Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
NIGDY nie zostawiaj dziecka w samochodzie!
W związku ze zbliżającym się wzrostem temperatur policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku apelują, aby nigdy nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci oraz zwierząt. Podczas upału wnętrze pojazdu nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur, a będąca w środku osoba lub zwierzę, które nie mogą wezwać pomocy narażone są na utratę zdrowia, a nawet życia.
Słupsk -
Podziękowania dla policjantów od córki zaginionej 85-latki
Na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Osowej wpłynęły podziękowania dla policjantów za szybką reakcję i odnalezienie 85-letniej gdańszczanki. Komunikat o zaginięciu seniorki trafił też do innych jednostek i to dzięki współpracy z policjantami z Sopotu kobieta został szybko odnaleziona.
Gdańsk -
„Chciałem kontynuować tradycję i zostać policjantem w trzecim pokoleniu”
Wczoraj odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętych policjantów. Jak się okazało, wśród nich był funkcjonariusz, który postanowił kontynuować tradycje rodzinne i tak jak jego ojciec, a wcześniej dziadek wstąpić w szeregi Policji. Wybór takiej drogi zawodowej jest na pewno bardzo szczególny, nie tylko dla rodziny ale przede wszystkim dla samego funkcjonariusza.
Gdynia -
Efektywne organy ścigania
W dniach 9-10 czerwca na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odbyło się szkolenie w ramach projektu „Zwiększenie efektywności organów ścigania w zakresie wykorzystywania informacji międzynarodowych”, dofinansowanego ze środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
KWP Gdańsk -
Na rowerze po chodniku i z telefonem w dłoni, który pochodził z przestępstwa. Cyklista sam też był poszukiwany
Wczoraj wieczorem sopoccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę, który jechał po chodniku i rozmawiał przez telefon, a do tego jednoślad nie posiadał wymaganego oświetlenia. W wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się też, że jadący rowerem 26-letni sopocianin jest osobą poszukiwaną celem odbycia kary pozbawienia wolności za nieopłaconą grzywnę. Ponadto użytkowany przez niego telefon widniał jako utracony w wyniku zagubienia na terenie Gdyni i przywłaszczony.
Sopot -
Policjanci pracowali na miejscu wypadku
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dziś na drodze krajowej nr 20. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 38-letni kierujący peugeot najechał na tył samochodu ciężarowego. W wyniku tego zdarzenia kierowca osobówki trafił do szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny pojazdów.
Kościerzyna -
Zlekceważył dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów i jechał skuterem pod wpływem narkotyków
Sztumscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej , 22-letniego mieszkańca powiatu, który prowadził motorower pod wpływem narkotyków. Mężczyzna był uprzednio skazany za jazdę pod wpływem alkoholu oraz narkotyków i teraz może mu grozić kara pozbawienia wolności. Ponadto kierowca skutera ma sądowy zakaz obowiązujący dożywotnio.
Sztum -
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – policyjna pogadanka podczas otwarcia przystani kajakowej nad jeziorem Orle
Policjanci z powiatu wejherowskiego dbają o bezpieczeństwo turystów i mieszkańców wypoczywających na plażach. Funkcjonariusze rozmawiają o bezpiecznym korzystaniu z kąpieli nad jeziorem czy morzem oraz informują o wszelkich zagrożeniach związanych z wypoczynkiem na plaży w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
Wejherowo -
Uciekał motocyklem, aby uniknąć kontroli. Po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu
Kara do 5 lat więzienia grozi 23-letniemu mieszkańcowi powiatu starogardzkiego, który uciekał na motocyklu przed policjantami. Mężczyzna bał się spotkania z mundurowymi, ponieważ nie miał uprawnień do kierowania tego typu jednośladem. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W najbliższym czasie mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie motocyklem mimo braku uprawnień.
