. Mężczyzna był poszukiwany, a na swoim koncie miał wiele innych przestępstwa, m.in. okradł parkomat, automaty rozrywkowe, rozmieniarki i biletomat. Sprawca usłyszał łącznie 25 zarzutów. Teraz grozi mu kara 10 lat więzienia
Gdańsk -
Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania policjantów z wykorzystaniem monitoringu miejskiego.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzą różnego rodzaju działania, aby poprawić bezpieczeństwo wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ta grupa osób, które poruszają się po drogach Słupska i powiatu słupskiego jest szczególnie narażona na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. W konfrontacji z jadącym samochodem pieszy, rowerzysta czy użytkownik urządzeń transportu osobistego może odnieść bardzo poważne obrażenia, a w niektórych przypadkach nawet śmierć.
Słupsk -
Dzięki słupskim policjantom ukradziony rower po 2 godzinach wrócił do właściciela
Policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komisariatu Policji II w Słupsku zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który wczoraj po południu ukradł stojący przed jednym z budynków rower. Dzięki szybkim działaniom funkcjonariuszy jednoślad po niespełna dwóch godzinach od kradzieży wrócił do swojego właściciela. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Słupsk -
Inauguracja szóstej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”
Dziś w godzinach 10:00 – 13:00 na terenie plaży miejskiej CRS Jezioro Ukiel w Olsztynie odbędzie się inauguracja szóstej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W ramach akcji Biuro Komunikacji Społecznej KGP we współpracy z Biurem Prewencji KGP przygotowało spoty informacyjne, w których wzięły udział reprezentantki Polski w kajakarstwie - medalistki Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
KGP -
#Sextortion, uważaj bo #YouMayBeNext - #TyMozeszBycNastepny
#Sextortion może mieć niszczący wpływ na ludzi w każdym wieku. Zastanów się dwa razy zanim udostępnisz. #YouMayBeNext - #TyMozeszBycNastepny.
-
IV Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów
15 czerwca 2022 r. obchodzimy w tym roku Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Przy okazji tego wydarzenia już po raz czwarty rusza kampania „Stop włamaniom do domów”, której celem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa i zachęcanie do właściwego zabezpieczenia naszego dobytku, mieszkania czy domu. Kampania organizowana jest przez Europejską Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) wspólnie z Europolem, Komisją Europejską oraz z 26 krajami europejskimi.
KGP -
Jednośladem bezpiecznie do celu
Podczas długiego weekendu na drogach pojawi się znacznie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności użytkowników jednośladów – rowerzystów, motocyklistów, motorowerzystów, a także użytkowników hulajnóg elektrycznych.
KGP -
Uwaga na fałszywych hydraulików i pracowników spółdzielni mieszkaniowych
Policjanci z Człuchowa zostali wczoraj powiadomieni o kradzieży pieniędzy z mieszkania starszej pani w Człuchowie. Kobieta wpuściła do domu kobietę i mężczyznę podających się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej, którzy muszą dokonać sprawdzenia drożności kanalizacji. Para „hydraulików” wzbudziła zaufanie starszej pani, angażując ją do czynności związanej ze sprawdzeniem drożności kanalizacji odwrócili jej uwagę i ukradli z domu 25 tys. zł. Policjanci przestrzegają przed wpuszczaniem do domu obcych osób, które pod pozorem sprzedaży różnych przedmiotów, podpisania ubezpieczenia lub napraw hydraulicznych, zaoferowania pomocy przy opiece, chcą nas oszukać i okraść.
Człuchów -
Paserzy i złodzieje rowerów usłyszeli zarzuty
Pięciu mężczyzn usłyszało zarzuty m.in. tzw. „paserki”, kradzieży rowerów, których dopuścili się na terenie Gdańska. Łupem sprawców padły jednoślady z komórki lokatorskiej, ale także ten przypięty linką w miejscu publicznym. Sprawcom grożą kary od 5 do 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Poręczenie majątkowe w kwocie 5 tys. zł. dla 23-letniego obywatela Ukrainy, który będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję z 3 innymi samochodami
W sobotę policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Somoninie, gdzie według ustaleń wynika, że 23-letni obywatel Ukrainy jadąc z Egiertowa w stronę Kartuz na łuku drogi pomimo obowiązującej linii podwójnej ciągłej rozpoczął manewr wyprzedzania w wyniku czego zderzył się z jadącym z naprzeciwka hyundaiem, dalej uderzył w forda, a następnie uderzył w kolejny samochód. Okazało się, że 23-latek miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna odpowiedział za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, zagrażając życiu lub zdrowiu wielu osób i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 5000 zł.
