Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Truck&Bus”
13 lipca pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Truck&Bus”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych w czasie przewozu osób i towarów, a także ujawnianie oraz eliminowanie nieprawidłowości podczas świadczenia usług transportowych. Mundurowi zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów. Każdy zatrzymany do kontroli kierowca musi się liczyć z badaniem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.
KWP Gdańsk -
Policjanci odwiedzają obozy i rozmawiają z harcerzami o bezpieczeństwie
Policjanci spotkali się z harcerzami wypoczywającymi nad Jeziorem Olszanowo w gminie Rzeczenica. Funkcjonariusze rozmawiali o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie. Mówili również o zachowaniu się w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowej. To kolejne spotkanie policjantów z harcerzami wypoczywającymi na terenie powiatu człuchowskiego.
Człuchów -
Policjanci w bibliotece – „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”
Wczoraj dzielnicowy i policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną odwiedzili dzieci wypoczywające na półkolonii. Spotkanie odbyło się w publicznej bibliotece w Pucku. Mundurowi przekazali dzieciom jak bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji, promując akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, a także opowiedzieli o konkursie związanym z wymienioną akcją.
Puck -
Sezon rowerowy w pełni- pamiętaj, aby zabezpieczać swój rower przed kradzieżą
Policjanci ostrzegają przed złodziejami i apelują o zabezpieczenie swoich rowerów. Doświadczenie pokazuje, że w znacznym stopniu sami możemy ograniczyć ryzyko kradzieży, zachowując się po prostu rozsądnie. Funkcjonariusze informują w jaki sposób zabezpieczyć rower przed kradzieżą.
Chojnice -
Policjanci pracowali na miejscu potrącenia pieszych
Do kolejnego wypadku w miejscowości Stegna powiat nowodworski doszło wczoraj 08 lipca 2021. Kierujący pojazdem BMW na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na chodnik, potrącając dwoje idących chodnikiem pieszych.
Nowy Dwór Gdański -
Policjanci, strażacy oraz leśnicy na obozie harcerzy
Policja, Straż Pożarna i Straż Leśna odwiedziła obóz harcerski zlokalizowany na terenie powiatu słupskiego. Tematem przewodnim było oczywiście bezpieczeństwo.
Słupsk -
Chojniccy policjanci zachęcają do wstąpienia do służby
Po raz kolejny policjanci z Chojnic promowali swój zawód. Tym razem promocję zorganizowali przy Rewirze Dzielnicowych w Charzykowach, gdzie zapoznawali zainteresowanych z procedurami przyjmowania do służby w Policji. Każda zainteresowana osoba otrzymała ulotkę informacyjną oraz została poinformowana o poszczególnych etapach rekrutacji. Następne tego typu spotkania odbędą się w najbliższym czasie, o czym poinformujemy poprzez media społecznościowe.
Chojnice -
Zderzenie pięciu samochodów – policjanci apelują o rozwagę na drodze
Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 91. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący volkswagenem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się kolejno z jadącymi z przeciwnego kierunku samochodami. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiły dwie osoby. Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drodze oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.
Tczew -
Kamizelki odblaskowe od gdańskich policjantów dla dzieci z Kenii
Gdańscy policjanci zaangażowali się akcję charytatywną „Kamizelka odblaskowa dla ojca Tadeusza Brzozowskiego z Kenii” i za pośrednictwem jednej z parafii w powiecie gdańskim przekazali dzieciom z Kenii kamizelki odblaskowe, zawieszki odblaskowe oraz plecakoworki.
Gdańsk -
Dostałeś SMS-a z informacją o uregulowaniu zaległości? Uważaj, to może być oszustwo
Wciąż pojawiają się nowe sposoby, którymi przestępcy próbują pozbawić nas naszych pieniędzy. W ostatnim czasie internetowi oszuści coraz częściej podszywają się pod pracowników firmy dostarczającej energię elektryczną i wysyłają SMS-y z informacją o konieczności dopłaty do rachunku za prąd. W żadnym wypadku nie powinniśmy korzystać z linku, który znajduje się w treści wiadomości, ponieważ możemy w ten sposób umożliwić oszustowi dostęp do naszego rachunku bankowego.
