Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku po raz kolejny przeprowadzili działania „Bezpieczne wakacje 2022”
W dniach 13-14 sierpnia br. na plaży w Krynicy Morskiej i Władysławowie funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku po raz kolejny przeprowadzili działania „Bezpieczne wakacje 2022” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i turystów wypoczywających w nadmorskich miejscowościach.
KWP Gdańsk -
Policjanci uratowali kota, który pozostawiony był w zamkniętym samochodzie, w nasłonecznionym miejscu
Policjanci z Redy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z samochodów stojących na parkingu w Redzie przy ul. Morskiej, znajduje się kot. Osoba poinformowała również, że pojazd jest szczelnie zamknięty, a zwierzę nie ma wody i nie reaguje na bodźce. Mundurowi po wykonaniu sprawdzenia pobliskiego kompleksu handlowo-rekreacyjnego i nadaniu komunikatów o poszukiwaniu właściciela pojazdu, podjęli decyzję o uratowaniu zwierzęcia z rozgrzanego samochodu przez wybicie szyby.
Wejherowo -
Spokojniejszy „Długi Weekend”
Więcej patroli, wzmożone kontrole trzeźwości oraz prędkości. Tak wyglądały pomorskie drogi podczas długiego, sierpniowego weekendu. Dzięki wytężonej pracy policjantów oraz rozwadze kierujących, na naszych drogach doszło do poprawy bezpieczeństwa w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku.
KWP Gdańsk -
Bądźmy bezpieczni nad wodą – policjanci apelowali o rozsądek podczas kąpieli
Piękna, słoneczna pogoda i wysokie temperatury sprawiają, że często wypoczywamy nad wodą. Aby ten czas upłynął nam miło i bezpiecznie należy pamiętać o zdrowym rozsądku i podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci z gdyńskiej komendy oraz Komisariatu Policji w Gdyni – Śródmieściu przeprowadzili działania w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Do akcji przyłączyli się funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni oraz Ratownicy Wodni z Gdyni.
Gdynia -
Kolejny długi weekend przed nami- zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.
Przed nami kolejny długi, wakacyjny weekend, podczas którego policjanci ruchu drogowego będą prowadzić kontrole na głównych trasach wyjazdowych z miast oraz na drogach z największym natężeniem ruchu i ilością wypadków. Ruszając w trasę, przygotujmy się do niej, a w trakcie drogi stosujmy się do przepisów ruchu drogowego i zasady ograniczonego zaufania. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od samych kierowców, dlatego apelujemy o rozwagę. Ponadto wiele osób będzie korzystało ze słonecznej pogody, wypoczywając nad wodą, dlatego zadbajmy również o swoje bezpieczeństwo podczas kąpieli.
KWP Gdańsk -
Dwaj mieszkańcy Kociewia odpowiedzą za włamania.
Do policyjnego aresztu trafiło 2 mieszkańców Starogardu Gdańskiego, którzy są podejrzani o liczne włamania. Sprawcy cyklicznie okradali działki i budynki w budowie oraz włamali się do jednej z miejscowych firm. Wstępna wartość strat spowodowana ich przestępczą działalnością wyniosła co najmniej 50 tys. zł. Kryminalni odzyskali część ze skradzionych przedmiotów. Obecnie śledczy szczegółowo wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące tej sprawy.
Starogard Gdański -
"Raport" to nowy program reporterski w Polsat News. Dziennikarze ujawniają w nim nieznane kulisy i wątki spraw, którymi żyje Polska
Tym razem ekipa telewizji spędziła 8 godzinną służbę z policjantami z Władysławowa sierż. Marcelem Wdowikiem oraz st. post. Dawidem Kłosem, który jest jednym z 27 mundurowych skierowanych z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku celem wsparcia w sezonie letnim.
