Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, teraz najbliższe 8 miesięcy spędzi w więzieniu
Dzielnicowi z Luzina w piątek zatrzymali poszukiwanego 24-latka. Mężczyzna szedł odwiedzić najbliższą rodzinę. Od listopada ukrywał się przed organami ścigania. Niebawem zostanie doprowadzony do aresztu śledczego, w którym spędzi najbliższe 8 miesięcy w związku z wcześniejszymi kradzieżami.
Wejherowo -
„Kolęda od policjantów"
To już prawie tradycja, bo po raz siódmy „Kolęda od policjantów” gościć będzie w domach i sercach ich rodzin. Wsparta olbrzymim autorytetem i profesjonalizmem nieżyjącego Romualda Lipko, lidera Budki Suflera, kierowana słowami policjantki Anny Zielińskiej-Brudek ma nadać należną rangę pracy policjantów. ”Na baczność i spocznij służyć człowiekowi”- to jej przesłanie.
KSP -
Życzenia Komendanta Głównego Policji
"Składam świąteczne życzenia i dziękuje za niezwykłe poświęcenie i wierne wypełnianie słów roty ślubowania w tym niezwykle trudnym czasie. Żywię również ogromną nadzieję, że zbliżające się święta przebiegną w zdrowiu, spokoju i przyniosą, choć na chwilę wytchnienie od codziennych trosk, a ten szczególny czas doda wszystkim sił i nadziei na nowy, lepszy rok..." - Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk
KGP -
Życzenia Prezydenta RP
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda skierował list do funkcjonariuszek, funkcjonariuszy i pracowników Policji z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
KGP -
Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Kamiński złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.
KGP -
Zatrzymany mężczyzna, podejrzany o włamanie do biletomatu.
Wczoraj policjanci z komendy miejskiej zatrzymali mieszkańca Straszyna, który włamał się do biletomatu i ukradł z niego blisko 3 tys. zł. Mężczyzna usłyszał zarzuty, teraz grozi mu 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Wychłodzonego mężczyznę przewieźli do ogrzewalni
W okresie zimowym policjanci prowadzą wzmożone kontrole czy pustostanach i opuszczonych budynkach nie przybywają osoby bezdomne. W jednym z nich bytowscy dzielnicowi natrafili na wyziębionego i nietrzeźwego mężczyznę. Mundurowi natychmiast się nim zajęli i przewieźli do najbliższej ogrzewalni.
Bytów -
W piwnicy hodował konopie
Kryminalni z puckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zabezpieczyli ukryte w piwnicy 4 krzaki konopi indyjskich oraz sprzęt służący do ich uprawy. Zakazane rośliny rosły w piwnicy 37-latka. W pomieszczeniu policjanci zabezpieczyli ponad 300 gramów marihuany. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzut uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Za to przestępstwo grozi 10 lat pozbawienia wolności.
Puck -
Areszt dla 32-latka, który przy sobie miał znaczną ilość narkotyków
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali 32-letniego sprawcę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Przy mężczyźnie i w samochodzie, którym poruszał się, funkcjonariusze znaleźli woreczki z zawartością marihuany i amfetaminy. Wczoraj gdańszczanin usłyszał zarzut posiadania ponad 100 porcji zakazanych substancji, a sąd aresztował go na 2 miesiące.
Sopot -
Dachowanie na drodze krajowej nr 91 – policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drodze!
Policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Szprudowo. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 20-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego straciła panowanie nad bmw, zjechała na prawe pobocze i dachowała. Kierująca z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mundurowi zwracają się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie przepisów, tak aby ten szczególny świąteczny czas dzięki wspólnej odpowiedzialności na drodze minął bez żadnych tragicznych wydarzeń.
Tczew -
Policjanci zabezpieczyli ponad 100 gramów narkotyków
23-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego odpowie przez Sądem za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Bytowscy dzielnicowi znaleźli przy nim ponad 100 gramów środków odurzających. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
Bytów -
Zatrzymany nietrzeźwy kierowca bmw, który w aucie wiózł narkotyki.
Policyjni wywiadowcy wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę, który wczoraj około godziny 11 jechał bmw ulica Piotrkowską. W samochodzie kierowcy, policjanci znaleźli najprawdopodobniej kilkadziesiąt gramów narkotyków. Do sprawy został zatrzymany kierowca i pasażer pojazdu. Policjanci wyjaśniają, do kogo należą znalezione w aucie środki odurzające. Kierowca najprawdopodobniej dziś usłyszy zarzut kierowania samochodem pod wpływem alkoholu. W zależności od wyników analizy znalezionego suszu mężczyźni mogą odpowiedzieć za posiadanie narkotyków. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu grożą dwa lata pozbawienia wolności, za posiadanie marihuany w więzieniu, można spędzić trzy lata.
