Wiadomości

Policjanci zatrzymali kierowcę ciężarówki- ujawnili szereg wykroczeń

Data publikacji 07.10.2022

Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego chojnickiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu ciężarowego marki Scania, który przekroczył prędkość. Jak się okazało to nie jedyne przewinienie kierowcy. 24- latek podał policjantom dane innej osoby dodatkowo posługiwał się cudzą kartą kierowcy a pojazd był w złym stanie technicznym.

Wczoraj około godz. 10:15  w miejscowości Zielona Huta, policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego samochodem ciężarowym, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. 24- latek poinformował policjantów, że nie ma przy sobie prawa jazdy. Policjanci sprawdzili kierowcę w swoich systemach. Okazało się, że wprowadził  policjantów w błąd, podał nie swoje dane ponieważ nie miał odpowiedniej kategorii prawa jazdy. Dodatkowo w czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzili tachograf w pojeździe. Okazało się, że kierowca  posługiwał się  cudzą kartą kierowcy. Mundurowi wraz z Inspekcją Transportu Drogowego stwierdzili liczne naruszenia z Ustawy o Transporcie Drogowym. Policjanci po skontrolowaniu stanu technicznego pojazdu, zatrzymali kierowcy również dowód rejestracyjny, za pękniętą szybę.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy, za posługiwanie się cudzą kartą kierowcy. 24-latek odpowie za szereg wykroczeń w ruchu drogowym, tj. przekroczenie dozwolonej prędkości, kierowanie zespołem pojazdów bez wymaganej kategorii prawa jazdy, wprowadzenie w błąd policjantów poprzez podanie nieprawidłowych danych oraz kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie. Przygotowana prze funkcjonariuszy dokumentacja została przekazana również do Inspekcji Transportu Drogowego, która najprawdopodobniej nałoży karę administracyjną na właściciela firmy.

Powrót na górę strony