Wiadomości

Policjantki zaangażowały się w akcję Szlachetnej Paczki

Data publikacji 12.12.2022

Funkcjonariusze z Gdyni każdego roku organizują dary dla najbardziej potrzebujących. W tym roku policjantki włączyły się dodatkowo w akcję Szlachetnej Paczki i zorganizowały prezenty dla Pana Piotra. Głównym marzeniem 60-latka było radio. Marzenie spełniło się, a przy okazji mundurowi przygotowali inne dary, które na pewno mu się przydadzą.

Funkcjonariusze z Gdyni od lat angażują się pomoc innym, choćby poprzez oddawanie krwi czy też podczas akcji Niebieskiego Mikołaja. W tym roku dodatkowo zaangażowali się w akcję Szlachetnej Paczki i wspólnie ze studentami Bezpieczeństwa Wewnętrznego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, postanowili wspomóc 60-letniego mężczyznę.

Pan Piotr przeżył trzy udary, które przyczyniły się do problemów w codziennym funkcjonowaniu. Mężczyzna ma niewydolność nerek, a jego życie odbywa się między domem, a szpitalem. Jego marzeniem było radio, które określa jako „okno na świat”. Policjantki z gdyńskiej komendy postanowiły spełnić życzenie Pana Piotra i zorganizowały dla niego zbiórkę pieniędzy wśród funkcjonariuszy. Za zebrane pieniądze zostały zakupione rzeczy, które na pewno przydadzą się naszemu obdarowanemu. Oprócz radia, 60-latek otrzymał kołdrę i poduszkę wraz z poszewkami, ręczniki, odzież oraz środki higieny osobistej. W sobotę policjantki zawiozły prezenty wolontariuszom, którzy przekażą je 60-latkowi.

Życzymy Panu Piotrowi Wesołych Świąt!

Powrót na górę strony