Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Mundurowi uczyli ukraińskie rodziny pierwszej pomocy
Nie tylko teoretyczne, ale i praktycznie zasady pierwszej pomocy przekazali ukraińskim rodzinom bytowscy policjanci wraz ze strażakami ochotnikami z Tuchomia. Teraz wiedzą jak m.in. zatamować krwotok, przeprowadzić resuscytację oraz poznali działanie defibrylatora AED. W zajęciach chętnie uczestniczyli zarówno starsi jak i najmłodsi.
Bytów -
Policjanci uratowali kobietę, która wskoczyła do zatoki
Wczoraj funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gdyni – Śródmieściu uratowali mieszkankę Rumi, która wskoczyła do zatoki przy basenie portowym w centrum miasta. Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowych kobiecie nic się nie stało. Policjanci przekazali 46-latkę pod opiekę lekarzy.
Gdynia -
Spotkania policjantów z najmłodszymi mieszkańcami Słupska.
W tym tygodniu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku spotykali się najmłodszymi mieszkańcami Słupska. Odwiedzali żłobki i przedszkola, aby opowiedzieć dzieciom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Największą atrakcją były oczywiście policyjne radiowozy i motocykle. Dzieci ucieszyła możliwość wejścia do środka i włączenia sygnałów świetlnych i dźwiękowych.
Słupsk -
4 tys. zł. mandatu, utrata prawa jazdy i 20 punktów karnych. Policjanci przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
Wczoraj gdańscy policjanci wzięli udział w działaniach kontrolno-prewencyjnych działaniach „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszystkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i kierujących hulajnogami elektrycznymi. Funkcjonariusze przyglądali się zachowaniom nie tylko kierujących pojazdami, ale także niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Gdańsk -
Zapraszamy na „VII Pomorski Dzień Otwarty dla klas o profilu policyjnym”
10 czerwca br. w godz. 10-12 na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, przy ul. Harfowej 60 odbędzie się VII edycja „Pomorskich Dni Otwartych dla klas o profilu policyjnym”. Projekt skierowany jest do uczniów klas mundurowych szkół średnich województwa pomorskiego. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego – Pana Mieczysława Struka, a udział w nim zadeklarowało 750 uczniów z 15 szkół średnich.
KWP Gdańsk -
Zatrzymany 34-latek przywłaszczył kartę płatniczą, którą płacił za zakupy
Kryminalni z Tczewa zatrzymali 34-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa dotyczące kradzieży z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że sprawca znalazł kartę płatniczą, a następnie płacił nią zbliżeniowo za zakupy. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie łącznie 9 zarzutów kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Potracił matkę i jej dwie córki na pasach. Kierowca mercedesa został ukarany mandatem 4 tys. zł
Piesi, rowerzyści i motorowerzyści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. Dlatego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przez kierowców, gdy zbliżają się do takich miejsc jak przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. Tej uwagi niestety zabrakło kierowcy mercedesa, który w Jastarni na oznakowanym przejściu potrącił 39-letnią matkę oraz jej dwie córki 5-latkę oraz 7-latkę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 42-letni kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 4 tys. zł.
Puck -
Korespondował z 11-latką – przesyłał jej swoje nagie zdjęcia i składał propozycje intymne –został zatrzymany przez policjantów
Wczoraj kryminalni z Rumi we współpracy z Wydziałem do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 23-latka, który korespondował z 11-latką i przesyłał jej swoje nagie zdjęcia, składał także propozycje intymne. Mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej komendy, w której spędził dzisiejszą noc. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Niebawem zostanie przewieziony do wejherowskiej prokuratury. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Za prezentowanie treści pornograficznych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 natomiast za składanie propozycji za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Wejherowo -
Policjanci zatrzymali dwóch Ukraińców podejrzanych o włamanie do automatu z monetami w myjni samochodowej
Kryminalni z Człuchowa pracując od kilku dni nad sprawą włamania do automatu rozmieniającego pieniądze w myjni samochodowej w Człuchowie wpadli na trop włamywaczy i ustalili, jakim samochodem się poruszają i gdzie mogą aktualnie przebywać. Informację o ustaleniach i samochodzie przekazali kolegom w Kościerzynie. Funkcjonariusze z komendy w Kościerzynie tego samego dnia zatrzymali wskazany samochód i dwóch obywateli Ukrainy, zaleźli w ich samochodzie łomy i inne narzędzia do włamań, a także kilka tysięcy złotych w bilonie. Podejrzanych przekazali do Człuchowa. Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem do automatu rozmieniającego pieniądze na myjni samochodowej w Człuchowie. Sprawa jest rozwojowa, zatrzymani obywatele Ukrainy podejrzewani są również o inne podobne włamania na terenie całej Polski. Policjanci skierowali wniosek do prokuratury o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu.
