Podsumowanie świątecznego weekendu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Podsumowanie świątecznego weekendu

Data publikacji 06.04.2021

Podczas długiego świątecznego weekendu funkcjonariusze odnotowali prawie 2,5 tys. wykroczeń związanych z łamaniem zasad covidowych. Kolejny rok Święta Wielkanocne przebiegły w czasie trwania epidemii koronawirusa. Policjanci wielokrotnie w ostatnim czasie apelowali o stosowanie się do obowiązujących obostrzeń. Niestety nie wszyscy potraktowali poważnie zagrożenie, za co zostali ukarani.

Okres Świąt to dla policjantów zawsze czas wytężonej pracy. Każdego dnia na ulicach miast w naszym regionie służbę pełniło ponad tysiąc funkcjonariuszy. W tym czasie mundurowi niezależnie od pozostałych swoich obowiązków skupiali się w dużej mierze na tym, czy przestrzegane są wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia związane z pandemią. W okresie od 2 do 5 kwietnia funkcjonariusze ujawnili 2375 wykroczeń dotyczących łamania obostrzeń covidowych, w większości dotyczących niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką. Mandatami karnymi ukaranych zostało blisko 1500 osób. Policjanci również prawie 800 razy pouczali i zwracali uwagę. Wobec 138 osób skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu.

Cały czas apelujemy o rozsądek, solidarność z chorymi i zdyscyplinowanie. Policjanci prowadzą wzmożone działania na ulicach dla naszego wspólnego dobra. To od nas zależy zdrowie naszych najbliższych — bądźmy odpowiedzialni.