Wiadomości

Zatrzymani za kradzież markowych ubrań

Data publikacji 10.12.2021

Kryminalni z Wrzeszcza zatrzymali kobietę i mężczyznę, podejrzanych o kradzież ubrań w jednej z gdańskich galerii handlowych. Wartość w całości odzyskanego towaru to ponad 2 tys. zł. Sprawcy usłyszeli zarzuty. Teraz grozi mi nawet 5 lat więzienia.

W miniony poniedziałek tuż przed godz. 14.00 policjanci z komisariatu we Wrzeszczu odebrali zgłoszenie o kradzieży ubrań w jednej z gdańskich galerii handlowych. Łupem sprawców padły markowe ciuchy o wartości ponad 2 tys. zł. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, okazało się, że spłoszeni przez pracownika ochrony sprawcy, uciekając, porzucili plecak. Policjanci zabezpieczyli plecak, a po sprawdzeniu jego zawartości okazało się, że były w nim ukradzione markowe ciuchy oraz identyfikator jednego z pomorskich centrów logistycznych.

Dalej sprawą zajęli się kryminalni z Wrzeszcza, którzy przeanalizowali zabezpieczone monitoringi i ustalili, że sprawcy ukradli więcej ubrań, z którymi już na sobie uciekli ze sklepu. Funkcjonariusze poszli tropem pozostawionego na miejscu zdarzenia plecaka, a dokładnie identyfikatora pracownika centrum logistycznego znanej sieci sklepów. Nie mieli pewności, że pozostawiony identyfikator należy do sprawców i dlatego postanowili tę informację sprawdzić. Kryminalni pojechali do sortowni towaru na terenie Pruszcza Gdańskiego, tam szybko ustalili, do kogo jest przypisany zabezpieczony identyfikator. Okazało się, że pracownik to 24-letnia obywatelka Ukrainy, ta sama, którą zarejestrował monitoring sklepu. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do komisariatu. Funkcjonariusze sprawdzili mieszkanie kobiety, a podczas czynności ujawnili i zabezpieczyli na miejscu kilka ubrań pochodzących z kradzieży.

Jeszcze tego samego dnia do komisariatu we Wrzeszczu zgłosił się 19-letni obywatel Gruzji, który przyszedł, ponieważ dowiedział się o zatrzymaniu swojej partnerki. Mężczyzna został zatrzymany, a podczas przesłuchania powiedział policjantom, gdzie ukrył pozostałe ubrania. W trakcie czynności policjanci ustalili, że oprócz wypchanego kradzionymi ubraniami plecaka, sprawcy kilka ciuchów założyli na siebie. W Podczas swojej pracy funkcjonariusze odzyskali całość ukradzionego towaru o łącznej wartości ponad 2 tys. zł.

Kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzuty kradzieży i teraz grozi im nawet 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony