Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci prowadzą działania ,, SMYCZ’’
Dzisiaj od rana na terenie całego powiatu puckiego policjanci prowadzą działania pn. ,, SMYCZ’’ . Ta akcja ma na celu sprawdzenie czy właściciele czworonogów właściwe sprawują nad nimi opiekę w trakcie spacerów ale i nie tylko. Dzielnicowi przypominają, że to na właścicielu czworonoga spoczywa odpowiedzialność za swojego pupila. Pamiętajmy, że konsekwencje zdarzeń z udziałem zwierząt mogą być tragiczne zarówno dla nich, jak i dla osób postronnych.
Puck -
Włamał się do parkometru - nie uniknie kary
Dzięki kryminalnym z Sopotu odpowiedzialności karnej nie uniknie 35-letni gdańszczanin. Sprawca włamał się do parkometru na terenie Sopotu i ukradł z wnętrza monety w kwocie ok. 1200 złotych. Swoim działaniem zniszczył też urządzenie powodując straty w wysokości ponad 1500 złotych. Wczoraj policjanci ogłosili zarzut 35-latkowi za popełnione przestępstwo. Funkcjonariusze sprawdzają też, czy nie ma on na koncie innych czynów.
Sopot -
Turyści zagubili swojego psa. Odnalazła go policjantka i przekazała rodzinie. Drodzy turyści apelujemy o pilnowanie swoich czworonożnych przyjaciół podczas wypoczynku na plaży.
Okres wakacyjny przyciąga na Mierzeję Wiślaną tysiące turystów. Często przyjeżdżają ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi, którzy niestety przez chwilę nieuwagi szybko gubią się na plaży. Tym razem jednak finał był szczęśliwy, a wzruszenie całej rodziny bezcenne.
Nowy Dwór Gdański -
Nietrzeźwy próbował uciekać skuterem, aby uniknąć odsiadki
Policjanci z wydziału prewencji starogardzkiej komendy zatrzymali 36-latka, który był poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary więzienia za wcześniej popełnione przestępstwo. Mieszkaniec Kociewia, na widok policyjnego radiowozu próbował uciekać skuterem. Mężczyzna stracił jednak panowanie nad pojazdem i wylądował w polu kukurydzy. Jak się okazało miał w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu, kierował bez uprawnień oraz wbrew zakazowi sądu. Teraz 36-latek trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie orzeczony przez sąd wyrok.
Starogard Gdański -
Razem pili alkohol, a potem go okradł
Za przestępstwo kradzieży roweru odpowie 19-letni mieszkaniec Kwidzyna. Po wspólnej imprezie ukradł nowo poznanemu znajomemu rower, gdy mężczyzna poszedł spać. Podejrzany usłyszał już zarzut, policjanci odzyskali rower, który w najbliższych dniach wróci do właściciela. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Kwidzyn -
Kartuscy policjanci zatrzymali 19-letniego sprawcę kradzieży pięciu mosiężnych figurek nagrobkowych. Mężczyzna ukradł elektronarzędzia wartości 2000 zł
Kartuscy kryminalni wspólnie z policjantami z wydziału patrolowo-interwencyjnego w środę zatrzymali 19-latka, który ukradł 5 mosiężnych figurek z nagrobków cmentarnych, rozbił je, a potem sprzedał w punktach skupu złomu. Ponadto z otwartego garażu ukradł elektronarzędzia o wartości 2000 zł. 19-latkowi za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Kartuzy -
Dzielnicowy zatrzymał złodzieja zanim pokrzywdzony zorientował się ze został okradziony
6 lipca podczas obchodu swojego rejonu dzielnicowy z tczewskiej komendy zatrzymał złodzieja, który z terenu znajdującej się na nim firmy ukradł stalowy stojak szlifierski oraz stalowy element konstrukcji hali o łącznej wartości 700 zł. Wczoraj śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.