Starogard Gdański -
Dzielnicowi rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji
Tradycyjnie, jak co roku, tuż przed wakacjami policjanci spotykają się z dziećmi w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Wczoraj dzielnicowy spotkał się z uczniami klas 0-III Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku, aby przypomnieć najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz porozmawiać o zagrożeniach mogących występować podczas nadchodzących wakacji i zabaw nad wodą.
Malbork -
Policyjny dozór dla 30-latka za kradzież rozbójniczą…kapsułek do prania
Kryminalni zatrzymali 30-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o usiłowanie kradzieży rozbójniczej. Mieszkaniec Tczewa na terenie jednego ze sklepów samoobsługowych chciał ukraść kapsułki do prania, a następnie podczas ucieczki zaatakował pracownika ochrony, który próbował udaremnić mu kradzież. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili mieszkańcowi powiatu tczewskiego zarzut, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Rowerzysto – obserwuj otoczenie i bądź uważny na drodze
Policjanci z kwidzyńskiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, w wyniku którego obrażeń ciała doznał kierujący rowerem. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Przypominamy rowerzystom, że oprócz praw mają też obowiązki np. powinni za każdym razem zejść z roweru, kiedy przekraczają przejście dla pieszych! Mają obowiązek korzystania ze ścieżki rowerowej!
Kwidzyn -
Kurier zatrzymany za przywłaszczenie mienia o wartości ponad 46 tys. zł.
Gdańscy policjanci zatrzymali 29-latka, który przywłaszczył przesyłkę o wartości ponad 46 tys. zł. Mężczyzna był kurierem w jednej z zagranicznych firm zajmujących się przewozem przesyłek oraz logistyką. Policjanci odzyskali całość przywłaszczonego mienia. Mężczyzna usłyszał zarzuty, teraz grozi mu kara 3 lat więzienia.
Gdańsk -
Zderzenie samochodu z motocyklem- Apelujemy o ostrożność na drodze!
We wtorek policjanci z Kartuz pracowali na miejscu wypadku drogowego. 19-letni kierowca mercedesa najprawdopodobniej podczas skręcania w lewo nie upewnił się co do wykonania tego manewru i zderzył się z motocyklem, który w tym czasie wyprzedzał samochód. Ranny 49-latek został przewieziony do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci apelują o rozważną jazdę i stosowanie się do przepisów drogowych!
Kartuzy -
„Noś opaskę niezgubkę” - wspólne działania słupskiej policji i gminy Główczyce
Ostanie dni roku szkolnego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz Komisariatu Policji w Główczycach wykorzystali na przeprowadzenie rozmów na temat bezpieczeństwa podczas wakacji z najmłodszymi mieszkańcami Gminy Główczyce. Dzisiaj od samego rana funkcjonariusze wspólnie z przedstawicielami Urzędu Gminy w Główczycach rozdają uczniom najmłodszych klas tzw. „opaski niezgubki”, które w przypadku zagubienia się dziecka, dzięki wpisanemu na opasce numerowi telefonu opiekuna, pozwolą na szybki powrót pod opiekę osoby dorosłej.
Słupsk -
Nowo przyjęci policjanci zachęcają - wstąp do służby, spełnij swoje marzenia
Do grona policjantów w powiecie gdańskim w ostatnich dniach dołączyło czworo nowych funkcjonariuszy. Kamila, Daniel, Jakub i Kacper zachęcają – spełnij swoje marzenia i realizuj się w odpowiedzialnej pracy.
Pruszcz Gdański -
23-latek odpowie za dewastację przystanku
Minionej doby policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali wandala, który zdewastował przystanek autobusowy. 23-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu dzięki szybkiej reakcji świadka oraz miejscowych policjantów. Dziś mężczyzna usłyszy zarzuty. Za zniszczenie mienia grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Starogard Gdański -
Uroczystość ślubowania nowo przyjętych policjantów [film + galeria zdjęć]
W nowej sali konferencyjno-szkoleniowej Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyła się dziś uroczystość Ślubowania nowo przyjętych policjantów, którzy tym samym wstąpili w szeregi pomorskiej Policji. Podczas ceremonii wręczono także akty mianowania na pierwszy stopień oficerski. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Wojewoda Pomorski.
