Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Zatrzymany 20-latek schował narkotyki w bieliźnie
Gdańscy policjanci skontrolowali audi, którego pasażer miał przy sobie znaczną ilość narkotyków. Mężczyzna ukrył w majtkach ponad 130 porcji amfetaminy. Sprawca działał w warunkach tzw. recydywy i teraz grozi mu 15 lat więzienia.
Gdańsk -
Ukradł samochód, miał zakaz prowadzenia pojazdów, cofnięte uprawnienia, spowodował kolizję oraz był nietrzeźwy
Policjanci z ruchu drogowego ze starogardzkiej komendy w miniony wtorek w miejscowości Kokoszkowy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy poruszali się skradzionym w nocy z poniedziałku na wtorek pojazdem marki Mercedes. Ponadto 24-latek, który kierował autem posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, cofnięte uprawnienia, spowodował kolizje oraz był nietrzeźwy.
Starogard Gdański -
Awanse na stanowiskach kierowniczych w garnizonie pomorskim i pożegnanie Zastępcy Naczelnika Wydziału ds. Ochrony Informacji Niejawnych
Dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński wręczył rozkazy personalne na stanowiska kierownicze w garnizonie pomorskim. Na spotkaniu pożegnano także przechodzącą na emeryturę Zastępcę Naczelnika Wydziału ds. OIN KWP w Gdańsku nadkom.Barbarę Woźniak.
KWP Gdańsk -
Zastępca komendanta w drodze do pracy zatrzymał złodzieja katalizatora
Dzięki skutecznej interwencji zastępcy komendanta komisariatu Policji na gdańskim Przymorzu, odpowiedzialności karnej nie uniknie 37-latek z Gdańska, który wyciął katalizator z zaparkowanego samochodu. Interweniującemu policjantowi próbował wmówić, że naprawia auto. Mężczyzna odpowie za usiłowanie kradzieży, za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta oraz inne przestępstwa, których dopuszczał się w ostatnim czasie.
Gdańsk -
Nietypowo, ale bezpiecznie podczas ferii 2021 - porady policjantów
W 2021 roku ferie zimowe będą wyglądały inaczej niż dotychczas, z uwagi na panującą pandemię koronawirusa w Polsce i na świecie. Wyjątkowo dla wszystkich województw odbędą się w jednym terminie, tj. 4–17 stycznia 2021 roku. W szkołach i placówkach oświatowych będzie można organizować wypoczynek w formie półkolonii. W czasie ferii należy również pamiętać o wielu niebezpieczeństwach, które mogą zagrażać najmłodszym, którzy korzystają z przerwy w szkolnych zajęciach. Przypominamy o kilku zasadach, które sprawą, że zimowy odpoczynek będzie bezpieczny.
Gdańsk -
Z naklejką na szybie „STOP PIJANYM KIEROWCOM”, kierował w stanie nietrzeźwości
Nie zawsze naklejony na szybie pojazdu napis :”STOP PIJANYM KIEROWCOM” świadczy o tym, że kierowca wsiada za kółko trzeźwy. Przesłania towarzyszącego od lat prowadzonej przez policjantów akcji nie zrozumiał 62-latek, który miał na samochodzie naklejkę promującą trzeźwość za kierownicą, a sam jechał po pijanemu.
Słupsk -
Naruszył nietykalność cielesną policjantów, był poszukiwany
Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Gdańska, który był poszukiwany w celu odbycia kary więzienia. Podczas zatrzymania mężczyzna zaatakował policjantów, zaczął ich gryźć, szarpać i popychać. Zatrzymanemu teraz grożą dodatkowe 3 lata więzienia.
Gdańsk -
Zniszczył zabytek nanosząc na niego graffiti. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku
Kryminalni z Sopotu zatrzymali na gorącym uczynku wandala, który uszkodził zabytkowy budynek. 21-letni sprawca nanosząc graffiti na ceglanej elewacji budynku spowodował straty na ponad 17 tys. zł. Śledczy z komendy udowodnili mu również naniesienie graffiti na murze przejścia torowego w Gdańsku. Wczoraj prokurator przedstawił podejrzanemu zarzuty za te przestępstwa i zastosował wobec niego dozór policyjny.