Człuchów -
Ostrzelali z wiatrówki budynki i samochód. Policjanci zatrzymali 19 i 22-latka
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 22 lat, którzy w poniedziałek około godziny 14:30 ostrzelali z wiatrówki budynek jednej z firm, mieszkanie prywatne oraz zaparkowany pojazd w rejonie ul. Orzeszkowej w Słupsku. Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Słupsk -
Zapach naprowadził dzielnicowych na uprawę marihuany
Bytowscy dzielnicowi prowadząc rozmowy z mieszkańcami jednego z bytowskich domów nagle poczuli charakterystyczny zapach przy sąsiednim lokalu. Gdy drzwi uchylił im 53-latek, a policjanci weszli do środka, zauważyli, że w pomieszczeniach domu mężczyzna ten suszy i uprawia konopie indyjskie.
Bytów -
Szkolenie w zakresie zabezpieczeń obiektów podlegających ochronie
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński otworzył dziś szkolenie w zakresie zabezpieczeń obiektów podlegających ochronie zorganizowane przez Wydział Postępowań Administracyjnych KWP w Gdańsku.
KWP w Gdańsku -
Fałszywy sąsiad okradł dwie seniorki
Dwie seniorki z Przymorza wpuściły do swoich mieszkań mężczyznę, który podał się za sąsiada, a następnie pod pozorem sprawdzenia instalacji elektrycznej, okradł je. Kobiety po wizycie złodzieja zorientowały się, że zostały okradzione. Straciły kilka tys. zł.
Gdańsk -
22-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, prowadzenie pomimo zakazu i pod wpływem narkotyków oraz za posiadanie substancji odurzających
W niedzielę kartuscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Czarnej Dąbrówce zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który mimo wydanych przez mundurowych sygnałów błyskowych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd pomimo wydanego zakazu i cofniętych uprawnień oraz będąc pod wpływem narkotyków. Ponadto 22-latek miał przy sobie marihuanę. Za popełnione czyny grozi jemu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Kartuzy -
Policjanci zatrzymali złodzieja zanim otrzymali zgłoszenie o kradzieży
Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież złomu. 31-latek wpadł na gorącym uczynku, gdy okradał jedną z miejscowych firm. Wstępna wartość strat oszacowana została na kwotę 3 tys. zł. Funkcjonariusze schwytali przestępcę jeszcze przed otrzymaniem zgłoszenia o kradzieży. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Jak ustalili śledczy, sprawca działał w warunkach recydywy. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.
Starogard Gdański -
Jechali skuterem bez kasków- pasażer miał przy sobie narkotyki
Policjanci z Dzierzgonia na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej młodego motorowerzystę. Mieszkaniec powiatu razem z pasażerem jechali na motorowerze bez kasków. Pomimo apeli do rodziców, na naszych drogach, policjanci nadal zatrzymują nieletnich nie posiadających uprawnień do kierowania motorowerami. Przypominamy! Osoby bez uprawnień narażają siebie i swoich opiekunów na konsekwencje prawne w przypadku kontroli drogowej.