Kartuzy -
Ostrzegajmy seniorów przed oszustami!
Policjanci z Gdyni wyjaśniają okoliczności dwóch oszustw, do których doszło wczoraj. Poszkodowane dwie seniorki miały kontakt telefoniczny z przestępcami, którzy przedstawili się jako wnuk i znajomy wnuka, a następnie poprosili o pieniądze w związku z wypadkiem drogowym. Kobiety uwierzyły oszustom i w ten sposób utraciły dużą sumę oszczędności. Apelujemy o ostrożność! Zachęcamy młodsze pokolenia, aby rozmawiać z seniorami o zagrożeniach, które niosą za sobą przestępcze działania "fałszywych wnuczków i policjantów".
Gdynia -
Nietrzeźwa rowerzystka została ukarana mandatami o łącznej wartości 3600 zł za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji drogowej- Apelujemy o trzeźwe myślenie!
Wczoraj policjanci z kartuskiej komendy pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Stężycy, którego sprawczynią była 55-letnia rowerzystka. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu kolizji mundurowych wynika, że rowerzystka najprawdopodobniej zjechała z chodnika na jezdnię i zderzyła się z nadjeżdżającym pojazdem. 55-latka została ukarana mandatem w wysokości 2500 zł za jazdę w stanie nietrzeźwości i 1100 zł za spowodowanie kolizji. Apelujemy o zachowanie ostrożności i o trzeźwe myślenie każdego uczestnika ruchu drogowego!
Kartuzy -
Kryminalni z Gdańska, Wejherowa i Rumi zatrzymali 43-latka w związku z włamaniami – mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy
Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Wejherowa i Rumi wspólnie pracowali nad sprawami kradzieży z włamaniem do mieszkań, do których dochodziło na terenie powiatu wejherowskiego, a także w Gdańsku i Gdyni. Podczas wspólnej pracy nad sprawami ustalili tożsamość i zatrzymali sprawcę tych przestępstw, którym okazał się 43-latek z Gdyni. Mężczyzna został już przesłuchany oraz usłyszał 11 zarzutów głównie dotyczących kradzieży z włamaniem oraz kradzieży i zniszczenia mienia. Czynów tych dopuścił się w ramach powrotu do przestępstwa. Mężczyzna został przez sąd tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.
Wejherowo -
Komendant Miejski Policji w Słupsku przywitał nowych funkcjonariuszy
Kilka miesięcy temu zdecydowali, że chcą zostać policjantami, a dzisiaj po pozytywnym przejściu kilku etapów rekrutacji, przywitał ich Komendant Miejski Policji w Słupsku nadkom. Mariusz Mejer. Nowi funkcjonariusze zasili szeregi słupskiej Policji i w najbliższym czasie rozpoczną szkolenie zawodowe podstawowe w jednej ze szkół Policji.
Słupsk -
Zatrzymani sprawcy pobicia i gróźb z użyciem niebezpiecznego narzędzia
Sztumscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o pobicie 32-latka. Jeden ze sprawców groził mamie pokrzywdzonego przedmiotem przypominającym broń palną. Zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Dodatkowo śledczy przedstawili zarzut gróźb karalnych. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Za pobicie i groźby karalne z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Sztum -
Próbę ucieczki zakończył w policyjnym areszcie
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego po krótkim pościgu zatrzymali 30-latka, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Kierowca osobowego opla uciekał ulicami miasta i nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Jak się później okazało, w ten sposób próbował uniknąć odpowiedzialności za kierowanie autem bez uprawnień, brak aktualnego ubezpieczenia oraz niedopuszczenie pojazdu do ruchu.
Starogard Gdański -
Spełniliśmy marzenie 7-letniej Hani
W minionym tygodniu policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Komisariatu Wodnego Policji KWP w Gdańsku spełnili marzenie 7-letniej Hani. Podopieczna Fundacji Mam Marzenie wymarzyła sobie, że chce poznać policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych oraz przepłynąć się policyjną motorówką - udało się !
KWP Gdańsk -
Ćwiczenia z zakresu prowadzenia akcji ratowniczej na wodach morskich w Krynicy Morskiej
W Krynicy Morskiej 4 czerwca br. policjanci wspólnie ze służbami ratunkowymi uczestniczyli w szkoleniu przygotowanym przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Komendę Powiatową Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Celem ćwiczeń było podnoszenie umiejętności i kwalifikacji związanych z ratownictwem wodnym. Wszystko po to, aby każdy z nas korzystając z różnych form wypoczynku zarówno na wodzie, jak i terenach przywodnych mógł czuć się bezpiecznie.
KGP -
Policjanci zatrzymali 54- latka podejrzewanego o zabójstwo kobiety
Policjanci z wydziału kryminalnego oraz dochodzeniowo śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, pracując pod nadzorem Prokuratury Gdańsk Śródmieście w Gdańsku, ustalili i już następnego dnia zatrzymali 54- latka podejrzewanego o zabójstwo starszej kobiety. Policjanci dziś doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do prokuratury. Za zabójstwo mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
KWP Gdańsk -
Prawie zderzył się z pojazdem jadącym z naprzeciwka- kierowca miał prawie 4 promile alkoholu
2 lata pozbawienia wolności i utrata prawo jazdy nawet na 15 lat, to konsekwencje prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Taka kara grozi mężczyźnie, który prowadził pojazd na jednej z dróg w gminie Czersk, mając prawie 4 promile alkoholu w organizmie. 28-latek został zatrzymany podczas parkowania przed posesją.
Chojnice -
Dzięki współpracy służb odpowiedzą za kradzież drewna i jazdę w stanie nietrzeźwości
W czasie minionego weekendu, dzięki dobrej współpracy straży leśnej z policjantami przedstawiciele tych służb udaremnili kradzież drewna z lasu oraz zatrzymali motorowerzystę, który kierował jednośladem, mając w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu. W najbliższym czasie zatrzymane przez policjantów oraz strażników leśnych osoby staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwa.
Starogard Gdański -
Zatrzymana 18-latka odpowie za kradzieże sklepowe
Tczewscy policjanci zatrzymali 18-letnią kobietę, którą podejrzewali o kradzież. Według ustaleń mundurowych 18- latka z jednego ze sklepów na terenie miasta ukradła kosmetyki. Śledczy ustalili, że w wyniku kradzieży do których doszło w dniach 8 i 9 czerwca br. powstały straty w wysokości prawie 2500 złotych. Śledczy przedstawili zatrzymanej kobiecie 4 zarzuty dotyczące kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
W drodze do pracy zatrzymał złodzieja rowerów
Gdański policjant, który jechał do pracy, ujął złodzieja rowerów. Funkcjonariusz rozpoznał ukradziony rower, ponieważ poprzedniego dnia, podczas dyżuru przyjmował zgłoszenie o jego kradzieży. Zatrzymany 28-latek zamierzał pomalować rower na inny kolor i go sprzedać, w plecaku miał spray. Mężczyzna usłyszał łącznie osiem zarzutów kradzieży mienia oraz kradzieży z włamaniem. Pokrzywdzeni oszacowali straty na prawie 90 tys. zł. Teraz sprawcy grozi kara 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Trwa sezon motocyklowy. Policjanci apelują o ostrożność.
Pogoda za oknem coraz lepsza, a w efekcie na drogach powiatu coraz więcej uczestników ruchu, w tym motocyklistów. Niestety ostatnie dni pokazały, jak ważne jest bezpieczeństwo i odpowiedzialna jazda. Policjanci apelują, w trosce o życie i zdrowie zarówno kierowców samochodów oraz fanów „dwóch kółek” o wzajemny szacunek, rozwagę.
Sztum -
Poszukiwany kierował samochodem pod wpływem alkoholu– został zatrzymany przez policjantów
Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 26-latka, który kierował samochodem, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna posiada ponadto sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 26-latek był także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna niebawem odpowie przed sądem za swoje czyny zgodnie z ich kwalifikacją prawną.
Pruszcz Gdański -
Sprawcy rozboju zatrzymany przez policjantów
Policjanci kryminalni zatrzymali mężczyznę, który był podejrzewany o rozbój na terenie jednej ze stacji paliw w Pruszczu Gdańskim. 18-latek grożąc pracownicy użyciem przemocy z wykorzystaniem metalowego narzędzia ukradł ponad 9 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju. Za tego typu przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.
Pruszcz Gdański -
Policjanci współorganizowali Strefę Bezpieczeństwa
W niedzielę podczas Dni Pruszcza Gdańskiego policjanci współorganizowali Strefę Bezpieczeństwa. Na zaproszenie mundurowych na stadionie miejskim prezentowały się służby, których profil działania związany jest z tą tematyką. Policjanci promowali swoją służbę i przygotowali szereg atrakcji dla najmłodszych, jak i dla dorosłych.