Sopot -
Nie miał maseczki w trakcie kontroli okazało się, że posiadał narkotyki
Brak zastosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa wprowadził w spore kłopoty mieszkańca gminy Szemud. Policjanci zwrócili na niego uwagę, bo nie miał założonej maseczki. Mężczyzna zaczął uciekać przed funkcjonariuszami, a jak się okazało w domu posiadał ponad 90 gram marihuany. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Wejherowo -
Od dziś zmiana jednego z obostrzeń, obowiązujących w czasie ferii zimowych
Wczoraj rząd zmienił zdanie na temat jednego z obostrzeń, które wprowadzone było od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia br. Decyzja rządu znosi zakaz przemieszczania się osób poniżej 16 roku życia od 08.00 do 16.00.
Gdynia -
Kierowcy bez uprawnień staną przed sądem.
Wczoraj policjanci ruchu drogowego z Gdańsk zatrzymali kierowcę, który miał dwa zakazy sądowe. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego także dwóch kierujący, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem złamali przepisy i kierowali samochodem, bez stosownych uprawnień. Jednym z nich był 23-latek z Gdańska, który kierował volkswagenem. Auto nie miało ważnych badań technicznych i polisy OC.
Gdańsk -
Pożegnanie Naczelnika Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP w Gdańsku
Dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński podziękował za wieloletnią współpracę Naczelnikowi Wydziału Wywiadu Kryminalnego podinsp. Arkadiuszowi Lodańskiemu przechodzącemu na emeryturę.
KWP Gdańsk -
Groził, znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną ratowników medycznych
Policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca Sopotu, który groził pozbawieniem życia, znieważył oraz naruszył nietykalność ratowników medycznych, którzy chcieli mu pomóc. Mężczyzna usłyszał 6 zarzutów, teraz grozi mu kara 3 lat więzienia.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania, jeden z nich podawał się za funkcjonariusza Interpolu
Policjanci z Gdańska zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania. Jeden z nich był poszukiwany również przez polski wymiar sprawiedliwości do odbycia ponad 5 lat pozbawienia wolność m.in. za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Drugi poszukiwany, 51- letni mężczyzna, podczas interwencji policjantów, podawał się za funkcjonariusza międzynarodowej organizacji policji- Interpol. Okazało się, że obywatel Holandii od 8 lat poszukiwany jest przez holenderski wymiar sprawiedliwości, do odbycia kary pozbawienia wolności m.in. za przemyt narkotyków.
Gdańsk -
Podsumowanie pracy policjantów w okresie sylwestrowo-noworocznym
Ponad 300 kontroli pojazdów, 3 nietrzeźwych kierujących, 13 kolizji i 71 mandatów karnych za przekroczenie prędkości-to bilans pracy policjantów z okresu sylwestrowo-noworocznego i minionego weekendu na drogach Słupska i powiatu. W zakresie stosowania się do obowiązujących obostrzeń mundurowi ukarali 76 osób z powodu niezasłaniania ust i nosa.
Słupsk -
Kolejni wyeliminowani z ruchu. Apelujemy o rozwagę i myślenie na drodze
Do wczoraj sopoccy policjanci w sposób szczególny czuwali nad zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach w związku z okresem noworocznym i zwiększonym ruchem pojazdów. Przez pierwsze trzy dni 2021 roku policjanci wyeliminowali z ruchu 2 kierujących pod wpływem alkoholu, kolejnych 2 podejrzewanych o jazdę pod wpływem narkotyków, kierującego z sądowym zakazem kierowania pojazdami oraz 3 kierowców, którzy z prędkością ponad 100 km/h jechali przez Sopot. Za oknami zima i trudne warunki na drodze. Apelujemy o rozwagę, myślenie na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów.
Sopot -
Dwa wypadki drogowe, siedem kolizji i 4 nietrzeźwych kierujących – podsumowanie długiego weekendu
W miniony weekend, który obejmował Sylwester i Nowy Rok, funkcjonariusze ruchu drogowego pracowali na miejscu dwóch wypadków i siedmiu kolizjach drogowych. Dodatkowo podczas kontroli drogowych zatrzymali czterech kierowców – trzech nietrzeźwych i jeden znajdujący się pod działaniem narkotyku. Policjanci przypominają, że bezpieczna prędkość to ta, która dostosowana jest do natężenia ruchu, a za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
Kartuzy -
Rusza konkurs pn. „Śnieżny dekalog”
Policja informuje, że w związku z trwaniem ferii zimowych Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało akcję informacyjno – edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.
Nowy Dwór Gdański -
Śnieg na drogach i śliska jezdnia - apelujemy o bezpieczną jazdę
Spadł pierwszy śnieg, więc na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Bytowscy policjanci apelują o ostrożną jazdę. Zdejmijmy nogę z gazu i pamiętajmy, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Opady śniegu spowodowały, że na drogach panują trudne warunki. Jezdnie są mokre i śliskie. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Pamiętajmy, że śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu.
Bytów -
Trudne warunki pogodowe - zadbajmy o bezpieczeństwo!
Padający śnieg ograniczona widoczność, zalegające na drogach błoto pośniegowe. Z takimi warunkami muszą liczyć się kierowcy. Dlatego wsiadając za kierownicę warto pamiętać, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas. Panująca obecnie aura nie sprzyja szybkiej jeździe za to sprzyja stłuczkom i kolizjom.
Chojnice -
Bezpieczny weekend noworoczny na drogach powiatu gdańskiego
Podczas minionego, sylwestrowo-noworocznego weekendu na drogach powiatu gdańskiego było bezpiecznie. Policjanci pracowali na miejscu 5 zdarzeń drogowych i uniemożliwili dalszą jazdę jednej nietrzeźwej osobie. Mundurowi jednocześnie apelują o wzmożoną ostrożność z uwagi na zimowe warunki na drogach.
Pruszcz Gdański -
Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych
Rozpoczęły się ferie zimowe, które w tym roku będą wyglądały inaczej niż dotychczas, z uwagi na panującą pandemię koronawirusa. Dla dzieci i młodzieży to czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla ich opiekunów to w tym roku czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego wypoczynku. Dla policjantów to również wzmożone kontrole pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących oraz stanu technicznego samochodów. To też patrolowanie osiedli, miejsc grupowania się młodzieży – pilnowanie porządku oraz reagowanie na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania. Wszystko w trosce o ogólne i sanitarne bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.
Chojnice -
Wypadek w miejscowości Chlebówka- Policja apeluje o ostrożność
Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w piątek rano w miejscowości Chlebówka. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 39-letnia kobieta kierująca hondą, na prostym odcinku drogi zjechała do przydrożnego rowu i dachowała. Kierująca trafiła do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę i szczególną ostrożność na drodze z uwagi na trudne warunki atmosferyczne.
Malbork -
AWANSE NA STANOWISKACH KIEROWNICZYCH W GARNIZONIE POMORSKIM
Dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński wręczył rozkazy personalne na stanowiska kierownicze w garnizonie pomorskim.
KWP Gdańsk -
Po służbie uratował życie
Mł.asp. Szymon Wojciechowski będąc po służbie udzielił pomocy przedmedycznej 38-latkowi, który upadł na środku jezdni. Okazało się, że mężczyzna dostał silnego ataku padaczki. Szybka i profesjonalna reakcja policjanta zapewniła pomoc i wsparcie potrzebującemu. Pomaganie innym, to najważniejsza część policyjnej służby.
Puck -
Policjanci zadbają o bezpieczeństwo w okresie noworocznym
Słupscy policjanci będą dbali o bezpieczeństwo mieszkańców w czasie okresu noworocznego. Funkcjonariusze będą prowadzić wzmożone kontrole na drodze, będą podejmować interwencje i reagować na nieprawidłowości w zakresie stosowania się do obowiązujących obostrzeń. Mundurowi apelują o odpowiedzialność zarówno na drodze, jak i w zakresie przestrzegania przepisów sanitarnych.