Sztum -
Drużyna KGP najlepszą na Mundialu Uniejów, a wśród zawodników dwie policjantki w Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach
Za nami Mundial Uniejów 2022, którego wygraną był Puchar Komendanta Głównego Policji. Najlepszą damską drużyną okazała się reprezentacja Komendy Głównej Policji w której skład wchodziły dwie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach: st. sierż. Paulina Magulska i sierż. Natalia Jóskowska. Istotne i warte podkreślenia jest to, że Turniej Piłki Nożnej miał na celu upamiętnienie naszych kolegów, którzy w 2007 roku odeszli podczas służby w tragicznych okolicznościach podczas wydarzeń na terenie Zakładu Karnego w Sieradzu.
Kartuzy -
Zarzuty dla sprawców, którzy włamali się do budynku i ukradli dwa telewizory. 44-latka i 30-latek odpowiedzą też za naruszenie miru domowego
Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 44-letnią kobietę i jej 30-letniego znajomego, którzy wtargnęli do cudzego budynku i tam przebywali. Jak się okazało, kobieta wcześniej sprzątała ten obiekt i w chwili zatrzymania mundurowi zabezpieczyli przy niej klucz pasujący do jednych z drzwi balkonowych. Zatrzymanej parze śledczy udowodnili też, że wcześniej włamali się do tego samego budynku, skąd ukradli dwa telewizory. Na podstawie zebranych dowodów 44-latka i 30-latek usłyszeli zarzuty za popełnione przestępstwa, przyznali się i chcą dobrowolnie poddać się karze.
Sopot -
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który mając 2,6 promila w organizmie uderzył w ogrodzenie. Pasażer, z którym jechał miał 3 promile
Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny oraz prawo jazdy pijanemu kierowcy forda, który spowodował kolizję drogową w miejscowości Ryjewo. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,6 promila alkoholu. Teraz 47-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.
Kwidzyn -
Policjanci będą zabezpieczać „Kaszebe Runda”
Przez całą najbliższą niedzielę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie będą m.in. zabezpieczać przejazd rowerzystów, przez teren powiatu kościerskiego. Funkcjonariusze będą dbać o uczestników rajdu, będą blokować ulice i kierować ruchem tak, by nie wpływało to na bezpieczeństwo osób postronnych.
Kościerzyna -
W Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku podsumowano konkurs pn. „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni”
Wczoraj w auli Komendy Miejskiej Policji w Słupsku odbyła się gala finałowa, na której podsumowano I edycję konkursu „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni”. Uczniowie szkół ponadpodstawowych 31 maja br. rozwiązali test za pośrednictwem platformy e-learningowej, a ci uczestnicy, którzy uzyskali największą liczbę punktów, zostali zaproszeni do Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, gdzie odebrali nagrody, oraz wzięli udział w ciekawych warsztatach.
Słupsk -
Groźny wypadek na drodze krajowej nr 6 w Lęborku
W poniedziałek około godziny 5.00 na drodze krajowej nr 6 w Lęborku doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł pasażer osobowego opla, a jego kierujący poniósł śmierć w szpitalu. Droga krajowa nr 6 w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana przez kilka godzin.
Lębork -
Obywatel zatrzymał nietrzeźwego kierującego
Pan Grzegorz Armatowski – redaktor Radia Gdańsk był dziś gościem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku - nadinsp. Andrzej Łapiński podziękował mu za wzorową postawę obywatelską, którą wykazał się w dniu 27 maja, kiedy to zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.
KWP Gdańsk -
Policjanci zatrzymali 52- latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania, podejrzanego o zabójstwo 4-miesięcznego dziecka.
Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy współpracy sieci ENFAST w Biurze Kryminalnym KGP zatrzymali w Słupsku poszukiwanego 52- letniego mężczyznę, podejrzanego o ciężkie uszkodzenie ciała i zabójstwo 4-miesięcznego dziecka, do którego doszło na terenie Niemiec w 2016 roku.
