Wiadomości

Sprzedawał nie tylko jajka, policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń, spirytus i papierosy

Data publikacji 17.10.2022

Policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą z chojnickiej komendy zabezpieczyli blisko 7,5 kg krajanki tytoniu, 17 litrów spirytus oraz 29 600 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą zatrzymano 64-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgać ponad 44 tysiące złotych. Za to przestępstwo, zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Według ustaleń policjantów, mężczyzna w ostatnim czasie na terenie powiatu chojnickiego wprowadzał do obrotu tytoń, papierosy oraz spirytus bez obowiązkowych znaków akcyzy. Jak się okazało mężczyzna na jednym z targowisk sprzedawał nie tylko jajka – w busie zatrzymanego policjanci znaleźli krajankę tytoniu, spirytus i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Dokładne przeważenie tytoniu wykazało, że tytoniu jest około 7,5 kg, spakowany był w worki strunowe przygotowane do sprzedaży. Ponadto policjanci zabezpieczyli 17 litrów spirytus oraz 22 400 sztuk papierosów w oryginalnych pudełkach bez polskich znaków akcyzy. Policjanci przeszukali również miejsce zamieszkania 64-lata, znaleźli tam kolejne 7 200 sztuk papierosów, które zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Będą on stanowiły dowód w postępowaniu przed sądem. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, gdzie przeprowadzono dalsze czynności procesowe z jego udziałem.

Policjanci, zajmując się tą sprawą oszacowali, że Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego przez 64-latka podatku akcyzowego stracił tylko na tym procederze około 44-tysięcy złotych. Zatrzymany mieszkaniec powiatu starogardzkiego został już przesłuchany i usłyszał zarzut. Za to przestępstwo, zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Powrót na górę strony