Wiadomości

Areszt dla 23-latka za rozbój na seniorce

Data publikacji 07.10.2022

Malborscy kryminalni zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju, do którego doszło tydzień temu w mieszkaniu 86-letniej kobiety. Mężczyzna zaoferował się zanieść seniorce zakupy i kiedy kobieta weszła do mieszkania, popchnął ją i wyszarpał jej torebkę, z której ukradł portfel i uciekł. Zatrzymany usłyszał już zarzut rozboju, którego dopuścił się w warunkach recydywy. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny 3 miesiące aresztu. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 18 lat. Policjanci przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania i m.in nie wpuszczania do mieszkań nieznanych nam osób.

W ubiegłą środę malborscy policjanci zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło w mieszkaniu seniorki na terenie miasta. Mundurowi ustalili, że po godzinie 10.00, 86-letnia kobieta wracała do domu z zakupów. Kiedy wchodziła do klatki schodowej bloku, w którym mieszkała, podszedł do niej młody mężczyzna i zaoferował, że pomoże jej zanieść ciężkie siatki na drugie piętro. Kiedy seniorka otworzyła drzwi mężczyzna popchnął ją i wyszarpał z jej rąk torebkę. Następnie ukradł z torebki portfel i uciekł. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. Efektem ich pracy było ustalenie tożsamości i zatrzymanie mężczyzny odpowiedzialnego za ten rozbój. Okazał się nim 23-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Śledczy ustalili, że zatrzymany był już karany za podobne przestępstwa i dopuścił się tego czynu w warunkach recydywy. Wczoraj mundurowi doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Za przestępstwo rozboju w warunków powrotu do przestępstwa  kodeks karny przewiduje karę nawet do 18 lat więzienia.

Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu, a w szczególności do seniorów, samotnie mieszkających i wszystkich, którzy takie osoby mogą znać – aby zachować ostrożność i ograniczone zaufanie wobec nieznajomych. Osoby, które zaobserwują w swoim otoczeniu niepokojące sygnały mogące świadczyć o aktywności domowych złodziei np.: nieznajomych pukających do drzwi, wypytujących o mieszkańców okolicy, oferujących darmowy sprzęt leczniczy lub wygraną w loterii i inne tego typu zachowania - proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Malborku tel.: 47 74 22 822 lub 112.

Powrót na górę strony