Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci dbają o bezpieczeństwo w rejonach punktów szczepień
Puccy policjanci nie ustają w walce z epidemią COVID-19. Mundurowi weryfikują stosowanie się do obowiązujących ograniczeń oraz nakazów, ponieważ mają one na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Policjanci dbają także o zapewnienie bezpieczeństwa w rejonie organizowanych punktów szczepień na terenie powiatu puckiego.
Puck -
Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych.
Podczas minionego weekendu w centrum Starogardu Gdańskiego doszło do kolejnego wypadku drogowego na przejściu dla pieszych. Potrącona przez motocykl 15-latka doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku oraz apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych.
Starogard Gdański -
Zakaz zbliżania się do żony, nakaz opuszczenia mieszkania i zarzut znęcania się usłyszał 34- latek
Policjanci z Posterunku Policji w Liniewie zatrzymali 34-latka, który groził pozbawieniem życia swojej żonie W piątek prokurator rejonowy w Kościerzynie objął go policyjnym dozorem, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 100 metrów.
Kościerzyna -
Bezpieczny przejazd–Szlaban na ryzyko. Kampania społeczna PKP i Policji.
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wspólnie z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S. A uczestniczyli w kampanii społecznej pn. Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko”. W ramach tej akcji policjanci oraz pracownicy kolei propagowali zasady bezpiecznego zachowania na przejazdach drogowo-kolejowych. Funkcjonariusze rozmawiali z kierowcami oraz wręczali ulotki dotyczące bezpiecznych zachowań podczas przekraczania przejazdów kolejowych oraz korzystania z tzw. „dzikich przejść”.
Starogard Gdański -
Zmiany organizacji ruchu w Gdyni w związku z imprezą sportową
W związku z organizowaną w nadchodzący weekend (7 i 8 sierpnia br.) na terenie miasta Gdyni imprezą sportową przewidywane są istotne zmiany w organizacji ruchu. Policjanci apelują do kierowców o zapoznanie się z wprowadzanymi zmianami i stosowanie się do nowego oznakowania oraz poleceń osób odpowiedzialnych za kierowanie ruchem.
Gdynia -
Policjanci ostrzegają przed fałszywymi ofertami wynajmu miejsc noclegowych w Sopocie
Policjanci z Sopotu otrzymali kolejne zgłoszenia oszustw przy wynajmie apartamentów i mieszkań w kurorcie. Oszuści swoje ogłoszenia wystawili na jednym z portali internetowych. Dla mieszkańców woj. śląskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego wydały się one prawdziwe, dlatego skontaktowali się z osobami wystawiającymi lokale i przelali im pieniądze jako zaliczkę. Dopiero po przyjeździe na miejsce zorientowali się, że zostali oszukani. Apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi i przestrzegamy przed potencjalnymi oszustami, którzy mogą oferować noclegi w fikcyjnych lub cudzych pensjonatach.
Sopot -
Zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia mieszkania dla sprawcy przemocy domowej
Policjanci z Sopotu zatrzymali 46-letniego mieszkańca Sopotu, który znęcał się nad swoją matką. Prokurator przedstawił już sprawcy zarzut znęcania się nad matką, a także zastosował wobec niego dozór policyjny z obowiązkiem codziennego stawiennictwa w sopockiej komendzie, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 50 metrów oraz nakaz opuszczenia zajmowanego wspólnie mieszkania.
Sopot -
Policjanci drogówki z pomocą dla kierowców
Wzmożony ruch na drogach powiatu puckiego w okresie sezonu letniego powoduje, że powstają zatory drogowe, powszechnie zwane „korkami”. W związku z tym, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pucku spieszą z pomocą kierującym oraz czuwają nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
Puck -
Policja ruchu drogowego - służba ważna, odpowiedzialna i ciekawa
Policjanci wydziałów ruchu drogowego są czasami postrzegani jako ci, którzy zajmują się głównie nakładaniem mandatów na kierowców. Ta obiegowa opinia niewiele ma jednak wspólnego z rzeczywistością. Poniżej w kilku akapitach przedstawiamy obowiązki policjantów drogówki.