Tczew -
Zderzenie motocykla z samochodem osobowym – motocyklista w szpitalu, auto nie miało badań technicznych ani ubezpieczenia
Policjanci pracowali na miejscu wypadku na DK25. Zderzenie motocykla z samochodem osobowym. Jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala. Kierująca samochodem nie miała ubezpieczenia auta oraz jego aktualnych badań technicznych. Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drogach.
Człuchów -
84-letnia mieszkanka Gdyni odnaleziona przez psa policyjnego
Dzięki natychmiastowej akcji poszukiwawczej, służbowy pies ,,Maruna” wraz ze swoim przewodnikiem z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni odnalazła 84-letnią kobietę. O zaginięciu seniorki powiadomiła rodzina zaniepokojona o nią z uwagi na problemy zdrowotne. Pies policyjny od razu podjął trop i doprowadził mundurowych do zaginionej.
Gdynia -
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, miał przy sobie narkotyki i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności
Wczoraj policjanci sztumskiej drogówki prowadzili pościg za mężczyzną, który zlekceważył nadawane przez radiowóz sygnały świetlne i dźwiękowe, podejmując próbę ucieczki. Przyczyną takiego zachowania był fakt poszukiwania mężczyzny celem odbycia kary pozbawienia wolności, a dodatkowo policjanci znaleźli przy nim narkotyki.
Sztum -
Recydywista odpowie za dewastację i okradanie altanek
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który od pewnego czasu okradał altany na starogardzkich ogrodach działkowych. Zatrzymany przez kryminalnych mężczyzna kradł wszystko co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Jego łupem padały między innymi elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy i wypoczynkowy. 34-letni mieszkaniec Kociewia zrywał przewody instalacji elektrycznych, a także umyślnie dewastował znajdujące się na działce obiekty i ich wyposażenie. Działający w warunkach recydywy przestępca trafił do policyjnego aresztu, a policjanci odzyskali część ze skradzionych przedmiotów. Wstępna wartość strat spowodowana w wyniku przestępczego działania sprawcy, oszacowana została na kwotę blisko 76 tys. zł
Starogard Gdański -
Podziękowanie dla policjantów za uratowanie życia
Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku wpłynęło podziękowanie od Pani Dominiki dla policjantów ze słupskiej drogówki sierż. Kornela Gintera i st. post. Andrzeja Szpaka. Dzięki ich szybkiej reakcji i zachowaniu pełnego profesjonalizmu udało się uratować życie jej taty, który w trakcie jazdy samochodem zasłabł przed skrzyżowaniem i wymagał pilnej interwencji lekarza.
Słupsk -
Zatrzymania podczas meczu piłki nożnej
Gdańscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w związku z udziałem w bójce i uszkodzeniem mienia, do których doszło na terenie stadionu podczas meczu Lechii Gdańsk z Akademija Pandev. Kolejny jest w dyspozycji funkcjonariuszy. Policjanci cały czas prowadzą czynności zmierzające do identyfikacji i zatrzymania kolejnych osób, które wczoraj na terenie stadionu wzięły udział w bójce.
Gdańsk -
Uroczystości z okazji 20-lecia utworzenia Centrum Operacji Morskich – Dowództwa Komponentu Morskiego
Uroczystości związane z obchodami 20-lecia utworzenia Centrum Operacji Morskich – Dowództwa Komponentu Morskiego rozpoczęły się dziś o godz. 10.00 w Gdyni na Nabrzeżu Pomorskim. Uczestniczył w nich Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński.
KWP Gdańsk -
Oszustwo na lekarza z Syrii – nie daj się nabrać!
Schemat działania oszustów, którzy rozkochują samotne osoby, jest zawsze podobny. Nieświadoma ofiara spotyka w sieci "idealną połówkę", która jest wrażliwa, czuła, romantyczna i ma świetną pracę. Jak się później okazuje oszust, wymyślając najróżniejsze kłamstwa, pozyskuje pieniądze od zakochanej osoby. Tak było też z mieszkanką Gdańska, która nawiązała znajomość z „lekarzem z Syrii”. Złapana w sieć jego kłamstw kobieta przekazała mu prawie 165 tysięcy złotych. Apelujemy o rozsądek w kontaktach z nieznajomymi.
Gdańsk -
Policjant po służbie zatrzymał podpalacza
Policjant z wydziału kryminalnego puckiej komendy, wracając po powrocie z nocnej służby do domu, zatrzymał mężczyznę, który podpalił pensjonat. 32-letni mieszkaniec Wejherowa trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna wkrótce zostanie przesłuchany i doprowadzony do sądu, który zadecyduje o jego dalszym losie. Niewykluczone, że mężczyzna zostanie tymczasowo aresztowany.
Puck -
Zatrzymany za znęcanie się nad kotem
Policjanci z Oksywia otrzymali zgłoszenie o 22-latku, który znęcał się nad kotem. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do policyjnej celi. Już wkrótce 22-latek zostanie doprowadzony do prokuratury. Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Gdynia -
Policjanci odzyskali skradzione w trójmieście renault
Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Skórczu odzyskali warte 50 tys. zł renault, które zostało skradzione na terenie Trójmiasta. Do policyjnego aresztu trafił 26-latek, który kierował tym autem. Mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Śledczy przedstawili już w tej sprawie zarzuty, a zabezpieczony przez mundurowych samochód w najbliższym czasie wrócił do swojego właściciela.
Starogard Gdański -
Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Dyskoteka”.
Okres wakacyjny sprzyja zabawie. Niestety są osoby, które dobrą zabawę, alkohol, narkotyki, dopalacze, łączą z kierowaniem pojazdem. Ta mieszanka jest bardzo niebezpieczna. 8 lipca pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Dyskoteka”, których głównym celem jest eliminowanie z ruchu drogowego osób, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
KWP Gdańsk -
Wakacje trwają dopiero kilka dni, w tym czasie nowodworscy policjanci zatrzymali już 9 nietrzeźwych kierujących
Nadal wielu kierujących bezmyślnie wsiada do auta pod wpływem alkoholu. Wakacje trwają dopiero kilka dni, w tym czasie nowodworscy policjanci zatrzymali już 9 nietrzeźwych kierujących.
Nowy Dwór Gdański -
Uwaga na fikcyjne kwatery!
Sopoccy policjanci przestrzegają przed oszustwami na wynajem kwater. To zjawisko staje się częstsze zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Wczoraj do funkcjonariuszy zgłosiła się 54-latka z woj. opolskiego i powiadomiła, że na początku czerwca na portalu ogłoszeniowym znalazła ogłoszenie o wynajmie apartamentu w Sopocie. Wydało jej się wiarygodne, dlatego nawiązała kontakt z wynajmującym i przelała 400 złotych jako zaliczkę. Gdy zbliżał się termin pobytu kobieta ponownie próbowała skontaktować się z mężczyzną, ale tym razem telefon był już wyłączony i ogłoszenie zniknęło z portalu. W tym momencie zorientowała się, że została oszukana. Policjanci zajmują się już tą sprawą i apelują o ostrożność!
Sopot -
Mundurowi odzyskali ukradziony rower o wartości 1300 zł
4 lipca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zostali powiadomieni o kradzieży roweru o wartości 1300 zł. Kryminalni, pracując przy tej sprawie, zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o to przestępstwo. Rower został odzyskany, w najbliższym czasie wróci do właściciela. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Drogówka prowadziła działania „Parking”
Bytowscy policjanci drogówki prowadzili działania „Parking”. Podczas akcji funkcjonariusze zwracali uwagę czy zaparkowane samochody stosują się do znaków, stoją w miejscach do tego wyznaczonych, czy nie blokują wyjazdów, skrzyżowań, chodników oraz czy nie niszczą zieleni. Okazało się, że nie wszyscy postępowali zgodnie z przepisami.
Bytów -
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podpalił altanę na terenie ROD
Wczoraj kryminalni z tczewskiej komendy zatrzymali 21- latka, który 16 czerwca br. podpalił altanę ogrodową na terenie ROD w Tczewie. W wyniku tego przestępstwa powstały straty na kwotę 12 tys. zł. Śledczy przedstawili temu mężczyźnie zarzut ziszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Tczew -
Przebiegał w miejscu niedozwolonym i został potracony przez motocykl.