Kartuzy -
„Bezpieczny przejazd- szlaban na ryzyko”- działania wejherowskich policjantów
Wejherowscy policjanci włączyli się do działań PKP Polskich Linii Kolejowych „Bezpieczny przejazd-szlaban na ryzyko”. Ich celem jest kontrola w rejonie przejazdów kolejowych oraz informowanie i edukacja uczestników ruchu o zagrożeniach jakie czyhają na przejazdach kolejowych, a w szczególności na niestrzeżonych przejazdach. Mundurowi apelują o zachowanie ostrożności na przejazdach kolejowych.
Wejherowo -
Uroczysta inauguracja wystawy plenerowej dotyczącej Policji Podziemnej
Dzisiaj odbyła się uroczysta inauguracja wystawy plenerowej poświęconej nieznanej i niepublikowanej dotąd historii Policji Podziemnej „Państwowy Korpus Bezpieczeństwa - Policja Polskiego Państwa Podziemnego w dokumentach”. Ekspozycja zlokalizowana jest na Placu Kaszubskim i będzie dostępna dla wszystkich zwiedzających do końca lipca.
KWP w Gdańsku -
Działania prędkość
Pomorska Policja prowadzi dzisiaj ogólnopolskie działania pn. „Prędkość”. Głównym celem akcji jest kontrola przestrzegania przez kierujących pojazdami obowiązujących ograniczeń prędkości.
KWP Gdańsk -
Poszukiwany listem gończym 22-latek trafił do aresztu, a jego ojciec odpowie za znieważanie policjantów
Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali ściganego listem gończym mężczyznę. 22-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za granicą. Gdy wrócił do kraju, został szybko namierzony przez funkcjonariuszy. Pomimo znieważania, agresji i utrudniania czynności przez domowników, mieszkaniec gminy Lubichowo trafił do aresztu śledczego, gdzie będzie oczekiwał na dalsze dyspozycje prokuratury.
Starogard Gdański -
WAKACYJNA AKCJA „PLAŻA” – Hel
W dniu dzisiejszym funkcjonariusze powiatu puckiego przeprowadzili WAKACYJNĄ AKCJĘ „PLAŻA” po raz drugi - tym razem w Helu. Prowadzone akcje ukierunkowane są przede wszystkim na przypominaniu o bezpieczeństwie podczas wypoczynku oraz na zapobieganiu zaginięciom najmłodszych. Działania takie będą odbywały się do końca wakacji na plażach między innymi Pucka, Władysławowa, Dębek, Rewy, Mechelinek, Juraty oraz Jastarni.
Puck -
Za kierownicą palił marihuanę, zatrzymał go policjant po służbie
W miniony wtorek w Kolbudach (p. gdański) został zatrzymany kierowca dostawczego mercedesa, który na parkingu pod marketem palił marihuanę, a następnie próbował odjechać. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariusza z gdańskiej komendy miejskiej poza służbą, który był na zakupach. Mieszkaniec gminy Kolbudy odpowie teraz za kierowanie samochodem po narkotykach oraz za posiadanie środków odurzających, które policjanci znaleźli przy nim podczas kontroli. Mężczyźnie grożą trzy lata więzienia.
Pruszcz Gdański -
Zatrzymany podczas przeszukania- odpowie za posiadanie narkotyków
Wejherowscy policjanci zatrzymali 27-latka, który posiadał w mieszkaniu narkotyki. Funkcjonariusze podczas przeszukania mieszkania mężczyzny znaleźli kilkadziesiąt gramów amfetaminy i marihuany oraz kilka tysięcy złotych. Mieszkaniec Bolszewa został doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzut dotyczący posiadania środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Wejherowo -
Policjanci prawdopodobnie zapobiegli tragedii
Dzięki szybkiej interwencji policjantów z Chojnic, 47-latek, który usiłował odebrać sobie życie, został uratowany. Mężczyzna odzyskał pełny oddech, po tym jak policjanci zdjęli mu zaciśnięty pasek z szyi, na którym się próbował powiesić. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.
Chojnice -
Dzielnicowy z sanepidem kontrolował obóz harcerski
Wczoraj dzielnicowy wraz z sanepidem pojawili się na terenie obozu harcerskiego zaraz po tym, jak przyjechały tam dzieci i młodzież. Działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa harcerzom, którzy rozpoczęli wypoczynek w powiecie sztumskim. Wspólne działania mundurowych z sanepidem będą prowadzone przez cały okres wakacji.
Sztum -
Odebrali gratulacje od policjantów
Trzech młodych gdańszczan przyjęło dyplomy uznania oraz drobne upominki od gdańskich policjantów. Listy gratulacyjne odebrali także rodzice chłopców. Trzej nastolatkowie wykazali się wzorową postawą, dzięki której nie doszło do tragedii.