Słupsk -
Pościg za nietrzeźwym kierowcą
Malborscy policjanci zatrzymali 28-letniego kierowcę skutera, który przed nimi uciekał chcąc uniknąć kontroli. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa 28-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Malbork -
Apelujemy o bezpieczne spędzanie Sylwestra i Nowego Roku
Przed nami Noc Sylwestrowa, jakże inna z uwagi na trwającą pandemię. W czasie działań policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców Sopotu oraz innych osób przebywających na terenie miasta. Funkcjonariusze pełniący służbę na drogach zwrócą szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz stan techniczny pojazdów. Nie będzie „taryfy ulgowej” wobec tych, którzy rażąco będą naruszać przepisy na drodze i tym samym narażać innych na ryzyko utraty życia czy zdrowia. Apelujemy również o odpowiedzialne korzystanie z fajerwerków. Pamiętajmy też, że koronawirus nie zniknął i w całej Polsce nadal obowiązują przepisy dotyczące walki z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19. Bądźmy odpowiedzialni i bezpiecznie spędźmy okres sylwestrowo-noworoczny.
Sopot -
Policjanci z Człuchowa oddali osocze dla chorych na COVID-19
Wczoraj dwóch policjantów z Człuchowa po przebytym zarażeniu koronawirusem zdecydowało się pomóc najbardziej potrzebującym chorym zmagającym się z wirusem SARS-CoV-2 i oddało w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Kościerzynie swoje osocze. Życiodajny płyn, trafi do najbardziej potrzebujących chorych, aby wspomóc ich w walce z wirusem.
Człuchów -
Policjanci kontrolują miejsca objęte zakazem prowadzenia działalności
Od 28 grudnia na terenie całego kraju obowiązują nowe obostrzenia sanitarne, które dotyczą galerii handlowych, działalności hotelarskiej, sportowej i rekreacyjnej. Słupscy policjanci sprawdzają, czy właściciele tych obiektów stosują się do zaleceń sanitarnych. Stróże prawa apelują do wszystkich osób o odpowiedzialność i stosowanie się do wprowadzonych obostrzeń.
Słupsk -
28-latek odpowie za kradzieże perfum
Policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z kradzieżami. Jak ustalili kryminalni, sprawca ośmiokrotnie okradał drogerie na terenie Wejherowa i Rumi. Ze sklepowych półek zabierał najczęściej markowe perfumy. Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Wejherowo -
Uciekał, bo nie miał uprawnień i był pod wpływem narkotyków
W niedzielę policjanci ruchu drogowego podjęli pościg za kierowcą volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie pościgu mężczyzna spowodował kolizję. Po zatrzymaniu 33-latka okazało się, że nie posiada uprawnień i jest pod wpływem narkotyków. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.
Puck -
Zatrzymany za rysunki na kościele i garażach
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali sprawcę uszkodzenia mienia. 26-letni mężczyzna, mieszkaniec Kociewia pomalował kościół oraz kilka garaży na terenie miasta. Wkrótce sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
KPP Starogard Gdański -
Koronawirus - Aktualne zasady i ograniczenia
Uwaga! Etap odpowiedzialności, który rozpoczęliśmy 28 listopada, zostaje przedłużony do 17 stycznia. Od 28 grudnia będą obowiązywały dodatkowe ograniczenia. Zapoznaj się z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa oraz sprawdź, co się zmieni. Od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy to, jak szybko poradzimy sobie z COVID-19.
KWP Gdańsk -
Policjanci wystąpią do sądu o ukaranie właściciela siłowni, który nie stosował się do obostrzeń
Puccy policjanci sporządzą wniosek do sądu o ukaranie właściciela jednej z puckich siłowni, gdzie wbrew obowiązującym zakazom obiekt pozostawał otwarty i dostępny dla osób z zewnątrz. Służby sanitarne mogą nałożyć karę administracyjną do 30 tys. zł.