Puck -
Policjanci z Lęborka zlikwidowali nielegalną plantację konopi
Nielegalną plantację konopi indyjskich, ujawnili i zlikwidowali lęborscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Należącą do 36-latka uprawę funkcjonariusze namierzyli na terenie prywatnej posesji pod Lęborkiem. Łącznie zabezpieczyli ponad 160 gramów suszu marihuany oraz 252 krzaki konopi indyjskich.
Lębork -
Skradzione rowery odzyskane!
Odzyskano trzy skradzione rowery, ze zniknięciem których mieli związek dwaj mężczyźni. 10 sierpnia br. zarzut paserstwa usłyszał 26-letni mieszkaniec Tczewa, który przyjął pochodzący z kradzieży rower o wartości 2 tys. zł. Dzień później zarzuty kradzieży dwóch rowerów o łącznej wartości ponad 2,5 tys. zł oraz kradzieży artykułów spożywczo-alkoholowych na kwotę ponad 1,2 tys. zł usłyszał 19-letni tczewianin. Skradzione jednoślady zostały odzyskane. Za paserstwo, jak i za kradzież kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.
Tczew -
Uwaga na złodziei działających „pod legendą”
Uważaj na przestępców podających się za pracowników wodociągów, serwisantów sieci czy elektryków. Dla bezpieczeństwa staraj się potwierdzić każdą wizytę, powiadom też swoich bliskich. 82-latka z Wrzeszcza po tym jak wpuściła do mieszkania fałszywego elektryka, straciła swoje oszczędności.
Gdańsk -
Nowy sprzęt w rękach słupskiej drogówki. Można już go spotkać na drogach naszego powiatu
Funkcjonariusze słupskiej drogówki dzięki wsparciu Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz słupskiego WORD-u otrzymali kolejny sprzęt, który będzie wykorzystywany w działaniach służących poprawie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu. Z latarek, a także urządzeń służących do szybkiego badania kierowców na zawartość alkoholu oraz narkotyków już korzystają policjanci drogówki w codziennej służbie.
Słupsk -
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w gminie Czarna Dąbrówka
Bytowscy policjanci wczoraj wyjaśniali okoliczności wypadku drogowego w Jasieniu. Jak wstępnie ustalili mundurowi, 34-letnia kierująca audi najprawdopodobniej w wyniku nieprawidłowego wykonywania skrętu w lewo doprowadziła do zderzenia z kierującym samochodem marki Subaru. Niestety w wyniku zdarzenia pięć osób zostało przetransportowanych do szpitala. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i rozwagę za kierownicą.
Bytów -
Sprawca kradzieży samochodu trafił do aresztu
Gdańscy policjanci zatrzymali drugiego ze sprawców, którzy odpowiadają za kradzież volkswagena o wartości kilkudziesięciu złotych. Mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary więzienia, usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem i trafił do aresztu. Teraz grozi mu dodatkowe 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Dzielnicowy z Posterunku Policji w Damnicy ustalił i zatrzymał sprawcę kradzieży fotopułapki.
Dzielnicowy z Damnicy już w kilka godzin po uzyskaniu informacji o zdarzeniu ustalił, a następnie wspólnie z kolegami z Posterunku Policji w Damnicy zatrzymał sprawcę kradzieży fotopułapki. Wartość skradzionego sprzętu to 2 tysiące złotych. Urządzenie wróciło już do prawowitego właściciela. 58 latkowi grozi do 5 lat więzienia.
Słupsk -
Kierował hulajnogą, jadąc z pasażerem i był w stanie nietrzeźwości
Czuwając nad bezpieczeństwem na drodze, policjanci podczas codziennej służby sprawdzają, jak osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi stosują się do przepisów, które ich obowiązują. Takie kontrole niejednokrotnie dały podstawę do nałożenia mandatów karnych na użytkowników tych urządzeń. Najczęściej kierujący nie stosowali się do zakazu przewożenia pasażerów na hulajnodze elektrycznej oraz kierowali hulajnogą, będąc w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu.
Lębork -
Pomorscy policjanci biorą udział w ogólnokrajowych działaniach „Prędkość”
Dzisiaj pomorscy policjanci zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Celem dzisiejszych działań pod nazwą „Prędkość” jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Podczas kontroli mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz sposób przewożenia pasażerów.
KWP Gdańsk -
Nowe policjantki w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku
Kilka miesięcy temu zdecydowały, że chcą zostać policjantkami, a dzisiaj po pozytywnym przejściu kilku etapów rekrutacji, zostały przywitane w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku. Nowe funkcjonariuszki zasiliły szeregi słupskiej Policji i w najbliższym czasie rozpoczną szkolenie zawodowe podstawowe w jednej ze szkół Policji.
Słupsk -
Nowy sprzęt dla policjantów ruchu drogowego już w użyciu
Bezpieczeństwo na drodze jest jedną z najważniejszych kwestii, dlatego policjanci prowadzą szereg działań zmierzających do eliminowania kierowców, którzy wsiadają za kierownicę nie tylko pod wpływem alkoholu, ale także narkotyków. W tym celu wykorzystują w codziennej pracy kasety do szybkiego sprawdzenia zawartości narkotyków. Urządzenia zostały uzyskane dzięki wsparciu Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Sprzęt ten pozwala na miejscu, w kilka minut sprawdzić stan kierującego, kiedy pojawi się podejrzenie, że kierowca zażył środki odurzające. Taka możliwość ma duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.
Puck -
Działania patroli wodnych mają na celu wyeliminować jednostki wpływające na teren wyłączony z żeglugi
Patrole wodne policjantów z Posterunku Policji w Krynicy Morskiej oraz Komisariatu Wodnego z Gdańska będą cyklicznie prowadzić działania w okolicy przekopu Mierzei Wiślanej, których głównym celem jest wyeliminowanie wpływających jednostek na teren wyłączony z żeglugi w celu zapewnienia bezpieczeństwa.
Nowy Dwór Gdański -
Zatrzymani za kradzieże 700 litrów paliwa. U jednego z nich znaleziono 2 sadzonki marihuany
Kryminalni z Tczewa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o kradzieże oleju napędowego na terenie powiatu. 30-latek i o 6 lat młodszy mężczyzna ukradli 700 litrów paliwa, powodując straty na ponad 5 tys. zł. Dodatkowo 24-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Usłyszeli zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Policjant pomógł nieprzytomnej 50-latce
Gdański policjant ruchu drogowego pomógł 50-latce. Kobieta zasłabła i straciła przytomność na przystanku tramwajowym. Funkcjonariusz błyskawicznie udzielił jej pomocy przedmedycznej, wezwał ratowników medycznych, a następnie eskortował karetkę do szpitala. Kobieta szybko trafiła pod opiekę lekarzy i otrzymała fachową pomoc.
Gdańsk -
Podsumowanie policyjnych działań Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego
W trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym wczoraj policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne, mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Podczas działań nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego dbało 79 funkcjonariuszy.
Gdynia -
Siedmiu poszukiwanych zatrzymanych przez policjantów w ciągu 24 godzin
Policjanci z wejherowskiej komendy oraz podległych jednostek w ciągu ostatnich 24 godzin zatrzymali 7 osób poszukiwanych. W czynnościach związanych z zatrzymywaniem osób poszukiwanych brali udział także dzielnicowi oraz kryminalni. Część osób zatrzymanych trafiła już do aresztu śledczego.
