Wiadomości

Kryminalni zatrzymali poszukiwanych

Data publikacji 14.09.2022

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. 31-latek z Gdańska ma do odsiadki dwa lata więzienia za posiadanie narkotyków oraz przestępstwo skarbowe. 41-latek trafił do aresztu na 2 lata i 10 miesięcy za kradzieże. Dodatkowo był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej prowadzili poszukiwania za 31-letnim gdańszczaninem. Mężczyzna miał do odbycia karę dwóch lat więzienia za posiadanie narkotyków oraz oszustwo podatkowe. Podczas pracy nad tą sprawą kryminalni zdobyli informację, że poszukiwany ma przebywać w rejonie Oruni Dolnej. Funkcjonariusze ustalili też markę oraz numery rejestracyjne jego samochodu. Wczoraj tuż po godz. 19.00 policjanci pojechali sprawdzić ustalony adres. Mężczyzna został zatrzymany w chwili, gdy parkował samochód. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, a samochód, którym jechał, nie posiada ważnych badań technicznych oraz obowiązkowej polisy OC.

Inny poszukiwany został zatrzymany dziś rano przez kryminalnych z komisariatu w Śródmieściu. Policjanci prowadzili poszukiwania za 41-latkiem, który miał trawić na 2 lata i 10 miesięcy do więzienia za kradzieże. Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Zatrzymania. Kryminalni zdobyli informację, że 41-latek wrócił z Niemiec i ukrywa się na terenie Polski. Policjanci pojechali pod ustalony adres. Mężczyzny nie było go w mieszkaniu i kryminalni postanowili dokładnie sprawdzić pobliski teren. Podczas kontroli zatrzymali poszukiwanego, który ukrył się między ogrodowymi krzewami. Policjantom powiedział ,,Wiedziałem, że jestem poszukiwany. Schowałem się przed wami, bo nie chciałem iść siedzieć, ale niestety się nie udało".

Powrót na górę strony