Gdańsk -
Ukradł samochód spod szpitala po kilkunastu minutach był już w rękach policjantów
Dzięki szybkiej interwencji policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku oraz koordynacji oficera dyżurnego, w ręce policjantów trafił złodziej samochodu. 22-latek, który ukradł auto, był pod wpływem amfetaminy i kierował samochodem wbrew zakazowi.
Gdańsk -
Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo podczas świąt
Słupscy policjanci będą dbali o bezpieczeństwo mieszkańców podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Funkcjonariusze będą działać prewencyjnie, podejmować interwencje, kontrolować kierowców i reagować na zachowania niezgodne z prawem. Mundurowi apelują o odpowiedzialne zachowania na drodze i w zakresie przestrzegania przepisów sanitarnych.
Słupsk -
Nowe radiowozy dla funkcjonariuszy z kartuskiej komendy Policji
Nowe radiowozy zasiliły flotę pojazdów Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Zakup samochodów był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Kartuzach, Urzędu Gminy Żukowo oraz Urzędu Gminy Sulęczyno. Funkcjonariusze będą wykorzystywać nowe auta w ramach codziennych służb, co znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.
Kartuzy -
Zatrzymany 56-latek płacił przywłaszczoną kartą płatniczą
Kryminalni zatrzymali 56-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa przywłaszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że sprawca najpierw przywłaszczył znalezioną kartę płatniczą, a następnie zapłacił nią zbliżeniowo za zakupy. Podczas kolejnej płatności karta została zablokowana. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące przywłaszczenia mienia, kradzieży z włamaniem oraz usiłowania tego przestępstwa. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Śmiertelny wypadek w miejscowości Borzytuchom
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 209 w miejscowości Borzytuchom. Najprawdopodobniej podczas wykonywania manewru wyprzedzania 19-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego kierujący Volkswagenem, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zderzył się bocznie z kierującym pojazdem marki Ford, a następnie uderzył w drzewo i dachował. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 19-latek oraz 17-letni pasażer ponieśli śmierć na miejscu. Mundurowi, którzy przez 6 godzin pracowali na miejscu wypadku zabezpieczyli ślady, które mają pomóc określić dokładne przyczyny i przebieg zdarzenia. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.
Bytów -
Odpowie za liczne kradzieże, włamanie oraz kradzież prądu
Starogardzcy policjanci zatrzymali 63-latka, który okradał prywatne posesje. Mieszkaniec Kociewia upodobał sobie głównie napędy do bram. Sprawca wpadł na gorącym uczynku, gdy po kolejnej kradzieży wracał do domu ze swoi łupami. Mundurowi odzyskali część ze skradzionych wcześniej przedmiotów. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania okazało się, że mężczyzna kradł również energię elektryczną.
Starogard Gdański -
Policjanci przekazali kolejne dary podopiecznym hospicjum dziecięcego w Gdyni
Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Policji z Gdyni każdego roku w okresie świątecznym pamiętają o najbardziej potrzebujących. Mundurowi ponownie odwiedzili dziecięce hospicjum „Bursztynowa Przystań”, aby przekazać kolejne dary. Tym razem policjanci zadbali również o pracowników placówki i pamiętając o epidemii koronawirusa, przekazali im maseczki.
Gdynia -
Stosował przemoc domową. Zatrzymany przez policjantów 39-latek przebywa w areszcie
2 miesiące spędzi w areszcie 39-latek, którego w minioną niedzielę zatrzymali słupscy policjanci w związku z podejrzeniem stosowania przemocy domowej. Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką będącą w ciąży i groził pozbawieniem życia. W trakcie jednej z awantur, ranił kobietę nożem. Sprawca wkrótce odpowie za przestępstwa. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Słupsk -
Polała się krew starogardzkich policjantów
Mundurowi ze starogardzkiej komendy oddali krew dla policjanta, który uległ poważnemu wypadkowi i pilnie potrzebuje pomocy. Policjanci doskonale wiedzą, jak ważna jest każda kropla krwi, bo podczas służby wielokrotnie udzielają pierwszej pomocy osobom w potrzebie.