KWP Gdańsk -
Policjanci pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło pomiędzy Trzebielinem a Zielinem. Najprawdopodobniej 60-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego kierujący Volkswagenem, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni, a następnie zderzył się czołowo z ciężarowym Mercedesem. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń kierowca Volkswagena oraz jego 45 i 49-letni pasażerowie ponieśli śmierć na miejscu. Mundurowi, którzy przez 6 godzin pracowali na miejscu wypadku zabezpieczyli ślady, które mają pomóc określić dokładne przyczyny i przebieg zdarzenia. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.
Bytów -
Wypadek z udziałem motocyklisty. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Gardei na ul. Grudziądzkiej. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 44-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Mężczyzna wraz z pasażerką zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.
Kwidzyn -
Policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych dorosłych z dwójką dzieci
Wczoraj policjanci z Sopotu interweniowali wobec nietrzeźwej 43-letniej obywatelki Litwy, która pod opieką miała dwoje dzieci w wieku 6 i 7 lat. Alkomat pokazał u kobiety 1,1 promila alkoholu. Policjanci sprawdzili też trzeźwość wujka oraz partnera kobiety, którzy im towarzyszyli i ustalili, że mają oni odpowiednio 2,3 i 3,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzieci trafiły pod opiekę do placówki opiekuńczej w Sopocie, natomiast zebrane w sprawie materiały policjanci przekażą do sądu rodzinnego w Sopocie.
Sopot -
Policjant po służbie zatrzymał dwóch sprawców kradzieży paliwa
Policjantem jest się również po służbie, udowodnił to funkcjonariusz Policji z Chojnic, sierż. Sztab Adam Guenther. Funkcjonariusz, będąc po służbie, na terenie jednej z firm w gminie Konarzyny pomógł w ujęciu dwóch sprawców kradzieży paliwa. Dzięki zaangażowaniu w codzienną służbę i doświadczeniu osoby podejrzane o kradzież paliwa odpowiedzą za swoje przestępcze działanie.
Chojnice -
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabicie psa
Policjanci z Nowego Stawu zatrzymali 50-latka, który młotkiem zabił swojego psa. W chwili zatrzymania mężczyzna miał 0,5 promila alkoholu w organizmie. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 50-letni mieszkaniec powiatu malborskiego usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Sąd zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Malbork -
Dwaj mężczyźni zatrzymani za pobicie
Policjanci z Komisariatu Policji w Gniewie zatrzymali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o pobicie mieszkańca tego miasta. Zatrzymani mężczyźni w wieku 18 i 23 lat trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przestawili im zarzuty pobicia. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Za popełnione przestępstwa zostali szybko zatrzymani i usłyszeli zarzuty
Dwóch mężczyzn w wieku 21 i 32 lat zatrzymali w trakcie długiego czerwcowego weekendu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Pierwszy z nich podpalił w czwartek stojący na jednym z parkingów samochód, a drugi kilkanaście godzin później odkręcił koło z zaparkowanego na innym parkingu samochodu. Obaj dzięki sprawnym i przede wszystkim skutecznym interwencjom mundurowych usłyszeli już zarzuty i wkrótce odpowiedzą za popełnione przestępstwa.
Słupsk -
WYKAZ PUNKTÓW KONTROLI AUTOBUSÓW - WAKACJE 2022
Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.
KGP -
Gala Finałowa VI edycji Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa”
Dziś nadinsp. Andrzej Łapiński Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wraz z Dariuszem Drelichem Wojewodą Pomorskim w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego podsumowali VI edycję Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa”.
