Wiadomości

Policjanci odzyskali pochodzące z kradzieży z włamaniem narzędzia o szacunkowej wartości 25 tysięcy złotych i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o paserstwo

Data publikacji 12.10.2022

Kryminalni pracujący nad sprawami kradzieży z włamaniami, do jakich doszło w ostatnich miesiącach w Lęborku, ustalili gdzie znajdują się skradzione łupy – narzędzia elektryczne i spalinowe i zatrzymali 27-latka podejrzanego o paserstwo. Mundurowi zabezpieczyli kilkanaście sztuk sprzętu o szacunkowej wartości 25 tysięcy złotych.

Do kradzieży narzędzi elektrycznych i spalinowych doszło w sierpniu br. w Lęborku. Ustalony sprawca – 21-letni lęborczanin, wybił szybę w samochodzie dostawczym, z którego wyniósł narzędzia o wartości około 10 tysięcy złotych. Później w nocy, w tym samym celu włamał się miejscowej hurtowni elektrycznej, powodując straty w wysokości około 8 tysięcy złotych. Sprawca skradzione łupy sprzedał. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, przestępstwa zagrożonego karą 10 lat pozbawienia wolności.

Pracujący nad tymi sprawami kryminalni ustalili gdzie mogą znajdować się narzędzia i w miniony poniedziałek w wyniku przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych 27-letniego lęborczanina, znaleźli i zabezpieczyli sprzęt o szacunkowej wartości 25 tysięcy złotych.

27-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty paserstwa. Z materiałów sprawy wynika, że zabierał narzędzia pozostawione we wskazanym miejscu przez złodzieja, a w zamian zostawiał tam pieniądze.

Za paserstwo grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

  • policjanci z odzyskanym kradzionym sprzętem
  • policjanci z odzyskanym kradzionym sprzętem
Powrót na górę strony