Mężczyzna, który przebiegał przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, został potrącony przez motocykl. Na skutek zdarzenia obrażeń doznał pieszy oraz kierujący motocyklem. Gdańscy policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Gdańsk -
Odpowiedzą za uszkodzenie sieci telekomunikacyjnej
Policjanci ze Skarszew zatrzymali 25-letnią kobietę oraz 37-letniego mężczyznę, którym przedstawili zarzuty dotyczące kilkukrotnego uszkodzenia infrastruktury telekomunikacyjnej. Jak ustalili śledczy, mieszkańcy powiatu gdańskiego w ostatnim czasie na terenie gminy Skarszewy, wycięli łącznie ponad 200 metrów napowietrznej linii telefonicznej. Wstępna wartość strat oszacowana w wyniku popełnienia tych przestępstw wyniosła ponad 6,5 tys. zł.
Starogard Gdański -
Dzień Międzynarodowej Współpracy na Litwie z udziałem Komendantów ze Słupska.
Podsumowanie dotychczasowej międzynarodowej współpracy szkół policji i plany na przyszłość - to główny temat Dnia Międzynarodowej Współpracy, który odbył się w Szkole Policji Litwy w Mastaiciai k. Kowna. Udział w tym spotkaniu wzięli między innymi przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz Szkoły Policji w Słupsku.
Słupsk -
Kacza „mama” wraz ze swoimi małymi kaczątkami – uratowani przez policjantów
Policjanci z gdyńskiej komendy zostali wysłani do niecodziennej interwencji. Tym razem pomocy od funkcjonariuszy potrzebowała kacza „rodzina”, która błąkała się przy ruchliwej ulicy. Mundurowi bezpiecznie przetransportowali je do stawu w Orłowie, gdzie czekały na nie pozostałe kaczuszki.
Gdynia -
Uwaga na oszustów! Nie graj w trzy kubki!
Początek sezonu i ładna pogoda sprzyjają aktywności oszustów, którzy wykorzystują od dawna znaną, ale wciąż skuteczną, metodę wyłudzania pieniędzy od turystów.
Nowy Dwór Gdański -
Więcej policjantów na wakacje. Nowodworska policja dostała dodatkowe wsparcie na sezon letni.
Napływ turystów w sezonie letnim oznacza czas wytężonej pracy dla służb mundurowych. Jak co roku na terenie Mierzei Wiślanej na czas wakacji pracować będzie więcej policjantów skierowanych z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku.
Nowy Dwór Gdański -
Trzy miesiące aresztu dla 19-latka, który między innymi nie zatrzymał się do kontroli, nie miał uprawnień do kierowania, miał narkotyki i był pod ich wpływem
W minioną niedzielę kartuscy policjanci prowadzili pościg za vw, którym kierował 19-latek. Mężczyzna mimo wydanych przez mundurowych poleceń świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas jazdy popełniał szereg wykroczeń drogowych i powodował zagrożenie w ruchu, a w Gdańsku spowodował dwie kolizje i wypadek. Policjanci zatrzymali 19-latka, który nie miał uprawnień do kierowania, miał przy sobie narkotyki i był pod ich wpływem.
Kartuzy -
Prowadziła samochód mając w organizmie dwa promile alkoholu
Dużą odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec gminy Wicko, który uniemożliwił dalszą jazdę pijanej kobiecie. Mężczyzna odebrał kluczyki od jej samochodu i powiadomił Policję. Kierująca mercedesem 32-latka miała w organizmie dwa promile alkoholu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi jej kara 2 lat pozbawienia wolności.
Lębork -
Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę, który miał 2,5 promila
2 lipca br. policjant Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wracający ze służby zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę na drodze krajowej nr 22 przed Starogardem Gdańskim. Funkcjonariusz powiadomił dyżurnego miejscowej komendy i już po chwili na miejsce przyjechał partol ruchu drogowego. Zatrzymany rowerzysta miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Za to wykroczenie grozi mandat do 2,5 tys. zł.
