Wiadomości

Zatrzymani za kradzież kilkudziesięciu grzejników

Data publikacji 15.12.2021

Gdańscy policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca Gdańska oraz 32-letniegi mieszkańca powiatu kartuskiego, którzy odpowiedzą za kradzież kilkudziesięciu grzejników z terenu budowy w Gdańsku. Całość odzyskanego mienia o wartości ponad 36 tys. zł. trafiło już do właściciela. Mężczyźni jeszcze dziś najprawdopodobniej usłyszą zarzuty kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 5 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu na Oruni na początku tygodnia odebrali zgłoszenie, że z jednej z budów na terenie Gdańska doszło do kradzieży kilkudziesięciu grzejników. Na miejscu policjanci z grupy dochodzeniowo śledczej przeprowadzili oględziny, policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną. Sprawą kradzieży 49 grzejników zajęli się także kryminalni z Oruni, którzy sprawdzili monitoringi oraz przeprowadzili rozmowy z osobami mogącymi mieć informacje na temat sprawców.

Podczas pracy nad tą sprawą kryminalni zdobyli oraz sprawdzili wiele informacji i to dzięki nim trafili na trop sprawców. Wczoraj tuż po godz. 14.00 kryminalni zatrzymali w mieszkaniu na Chełmie 42-letniego mieszkańca Gdańska. Podczas czynności policjanci ustalili też, że sprawcy użyli samochodu, na którym zamontowali ukradzione wcześniej tablice rejestracyjne. Kilka godzin później kryminalni z Oruni zatrzymali na terenie gminu Żukowo kolejnego ze sprawców, to 32-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Dodatkowo podczas kontroli garażu, który użytkował, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 49 grzejników. Mężczyzna trafił policyjnego areszt, a odzyskane mienie o wartości ponad 36 tys. zł. zostało przekazane właścicielowi. Sprawcy jeszcze dziś najprawdopodobniej usłyszą zarzuty kradzieży. Policjanci wyjaśniają także sprawę kradzieży zabezpieczonych tablic rejestracyjnych. Za kradzież grozi kara 5 lat więzienia.

  • kryminalni z zatrzymanymi za kradzież grzejników
  • kryminalni z zatrzymanymi za kradzież grzejników
  • kryminalni z zatrzymanymi za kradzież grzejników
Powrót na górę strony