Pruszcz Gdański -
Z tunelu prosto na salę porodową
Wczoraj wieczorem policjanci z gdańskiej drogówki po raz kolejny ułatwili dojazd do szpitala rodzącej kobiecie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli volkswagena, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Okazało się, że kierująca samochodem wiozła kuzynkę do szpitala, ponieważ ta była w ostatniej fazie porodu. Funkcjonariusze na sygnałach zapewnili rodzącej kobiecie bezpieczny transport do szpitala.
Gdańsk -
Kolejne spotkania z harcerzami
Policjanci spotkali się z harcerzami w ramach akcji informacyjno - edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą, bezpiecznych zachowaniach na drodze oraz w lesie, powiedzieli również jak zachować się w sytuacji kryzysowej takiej jak nadejście burzy, czy pożar w lesie.
Wejherowo -
Uwaga kierowcy! Możliwe utrudnienia w ruchu
W najbliższą sobotę, w Jastarni, zaplanowany jest koncert „Wakacyjne Hity Wszech Czasów”, w związku z czym policjanci ostrzegają o możliwych utrudnieniach w ruchu drogowym.
Puck -
Przegląd niebezpiecznych zachowań motocyklistów. Zagrożenia na drodze przerwali policjanci
Zachowania motocyklistów na drodze są kontrolowane niemalże każdego dnia. Pod lupą policjantów słupskiej drogówki są pasjonaci dwóch kółek, którzy nie przestrzegają przepisów drogowych. Ci, którzy rażąco je naruszają, ponoszą konsekwencje nie tylko prawne, ale niekiedy tracą zdrowie i życie. Ku przestrodze policjanci przedstawiają kilka niebezpiecznych zachowań, które mogły doprowadzić do tragedii i przypominają o zdarzeniach z udziałem motocyklistów.
Słupsk -
Czas letniego wypoczynku powoduje, że na drogach pojawia się wielu fanów dwóch kółek-pamiętaj o bezpieczeństwie
Miłośników motocykli nie brakuje też wśród policjantów tczewskiej drogówki, którzy dzięki policyjnym jednośladom mogą jeszcze skuteczniej zadbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżnych. W czasie tegorocznego sezonu motocyklowego pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym i innych!
Tczew -
Weekendowe wzmożone kontrole motocykli - eliminowanie nieprawidłowych zachowań motocyklistów
W najbliższy weekend Pomorska Policja przeprowadzi działania pod nazwą „MOTOCYKLE”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach związanego m.in. z nieprawidłowymi zachowaniami motocyklistów.
KWP Gdańsk -
O tych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo na drogach
Biała czapka i „suszarka” – z tym najczęściej kojarzą się policjanci drogówki. To stereotypowe postrzeganie mundurowych przez społeczeństwo. Poza kontrolowaniem prędkości na drodze, funkcjonariusze wykonują szereg innych ważnych zadań, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Już tylko w pierwszym półroczu praca lęborskich policjantów skutkowała m.in. wyeliminowaniem z dróg naszego powiatu 58 nietrzeźwych kierowców, stanowiących potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia innych.
Lębork -
Włamał się do restauracji, jeszcze tego samego dnia został zatrzymany.
Gdańscy policjanci zatrzymali 37-latka, który kilka godzin wcześniej włamał się oraz okradł jeden z klubów rozrywkowych w centrum. Kryminalni ujawnili przy nim alkohol i papierosy, które pochodziły z kradzieży. Jeszcze dziś mężczyzna usłyszy najprawdopodobniej zarzut kradzieży z włamaniem. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Przyjechała do Sopotu na wakacje - została zatrzymana
Minionej nocy sopoccy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań, gdzie lokatorzy uszkodzili rurę w łazience. Na miejscu policjanci wylegitymowali wszystkie osoby i ustalili, że jedna z lokatorek poszukiwana jest na podstawie listu gończego oraz zarządzenia. Mieszkająca aktualnie na terenie Niemiec 24-latka zakończyła wakacje i trafiła do policyjnego aresztu. Zgodnie z wyrokiem sądu najbliższe 16 miesięcy spędzi za kratkami za popełnione przestępstwo oszustwa.