Gdańsk -
Zatrzymany 36-latek usłyszał zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli oraz złamania zakazu sądowego
Policjant z drogówki zatrzymał 36-letniego kierowcę mazdy, który najpierw przekroczył dozwoloną prędkość, a następnie nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec powiatu tczewskiego miał sądowy zakaz kierowania pojazdami, a samochód nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz badań technicznych. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przesłuchali zatrzymanego 36-latka, któremu przedstawili zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz złamania zakazu sądowego. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Nie chciał, by policjanci go zauważyli. Poszukiwany 27-latek najbliższe 15 miesięcy spędzi za kratkami
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali na terenie Sopotu poszukiwanego 27-latka. Zgodnie z wyrokiem sądu w Tczewie mieszkaniec powiatu malborskiego ma do odbycia karę 15 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo kradzieży z włamaniem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze dziś funkcjonariusze z wydziału konwojowo-ochronnego przewiozą go do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.
Sopot -
Agresywny 21-latek, który zniszczył słupek z czytnikiem kart wjazdowych w rękach policjantów. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania drugiego sprawcy
Policjanci z lęborskiej patrolówki zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który ze swoim kompanem uszkodził fragment szlabanu z czytnikiem kart wjazdowych i znakiem drogowym na terenie jednej z miejscowych firm produkcyjnych. Przestępstwo zniszczenia mienia jest zagrożone karą 5 lat pozbawienia wolności. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania drugiego sprawcy.
Lębork -
Urwał koło. Kolejny nietrzeźwy wyeliminowany z ruchu drogowego
Policjanci słupskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który spowodował kolizję. 36-latek najechał na krawężnik i urwał koło. Miał blisko 2 promile alkoholu. Nie miał prawa jazdy. Wkrótce odpowie za swoje czyny.
Słupsk -
Policyjni wodniacy oraz dzielnicowi prowadzą działania „ Kręci mnie bezpieczeństwo nad …wodą”
„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to akcja informacyjno -edukacyjna prowadzona pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Policyjni wodniacy oraz dzielnicowi w ramach tej akcji prowadzą różne działania profilaktyczne z dzieciakami, podczas których rozmawiają o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w czasie wakacji. Ponadto policjanci w tym roku, podczas codziennych patroli reagują i podejmują interwencje wobec osób, które korzystając z czasu wolnego nie przestrzegają norm prawnych. Pamiętajmy, aby przestrzegać zaleceń stróżów prawa i kierować się zawsze zdrowym rozsądkiem oraz ostrożnością.
Chojnice -
Policjanci na quadach rozpoczęli patrole na terenach nadmorskich
Niesienie pomocy tonącym, ochrona środowiska, kontrola rejonów nadmorskich, to tylko niektóre zadania nowodworskich policjantów. Podczas codziennej służby wykorzystują m.in. quady, które pozwalają mundurowym szybko i sprawnie wykonać zadania w najtrudniejszych warunkach. Policjanci z Posterunku w Stegnie i Sztutowie rozpoczęli patrole policyjne na quadach. Dzięki temu mogą dotrzeć w miejsca trudno dostępne, gdzie mogą nieść pomoc innym.
Nowy Dwór Gdański -
Policjanci poza służbą zatrzymali pijanego kierującego
Wczoraj dwaj policjanci z chojnickiej drogówki będąc poza służbą zatrzymali pijanego kierowcę, który prawie uderzył w prywatny pojazd jednego z nich. Jak sie okazało 51-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki ich wspólnym działaniom i komunikacji mężczyzna ten już nie zagroził innym uczestnikom ruchu, a także stracił prawo jazdy. W najbliższym czasie za popełnione przestępstwo drogowe odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje kare do 2 lat pozbawienia wolności.
Chojnice -
Ukradł łańcuszki oraz dwa kilogramy sera i drukarkę
Dzięki kryminalnym z Komisariatu Policji II w Gdańsku odpowiedzialności karnej nie uniknie 40-letni mieszkaniec Gdańska, który ukradł złote łańcuszki, zrywając je z szyi kobiety. Policjanci ustalili, że to nie jedyne przestępstwo na koncie mężczyzny. Dwa dni wcześniej ukradł z otwartego samochodu drukarkę i dwa kilogramy sera. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty w tych dwóch sprawach, a prokurator zastosował wobec niego dozór policji. Teraz grozi mu 8 lat więzienia.