Puck -
Zatrzymany 32-latek podejrzewany o składanie propozycji seksualnych 12-latce
Policjanci z Gdańska zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który przez internet składał propozycje seksualne 12-latce. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, dziś zostanie przesłuchany. Materiały w tej sprawie, zostaną przekazane do prokuratury. Sprawa jest rozwojowa, materiał jest analizowany przez śledczych, na tę chwilę 32-latek najprawdopodobniej usłyszy zarzut prezentowania, udostępniania małoletniemu poniżej lat 15 treści pornograficznych w sposób umożliwiający małoletniemu zapoznanie się z nimi. Za to przestępstwo grożą 3 lata pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Wspólne kontrole policjantów i pracowników PSSE
Od wczoraj na terenie całego kraju obowiązują nowe obostrzenia sanitarne, które dotyczą galerii handlowych, działalności hotelarskiej, sportowej i rekreacyjnej. Kartuscy policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej prowadzą wzmożone kontrole tych placówek i sprawdzają czy przestrzegane są obowiązujące zalecenia sanitarne.
Kartuzy -
23-latek zatrzymany za groźby z użyciem noża oraz inne przestępstwa
W piątek (25.12.br) policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali 23-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który będąc pod znacznym wpływem alkoholu przy jednej z posesji na terenie gm. Czersk kierował groźby karalne wobec 51-letniego mężczyzny. Kilka minut później ten sam agresor przy użyciu noża groził pozbawieniem życia członkom rodziny, a także w trakcie awantury dopuścił się zniszczenia sprzętu gospodarstwa domowego. Ponadto w trakcie interwencji znieważył policjantów. Zatrzymany 23-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa, za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Chojnice -
Śmiertelny wypadek w miejscowości Jeleń – policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Jeleń. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 55-letni kierowca audi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z fordem oraz volkswagenem. Niestety wskutek zderzenia trzech samochodów zginęła pasażerka audi oraz 4 osoby ranne trafiły do szpitali. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.
Tczew -
Ugodził nożem-odpowie za usiłowanie zabójstwa
Za usiłowanie zabójstwa będzie odpowiadał 25-letni mieszkaniec Chojnic, który ugodził nożem swego 37-letniego znajomego. Pokrzywdzony w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Zatrzymany przez policjantów 25-latek był pod silnym działaniem środków narkotycznych. Wczoraj usłyszał zarzuty, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
Chojnice -
Policjanci zatrzymali kobietę, która podając się za opiekunkę okradała swoich pracodawców
W sobotę 25 grudnia policjanci zatrzymali kobietę, która w okresie 2 lat okradała mieszkanie, gdzie wcześniej pracowała jako opiekunka. Mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów i pieniędzy. 34-latka usłyszała już zarzuty kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.
Pruszcz Gdański -
Kradzież z włamaniem, alkohol, narkotyki. Areszt dla 25-latka zatrzymanego po pościgu
2 miesiące w areszcie spędzi 25-latek, którego zatrzymali policjanci słupskiej drogówki w pościgu. Do zdarzenia doszło 26 grudnia w Słupsku. Mężczyzna jechał z nadmierną prędkością i nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci wiedzieli, że kierujący nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i może mieć przy sobie kradzione przedmioty. Wszystko potwierdziło się w chwili jego zatrzymania, gdzie dodatkowo okazało się, że jest nietrzeźwy i ma przy sobie narkotyki.
Słupsk -
32-latek widząc policjantów odrzucił narkotyki
Policjanci zatrzymali kolejną osobę z narkotyki. 32-letni mężczyzna podczas interwencji funkcjonariuszy odrzucił woreczki z amfetaminą. Mundurowi zabezpieczyli prawie 20 gramów zakazanej substancji, a mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut dotyczący posiadania narkotyków, za co prokurator zastosował policyjny dozór. Teraz jego losem zajmie się sąd.
