Wiadomości

Debata społeczna o bezpieczeństwie seniorów

Data publikacji 12.10.2022

Wczoraj o godzinie 11:00 w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej przy ul. Niedziałkowskiego odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa seniorów. Policjanci realizowali w ten sposób jedno z działań priorytetowych, które ma za zadanie zacieśnienie współpracy z lokalną społecznością i uświadomienie osób starszych o występujących zagrożeniach.

W debacie udział wzięli przedstawiciele Komisariatu Policji I w Słupsku: Zastępca Komendanta Komisariatu Policji I nadkom. Łukasz Filipczak, Kierownik Rewiru Dzielnicowych asp. szt. Grzegorz Sak, a także dzielnicowa st. post. Agata Siarkowska. Całą debatę poprowadził mł. asp. Michał Sobiesiak z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji KMP w Słupsku.

Bezpieczeństwo seniorów jest dla policjantów sprawą kluczową. Mundurowi stale prowadzą różnego rodzaju działania profilaktyczne, które mają informować osoby starsze o nowych metodach działania przestępców i uchronić je przed ewentualnym oszustwem. Zorganizowana wczoraj we współpracy ze Stowarzyszeniem Seniorów Ziemi Słupskiej Alternatywa, debata społeczna była idealną okazją, żeby przypomnieć wszystkim o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a także opisać najnowsze sposoby przestępców na wyłudzenie od seniorów pieniędzy.

Z uwagi na jesienną porę i szybciej zapadający zmrok mundurowi poruszyli z seniorami tematykę bezpieczeństwa na drodze. Wskazali istotną rolę odblasków i apelowali o noszenie tych elementów również w obszarze zabudowanym. Nie dla wszystkich uczestników debaty zrozumiałe były obowiązujące przepisy ruchu drogowego w związku z tym policjanci omówili najważniejsze zmiany, który zostały wprowadzone w bieżącym roku.

Ważnym punktem spotkania było przedstawienie możliwości jakie dają aplikacje Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i Mojej Komendy. Funkcjonariusze zaprezentowali wszystkim uczestnikom krok po kroku jak korzystać z tych aplikacji i omówili zasady przyjmowania i weryfikacji zgłoszeń. Zwrócili uwagę, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy do zgłaszania niebezpiecznych sytuacji zaobserwowanych w swoim otoczeniu, jednak w przypadku potrzeby pilnej interwencji konieczny jest kontakt pod numerem alarmowym 112.

Policjanci planują już kolejne debaty, o których będziemy informować na stronie internetowej komendy oraz na facebooku.

  • policjanci na debacie społecznej z seniorami
  • policjanci na debacie społecznej z seniorami
  • policjanci na debacie społecznej z seniorami
Powrót na górę strony