KWP Gdańsk -
Uroczyste odsłonięcie tablicy nagrobnej na mogile pierwszego Ministra Skarbu II Rzeczypospolitej śp. Józefa Englicha
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński złożył dziś wiązankę kwiatów podczas uroczystości upamiętniającej postać pierwszego Ministra Skarbu II Rzeczypospolitej śp. Józefa Englicha.
KWP Gdańsk -
Policjanci zatrzymali 2 poszukiwanych mężczyzn, za uszkodzenie ciała, groźby i złamanie sądowego zakazu
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu tczewskiego, którzy byli poszukiwani na podstawie nakazów doprowadzenia do aresztu śledczego. Starszy z mężczyzn 49-latek zgodnie z decyzją sądu spędzi 6 miesięcy za kratkami za niestosowanie się do poprzednich postanowień sądu, młodszy 37-latek spędzi w areszcie 1 rok i 2 miesiące za uszkodzenie ciała i groźby.
Tczew -
Pirat drogowy stracił prawo jazdy i został ukarany wysokim mandatem
Policjanci wydziału ruchu drogowego z tczewskiej komendy ukarali kierowcę mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. zł oraz zatrzymali mu prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 94 km/h w terenie zabudowanym. 33-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego w niedzielę 19 czerwca br. w Tczewie na Alei Solidarności jechał samochodem z prędkością 144 km/h na ograniczeniu prędkości do 50 km/h.
Tczew -
18-latka ukradła paczkę ze słuchawkami
Tczewscy kryminalni 15 czerwca br. zatrzymali 18-latkę, którą podejrzewali o kradzież paczki w sortowni firmy kurierskiej. Pracująca w niej 18-latka ukradła paczkę, w której były słuchawki do telefonu o wartości tysiąca złotych. Stróże prawa odzyskali ukradzione mienie. Kobieta usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz jej dalszym losem zajmie się sąd.
Tczew -
Ukradł torebkę z samochodu, a potem płacił skradzioną kartą, został zatrzymany.
Policjanci z Człuchowa w ubiegłą środę przyjęli zawiadomienie o kradzieży w Rzeczenicy z otwartego samochodu damskiej torebki, w której znajdowały się dokumenty, 500 złoty i karta bankomatowa. Sprawca kradzieży zapłacił tą kratą zbliżeniowo 12 razy wyciągając z konta pokrzywdzonej jeszcze ponad 400 złotych. Policjanci już w piątek 17 czerwca ustalili, że torebkę ukradł 35-letni mieszkaniec gminy Rzeczenica. Posługiwanie się kradzioną kartą jest traktowane jak kradzież z włamaniem, za co grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.
Człuchów -
Sprawca graffiti zatrzymany
Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali na gorącym uczynku 28-letniego mężczyznę, który zniszczył elewację budynku przy ul. Politechnicznej . Wandal malując sprejem napisał: „Śmierć konfidentą”. Straty zostały wycenione na 3 tys. zł. Podejrzany usłyszał zarzuty w tej sprawie. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Zatrzymany za kradzież zegarka o wartości 144 tys. zł.
Policjanci zatrzymali 27-latka ze Świecia, który w 2019 r. w jednej z gdańskich galerii ukradł zegarek o wartości 144 tys. zł. Mężczyzna był poszukiwany i trafił w ręce policjantów podczas legitymowania, ponadto 27-latek podczas policyjnej interwencji miał przy sobie narkotyki. Podejrzany usłyszał zarzuty, wczoraj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. 27-latek dopuścił się kradzieży w warunkach tzw. recydywy i karę 5 lat więzienia, która mu grozi, sąd może zwiększyć o połowę.
Gdańsk -
Trzech nietrzeźwych kierowców i 27 kolizji od czwartku do niedzieli
Od czwartku do niedzieli słupscy policjanci zatrzymali do kontroli 3 nietrzeźwych kierowców. Wszyscy mieli w organizmach ponad 2 promile alkoholu i odpowiedzą wkrótce za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Jednego z tych kierowców zatrzymał w czasie wolnym od służby, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. Podczas długiego weekendu na terenie Słupska i powiatu słupskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, funkcjonariusze pracowali na miejscu 27 kolizji drogowych.
