Wiadomości

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn - ukradli 200 litrów paliwa z koparki

Data publikacji 12.10.2022

Policjanci kryminalni z pruszczańskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, których wcześniej powiązali ze sprawą kradzieży 200 litrów paliwa z koparki na terenie jednego z placów budowy. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Na początku lipca do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim wpłynęło zawiadomienie o kradzieży 200 litrów paliwa z koparki. Do przestępstwa doszło na jednej z budów na terenie gminy Pruszcz Gdański.

Policjanci z wydziału kryminalnego, którzy zajęli się tą sprawą, zebrali niezbędny materiał dowodowy i określili krąg osób podejrzewanych. Podczas dalszej pracy nad tą sprawą, policjanci wytypowali osoby, które mogły mieć związek z tą kradzieżą z włamaniem.

Dzięki temu, pod koniec września, policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę do tej sprawy. Śledczy przedstawili mu zarzuty kradzieży z włamaniem. Ponadto, kryminalni z Pruszcza Gdańskiego, zatrzymali do sprawy również 30-latka. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym również jemu przedstawić tożsame zarzuty.

 

Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony