Wiadomości

Policjantka włączyła się w „Szlachetną Paczkę”

Data publikacji 13.12.2021

Policjantka tczewskiej komendy sierż. sztab. Kinga Samujło przygotowała „Szlachetną paczkę” dla potrzebującej rodziny z Tczewa. Do przygotowań zaangażowała policjantów i pracowników cywilnych miejscowej komendy.

Policjantka nie po raz pierwszy angażuje się w akcje pomocy potrzebującym. W tym roku funkcjonariuszka zgłosiła się jako wolontariusz. W minioną sobotę wręczyła podarunki wielu potrzebującym rodzinom z powiatu tczewskiego.

W tym roku do akcji włączyła się funkcjonariuszka tczewskiej komendy, która na co dzień pracuje w ogniwie do spraw wykroczeń. Do całej zbiórki zaangażowała policjantów oraz pracowników cywilnych tczewskiej komendy. Z zebranych środków zakupiła najpotrzebniejsze rzeczy wskazane przez potrzebującą rodzinę, między innymi: środki medyczne, chemiczne, produkty spożywcze oraz specjalne upominki dla każdego z członków rodziny.

Na twarzach obdarowanych pojawił się szczery uśmiech i łzy radości. Symboliczne podziękowanie na dyplomie „Szlachetnej Paczki” jest miłym dopełnieniem akcji i zaangażowania.

„Szlachetna Paczka” to działająca od 2001 r. ogólnopolska akcja świątecznej pomocy osobom najuboższym na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb przez wyznaczonych do tego wolontariuszy. To nie tylko konkretna pomoc materialna, to przede wszystkim impuls do działania. To projekt, który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców, dobroczyńców, ludzi różnych grup zawodowych, w tym policjantów.

Wolontariuszka w mundurze nie zapomniała o złożeniu życzeń: zdrowia, wytrwałości, radości, wszelkiej pomyślności i wiary w lepsze jutro z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Jak sama mówi:” zawsze, gdy jest taka możliwość pomagajmy. Nigdy nie wiadomo jaki los może spotkać każdego z nas”.

  • policjantka włączyła się w szlachetną paczkę
  • policjantka włączyła się w szlachetną paczkę
  • policjantka włączyła się w szlachetną paczkę
  • policjantka włączyła się w szlachetną paczkę
  • policjantka włączyła się w szlachetną paczkę
Powrót na górę strony