STAROGARD GDAŃSKI -
Zatrzymany sprawca kradzieży kabli
Malborscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o kradzież kabli z terenu budowy linii kolejowej. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych, kiedy na jednym ze złomowców chciał sprzedać swój łup. Straty wyceniono na ponad 4 tys. złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Malbork -
Policjanci z Rumi przygotowali niebieską paczkę
Policjanci z Rumi po raz kolejny przygotowali Niebieską Paczkę dla „Domu dzieci w Rumi”. We wtorek mundurowi pojechali ją przekazać, a na twarzach dzieci zagościł uśmiech i radość. Wśród przygotowanych niespodzianek znalazły się m.in. zabawki, tablet, artykuły sportowe.
Wejherowo -
Policjanci dziękują dzieciom za świąteczne życzenia
„Drodzy Policjanci! Dziękuję za to, że pomimo trudnego czasu zawsze można na Was liczyć! Życzę Wam zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.” – takie m.in. życzenia znalazły się na kilkudziesięciu, własnoręcznie wykonanych kartkach świątecznych, jakie otrzymali policjanci z malborskiej komendy od najmłodszych mieszkańców miasta. Raz jeszcze, ze wzruszeniem, dziękujemy dzieciom za pamięć i słowa wsparcia!
Malbork -
Przedświąteczne działania dzielnicowych i strażników leśnych
Przedświąteczny okres to czas kiedy wielu handlowców oferuje sprzedaż choinek. Dlatego kartuscy dzielnicowi i strażnicy leśni prowadzą działania mające na celu zwalczanie nielegalnego ich pozyskiwania. Policjanci przypominają, że sprzedaż kradzionych drzewek prowadzi do odpowiedzialności karne
Kartuzy -
Pomaganie płynie w ich „niebieskiej” krwi. Policjanci oddali osocze i apelują o to do ozdrowieńców
Policjanci słupskiej komendy, którzy wygrali walkę z koronawirusem, oddali osocze, aby wesprzeć tych, którzy walczą o swoje zdrowie, a nawet życie. Wiedząc, że podanie gotowych przeciwciał znacznie przyspiesza działania obronne organizmu i pozwala skuteczniej walczyć z wirusem, mundurowi zapewniają dalsze wsparcie, o które apelują też do ozdrowieńców. Kolejni policjanci już czekają na to, by jeszcze w okresie świąteczno-noworocznym podzielić się życiodajnym płynem.
Słupsk -
Zabezpieczone nielegalne automaty do gier
Malborscy kryminalni wraz z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie zlikwidowali nielegalny punkt gier zręcznościowych. W jednym z lokali na terenie Malborka funkcjonariusze zabezpieczyli 5 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów o wartości 60 tys. złotych oraz pieniądze pochodzące z tego nielegalnego procederu. Właścicielom lokali grozi teraz wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Malbork -
Odblaskowa choinka przed budynkiem komendy
Policjanci w Bytowie udowadniają, że bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nich najważniejsze. Przed budynkiem bytowskiej komendy stanęła wyjątkowa choinka, którą zdobią odblaski. Przesłaniem tego pomysłu jest bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zachęcają pieszych i rowerzystów, aby przyjść, wziąć wybrany odblask i nosić go po zmroku.
Bytów -
Policjanci korzystają z nowych uprawnień po to, aby jeszcze lepiej chronić osoby dotknięte przemocą w rodzinie
W ubiegłym tygodniu podczas interwencji domowej policjanci z Wejherowa wykorzystali nowe uprawnienia- wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do lokalu i jego bezpośredniego otoczenia. Wszystko po to, aby natychmiast i jeszcze lepiej chronić osoby dotknięte przemocą.
Wejherowo -
BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU DLA POMORSKICH POLICJANTÓW
Coroczna harcerska akcja przekazywania przed świętami Bożego Narodzenia Betlejemskiego Światła Pokoju to symbol ciepła, miłości i nadziei. Tradycja sięga 1986 roku i została zapoczątkowana w Austrii. Dzięki skautom płomień trafia niemal do wszystkich krajów Europy. Harcerze z Chorągiew Gdańska ZHP przekazali je dziś Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzejowi Łapińskiemu.
KWP Gdańsk -
Porozumienie Rektora Uniwersytetu Gdańskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku
Dzisiaj zawarte zostało porozumienie w sprawie utrzymania porządku i bezpieczeństwa, podpisane pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim i Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku.
