Wzmożone patrole w okresie świąt. Policjanci apelują o rozsądek - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wzmożone patrole w okresie świąt. Policjanci apelują o rozsądek

Data publikacji 02.04.2021

Przed nami Święta Wielkanocne, które kolejny raz będziemy przeżywać je w pandemii. O bezpieczeństwo mieszkańców będą dbali policjanci, którzy wspólnie z funkcjonariuszami żandarmerii wojskowej poprowadzą wzmożone działania na drogach i w okolicach pasa nadmorskiego. Mundurowi będą stanowczo reagować na niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego i obowiązujących obostrzeń. Już dzisiaj apelują o odpowiedzialność.

Wzorem poprzedniego roku, o bezpieczeństwo mieszkańców w czasie świąt będą dbali policjanci i funkcjonariusze żandarmerii wojskowej. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie mundurowi skupią swoją uwagę szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Będą m.in. kontrolować sytuację na drogach i sprawdzą, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących przepisów i zaleceń sanitarnych. Wzmożone działania mundurowych są wyrazem troski o wspólne dobro, jakim jest zdrowie, a nawet życie.

Przypomnijmy, że w samym minionym miesiącu mundurowi mieli ponad 3000 powodów do interweniowania na drodze i ponad 1000 powodów do interweniowania wobec osób lekceważących obowiązujące obostrzenia. Ujawnili m.in. 1171 przekroczeń prędkości, w tym 45 za przekroczenie jej o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Przyczyną interwencji związanych z niestosowaniem się do obostrzeń było głównie niezasłanie ust i nosa.

Policjanci apelują o odpowiedzialność na drodze, o zdjęcie nogi z gazu i trzeźwość za kółkiem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą, dlatego wspólnie o nie zadbajmy. Bądźmy rozważni na drodze i przestrzegajmy reżimu sanitarnego. Niech święta będą bezpieczne, niech przebiegają w zdrowiu i w dobrych nastrojach.

  • policjanci patrolują ulice
  • policjanci patrolują ulice
  • policjanci patrolują ulice