Wiadomości

Policjanci pracują nad sprawą oszustów działających metodą „na funkcjonariusza”

Data publikacji 08.04.2021

Policjanci prowadzą działania w zakresie bezpieczeństwa osób starszych. Działania przynoszą efekty i coraz mniej osób daje się oszukać przestępcom. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które ulegają metodom przestępców. Mundurowi przypominają, żeby nie wierzyć osobom obcym. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania.

Funkcjonariusze policji w ramach gdyńskiej kampanii STOP każdego dnia działają na rzecz bezpieczeństwa osób starszych. Mundurowi przypominają, że oszuści wykorzystują empatię seniorów i chcą pozbawić ich wszystkich oszczędności. Niestety tak było w przypadku 72-letniej mieszkanki Gdyni.

Wczoraj około 17.00 zadzwonił do pokrzywdzonej mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji i powiedział, że jest organizowana akcja na oszustów wyłudzających pieniądze od ludzi. Następnie poinformował o przekierowaniu rozmowy do policjantki, która przekonała 72-latkę do spakowania wszystkich oszczędności do reklamówki. Seniorka postąpiła zgodnie z instrukcją i wyrzuciła reklamówkę z pieniędzmi przez okno. W ten sposób straciła blisko 55 tys. złotych.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, zrobili oględziny miejsca i zajęli się sprawą. Obecnie mundurowi pracują nad ustaleniem i ukaraniem sprawców.

Przypominamy, że nigdy nie należy działać w pośpiechu. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy i nigdy nie zadzwonią z takim żądaniem.

  • plakat
Powrót na górę strony