Wiadomości

Kierował ciężarowym autem mając blisko 2 promile – został zatrzymany przez policję

Data publikacji 07.04.2021

Wczoraj w nocy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował ciężarowym DAFEM, mając w swoim organizmie blisko dwa promile alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Kierującemu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wczoraj Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując ulice miasta zauważyli kierującego ciężarowym DAFEM, który miał uszkodzoną skrzynię ładunkową, z której spadały elementy konstrukcji. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali ciężarówkę do kontroli. Jak się okazało kierowca był pijany. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny blisko dwa promile. 69-latek, mieszkaniec powiatu gdańskiego został zatrzymany oraz stracił prawo jazdy. Ciężarowy DAF został odholowany na parking strzeżony. Ponadto mężczyzna nie był w stanie określić w którym miejscu uszkodził ciężarowe auto.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości 69-latek odpowie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

  • samochód ciężarowy
  • samochód ciężarowy
  • ciężarówka