Wejherowo -
Policjant drogówki po służbie zatrzymał pijanego kierowcę
Szybka reakcja i spostrzegawczość policjanta lęborskiej drogówki, który w czasie wolnym od służby przebywał na terenie Słupska, zakończyła niebezpieczną podróż pijanego kierowcy nissana. Mężczyzna, który wjechał na teren budowy na ul. Partyzantów miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Prawo jazdy już stracił, grozi mu także kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Lębork -
2500 zł mandatu za przekroczenie prędkości o 88 km/h i zatrzymane prawo jazdy
Policjanci z lęborskiej „drogówki” zatrzymali kierowcę, który jechał z prędkością 138 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Funkcjonariusze ukarali kierowcę mandatem w kwocie 2500 złotych oraz zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Do jego konta dopisano również 10 punktów karnych.
Lębork -
Ślubowanie nowo przyjętych policjantów / wręczenie aktów mianowania na pierwszy stopień oficerski
W sali konferencyjno-szkoleniowej Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyła się dziś uroczystość Ślubowania nowo przyjętych policjantów, którzy tym samym wstąpili w szeregi pomorskiej Policji. Podczas ceremonii wręczono również akty mianowania na pierwszy stopień oficerski. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Wojewoda Pomorski.
KWP Gdańsk -
Nowy sprzęt dla policjantów ruchu drogowego
Pomorscy policjanci ruchu drogowego dzięki wsparciu Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zostali wyposażeni w nowe urządzenia do walki z piratami drogowymi. Nowe alkomaty, kasety do szybkiego sprawdzenia zawartości narkotyków oraz latarki zdecydowanie usprawnią pracę policjantów i pozwolą na skuteczne ściganie sprawców przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym. Sprzęt w imieniu policjantów odebrał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku mł. insp. Tadeusz Kluziak.
KWP Gdańsk -
Działania Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego
Dzisiaj od rana na terenie całego województwa policjanci ruchu drogowego prowadzą cykliczne działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Tego rodzaju aktywność policjantów niezmiennie ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa szczególnej kategorii użytkowników dróg – niechronionych uczestników ruchu drogowego, do których zaliczamy zarówno osoby piesze, rowerzystów, jak również kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego oraz urządzeniami wspomagającymi ruch.
KWP Gdańsk -
Wypadek w Nowym Stawie - Policja apeluje o ostrożność!
Malborscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło we wtorek w godzinach popołudniowych w miejscowości Nowy Staw. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 37-letnia kobieta kierująca skodą, z nieznanych przyczyn, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Następnie samochód zjechał na przeciwległą stronę drogi przerwał siatkę ogrodzeniową i dachował na prywatnej posesji. Do szpitala została przewieziona trójka dzieci.
Malbork -
Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli dwóch mężczyzn, którzy kierowali pomimo cofniętych uprawnień
Funkcjonariusze gdyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym. Policjanci ustalili, że mężczyźni mają cofnięte uprawnienia. Mundurowi ukarali ich mandatami karnymi. Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.
Gdynia -
Nie zatrzymał się do kontroli, bo był pijany i miał zakaz
Sztumscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, wbrew zakazowi sądowemu. Mężczyzna ponadto nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 1,5 promila. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Sztum -
Zatrzymany miał w mieszkaniu ponad 400 porcji narkotyków
Dzięki pracy gdańskich policjantów na czarny rynek nie trafi ponad 400 porcji narkotyków. Funkcjonariusze do tej sprawy zatrzymali 37-letniego mieszkańca Gdańska, który usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków w warunkach tzw. recydywy grozi mu 15 lat więzienia.
Gdańsk -
Policjanci z Redłowa kolejny raz przeprowadzili działania na plaży
Przed nami jeszcze trzy tygodnie wakacji. Słoneczna pogoda sprawia, że wiele osób wolny czas spędza nad wodą. Policjanci z komisariatu Policji w Gdyni – Redłowie kolejny raz przeprowadzili działania na plaży, podczas których między innymi apelowali o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad akwenami.
