Wiadomości

Policjanci na IV Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów

Data publikacji 20.10.2022

Policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku w dniu 19 października 2022 roku podczas Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów rozmawiali z seniorami na temat oszustw metodą tzw. „na wnuczka” lub „na policjanta”.

19 października br. w AMBEREXPO w Gdańsku odbył się Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów adresowany do mieszkańców województwa pomorskiego. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Urząd Pracy w Gdańsku. Podczas festiwalu każdy senior mógł znaleźć coś dla siebie w punktach tematycznych: strefa pracy, strefa zdrowego stylu życia, strefa mody i urody, strefa nowych technologii, strefa bezpieczeństwa, informacji i wolontariatu oraz strefa wypoczynku i kultury.

W strefie bezpieczeństwa, informacji i wolontariatu znajdowało się również stoisko profilaktyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, gdzie policjanci udzielali porad jak nie stać się ofiarą oszustwa metodą tzw. „na wnuczka” lub „na policjanta”, oraz jak korzystać z Aplikacji Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Równocześnie w części konferencyjnej festiwalu odbywały się wykłady i prelekcje nt. różnych sfer życia, w tym również nt. bezpieczeństwa osobistego seniorów. Na stoisku profilaktycznym pomorskiej Policji, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wszystkich uczestników festiwalu, policjanci rozdawali również ulotki informacyjne dotyczące zasad ograniczonego zaufania.

Powrót na górę strony