KWP Gdańsk -
Policjanci z Kwidzyna zabezpieczali XII Kwidzyński Bieg Papiernika
W minioną sobotę już po raz dwunasty odbył się "Kwidzyński Bieg Papiernika". Trasę biegu zabezpieczali policjanci z kwidzyńskiej drogówki. Impreza sportowa, w której udział wzięło ponad 1700 osób, wymagała zaangażowania wielu policjantów, którzy kierowali ruchem na wszystkich skrzyżowaniach przez które przebiegała trasa biegu starając się by związane z tym uciążliwości dla kierowców były jak najmniejsze.
Kwidzyn -
3 miesięczny areszt dla 17-latka i dozór policyjny dla jego znajomego za przestępstwa narkotykowe
Policjanci z Sopotu zatrzymali do kontroli samochód fiat tipo, którym podróżowało dwóch 19-latków z powiatu gdańskiego oraz 17-letni gdańszczanin. Przy 17-letnim pasażerze mundurowi znaleźli ok. 100 gramów substancji psychotropowej i za posiadanie znacznej ilości narkotyków usłyszał zarzut, a sąd tymczasowo go aresztował. U drugiego z pasażerów, 19-latka, funkcjonariusze zabezpieczyli kilka porcji suszu, a ponadto udowodnili mu, że kilka razy udzielił marihuany kierowcy. Za te przestępstwa młody mężczyzna także usłyszał w weekend zarzuty i prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Ponadto wstępne badanie śliny wykazało u kierowcy obecność marihuany i jeżeli wynik badania krwi potwierdzi jej obecność, mężczyzna usłyszy zarzut i za swoje postępowanie także poniesie odpowiedzialność karną przed sądem.
Sopot -
Miał narkotyki i był poszukiwany – został zatrzymany przez policjantów
Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 25-latka, który nie dość, że posiadał przy sobie narkotyki – amfetaminę, to był poszukiwany do odbycia 1 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyków i został przewieziony do aresztu, gdzie odbędzie zasądzony wcześniej wyrok. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia
Pruszcz Gdański -
35-latek zatrzymany za uszkodzenie ciała
Kryminalni z gdyńskiej komendy ustalili podejrzanego o dokonanie uszkodzenia ciała mężczyzny, do którego doszło w nocy z 28/29 maja br. Zatrzymany 35-latek usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. O dalszym losie 35-latka zadecyduje sąd.
Gdynia -
Złodziej złomu zatrzymany na gorącym uczynku
Malborscy policjanci, na gorącym uczynku, zatrzymali 19-latka, który wózkiem przewoził swoje łupy z kradzieży z jednej z posesji na terenie miasta. Mężczyzna przez kilka dni „wyczyścił” pomieszczenie gospodarcze z metalowych przedmiotów o łącznej wartości prawie 800 złotych. Ukradł też wózek do przewiezienia skradzionych rzeczy na złom. 19-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty kradzieży, a zabezpieczone przedmioty powróciły do prawowitych właścicieli. Za dokonanie kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Malbork -
Policjanci wyjaśniają przyczyny wybuchu gazu w budynku wielorodzinnym.
Nowodworscy policjanci wyjaśniają przyczyny wybuchu gazu, do jakiego doszło 4 czerwca w Sztutowie. W wyniku eksplozji 75-letnia kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.
Nowy Dwór Gdański -
Jeden na zakazie, a drugi nietrzeźwy zatrzymani przez dzielnicowych
Bytowscy dzielnicowi wyeliminowali z bytowskich ulic dwóch kierujących. Jeden z nich miał ponad promil alkoholu w organizmie, zaś drugi kierował pomimo wydanego zakazu, dodatkowo przyznał, że zażywał narkotyki. Obaj za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.
Bytów -
Policjanci zatrzymali kolejnego złodzieja rowerów
Kościerscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o kradzież roweru. Sprawca sprzed bloku ukradł rower o wartości ponad 2700 złotych. Policjanci odzyskali rower, który był schowany na jednej z działek ogrodniczych w Kościerzynie. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, a za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Kościerzyna -
Policjanci pracowali na miejscu wypadku
W niedzielę (5 czerwca br.) o godz. 15.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 214 w miejscowości Góra. Ranni w wyniku tego wypadku zostali przetransportowani do szpitala. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowców, kierowca vw miał blisko 2,5 promila alkoholu. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, teraz śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku. W najbliższym czasie 37-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Kościerzyna -
Zatrzymany przez kryminalnych 42- latek pod zarzutem posiadania znacznych ilości narkotyków, wprowadzania ich do obrotu oraz nielegalnego posiadania broni.
