Jechali za szybko na terenie zabudowanym – zatrzymano im prawa jazdy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Jechali za szybko na terenie zabudowanym – zatrzymano im prawa jazdy

Data publikacji 07.04.2021

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie we wtorek na drodze krajowej nr 6 w Redzie prowadzili kontrole prędkości. Podczas kontroli drogowych zatrzymali trzem kierowcom prawa jazdy, z powodu znacznego przekroczenia prędkości na terenie zabudowanym.

We wtorek patrol ruchu drogowego w Redzie na drodze krajowej nr 6 prowadził kontrole prędkości. Podczas swojej służby funkcjonariusze zatrzymali trzech kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Pierwszym zatrzymanym był 74-latek kierujący volkswagenem. Mężczyzna przekroczył prędkość o ponad 51 km/h. Następnie kilka minut przed godziną 12 mundurowi zatrzymali kolejnego kierowcę do kontroli drogowej. W tym przypadku 46-letni kierowca mercedesa przekroczył prędkość o ponad 55 km/h na terenie zabudowanym. Ostatnim kierowcą, któremu policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości była 29-latka, kierująca audi, która po godzinie 19:00 jechała ulicą Gdańską przekroczyła prędkość o 68 km/h.

Policjanci przypominają i apelują o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami ale także z rozsądkiem i wyobraźnią. Warunki drogowe są zmienne, a mimo tego, ci trzej kierowcy zdecydowali się jechać bardzo szybko. Z policyjnych danych wynika, że najczęściej to właśnie prędkość jest przyczyną wielu tragicznych wypadków drogowych.

Jednocześnie przypominamy, że nie tylko za znaczne przekroczenie prędkości można utracić prawo jazdy, innym przykładem, jest np. spowodowanie kolizji czy wypadku drogowego, także z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego, gdzie doszło do sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.