Sopot -
Uważaj, bo łatwo stracisz gotówkę!
Minionej doby, aż 5 mieszkańców powiatu starogardzkiego zostało oszukanych, gdy sprzedawali swoje rzeczy w Internecie. Osoby, pokrzywdzone które zgłosiły się do miejscowej komendy straciły łącznie blisko 7 tys. zł. Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie ostrożności podczas transakcji internetowych. Chrońmy swoje oszczędności i nie udostępniajmy nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej oraz haseł do konta lub danych karty płatniczej!
Starogard Gdański -
Policyjne motocykle w służbie. Jazda na dwóch kółkach to też pasja funkcjonariuszy, którzy dbają o bezpieczeństwo miłośników jednośladów
W codzienne patrole ulic miasta i powiatu policjantów słupskiej drogówki wpisuje się widok motocykli na drodze. Każdego dnia pasjonaci dwóch kółek w mundurach wyruszają na służbę, dbając o bezpieczeństwo innych użytkowników jednośladów. Niekiedy w trakcie kontroli zamieniają kilka słów na temat wspólnego hobby, ale głównie kontrolują czy motocykliści stosują się do przepisów. Pod lupę zawsze biorą prędkość i inne przewinienia, które stwarzają zagrożenie na drodze.
Słupsk -
Śmiertelny wypadek w Redzie
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Redzie na ul. Obwodowej. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do zderzenia samochodu volkswagen z rowerem. Cyklista zmarł po kilku godzinach w szpitalu. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą dokładnie wyjaśniali okoliczności zdarzenia.
Wejherowo -
Pijany bez uprawnień do kierowania pojechał po alkohol
Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Starym Targu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który pojechał do sklepu kupić... alkohol. Badanie alkomatem wykazało u 30-latka ponad 2 promile. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do dwóch lat więzienia.
Sztum -
Nietrzeźwy kierowca uderzył quadem w radiowóz.
Policjanci ze Skarszew udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy quada. Zatrzymywany do kontroli przestępca drogowy, podczas próby ucieczki uderzył w stojący radiowóz. Dodatkowo okazało się, że 21-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a jego pojazd nie jest ubezpieczony i dopuszczony do ruchu. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie i dzisiaj usłyszy zarzuty.
Starogard Gdański -
Oszustwo na „amerykańskiego żołnierza” – Nie daj się nabrać!
72-letnia mieszkanka Sopotu uwierzyła, że koresponduje z 60-latkiem - żołnierzem amerykańskim walczącym na wojnie w Sudanie i by pomóc mu w przyjeździe do Polski, przelała na wskazane przez niego konto łącznie 60 tys. złotych. Policjanci apelują! Nie dajmy się oszukać. W kontaktach z osobami poznanymi w sieci zachowujmy szczególną ostrożność, zwłaszcza wtedy, gdy proszą nas o pieniądze.
Sopot -
WAKACYJNA AKCJA „PLAŻA” – Dębki
W minioną środę funkcjonariusze powiatu puckiego po raz kolejny przeprowadzili WAKACYJNĄ AKCJĘ „PLAŻA”. Po działaniach w Mechelinkach i Rewie, na naszym celowniku znalazły się Dębki. Prowadzone akcje ukierunkowane są przede wszystkim na przypominaniu o bezpieczeństwie podczas wypoczynku oraz na zapobieganiu zaginięciom najmłodszych.
Puck -
Uprawiał w lesie konopie indyjskie. Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności
Lęborscy kryminalni zabezpieczyli krzaki konopi indyjskich, znalezione przez leśników na terenie gminy Cewice. Przy współpracy z dzielnicowym z Posterunku Policji w Cewicach mundurowi szybko ustalili kto jest odpowiedzialny za nielegalną uprawę i zatrzymali do sprawy 17-latka.
Lębork -
„Być policjantem to misja, a nie praca” podziękowania dla nowodworskich policjantów od Świętokrzyskiego Stowarzyszenia „RODZINA POLICYJNA 1939 R".
Nowodworscy policjanci otrzymali podziękowania od Prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia „RODZINA POLICYJNA 1939 r.” za to, że na początku pandemii wywołali uśmiech na twarzach dzieci.
Nowy Dwór Gdański -
Włamał się do domu, ukradł kluczyki, a następnie samochód. Zatrzymali go kryminalni
Wczoraj policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie do domu w małej miejscowości w gminie Koczała oraz kradzież z tej posesji samochodu osobowego marki Kia Ceed o wartości 60 tysięcy złotych. Kryminalni z Człuchowa znaleźli uszkodzony samochód na parkingu w Przechlewie. Mieszkaniec gminy Przechlewo odpowie teraz za włamanie do domu oraz kradzież samochodu.
Człuchów -
Policjanci zatrzymali mężczyznę za groźby karalne i posiadanie narkotyków.
Policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o przestępstwo gróźb karalnych. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dodatkowo śledczy zabezpieczyli w jego mieszkaniu środki odurzające w postaci marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo dotyczące gróźb karalnych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie znacznych ilości narkotyków do 10 lat.
Kwidzyn -
Rozpoznajesz go? - Ma związek z kradzieżą papierosów
Sopoccy policjanci prowadzą czynności w sprawie kradzieży papierosów. Do zdarzenia doszło pod koniec lipca br., gdzie w jednym ze sklepów w Sopocie sprawca ukradł karton papierosów o łącznej wartości ponad 2 tys. zł i uciekł. Związek ze sprawą ma mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Dotychczas nie udało się ustalić jego tożsamości dlatego każdy, kto rozpoznaje mężczyznę z monitoringu lub posiada informacje na jego temat, proszony jest o kontakt z Policją.
Sopot -
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem pieszej
Policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu wypadku, w którym poważnie ranna została 62-letnia kobieta. Wstępne ustalenia wskazują na to, że poszkodowana przechodząc przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, wpadła pod koła osobowej toyoty. Kobieta w ciężkim stanie została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. Śledczy szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność na drodze.
Lębork -
Areszt dla podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości
Wczoraj Sąd Rejonowy w Kwidzynie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 31-latka. Mężczyzna podejrzany jest o spowodowanie wypadku drogowego, którego skutkiem była śmierć dwóch pasażerów. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Sztum -
Jeśli go rozpoznajesz – zadzwoń na Policję
Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni - Redłowie prowadzą czynności w sprawie kradzieży klocków znanej marki. Do zdarzenia doszło w czerwcu 2021 roku, a związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Dotychczas nie udało się ustalić jego tożsamości, dlatego każdy, kto rozpoznaje osobę proszony jest o kontakt z Policją.
Gdynia -
Policjanci przyłączyli się do akcji „Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”
Dzisiaj Komendant Komisariatu Policji w Kosakowie podkom. Marcin Wittbrodt wraz z st. asp. Rafałem Konkolem, przyłączyli się do szczytnej akcji „Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”. Mundurowi po raz kolejny oddali krew, tym razem w niezwykłych okolicznościach, w ramach obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego.
Puck -
Policjanci przeprowadzili działania ,,MOTOCYKLE”
Funkcjonariusze gdańskiej drogówki przeprowadzili działania „MOTOCYKLE”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości oraz wykonywania niebezpiecznych manewrów zwłaszcza przez kierujących motocyklami. Podczas działań skontrolowano 343 pojazdy. Funkcjonariusze ujawnili 68 wykroczeń dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości. 7 kierowców straciło uprawnienia na 3 miesiące.