Pruszcz Gdański -
Włamywał się i okradał matkę
Tczewscy kryminalni zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który od dwóch miesięcy okradał swoją matkę. Policjanci ustalili, że sprawca wykorzystując nieobecność domowników włamując się do mieszkania kradł sprzęt RTV, biżuterię oraz elektronarzędzia. W dniu 10 czerwca br. śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty kradzieży z włamaniem. Mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów.
Tczew -
Kryminalni z Rumi zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z posiadaniem i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków.
W minionym tygodniu kryminalni z Rumi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w swoim mieszkaniu ukrywali znaczne ilości narkotyków. Substancje te zostały zabezpieczone, a mężczyźni doprowadzeni do wejherowskiej komendy. W piątek sąd tymczasowo aresztował zatrzymanych na okres 3 miesięcy. Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Wejherowo -
Uciekał, bo miał przy sobie narkotyki.
Zatrzymany 25-latek i zabezpieczone narkotyki to efekt nocnej interwencji lęborskich policjantów. Mężczyzna próbował pozbyć się niedozwolonych substancji, gdy uciekając przed policjantami, wyrzucił plecak z zawartością marihuany. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.
Lębork -
VII Pomorski Dzień Otwarty Dla Klas o Profilu Policyjnym
Dziś ( 10 czerwca 2022 roku ) na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbył się „VII Pomorski Dzień Otwarty dla Klas o Profilu Policyjnym”. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka.
KWP Gdańsk -
Policjant na urlopie uratował tonącego wędkarza.
„ Dzień dobry, chciałam pogratulować postawy Policjanta. (…) Miło wiedzieć, że nadal można liczyć na pomoc Policji nawet po służbie, gratuluję postawy i oby więcej takich funkcjonariuszy.” – to fragment maila, który wpłynął do malborskiej komendy opisującego zdarzenie z ostatniej niedzieli. Sierż. szt. Arnold Masys, na co dzień pracujący w Komisariacie Policji w Nowym Stawie, będąc na urlopie uratował życie wędkarza, którego łódka przewróciła się na Nogacie. Policjant, spędzając wolny czas na swojej jednostce pływającej, zauważył w wodzie mężczyznę, który ostatkiem sił trzymał się przewróconej szalupy. Natychmiast rzucił mu koło ratunkowe i pomógł wydostać się na brzeg. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza pechowy wędkarz wyszedł z tej opresji cały i zdrowy.
Malbork -
Kolejni kierujący pod wpływem alkoholu wyeliminowani z ruchu
Nietrzeźwy kierujący autem, rowerzysta czy kierujący hulajnogą elektryczną to potencjalni sprawcy niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Wiedzą o tym doskonale sopoccy policjanci, dlatego każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem i eliminują z dróg nieodpowiedzialnych uczestników ruchu. Tylko wczoraj stróże prawa udaremnili dalszą jazdę dwóm kierowcom aut. 21-latek miał 1,6 promila alkoholu, natomiast u 35-latka alkomat pokazał ponad 0,2 promila alkoholu, a ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania. Od początku miesiąca policjanci ujawnili 7 kierujących pod wpływem alkoholu, a kolejny podejrzewany jest o kierowanie autem pod wpływem narkotyków. Apelujemy o trzeźwość i rozwagę na drodze.
Sopot -
Dzielnicowi zatrzymali 35- letniego mieszkańca Gdyni, który uszkodził zaparkowany pojazd
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Gdyni – Chwarznie zatrzymali 35-latka, który kopał w zaparkowanego citroena. Mundurowi przewieźli mężczyznę do policyjnej celi. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Gdynia -
Podsumowanie działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
Pomorscy policjanci wzięli udział w ogólnokrajowych działaniach „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. 7 czerwca funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem pieszych, rowerzystów oraz innych uczestników ruchu, zwłaszcza w rejonach krzyżowania się jezdni z przejściami dla pieszych i przejazdami rowerowymi.
KWP Gdańsk -
Policjanci prowadzili spotkania w ramach projektu „Uczę się bezpieczeństwa” i rozdawali upominki
Policjanci z powiatu wejherowskiego prowadzili cykliczne spotkania z dziećmi w ramach projektu „Uczę się bezpieczeństwa”. W ostatnich dnia prowadzone były ostatnie zajęcia z dziećmi z cyklu „Bezpieczne wakacje”, podczas których rozdano upominki - plecako-worki uczestnikom projektu.
Wejherowo