Wiadomości

Ukradł wędkarskie akcesoria o wartości ponad 13 tys. zł.

Data publikacji 19.09.2022

Kryminalni zatrzymali 25-latka podejrzanego o kradzież w jednym z hipermarketów. Łupem sprawcy padły wędkarskie akcesoria o wartości ponad 13 tys. zł. Policjanci odzyskali ukradzione mienie. Teraz sprawcy grozi kara nawet 5 lat więzienia.

W minionym tygodniu policjanci z komisariatu przy ul. Kartuskiej odebrali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło na terenie jednego z hipermarketów w Gdańsku. Łupem sprawcy padły akcesoria wędkarskie o łącznej wartości ponad 13 tys. zł. Policjanci przyjęli zawiadomienie i zajęli się sprawą. Kryminalni zabezpieczyli i sprawdzili monitoring, rozmawiali też z osobami, które mogły mieć informacje na temat sprawcy. Podczas pracy nad tą sprawą policjanci ustalili, że złodziejem jest najprawdopodobniej jeden z dostawców towaru. Te przypuszczenia potwierdziła analiza zabezpieczonych nagrań.

W miniony piątek kryminalni zatrzymali mężczyznę, gdy przyszedł do hipermarketu na zakupy. Policjanci sprawdzili też samochód, którym przyjechał. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ukradziony ze sklepu towar. Jak się okazało, mężczyzna ukrył wędkarskie akcesoria w plastikowym pojemniku i płacąc jedynie za pojemnik, wyszedł ze sklepu. W taki sam sposób, na początku tygodnia dokonał kradzieży czterokrotnie. Jego łupem padły m.in. sztuczne przynęty, spławiki, haczyli oraz inne wędkarskie akcesoria. Podczas czynności policjanci odzyskali większość ukradzionego mienia, zabezpieczyli także kilka tys. zł. na poczet przyszłej kary. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży i się przyznał. Teraz grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

 Za kradzież mienia grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony