Wiadomości

Policjanci z Pelplina zatrzymali 36-latka, który zniszczył i okradł przystań kajakową. Dwóch innych mężczyzn odpowie za paserstwo skradzionych łupów

Data publikacji 15.09.2022

We wtorek policjanci z Pelplina zatrzymali 36-latka, który odpowie za zniszczenie przystani kajakowej w Pelplinie i kradzież z niej czterech kamer. Straty pokrzywdzony oszacował na ponad 9 tysięcy złotych. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty, za które odpowie w warunkach recydywy. Pelplińscy funkcjonariusze dzięki swoim ustaleniom, zatrzymali do tej spraw również 28-latka i 30-latka, którzy odpowiedzą za paserstwo. Mundurowi odzyskali większość ukradzionych przedmiotów. O dalszym losie zatrzymanych mężczyzn zadecyduje sąd.

Policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie zatrzymali 36-latka, który w sierpniu br. zniszczył przystań kajakową w Pelplinie i ukradł z niej cztery kamery wraz z akcesoriami warte 4 tysiące złotych. Całkowity koszt strat, jakie poniósł administrator to ponad 9 tysięcy złotych. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty, za które odpowie w warunkach recydywy, ponieważ w przeszłości był karany za podobne przestępstwa. Ponadto, podczas swojej pracy funkcjonariusze ustalili, że 36-latek kierował samochodem pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, za co również usłyszał zarzut. Tego samego dnia pelplińscy mundurowi zatrzymali 28-latka i 30-latka, którzy odpowiedzą za paserstwo ukradzionych z przystani łupów, które próbowali sprzedać w lombardzie. Starszemu z nich grozi wyższy wymiar kary, ze względu na popełnienie przestępstwa w warunkach recydywy. Policjanci odzyskali większość ukradzionych rzeczy, które zwrócą właścicielowi.

Wczoraj śledczy z Pelplina przedstawili mieszkańcom gminy zarzuty. 36-latkowi i 30-latkowi grozi kara do 7.5 roku pozbawienia wolności natomiast 28-latkowi do 5 lat pobytu za kratkami. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

  • policjant wprowadza zatrzymanego do raiowozu
Powrót na górę strony