KWP w Gdańsku -
Kryminalni zatrzymali sprawców rozboju
Malborscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na 87-letnim mieszkańcu Malborka. Sprawcy przewrócili pokrzywdzonego i wyrwali mu saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej kryminalni ustalili sprawców. Zatrzymani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Malbork -
Dwa wypadki jednego dnia. Policjanci apelują o ostrożność
W sobotę doszło do dwóch groźnych wypadków. 3 kobiety zostały ranne, a 30-letni kierowca audi zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Pierwszy wypadek miał miejsce na trasie Prabyty Sypanica, gdzie kierująca oplem uderzyła w drzewo. Kolejne zdarzenie miało miejsce na ulicy Korzeniewskiej w Marezie. Tam w zdarzeniu brały udziały dwa auta: audi i opel. Na miejscu zginął 30-letni kierowca audi, a kierujący i pasażerka opla zostali przewiezieni do szpitala.
Kwidzyn -
Temperatura za oknami coraz niższa. Nie zapominajmy o osobach wymagających pomocy
Za oknami temperatura powietrza coraz niższa. Sopoccy policjanci przypominają, że jest to ciężki okres dla osób nietrzeźwych, bezdomnych, samotnych, a także schorowanych narażonych na wychłodzenie organizmu. Nie zapominajmy, że osoby te mogą potrzebować naszej pomocy. Tylko w miniony weekend policjanci interweniowali wobec kilku nietrzeźwych osób leżących na ławkach i chodnikach. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy odpowiednie służby. Jeden telefon wystarczy, aby uratować komuś życie.
Sopot -
Kolejne prezenty trafiły do dzieci
Gdańscy policjanci kolejny raz zorganizowali mikołajkowe prezenty. Za środki, które przekazała jedna z gdańskich firm zajmujących się technologią informatyczną, mundurowi kupili słodycze. Kosze z prezentami o wartości kilku tys. zł. pod koniec minionego tygodnia przekazano dzieciom jednego z gdańskich hospicjów.
Gdańsk -
40-latek nie zapłacił za kosz pełen zakupów. Interweniował policjant w czasie wolnym od służby
Policjant ze słupskiej komendy w czasie wolnym od służby ujął złodzieja na gorącym uczynku. Reakcją funkcjonariusza na widok mężczyzny wychodzącego z koszem pełnym zakupów wejściowymi drzwiami marketu było zainteresowanie się podejrzanym zachowaniem i udaremnienie kradzieży. 40-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Słupsk -
Zatrzymany sprawca kradzieży katalizatorów
Kryminalni z komisariatu śródmieście zatrzymali 20-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna odpowie za kradzież katalizatorów. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili ukradzione elementy samochodu oraz narzędzia. Sprawca usłyszał dziewięć zarzutów, pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 100 tys. zł. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Pijany sprawca kolizji ukrył się w piwnicy, urodziny spędził w komisariacie
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 22-letniego sprawcę kolizji, który kierował volkswagenem, uszkodził infrastrukturę drogową na ul. Krasickiego, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna nie miał uprawnień i był pijany. Okazało się, że gdańszczanin tak „świętował” swoje urodziny, których dalszą część spędził w komisariacie. 22-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności, ukrył się przed policjantami w jednym z pomieszczeń piwnicznych. Teraz grozi mu kara kilkuletniego pozbawienia wolności i sądowy zakaz kierowania samochodami. W piątek rano policjanci ruchu drogowego zatrzymali jeszcze dwóch innych pijanych sprawców kolizji, którzy uszkodzili infrastrukturę drogową.
Gdańsk -
Życzenia świąteczne kierownictwa pomorskiej Policji
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy, pełen życzliwości i nadziei czas.
KWP w Gdańsku -
Wspólne działania policjantów i pracowników sanepidu
Policjanci codziennie prowadzą wzmożone działania poświęcone walce z koronawirusem. Mundurowi prowadzą również wspólne kontrole z pracownikami z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej na terenach galerii oraz sklepów wielkopowierzchniowych. Kontrolujący sprawdzają, czy klienci, pracownicy i właściciele sklepów stosują się do zaleceń sanitarnych. Stróże prawa apelują do wszystkich osób o odpowiedzialność i stosowanie się do wprowadzonych obostrzeń.
Tczew -
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę
Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 51-letniemu kierowcy, którego zatrzymali policjanci z Posterunku w Zblewie. Mężczyzna był nietrzeźwy oraz posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 2024 roku. Dodatkowo motorower, którym kierował, nie posiadał ubezpieczenia OC oraz aktualnych badań technicznych. Teraz mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwa i wykroczenia drogowe.