Tczew -
Poszkodowany w wypadku trafił do szpitala
Mundurowi wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego. Najprawdopodobniej kierujący Volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu Audi. Po zderzeniu jedna osoba trafiła do szpitala a sprawcy zatrzymano prawo jazdy. Policjanci apelują o świadome zachowanie na drodze i większą ostrożność w zimowych warunkach drogowych.
Bytów -
Policjanci z pracownikami sanepidu prowadzą wspólne działania na rzecz walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa
Policjanci każdego dnia prowadzą działania poświęcone walce z chorobą Covid-19. Mundurowi w ramach akcji wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdyni sprawdzają galerie i sklepy wielopowierzchniowe, a także siłownie, dyskoteki i restauracje. Podczas kontroli funkcjonariusze zwracają uwagę na to, czy stosowane są nakazy i zakazy związane z obostrzeniami sanitarnymi.
Gdynia -
Wniosek do sądu o ukaranie właściciela siłowni
Bytowscy policjanci kontrolowali obiekty handlowe i siłownie. Sprawdzali, czy właściciele stosują się do nakazów, które od dziś obowiązują. Na jednego z właścicieli siłowni sporządzono wniosek o ukaranie oraz powiadomiona zostanie Państwowa Inspekcja Sanitarna.
Bytów -
Wspólne działania policjantów i pracowników sanepidu
Policjanci codziennie prowadzą wzmożone działania poświęcone walce z koronawirusem. Mundurowi prowadzą również wspólne kontrole z pracownikami z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej na terenach galerii oraz sklepów wielkopowierzchniowych. Kontrolujący sprawdzają, czy klienci, pracownicy i właściciele sklepów stosują się do zaleceń sanitarnych. Stróże prawa apelują do wszystkich osób o odpowiedzialność i stosowanie się do wprowadzonych obostrzeń.
KWP Gdańsk -
Policjanci sporządzą wniosek do sądu o ukaranie właściciela lokalu, w którym wbrew obostrzeniom zorganizowano spotkanie dla 200 osób
Policjanci sporządzą wniosek do sądu o ukaranie właściciela jednego z gdańskich klubów, który wbrew obowiązującym obostrzeniom w swoim lokalu sprzedawał różne napoje, w tym alkoholowe, które goście mogli spożywać na miejscu. Ponadto z informacji zdobytych przez policjantów wynika, że mężczyzna zaprosił w mediach społecznościowych na „wydarzenie taneczne”, w którym jednocześnie wzięło udział ponad 200 osób. Materiał zebrany w tej sprawie zostanie przekazany pod ocenę pracowników sanepidu. Za sprzedaż alkoholu i podawanie go na miejscu grozi kara grzywny lub nagany. Służby sanitarne mogą nałożyć karę administracyjną do 30 tys. zł. Materiały w tej sprawie zostaną przekazane również do prokuratury z wnioskiem o rozważenie wszczęcie śledztwa z art. 165 kodeksu karnego, czyli sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób w wielkich rozmiarach, powodując szerzenie się choroby zakaźnej. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w Gościcinie, gdzie kierowca audi uderzył w drzewo
W piątek w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Gościcinie w rejonie ulic Grzybowej i Dworskiej. Jak ustalili funkcjonariusze, 20-letni kierowca był nietrzeźwy. W wyniku wypadku trzy nieletnie pasażerki zostały ranne, w tym jedna w stanie bardzo ciężkim została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.
Wejherowo -
Sprawca rozboju i znęcania się został zatrzymany i trafił do więzienia
Kryminalni z Chojnic zatrzymali 39-letniego mieszkańca gm. Chojnice podejrzanego o rozbój. Sprawca w minioną środę zaatakował swoją 29-letnią partnerkę, a następnie zabrał jej z torebki pieniądze i telefon. 39-latek usłyszał już w prokuraturze zarzuty za popełnione przestępstwa rozboju oraz znęcania się nad kobietą. Sąd na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec niego 2-miesięczny areszt tymczasowy. Sprawca po przesłuchaniu natychmiast został przewieziony do zakładu karnego. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
Chojnice