Wiadomości

Kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem

Data publikacji 10.12.2021

Kryminalni z Kwidzyna zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzieże i włamania. Ich łupem padały m.in. elektronarzędzia, alkohol oraz radio samochodowe. Pokrzywdzeni straty wycenili na blisko 5 tys. złotych. Mieszkańcy gminy Gardeja w wieku od 22 do 28 lat usłyszeli już zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy.

W środę 8 grudnia br., kryminalni z Kwidzyna zatrzymali 23-letnią kobietę oraz trzech mężczyzn w wieku od 22 do 28 lat. Wszyscy to mieszkańcy gminy Gardeja. Z ustaleń śledczych wynikało, że mogą oni mieć związek z licznymi kradzieżami oraz włamaniem do samochodu osobowego na terenie Kwidzyna.

Kryminalni powiązali też wszystkie te osoby z kradzieżą elektronarzędzi oraz artykułów alkoholowych, które miały miejsce w grudniu na terenie Kwidzyna. Zajmujący się sprawą śledczy ustalili, gdzie znajduje się część ich łupów. Policjanci odzyskali m.in. nożyce do żywopłotu, wyrzynarki, młot udarowy, wkrętak i radio samochodowe.

Straty pokrzywdzeni wstępnie oszacowali na blisko 5 tysięcy złotych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanym zarzutów: kradzieży i kradzieży z włamaniem. Grozi im teraz kara nawet do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  • policjanci zatrzymali 4 osoby do sprawy kradzieży z włamaniami
  • policjanci zatrzymali 4 osoby do sprawy kradzieży z włamaniami
Powrót na górę strony