Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Do szpitala z policyjną eskortą
Niecodzienną interwencję podjęli policjanci z Czerska i Chojnic w miniony piątek. Oficer dyżurny odebrał rano telefon od mieszkańca gminy Czersk, który poprosił o pomoc w przejeździe do chojnickiego szpitala. Mundurowi stanęli na wysokości zadania i pomogli w bezpiecznym dotarciu do placówki medycznej.
Chojnice -
Policyjny pościg zakończony zatrzymaniem 32-letniego mężczyzny
Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku wspólnie z chojnicką drogówką zatrzymali po pościgu mężczyznę, 32-letniego mieszkańca Gdańska, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Tym samym popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat oraz wysoka grzywna.
Chojnice -
Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych
Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek wieczorem na ulicy Polnej w Kwidzynie. 23-latek został potrącony przez kierującego samochodem marki Mazda. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń młody mężczyzna zmarł. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych. 28-letni kierujący był trzeźwy, sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.
Kwidzyn -
41-latek zatrzymany za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków
Policjanci z gdyńskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 41-letniego mieszkańca Gdyni, podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Kryminalni w trakcie przeszukania zabezpieczyli 100 gramów marihuany i blisko 160 gramów amfetaminy. 41-latek usłyszał już zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków, grozi mu za to do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na okres dwóch miesięcy.
Gdynia -
27-latek ukradł kosz na śmieci z marketu, pociął go i sprzedał na złomie
W zeszłym tygodniu tczewscy kryminalni zatrzymali mieszkańca Pruszcza Gdańskiego, który ukradł kosz na śmieci z jednego ze sklepów spożywczych w Tczewie. 27-letni mężczyzna pociął swój łup na kawałki, a następnie sprzedał na złomie. Śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży, za którą grozi mu kara więzienia do 5 lat.
Tczew -
Policjanci rozpoznali bałagan i zatrzymali złodzieja foto-pułapki
Policjanci z Komisariatu Policji w Główczycach zatrzymali mieszkańca Gminy Potęgowo, który w ubiegłym tygodniu ukradł z lasu foto-pułapkę, która miała rejestrować osoby podrzucające śmieci. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom mundurowych urządzenie zostało odzyskane, a 69-latek odpowie za popełnione przestępstwo. Za kradzież grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Słupsk -
Miał przy sobie narkotyki. Został zatrzymany. Okazało się, że to poszukiwany od kilku miesięcy złodziej i włamywacz
Kryminalni, pracujący nad sprawami kradzieży i kradzieży z włamaniami, do których doszło w ostatnich kilku miesiącach na terenie Lęborka, ustalili kto jest za te przestępstwa odpowiedzialny i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Mężczyzna został ujęty w ubiegły czwartek na dworcu PKP przez funkcjonariuszy SOK w związku z podejrzeniem posiadania narkotyków.
Lębork -
Kryminalni przejęli prawie 3 kg narkotyków
Bytowscy kryminalni zatrzymali 32-latka podejrzewanego o usiłowanie wprowadzenia na rynek sporej ilości narkotyków. W pomieszczeniach, które użytkował, policjanci znaleźli m.in. marihuanę i amfetaminę o łącznej wadze prawie 3 kg. Sąd zastosował wobec zatrzymanego 3 miesięczny areszt. Mieszkańcowi powiatu bytowskiego grozi kara nawet do 12 lat więzienia.
Bytów -
Nel – nowy pies policyjny w Starogardzie Gdańskim
Do starogardzkiej jednostki Policji dołączył kolejny funkcjonariusz. Tym razem jest to 15-miesięczny owczarek belgijski, który wabi się Nel. Jego opiekunem jest sierżant Zbigniew Skiba. Policjant i jego czworonożny przyjaciel ukończyli właśnie specjalistyczne szkolenie w Sułkowicach i rozpoczynają teraz wspólną służbę na Kociewiu.
Starogard Gdański -
Zaproszenie na konferencję nt. „Wyzwania dla samorządów w aspekcie czynów suicydalnych wśród dzieci i młodzieży”
Zapraszamy do udziału w konferencji nt. „Wyzwania dla samorządów w aspekcie czynów suicydalnych wśród dzieci i młodzieży”, której organizatorem jest Pani dr Iwona Wieczorek Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego oraz Pan nadinsp. Andrzej Łapiński Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku.
KWP Gdańsk -
Seminarium szkoleniowe w ramach projektu „Power On - podniesienie kompetencji policji w zakresie wsparcia ofiar przestępstw”.
Funkcjonariusze Komend wojewódzkich Policji z Gdańska, Olsztyna, Szczecina, oraz Szkoły Policji w Pile realizują projekt „Power On- podniesienie kompetencji policji w zakresie wsparcia ofiar przestępstw”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską, ze środków Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W ramach jego realizacji w dniach 8-9 września 2022 roku odbyło się seminarium szkoleniowe dla policjantów służby prewencji województwa warmińsko-mazurskiego.
KWP Gdańsk -
Policjanci zatrzymali 26-latka, który włamał się do wiaty przy jednym ze sklepów i ukradł 120kg cukru, które następnie sprzedawał
W środę tczewscy kryminalni zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który włamał się do wiaty sklepowej i ukradł z niej 120 kg cukru, który następnie sprzedawał. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany ma więcej kradzieży na swoim koncie, w tym dwie kradzieże rowerów. Podejrzany usłyszał łączenie trzy zarzuty za kradzieże i włamania. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.
Tczew -
Zatrzymani amatorzy kosmetyków i gadżetów erotycznych
Gdańscy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzieże w drogeriach. Sprawcy ukradli m.in. perfumy oraz inne kosmetyki. Zatrzymani to osoby w wieku od 23 do 76 lat, usłyszały już zarzuty. Teraz grozi im kara nawet 5 lat więzienia.
Gdańsk -
Policjanci z Pruszcza Gdańskiego uczestniczyli w turnieju I pomocy
7 września na terenie Mariny w Błotniku policjanci z Pruszcza Gdańskiego uczestniczyli w turnieju z zakresu udzielania pierwszej pomocy
Pruszcz Gdański -
Policjanci zatrzymali 34-letniego i 27-letniego, obywatela Bułgarii, którzy na stoiskach sprzedawali towary z podrobionymi znakami towarowymi
1800 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm zabezpieczyli policjanci z Komisariatu w Pelplinie. Nielegalne towary sprzedawali obcokrajowcy na jednym z miejskich targowisk. Mundurowi zatrzymali dwóch obywateli Bułgarii i przedstawili im zarzuty. Grozi im kara do 2 lat więzienia.
Tczew -
Spowodował kolizję, a w jego samochodzie policjanci znaleźli prawdopodobnie środki psychoaktywne, pochodne amfetaminy
19-letni lęborczanin, który spowodował kolizję drogową jest podejrzany o posiadanie środków odurzających. Zawiniątko z proszkiem, będącym prawdopodobnie pochodną amfetaminy, mundurowi znaleźli w jego samochodzie. Policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy, które zdobył niecałe dwa miesiące temu.
Lębork -
Policjanci ostrzegają przed oszustami
Policjanci z powiatu kościerskiego ostrzegają przed oszustami w Internecie. Oszust podający się za maklera giełdowego wyłudził od 40- letniego mężczyzny ponad 330 tys. złotych. Oszustwo „na maklera” zgłosił mieszkaniec powiatu kościerskiego.
Kościerzyna -
Kartuscy policjanci zatrzymali 18-latka, który miał w domu ponad 100 gramów amfetaminy. Informację pozyskał policjant poza służbą i przekazał tę wiedzę swoim kolegom
W środę wieczorem policjanci z Posterunku Policji w Somoninie, dzięki uzyskanej informacji od funkcjonariusza z kartuskiej komendy, zatrzymali 18-latka, który w domu w plecaku przechowywał ponad 100 gramów amfetaminy. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Kartuzy -
Potrącenie 13-letniego rowerzysty, który wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle
Policjanci z gdyńskiej drogówki pracowali wczoraj na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło przy skrzyżowaniu ulic Unruga i Boisko. Około 07.30 rowerzysta wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle, wprost po jadący pojazd. Rowerzystą okazał się 13-letni mieszkaniec Mostów, który w wyniku potrącenia został przewieziony do szpitala na badania.