W piątek wejherowscy kryminalni w jednym z mieszkań zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu ukrywał znaczne ilości narkotyków. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli broń, na którą zatrzymany nie posiadał zezwolenia. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Wejherowo -
Działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.
Pomorscy policjanci wezmą udział w ogólnopolskich działaniach kontrolno-prewencyjnych pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Już jutro funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych. Mundurowi sprawdzą także czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Działania obejmują także rowerzystów, użytkowników hulajnóg elektrycznych oraz urządzeń transportu osobistego, którzy podobnie jak piesi zaliczani są do grupy „niechronionych”.
KWP Gdańsk -
Wypadek przy pracach polowych
Do nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Ramotach. Podczas prac polowych maszyna do prasowania siana, wciągnęła rękę pracującego przy niej 60-latka. Mężczyzna z poważnymi urazami kończyny śmigłowcem przewieziony został do szpitala. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania prac w gospodarstwie. Szczególnie teraz, kiedy sezon na prace polowe w pełni.
Sztum -
Wypadek z udziałem motocyklisty w Sierakowicach- Apelujemy o ostrożność na drodze!
W sobotni wieczór policjanci z kartuskiej komendy pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 22-letni kierowca bmw najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motorowerem 17-latkowi. W trosce o życie i zdrowie apelujemy do kierowców samochodów oraz fanów „dwóch kółek” o wzajemny szacunek, rozwagę i bezpieczną jazdę.
Kartuzy -
Był pijany, miał sądowy zakaz i nie zatrzymał się do kontroli drogowej.
W czasie minionego weekendu policjanci z Posterunku Policji w Zblewie interweniowali wobec, kierowcy forda, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, 31-letni mieszkaniec gminy Zblewo próbował w ten sposób uniknąć konsekwencji związanych z jazdą w stanie nietrzeźwości oraz złamaniem sądowego zakazu kierowania pojazdem mechanicznym. Teraz mężczyzna odpowie dodatkowo za przestępstwo związane z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Starogard Gdański -
Nadinsp. Andrzej Łapiński został laureatem nagrody „Animus et Semper Fidelis 2022"
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński został laureatem nagrody „Animus et Semper Fidelis 2022" (Odważny i zawsze wierny) Polskiego Stowarzyszenia Morskiego-Gospodarczego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.
-
XXX-lecie Związku Gmin Pomorskich
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński otrzymał pamiątkowy medalion z okazji XXX-lecia Związku Gmin Pomorskich. Uroczystość miała miejsce wczoraj na Zamku w Gniewie.
KWP w Gdańsku -
Dzięki aktywności mieszkańców Pomorza policjanci odnotowali blisko 127 tysięcy zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ponad połowa zgłoszonych zagrożeń została przez policjantów wyeliminowana.
Dzięki aktywności mieszkańców Pomorza, policjanci od początku działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa czyli od lipca 2016 roku odnotowali blisko 127 tysięcy zgłoszeń. Od początku tego roku tych zgłoszeń jest już blisko 8 tysięcy. Policjanci potwierdzili i wyeliminowali ponad połowę z nich. Pamiętajmy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest popularnym sposobem komunikowania się z policjantami. Dzięki niej możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy, informując o miejscach, gdzie łamane jest prawo, dlatego chętnie z niej korzystajmy.
KWP Gdańsk -
Jechał po pijanemu, zatrzymał go dzielnicowy po służbie
Dzielnicowy po zakończonej służbie zatrzymał pijanego kierowcę mitsubishi. 45-latek stracił panowanie nad samochodem i uderzył w barierę odgradzającą drogę rowerową od chodnika dla pieszych, przy której stał funkcjonariusz. Mężczyzna nie zdołał uciec miejsca zdarzenia, został zatrzymany. Teraz grozi mu kara dwóch lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
Gdańsk -
55-latek ukradł z niezamkniętego samochodu 5000 złotych, a drugiego dnia został zatrzymany do wytrzeźwienia i trafił do kartuskiej komendy
Wczoraj do kartuskiej komendy trafił bezdomny 55-latek, który został zatrzymany do wytrzeźwienia przez Strażników Miejskich. Okazało się że mężczyzna ma przy sobie około 4900 zł, a dzień wcześniej w Kartuzach z niezamkniętego samochodu ktoś ukradł pieniądze w kwocie 5000 zł. Policjanci zebrali materiały dowodowe pozwalające na przedstawienie 55-latkowi zarzutu kradzieży. Za ten czyn mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Apelujemy o właściwe zabezpieczanie swoich rzeczy!
Kartuzy -
Dzielnicowy z Rumi po raz kolejny zdobył złoty medal w zawodach strzeleckich
28 maja 2022 w Nowym Dworze Mazowieckiem odbyły się zawody w formule Pistolet i Rewolwer Obronny, konkurencji strzelectwa dynamicznego Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. W turnieju wzięło udział 77 zawodników. W zawodach wziął udział dzielnicowy sierż. szt. Piotr Marciniak, który zajął I miejsce w swojej klasie „Pistolet Subcompact” oraz III miejsce w klasyfikacji generalnej.
Wejherowo -
Zatrzymany 23-latek za kradzież szczególnie zuchwałą
Malborscy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży zuchwałej, do której doszło tydzień temu w mieszkaniu 80-letniej kobiety. Mężczyzna zapukał do drzwi seniorki prosząc o małą pomoc finansową. Kiedy kobieta wyciągnęła swój portfel sprawca wyrwał go jej z rąk i uciekł. Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.
Malbork -
Kryminalni zatrzymali 29-latka podejrzewanego o kradzież alkoholu
Policjanci z kościerskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 29-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kradzieże sklepowe. Według ustaleń mundurowych ten sam mężczyzna wchodził na teren jednego ze sklepów i kradł alkohol z półek. Kierownik sklepu wycenił straty na prawie 2200 złotych. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 29-latkowi zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Kościerzyna -
Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Trzeźwość”.
Podczas najbliższego weekendu na pomorskich drogach będzie można zauważyć większą liczbę policjantów sprawdzających trzeźwość kierujących. Pomorscy mundurowi przeprowadzą działania „Trzeźwość”. Ich celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie, uświadomienie uczestnikom ruchu zagrożenia jakie niesie za sobą korzystanie z dróg, znajdując się pod wpływem alkoholu lub innych, działających podobnie środków.
KWP Gdańsk -
W mieszkaniu 29-latka znaleziono narkotyki
Kryminalni z komendy kościerskiej zatrzymali 29-latka mieszkańca powiatu kościerskiego podejrzewanego o posiadanie narkotyków, które schowane były w pokoju. Policjanci podczas przeszukania w szafie na ubrania znaleźli uprawę konopi indyjskich. W związku z posiadaniem narkotyków mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.
Kościerzyna -
Policjanci ruchu drogowego podsumowali działania „Bezpieczny pieszy”
Wczoraj policjanci ruchu drogowego z Gdańska brali udział w działaniach „Bezpieczny pieszy”. Głównym celem tej akcji jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, dlatego funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia, które wpływają na ich bezpieczeństwo.
Gdańsk -
Kolizja w gminie Cewice. Kierowca chciał uniknąć zderzenia z sarną
Kolizja lub wypadek z udziałem zwierząt jest poważnym zdarzeniem, które może doprowadzić do powstania wielu szkód i obrażeń. By nie narazić się na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia, zachowajmy ostrożność na drodze. Wczoraj kierujący vw, który prawdopodobnie chciał uniknąć zderzenia z sarną, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Lębork