Gdynia -
Seniorze nie daj się oszukać! Przestępcy wykorzystują różne metody, by wyłudzić pieniądze
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają oni pieniądze od naszych rodziców, dziadków i innych krewnych. Pamiętajmy też, że przestępcy stosują również inne metody. Seniorce w Rumi ukradziono wczoraj 10 tys. zł sposobem na „czternastą emeryturę”. Nie bądźmy obojętni! Warto, aby każdy z nas rozmawiał z rodzicami i dziadkami o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać na co dzień oraz wskazać, jak mogą się przed nimi ustrzec.
Wejherowo -
Policjanci zatrzymali złodziei i odzyskali ukradzione metalowe drzwi
Efektem pracy policjantów z Komisariatu Policji w Sierakowicach jest odzyskanie metalowych elementów o wartości około 1500 złotych skradzionych z nieczynnego ośrodka wypoczynkowego. Kilkadziesiąt minut od zgłoszenia kradzieży policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o to przestępstwo mężczyzn. 28 i 45- latek ukradli cztery pary drzwi konstrukcji metalowej, które chcieli sprzedać w punkcie skupu złomu. Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat więzienia.
Kartuzy -
50-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem
Gdańscy policjanci zatrzymali 50-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem na terenie jarmarku dominikańskiego. Sprawca usłyszał dwa zarzuty, teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Zatrzymany złodziej rowerów
Dzięki skutecznej pracy kryminalnych z Wejherowa za kradzież trzech rowerów o łącznej wartości prawie 8 tysięcy złotych odpowie 35-latek. Mężczyzna usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa. Sprawcy grozi 5 lat więzienia.
Wejherowo -
Policjant na urlopie zatrzymał nietrzeźwą kierującą
44-letnia mieszkanka powiatu wejherowskiego usłyszy zarzut dotyczący kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Kobieta została zatrzymana na gorącym uczynku przez będącego na urlopie policjanta, na co dzień pełniącego służbę w Gniewinie, mł.asp. Mateusza Ostaszewskiego. Kierująca jechała zygzakiem, całą szerokością drogi. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu.
Wejherowo -
Przekroczył prędkość. Okazało się, że był poszukiwany i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali 41-letniego kierowcę peugeota, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna był poszukiwany i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci ukarali 41-latka mandatem karnym, a po wykonanych czynnościach przewieźli go do policyjnej celi.
Gdynia -
90-letnia mieszkanka Gdyni zaufała fałszywemu policjantowi i straciła swoje oszczędności.
Policjanci regularnie spotkają się z seniorami i ostrzegają przed działalnością oszustów. Podczas spotkań mundurowi propagują stosowanie zasad ograniczonego zaufania, a także mówią o metodach stosowanych przez przestępców. Akcje profilaktyczne funkcjonariuszy mają na celu ograniczenie przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych, w szczególności oszustw dokonywanych metodą "na policjanta, listonosza, członka rodziny". Niestety do jednego z takich zdarzeń doszło wczoraj - mieszkanka Gdyni straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mundurowi przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania.
Gdynia -
Wypadek z udziałem autobusu miejskiego i samochodu osobowego
Malborscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 55 na ulicy 500-lecia w Malborku. W zdarzeniu uczestniczyły samochód osobowy marki Seat Ibiza oraz autobus marki Solaris. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący seatem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z autobusem miejskim. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Kierujący seatem oraz pięciu pasażerów autobusu zostało przewiezionych do szpitala. Śledczy będą szczegółowo wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego wypadku.
Malbork -
Kobieta straciła prawie 4 tys. złotych przez oszusta poznanego w Internecie
Kobieta, która zgłosiła się do policjantów, straciła prawie 4 tys. złotych. Przelała pieniądze za rzekomą paczkę, która miała być wysłana przez mężczyznę poznanego w Internecie. Warto zachować ostrożność przy kontaktach internetowych! Oszuści poznani na portalach społecznościowych szybko deklarują swoje uczucia i równie szybko proszą o pieniądze.