Słupsk -
Przyszedł na komisariat zbadać się czy jest trzeźwy, a potem – pomimo wskazującego wyniku – wsiadł za kierownicę
Do komisariatu przyszedł 20-letni mieszkaniec Gdyni, żeby sprawdzić swoją trzeźwość. Pomimo wskazującego wyniku – ponad 0,5 promila – mężczyzna wsiadł za kierownicę. Mundurowi uniemożliwili mu dalszą jazdę. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Gdynia -
Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę
Szybka reakcja i spostrzegawczość policjanta referatu patrolowo – interwencyjnego lęborskiej komendy, który w czasie wolnym od służby wracał do domu, zakończyła niebezpieczną podróż pijanego kierowcy na terenie Słupska. Mężczyzna, który wjechał na rondo i przejechał przez jego środek, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Prawo jazdy już stracił, grozi mu także kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Lębork -
Inauguracja szóstej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”
Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, a pierwszym krokiem w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa, jest profilaktyka. Dlatego już po raz szósty wystartowała ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Tym razem akcja została zainaugurowana na Plaży Miejskiej w Olsztynie obok posterunku Policji znajdującego się nad Jeziorem Ukiel. Podczas festynu odbyła się również premiera trzech spotów informacyjnych przygotowanych przez Biuro Komunikacji Społecznej KGP we współpracy z Biurem Prewencji KGP, w których wzięły udział reprezentantki Polski w kajakarstwie - medalistki Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
KGP -
Młodość nie zwalnia z myślenia
Wakacje to czas radości i beztroski. Większość z nas chce spędzić je tak, żeby mieć piękne wspomnienia. Planujemy wypoczynek w różnych częściach kraju i świata. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku rozpoczyna kampanię „Młodość nie zwalnia z myślenia” od spotu, który ma być przestrogą dla nierozważnych i bezmyślnych zachowań nad wodą.
KWP Gdańsk -
Podsumowanie długiego czerwcowego weekendu
Za nami pierwszy, niemal wakacyjny długi weekend. To zawsze okazja do częstszych wyjazdów i podróży. Dla policjantów oznaczał czas wzmożonej pracy. Najważniejsze było to, aby wszyscy bezpiecznie wrócili do swoich domów. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo mieszkańców Pomorza jak również podróżujących przez nasze województwo. W stosunku do roku ubiegłego, odnotowaliśmy mniejszą ilość wypadków. Policjanci zatrzymali 63 nietrzeźwych kierowców i pracowali na miejscu 365 kolizji.
KWP Gdańsk -
Zbliża się Festiwal Open`er 2022. Ostrzegamy przed internetowymi oszustwami
Zbliża się Festiwal Open`er 2022. Uważajmy na nieprawdziwe oferty, związane z zakupem biletów na koncerty. Robiąc zamówienia w sieci czy logując się na różnych portalach społecznościowych nie zapominajmy, że w wirtualnym świecie są oszuści, którzy czekają na okazję, aby nas okraść. Nie otwierajmy linków od obcych. Sprawdzajmy opinie o sprzedających i kupujących. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania.