Tczew -
Narkotykowy diler został aresztowany
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Gdyni - Chyloni zatrzymali dilera narkotyków. 45-letni mieszkaniec Gdyni miał w swoim mieszkaniu ponad 366 gramów suszu roślinnego oraz około 280 gramów amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty za udział w obrocie narkotykami. Został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Gdynia -
Wzmocnienie sił policyjnych w Sopocie
Na ulicach Sopotu spotkać można dodatkowe siły policyjne. Dzięki wsparciu władz miasta, które pokryło koszty zakwaterowania i wyżywienia, dwunastu mundurowych z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zostało delegowanych do pełnienia służby w Sopocie. Nowi funkcjonariusze wspólnie z sopockimi mundurowymi przez okres wakacyjny zadbają o porządek publiczny i bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w mieście.
Sopot -
Kierował motorowerem, mając ponad 1,5 promila alkoholu.
Szybka reakcja i spostrzegawczość policjantów ze starogardzkiej drogówki zakończyła niebezpieczną podróż pijanego motorowerzysty. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny kierującego jednośladem ponad 1,5 promila alkoholu. Na szczęście tym razem dzięki skutecznej interwencji mundurowych nie doszło do żadnej tragedii. Policjanci apelują o trzeźwość i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że w głównej mierze bezpieczna podróż i dotarcie do celu zależy od naszych przemyślanych i odpowiedzialnych decyzji.
Starogard Gdański -
57-latek utonął w Wiśle w gminie Sadlinki
Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej będą wyjaśniać okoliczności utonięcia 57-latka, który niedzielne popołudnie spędzał nad rzeką Wisłą w Kaniczkach. Ciało mężczyzny, zostało znalezione wczoraj przez PSP w Kwidzynie.
Kwidzyn -
Policjanci oddawali krew dla Laury
Najcenniejszym darem, jakim możemy się podzielić z innymi, jest krew. Wczoraj policjanci z Pruszcza Gdańskiego współorganizowali akcję oddawania krwi na rzecz 8-letniej Lury. Do akcji zgłosiło się ponad 40 osób, zebrano 14 litrów krwi.
Pruszcz Gdański -
Na rok i 6 miesięcy trafiła za kratki
Wczoraj na Placu Przyjaciół Sopotu policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali poszukiwaną 42-latkę bez stałego miejsca zamieszkania. Zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku kobieta ma do odbycia karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży z włamaniem. Ponadto Sąd Rejonowy w Sopocie zastosował wobec niej zastępczą karę pozbawienia wolności za nieopłaconą grzywnę. Ukrywająca się przed wymiarem sprawiedliwości 42-latka jeszcze tego samego dnia trafiła za kratki aresztu śledczego.
Sopot -
13-latek ukradł whisky o wartości prawie 600 zł
Wczoraj kryminalni zatrzymali 13-latka, który ukradł cztery butelki whisky o wartości prawie 600 zł w jednym z tczewskich marketów. Trzy butelki sprzedał przypadkowo napotkanej osobie, a jedną wraz z kolegami wypił. Nieletni został odwieziony w policyjnej izby dziecka, skąd trafi do ośrodka wychowawczego. Jego dalszym losem zajmie się sąd rodzinny.
Tczew -
Podziękowanie dla dzielnicowych.
"Dyspozycyjność funkcjonariuszy i ich ponadprzeciętna gotowość do działania na rzecz ochrony naszych obiektów…, ale też zaangażowanie w odzyskanie skradzionego nam mienia, zasługują na szczególne docenienie”, „skuteczność operacyjna obu dzielnicowych, ich profesjonalizm, otwartość na niesienie pomocy, a przy tym wysoka kultura osobista skłoniły nas do wystosowania do Pana Komendanta niniejszego podziękowania". W liście skierowanym do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku dyrektor jednej z gdańskich firm wyraził wdzięczność za wieloletnią współpracę i pomoc, jaką otrzymał od dzielnicowych z komisariatu Policji na Śródmieściu mł.asp. Grzegorza Małkowskiego i mł.asp. Tomasza Arendt. To kolejny przykład, że w odpowiedni sposób spełniamy nasze motto - Pomagamy i Chronimy.
Gdańsk -
Był pod wpływem ponad promila alkoholu i w takim stanie chciał zawieźć dzieci na kolonie.
Policjanci z gdańskiej drogówki zatrzymali kierowcę autokaru, który miał zawieźć dzieci na kolonie. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca autobusu jest pijany i ma w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Mężczyźnie grożą teraz 2 lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.
Gdańsk -
Ty też zadbaj o swoje bezpieczeństwo na drodze!!! Podsumowanie policyjnych działań NURD.
Wczoraj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia, których popełnienie stwarzało zagrożenie m.in. dla pieszych, rowerzystów i użytkowników hulajnóg. Nadzorem zostały objęte miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla tych użytkowników dróg tj. przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów. Kolejny raz apelujemy o rozsądek na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów.
Słupsk -
Okradł stragany z pamiątkami – został zatrzymany na gorącym uczynku
Policjanci wspólnie ze strażnikiem miejskim zatrzymali na gorącym uczynku 38-latka, który włamał się i okradł stragany z pamiątkami w pobliżu malborskiego zamku. Łupem sprawcy padły pieniądze oraz bibeloty z emblematami miasta i krzyżackiej warowni. Po krótkiej penetracji terenu funkcjonariusze złapali złodzieja i odzyskali skradziony towar o wartości prawie 2 tys. złotych. Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Malbork -
Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie.
Malborscy policjanci uratowali 59-latka, który próbował odebrać sobie życie. Mężczyzna skoczył z mostu do Nogatu. Mundurowi natychmiast pobiegli na brzeg rzeki i z pomocą pływającego w pobliżu na łódce wędkarza, ruszyli na pomoc desperatowi. Policjanci wyciągnęli mężczyznę na brzeg i przekazali go załodze pogotowia ratunkowego.
Malbork -
Wojewódzkie obchody Święta Policji w Tczewie
Najważniejszym dniem w roku dla każdego policjanta jest 24 lipca, kiedy to mundurowi obchodzą swoje święto. Tegoroczne święto jest dla policjantów z tczewskiej komendy wyjątkowe, ponieważ mamy zaszczyt organizować wojewódzkie obchody Święta Policji, które odbędą się 19 lipca br. w sercu naszego miasta na Placu Generała Józefa Hallera.
Tczew -
Policjanci zatrzymali 18-latka sprawce kradzieży zuchwałej
Kościerscy policjanci zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży zuchwałej, do której doszło tydzień temu. Mężczyzna podszedł do 16-lata i wyciągał z jego kieszeni spodni telefon komórkowy marki 700 zł. Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.
Kościerzyna -
Po służbie zatrzymał poszukiwanego
45-letni mieszkaniec półwyspu trafił do aresztu po tym, jak zatrzymał go policjant. Mundurowy, który nie był w tym czasie na służbie, rozpoznał w nim osobę poszukiwaną. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary więzienia 3 miesięcy za groźby karalne.
Puck -
Mając blisko 4 promile alkoholu i cofnięte uprawnienia do kierowania wsiadł za kierownicę
Nowodworscy policjanci, zatrzymali nietrzeźwego kierującego, po uprzednim ujęciu przez czujnych obywateli. 55-latek miał blisko 4 promile alkoholu oraz cofnięte uprawnienia do kierowania.Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Nowy Dwór Gdański -
Bracia kradli rowery, zostali zatrzymani.
Dzięki skutecznej pracy policjantów z komisariatu w Oliwie zarzuty za kradzieże siedmiu rowerów o łącznej wartości prawie 7,3 tysiąca złotych usłyszeli dwaj bracia w wieku 22 i 25 lat z Gdańska. Podczas pracy nad tą sprawą funkcjonariusze odzyskali trzy ze ukradzionych jednośladów. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności, w warunkach recydywy - do 7,5 roku pozbawienia wolności.
Gdańsk