Gdańsk -
Posiadał narkotyki – nie uniknie odpowiedzialności
Wczoraj policjanci z patrolu, skierowani na miejsce interwencji zatrzymali mężczyznę, który jak się później okazało, posiadał przy sobie narkotyki. 32-latek, mieszkaniec powiatu sztumskiego za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Sztum -
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał prawie pół kilograma amfetaminy
Policjanci kryminalni z Pruszcza Gdańskiego w poniedziałek 5 lipca zatrzymali mężczyznę, który posiadał prawie pół kilograma amfetaminy, kokainę i marihuanę. 27-latek usłyszał już zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.
Pruszcz Gdański -
Policjanci poza służbą zatrzymali nietrzeźwego kierowcę
Policjanci z Pruszcza Gdańskiego będąc poza służbą, na terenie Tczewa ujęli nietrzeźwego kierowcę. 28-letni mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu i prowadząc pojazd, stwarzał realne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.
Pruszcz Gdański -
Policjanci będą dbali o bezpieczeństwo podczas Jarmarku Św. Dominika
Policjanci gotowi są do zabezpieczenia Jarmarku Św. Dominika, który jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Europie. Jak co roku będzie to okres bardzo intensywnej pracy dla funkcjonariuszy. O bezpieczeństwo turystów i mieszkańców Gdańska będą dbać funkcjonariusze z komisariatu na Śródmieściu, dodatkowe siły Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku oraz z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Bezpieczeństwa osób odwiedzających Jarmark będą strzegli również policjanci z pionu kryminalnego.
Gdańsk -
Policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu wypadku na DW 214
Lęborscy śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj wieczorem w pobliżu Osowa Lęborskiego. W czołowym zderzeniu dwóch volkswagenów obrażenia odniósł 35-letni mężczyzna i 6-letnie dziecko. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.
Lębork -
Nietrzeźwy rowerzysta sprawcą kolizji drogowej
Wczoraj policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu kolizji drogowej w Tropach Sztumskich. Osobowy volkswagen zderzył się z rowerzystą. Jak się później okazało kierujący jednośladem był nietrzeźwy i miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca jednośladu odpowie teraz przed sądem.
Sztum -
Sprawca rozboju w rękach policji – najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie
W niedzielę kartuscy kryminalni zatrzymali 35-latka, który pod koniec czerwca wszedł do lokalu usługowego w Egiertowie i grożąc młotkiem pracownicy tego obiektu ukradł 4.500 złotych. W wyniku dalszej pracy śledczych zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty rozboju, kradzieży i kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10, która może zostać zwiększona o połowę, ponieważ już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.
Kartuzy -
Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 55
W poniedziałkowy wieczór malborscy policjanci ponad 4 godziny pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 55 w miejscowości Kamionka. 40-letni mężczyzna kierujący mini zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z nadjeżdżającym ciężarowym mercedesem z naczepą. W wyniku tego zdarzenia kierowca mini poniósł śmierć na miejscu. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.
Malbork -
Zderzenie osobówki z motorowerem
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Koczale w powiecie człuchowskim. Kierująca osobówką wymusiła pierwszeństwo przejazdu motorowerzyście. Kierowca motoroweru miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.
Człuchów -
Ciężarówka z drewnem zablokowała przejazd drogą DK55
Kwidzyńscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie, teraz kiedy trwają wakacje i panuje zwiększone natężenie ruchu na drodze. Pamiętajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. Bądźmy odpowiedzialni i nie ryzykujmy swoim życiem oraz innych. Nasze błędy i zaniechania mogą niestety mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Starajmy się unikać agresywnych zachowań na drodze, a jeśli takie się pojawiają to informujmy o tym funkcjonariuszy.
Kwidzyn -
Podróżował busem, bo chciał uniknąć zatrzymania
Policjanci zatrzymali 35-latka z województwa warmińsko-mazurskiego, który ukrywał się przed policjantami. Mężczyzna nie mógł podróżować liniami lotniczymi, wiec na terenie Europy przemieszczał się busem. Poszukiwany 35-latek został zatrzymany w Gdańsku przez policjantów ruchu drogowego. Trafił na 12 miesięcy do więzienia.
Gdańsk -
Urlop, zakupy i zatrzymany poszukiwany
Kryminalny z Gdańska podczas urlopu zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili przy nim narkotyki. Poszukiwany listem gończym 30-latek trafił na 6 miesięcy do więzienia. Za posiadanie narkotyków grożą mu dodatkowe 3 lata więzienia.