Gdynia -
Poszukiwany 23-latek kierował samochodem pod wpływem amfetaminy i przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h
Policjanci malborskiej drogówki zatrzymali kierowcę audi, który w Tragaminie jechał z prędkością 107 km/h przekraczając dozwoloną o 57 km/h. Okazało się, że 23-latek z Torunia kierował pod wpływem amfetaminy i był poszukiwany przez toruński sąd do odbycia kary więzienia. Mężczyzna stracił prawo jazdy i wolność. Za przekroczenie prędkości policjanci ukarali go mandatem karnym 1500 złotych i 10 punktami karnymi. Niebawem 23-latek przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzającym, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
Malbork -
Nietrzeźwego na hulajnodze policjanci ukarali mandatem w wysokości 2,5 tys. zł
Mandatem w kwocie 2,5 tys. zł policjanci z wydziału ruchu drogowego puckiej komendy ukarali 30-latka za jazdę hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości. Policjanci z puckiej drogówki regularnie przypominają o bezwzględnym zakazie kierowania pod wpływem alkoholu. Promile krążące w organizmie człowieka negatywnie wpływają na jego funkcje psychomotoryczne i poza konsekwencjami prawnymi związanymi z kierowaniem po alkoholu niosą za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo zarówno dla kierującego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.
Puck -
Włamali się domu w budowie w Czarnem, zostali złapani
W ubiegły wtorek policjanci z Czarnego przyjęli zgłoszenie o włamaniu do domu w budowie i kradzieży narzędzi i materiałów budowlanych. Wytypowali osobę mogąca mieć związek z tym włamaniem i jeszcze tego samego dnia zatrzymali 41-letniego mieszkańca Czarnego, który miał w domu część skradzionych przedmiotów. Kryminalni z Człuchowa dzień później zatrzymali wspólnika 41-latka, 25-letniego mieszkańca gminy Człuchów. Obaj usłyszeli już zarzut, za kradzież z włamaniem, grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Ukradzione przedmioty zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy.
Człuchów -
Policjanci zatrzymali 18-latka z narkotykami
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który miał przy sobie narkotyki. Mundurowi podczas kontroli znaleźli w bluzie mężczyzny tabletki ecstasy oraz amfetaminę. Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty dotyczące posiadania i udzielał środków odurzających małoletnim. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. O losie tego młodego mężczyzny zadecyduje dziś sąd.
Kościerzyna -
43-latek zatrzymany za rozbój
Gdańscy policjanci zatrzymali 43-latka podejrzanego o rozbój. Sprawca pobił i okradł 39-latka z Gdańska. Podejrzany usłyszał zarzuty rozboju oraz uszkodzenia ciała. Dzisiaj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Sprawcy grozi kara 12 lat więzienia.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali wandali, którzy farbą pomalowali kilkanaście metrów betonowego ogrodzenia.
Policjanci ze Skarszew zatrzymali 3 mężczyzn, którzy farbą w sprayu pomalowali kilkanaście metrów betonowego ogrodzenia. Wstępna wartość strat oszacowana została na kwotę 10 tys. zł. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Starogard Gdański -
Tymczasowy areszt dla 28-latka za udział w obrocie znaczną ilością narkotyków
Kryminalni z gdyńskiej komendy zatrzymali 28-latka podejrzanego o udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Policjanci znaleźli w mieszkaniu mężczyzny blisko 2,8 kg marihuany, 54 gramów haszyszu oraz kilka gramów kokainy. Zatrzymany przez policjantów 28-latek usłyszał zarzuty, a sąd aresztował go na najbliższe trzy miesiące. Za to przestępstwo może grozić do 12 lat pozbawienia wolności.
Gdynia -
Areszt dla zatrzymanego 28-latka, który napadł i okradł mężczyznę
Kryminalni zatrzymali 28-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o rozbój. Policjanci ustalili, że 14 czerwca br. na jednej z ulic w Tczewie napadł on na o rok młodszego mężczyznę, a następnie ukradł mu rower i telefon komórkowy. Zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnej celi. Następnego dnia zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozboju, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.
Tczew -
44-latka odpowie za kradzieże alkoholu
Tczewscy wywiadowcy zatrzymali mieszkankę Tczewa, która jednego dnia, w dwóch różnych sklepach ukradła alkohol o łącznej wartości ponad 600 złotych. Śledczy przedstawili zatrzymanej 44-latce zarzuty kradzieży, za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Tczew