Gdańsk -
Ponad 30 policjantów oddało krew podczas akcji krwiodawstwa w rocznicę Powstania Warszawskiego
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podziękował dziś w RCKiK w Gdańsku za zaproszenie pomorskich policjantów do udziału w akcji oddania krwi w rocznicę Powstania Warszawskiego. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy podzieliło się następnie tym życiodajnym płynem.
KWP Gdańsk -
Zgłosił fikcyjną kradzież pojazdu
Wczoraj policjanci z malborskiej komendy otrzymali zgłoszenie od 44-letniego mężczyzny o kradzieży samochodu. Straty zostały oszacowane na około 35 tysięcy złotych. Pracujący nad sprawą kryminalni jeszcze tego samego dnia ustalili, że do kradzieży nie doszło. Współwłaściciel samochodu marki Iveco został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za zawiadomienie organu o niepopełnionym przestępstwie podejrzanemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Malbork -
Policyjne działania ”Motocykle” w powiecie malborskim
W miniony weekend policjanci z malborskiej drogówki przeprowadzili działania „Motocykle”. W ramach akcji funkcjonariusze skontrolowali 85 pojazdów w tym 17 motocyklistów. Sprawdzili ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz zwracali uwagę na to, czy przestrzegają pozostałych przepisów ruchu drogowego. Nieprawidłowość stwierdzili u dwóch kierowców jednośladów. Jeden z nich przekroczył dozwoloną prędkość, drugi posiadał niesprawny technicznie motocykl. Celem prowadzonych działań było ograniczenie liczby wypadków z udziałem motocyklistów, a co za tym idzie zmniejszenie liczby osób poszkodowanych.
Malbork -
Policjanci prowadzą działania poświęcone walce z covid-19 oraz kontrolują punkty szczepień
Sztumscy policjanci nie ustają w walce z epidemią COVID-19. Mundurowi weryfikują stosowanie się do obowiązujących ograniczeń oraz nakazów, ponieważ mają one na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Mundurowi dbają również o zapewnienia bezpieczeństwa w rejonie organizowanych punktów szczepień na terenie powiatu sztumskiego. Apelujemy o rozwagę i przypominamy, że wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę życia i zdrowia.
Sztum -
Zdarzenie drogowe w Dzierzgoniu
Wczoraj sztumscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego. Kierujący osobowym volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w kierującą osobowym volkswagenem kobietę. 36-latka została zabrana do szpitala.
Sztum -
Policjanci kontrolują autobusy komunikacji miejskiej
Policjanci prowadzą wzmożone swoje działania ukierunkowane na zwalczanie choroby COVID-19. Mundurowi kontrolują komunikację miejską i przypominają, że cały czas jest obowiązek zakrywania ust i nosa w środkach komunikacji publicznej. Funkcjonariusze tylko od początku sierpnia ujawnili 70 przypadków niestosowania się do obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem koronawirusa. Przypominamy o tym, że samodyscyplina, świadomość zagrożenia i dbanie o zdrowie swoje i najbliższych jest teraz najważniejsze.
Bytów -
Stracił panowanie nad samochodem- uderzył w drzewo – był nietrzeźwy
Wczoraj policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję drogową na terenie gminy Choczewo. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.
Wejherowo -
Pędzili przez Sopot i stracili prawo jazdy
Wczoraj wieczorem patrol drogówki zatrzymał do kontroli dwóch kierowców po tym, jak na głównej arterii Sopotu rażąco przekroczyli prędkość. 64-latek z Gdyni kierował samochodem z prędkością 109 km/h, natomiast zmierzona prędkość 27-letniemu kierowcy z Gdańska dała wynik 109 km/h. Sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatami, na ich konto trafi 10 punktów i zgodnie z przepisami stracą prawo jazdy na 3 miesiące. Przypominamy! Przekraczanie dozwolonej prędkości to najczęstsza przyczyna tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych, dlatego policjanci nie ustają w działaniach, które mają minimalizować to ryzyko.