Starogard Gdański -
Będą kolejne kontrole w sklepach. Zapowiedź weekendowych działań funkcjonariuszy
Słupscy policjanci wraz z pracownikami inspekcji sanitarnej przeprowadzą kolejne wzmożone działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Wzorem poprzednich weekendów szczególnym kontrolom będą poddane miejsca większych skupisk osób. Funkcjonariusze będą przypominać o obowiązujących obostrzeniach i będą stanowczo reagować na lekceważące zachowania.
Słupsk -
Trzy nowe radiowozy zasiliły flotę chojnickiej komendy policji
Nowe radiowozy zasiliły flotę pojazdów Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. Zakup samochodów był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Chojnicach, Urzędu Miasta oraz Gminy Chojnice, Urzędu Miasta i Gminy Brusy, a także czerskiego samorządu. Funkcjonariusze będą wykorzystywać nowe auta w ramach codziennych służb, co znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.
Chojnice -
Kolejne podziękowania dla dzielnicowego
Do Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim wpłynęło podziękowanie od jednej z mieszkanek powiatu gdańskiego, w którym kobieta dziękuje za przyczynienie do uratowania życia. Policjant dzielnicowy z Pruszcza Gdańskiego podczas wspólnej służby z żołnierzem 49 Bazy Lotniczej wezwał pogotowie, gdyż podczas sprawdzania kwarantanny kobieta miała problemy z mówieniem i oddychaniem. Natychmiastowa reakcja mundurowych pozwoliła na szybkie przewiezienie chorej do szpitala.
Pruszcz Gdański -
Policjanci apelują o odpowiedzialność i stosowanie się do wprowadzonych obostrzeń
Każdego dnia sopoccy policjanci prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19. Funkcjonariusze różnych pionów sprawdzają jak mieszkańcy oraz osoby przebywające na terenie Sopotu stosują się do wprowadzonych obostrzeń. Tylko od początku tygodnia policjanci przeprowadzili ponad 100 kontroli miejsc gromadzenia się osób i interweniowali wobec 23 osób naruszających przepisy. Apelujemy! Bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do obostrzeń. Pamiętajmy, że priorytetem dla wszystkich powinna być ochrona zdrowia.
Sopot -
Rozstrzygnięcie konkursu „Stop nielegalnemu graffiti”
Gdańscy policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną realizują zadania na rzecz osób nieletnich. I choć w dobie pandemii występują pewne ograniczenia, to funkcjonariusze podczas swojej pracy wykorzystują dostępne formy przekazu informacji. Funkcjonariusze ogłosili w kilku gdańskich domach dziecka konkurs plastyczny pn. „Stop nielegalnemu graffiti”. Policjanci wybrali najlepsze prace, a ich autorzy otrzymali dyplomy oraz nagrody, które zostały przekazane opiekunom.
Gdańsk -
Policjanci ostrzegają - oszustwo na BLIKa wciąż aktywne
Bytowscy policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców stworzyli film, w którym pokazują oszustwo cyberprzestępców metodą na BLIKa. W ostatnim czasie na terenie bytowskiego powiatu doszło do tego typu wyłudzeń. Obejrzyj materiał i udostępnij go swoim znajomym, aby ostrzec ich przed oszustwem.
Bytów -
Policjanci zwalczają nielegalny hazard
Tczewscy kryminalni kolejny raz uderzyli w nielegalny hazard. Funkcjonariusze w jednym z lokali na terenie Tczewa zabezpieczyli 3 nielegalne automaty służące do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Tczew -
Nowy radiowóz dla funkcjonariuszy starogardzkiej komendy.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymali nowy radiowóz. Środki na zakup tego auta przeznaczyła Komenda Główna Policji oraz lokalny samorząd. Pojazd marki Kia Ceed będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy podczas realizacji codziennych zadań służbowych na terenie powiatu starogardzkiego.
Starogard Gdański -
Podawał się za lekarza, obiecywał związek i oszukał na ponad 4 tys. złotych.
34-letnia mieszkanka Kwidzyna padła ofiarą oszusta matrymonialnego. Kobieta poznała mężczyznę za pomocą komunikatora internetowego. Ten podawał się za lekarza pracującego w Nigerii. Pisał, że stracił żonę i sam wychowuje syna. Obiecywał przyjazd do Polski i wspólne życie. To był jego sposób by zdobyć serce kobiety, a potem jej pieniądze. Jak się okazało kobieta przekazała mu ponad 4 tys. złotych.
Kwidzyn