Puck -
Policyjni wodniacy pomogli żeglarzom na Zatoce Puckiej
Policjanci z komisariatu wodnego gdańskiej komendy mł.asp. Krystian Baliński wspólnie z mł.asp. Łukaszem Frączek pomogli dwóm osobom żeglującym po Zatoce Puckiej. Żeglarze wpadli do wody, gdy ich żaglówka wywróciła się na silnym wietrze.
Puck -
Policjant z Lęborka złotym medalistą Światowych Igrzysk Służb Mundurowych
31 lipca br. zakończyły się w Rotterdamie XIX Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. W zawodach, w których w tym roku wystartowało 8 tys. funkcjonariuszy różnych formacji z ponad 60 krajów świata, udział wziął lęborski policjanci nadkom. Adam Thiel. Lęborski policjant wspólnie z podinsp. Maciejem Wojciechowskim z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zdobył złoty medal w biegu przełajowym na 10 km.
Lębork -
Dwie osoby zginęły w po uderzeniu motorowerem w drzewo. Policjanci apelują o rozsadek na drodze.
Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło nad ranem w niedzielę na drodze między Krzemieniewem, a Sierpowem w gminie Czarne, gdzie motorower uderzył w przydrożne drzewo. Niestety w wyniku zderzenia z drzewem śmierć ponieśli jadący motorowerem mieszkańcy gminy Czarne w wieku 19 i 27 lat. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz własnych umiejętności.
Człuchów -
Policjanci pracowali przy wypadkach drogowych
Policjanci z gdyńskiej drogówki podsumowali miniony weekend na terenie miasta. W sobotę i niedzielę na ulicach w Gdyni doszło do 2 wypadków, w których ucierpiały dwie osoby, w tym pieszy oraz motocyklista. Mundurowi zatrzymali sprawcom zdarzenia prawa jazdy, a poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala.
Gdynia -
Policjanci z powiatu tczewskiego zabezpieczali Festiwal Historyczny Vivat Vasa w Gniewie
Policjanci z powiatu tczewskiego w miniony weekend czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz uczestników XXI edycji Festiwalu Historycznego VIVAT VASA w Gniewie, którego głównym wydarzeniem było widowisko historyczno-batalistyczne „Bitwa pod Gniewem 1626”. Policjanci zadbali o to, aby impreza przebiegła bez zakłóceń także od strony Wisły, kontrolując jej przebieg z łodzi motorowej.
Tczew -
Pobił 75-latka, bo nie wierzy w „coronavirusa”
Gdańscy policjanci zatrzymali 27-letniego gdańszczanina, który nie wierzy w zagrożenie wynikające z covid-19. Gdy zabrakło mu argumentów podczas dyskusji, pobił 75-latka, który przyszedł do przychodni po kolejną dawkę szczepionki. Mężczyzna usłyszał zarzut i został objęty policyjnym. Teraz grozi mu kara 2 lat więzienia.
Gdańsk -
Do policyjnej celi trafiło dwóch nietrzeźwych kierujących, wśród nich był 47-latek, który mając ponad 2 promile wiózł syna. Pijanemu 47-latkowi dalszą jazdę uniemożliwili świadkowie.
Podczas minionego weekendu zatrzymanych zostało dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. Jeden z nich kierował pomimo sądowego zakazu będąc pod wpływem narkotyków i alkoholu, a w jego aucie policjanci znaleźli marihuanę. Natomiast prawie 2,5 promila alkoholu miał w organizmie 47-latek, który wiózł autem syna w wieku 7-lat. Jego niebezpieczną jazdę, zakończyła reakcja świadków.
Kwidzyn -
Sprawca kradzieży w rękach policji. Zatrzymał go funkcjonariusz po służbie.
Słupscy policjanci zatrzymali 30-latka, który dokonał kradzieży w jednym z marketów na terenie miasta. Biegnącego z koszykiem zakupowym mężczyznę zauważył policjant będący po służbie. Wartość skradzionych rzeczy to ponad 700 zł.
Słupsk