Sopot -
Wpadł na kradzieży katalizatora. Zatrzymał go policjant po służbie
Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi 21-letniemu lęborczaninowi, podejrzanemu o kradzież katalizatora. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku przez funkcjonariusza słupskiej szkoły Policji, który przekazał go w ręce lęborskich mundurowych. Policjanci znaleźli porzucony w trakcie ucieczki katalizator i prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania dwóch mężczyzn towarzyszących 21-latkowi w tym przestępstwie.
Lębork -
Policjanci wzięli udział w „Integracyjnym Festynie Rodzinnym”
Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni – Oksywiu wraz z przewodnikiem psa, zostali zaproszeni do udziału w „Integracyjnym Festynie Rodzinnym”. Podczas festynu mundurowi rozmawiali z dziećmi i ich opiekunami o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji. Funkcjonariusze ostrzegali przed ryzykownymi zachowaniami oraz zachęcali do uczestnictwa w konkursie „Artystyczny przeWODNIK” pod patronatem KGP.
Gdynia -
Chciała utopić kocięta! Przypadkowo przechodząca kobieta uratowała je, wskakując do wody
Mieszkanka Nowego Dworu Gdańskiego w porę zareagowała, wskakując do rzeki, ratując przy tym kocięta wrzucone do wody w reklamówce. Kobieta spacerowała z dzieckiem i psem wzdłuż rzeki, usłyszała odgłosy wydobywające się z reklamówki unoszącej się na środku rzeki Tuga. Bez chwili zawahania rzuciła się im na ratunek. Policjanci zatrzymali sprawczynię zdarzenia, odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.
Nowy Dwór Gdański -
Obcokrajowiec postanowił ubarwić skład pociągu. Został zatrzymany na gorącym uczynku
Policjanci z patrolówki zatrzymali na gorącym uczynku 37-letniego obywatela Niemiec, który wraz z dwoma towarzyszącymi mu mężczyznami malował farbami w sprayu skład pociągu przy dworcu PKP w Lęborku. Mundurowi zabezpieczyli znalezione przy nim puszki z farbami i obecnie prowadzą czynności do ustalenia i zatrzymania pozostałych sprawców.
Lębork -
Nietrzeźwy kierowca w Debrznie zdemolował samochodem schody i bramę przed prywatną posesją
Prawie 2,5 promila alkoholu miał w organizmie mieszkaniec powiatu złotowskiego, który w miniony piątek około 22.00 w nocy wjechał tyłem na prywatną posesję samochodem osobowym, niszcząc bramę wjazdową, schody przed domem i część elewacji. Właścicielka posesji nie pozwoliła mu uciec i powiadomiła Policję. 49-letni kierowca miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie, został zatrzymany do wytrzeźwienia, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Człuchów -
Policjanci dbają o bezpieczeństwo w rejonach punktów szczepień
Bytowscy policjanci nie ustają w walce z epidemią COVID-19. Mundurowi weryfikują stosowanie się do obowiązujących ograniczeń oraz nakazów, ponieważ mają one na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Dzielnicowi dbają również o zapewnienia bezpieczeństwa w rejonie organizowanych punktów szczepień na terenie powiatu bytowskiego. Apelujemy o rozwagę i przypominamy, że wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę życia i zdrowia.
Bytów -
Sprawca kradzieży trafił do aresztu
34-latek z Gdańska został zatrzymany po tym, jak wyrwał z ręki telefon pokrzywdzonej i chciał uciec. Sprawca usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej, decyzją sądu trafił do aresztu. Teraz grozi mu 8 lat więzienia.
Gdańsk