Gdańsk -
Zbyt szybkie holowanie skończyło się wywrotką przyczepki z szybowcem
Przez około godzinę z utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy podróżujący trasą S-7 w kierunku Elbląga. Kierowca, obywatel Danii stracił panowanie nad pojazdem marki Audi A3 oraz holowaną przyczepką, na której znajdował się szybowiec, co doprowadziło do jej wywrócenia.
Nowy Dwór Gdański -
Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju
Policjanci zatrzymali 21-latka podejrzanego o rozbój, do którego doszło pod koniec czerwca w jednym ze sklepów osiedlowych. Sprawca wtargnął do sklepu, zagroził pracownikom nożem i ukradł kilka tys. zł. Mężczyzna został zatrzymany dzięki pracy kryminalnych, teraz grozi mu 12 lat więzienia.
Gdańsk -
Odwiedziny wychowanków świetlicy ,,Przystań’’
Policjanci z wydziału prewencji gdańskiej komendy odwiedzili wychowanków świetlicy „Przystań”. Podczas spotkania policyjni profilaktycy przypomnieli słuchaczom o tym, jak bezpiecznie spędzać czas. Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały policyjne gadżety.
Gdańsk -
Odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków
Kryminalni z komisariatu na Suchaninie zatrzymali 32-letniego mieszkańca Gdańska, który w samochodzie i mieszkaniu miał ponad 350 gramów narkotyków, głównie amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty w tej sprawie, a w piątek sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Kolejny zatrzymany to 33-letni gdańszczanin, u którego w mieszkaniu kryminalni z komendy miejskiej ujawnili ponad 750 gramów amfetaminy. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów także trafił do aresztu na najbliższe trzy miesiące. Podejrzanym grozi 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł dwa łańcuszki seniorce
Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez kwidzyńskich policjantów, podejrzany jest o kradzież na tzw. ,,zrywkę’’. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca podjechał na rowerze do 78-letniej seniorki i zerwał jej biżuterię z szyi. Skuteczne działania policjantów doprowadziły do ujęcia podejrzanego krótko po zdarzeniu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Kwidzyn -
33-letnia kierująca miała prawie 3,5 promila alkoholu, a na kolanach trzymała butelkę z alkoholem, dzięki reakcji świadka i szybkiej interwencji policjantów straciła prawo jazdy i usłyszała zarzuty
Prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie miała 33-letnia mieszkanka powiatu lęborskiego, która w minioną sobotę jechała droga wojewódzka nr 212 w pobliżu miejscowości Polnica. Świadek widząc, jak kobieta jedzie zygzakiem i stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu zmusił ją swoim autem do zatrzymania pojazdu. Na miejsce natychmiast wezwał patrol policjantów, którzy przebadali kobietę na zawartość alkoholu i uniemożliwili jej dalszą jazdę. 33—latka trafiła do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty. Za jazdę autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, świadczenie pieniężne oraz utrata uprawnień do kierowania na minimum 3 lata.
Chojnice -
Zasnął za kierownicą i zjechał z trasy. Był poszukiwany
W nocy z piątku na sobotę policjanci z Łeby zatrzymali 38-latka, który zasnąwszy za kierownicą, wjechał do rowu. Jak się okazało mężczyzna był poszukiwany przez prokuraturę z małopolski. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.
Lębork -
Policjanci zlikwidowali balkonową uprawę konopi
Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie kobieta i mężczyzna, którzy zostali zatrzymani przez kryminalnych ze Starogardu Gdańskiego za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Podczas przeszukania mieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 550 gramów amfetaminy, ponad 160 gramów marihuany oraz 101 krzaków konopi indyjskich. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
Starogard Gdański -
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej W 515
W miniony weekend sztumscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej W515 niedaleko miejscowości Litewki. Osobowy volkswagen uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia 14-letni chłopak został przetransportowany helikopterem do szpitala w Gdańsku. Obecnie śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.
Sztum -
Policjanci dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu- kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z naszych dróg
Wejherowscy policjanci zatrzymali podczas weekendu siedmiu nietrzeźwych kierowców. Dwóch z zatrzymanych miało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, a jeden z kierujących miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Nietrzeźwi kierowcy już niebawem zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za kierowanie wbrew orzeczonemu zakazowi nawet do 5 lat. Policjanci przypominają i apelują: Piłeś, nie jedź!
Wejherowo