Gdynia -
Kryminalni zatrzymali nieletniego, który posiadał narkotyki
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali 16-latka, który miał przy sobie marihuanę, mefedron oraz amfetaminę. Chłopak wpadł na gorącym uczynku, gdy siedział w aucie zaparkowanym w pobliżu jednej z miejscowych szkół średnich. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.
Starogard Gdański -
Dzięki sprawnej akcji dzielnicowych, mężczyzna nie targnął się na swoje życie
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Gdyni - Chyloni pojechali na interwencję, gdzie według zgłoszenia na wiadukcie nad Obwodnicą Trójmiasta stoi mężczyzna i chce targnąć się na swoje życie. Jeden z policjantów, dzięki swojemu profesjonalnemu podejściu odwiódł mężczyznę od zamierzonego czynu, a następnie przekazał go pod opiekę ratowników medycznych.
Gdynia -
Policjanci pracowali przy wypadku drogowym z udziałem motocyklisty
Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj o godzinie 11.00 na trasie Człuchów-Rychnowy, gdzie motocyklista uderzył w tył samochodu dostawczego. Motocyklista nie zachował bezpiecznej odległości przed poprzedzającym go pojazdem i nie zdążył zahamować, gdy ten zwolnił. Kierowca jednośladu ze złamaną ręką został zabrany do szpitala. Policjanci ustalają szczegóły tego wypadku.
Człuchów -
Pobił właściciela wynajmowanego mieszkania i go okradł
Gdańscy policjanci zatrzymali 29-letniego obywatela Gruzji, który podczas kłótni kilka razy uderzył właściciela mieszkania, które wynajmował, zabrał jego samochód i odjechał. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.
Gdańsk -
Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego mężczyznę
Miastecki policjant w czasie wolnym zauważył 25-latka, który od roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 6-miesięcy więzienia za pobicie. Dzięki sprawnej akcji policjantów został zatrzymany. W czasie jego przeszukania okazało się, że dodatkowo ma przy sobie narkotyki.
Bytów -
Odpowiedzą za kradzież cegieł
Sztumscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o kradzież cegieł. Materiał budowalny skradzione zostały z budynku w Folwarku. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Sztum -
21-zatrzymany przez kryminalnych z Rumi w związku z wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości narkotyków
Kryminalni z Rumi zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 21-latka w związku z posiadaniem narkotyków. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego mężczyzny mundurowi znaleźli marihuanę, amfetaminę, extasy oraz mefedron. Zatrzymany mieszkaniec powiatu wejherowskiego został już przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.
Wejherowo -
Szkolenie z zakresu przeciwdziałania przestępstw z nienawiści i doskonalenia umiejętności w kontaktach z osobami dotkniętymi niepełnosprawnością.
Wczoraj w auli komisariatu na Śródmieściu odbyło się szkolenie zawodowe dla gdańskich policjantów dotyczące zadań Policji w obszarze przeciwdziałania i zwalczania przestępstw z nienawiści. Podczas pierwszej części spotkania o kontakcie z osobami dotkniętymi niepełnosprawnością mówił między innymi Pan Dariusz Majorek Dyrektor Oddziału Pomorskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Pani adwokat Katarzyna Heba. Dalszą część szkolenia poprowadziła Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku ds. Ochrony Praw Człowieka mł. insp. Hanna Kowalewicz.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali 3 osoby podejrzane o kradzież 150 litrów z baku samochodu ciężarowego
Policjanci w miniony wtorek otrzymali informację, o tym, że z baku samochodu ciężarowego zaparkowanego w Człuchowie ktoś ukradł przez zrobienie dziury w baku 150 litrów paliwa. Policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili, kto mógł ukraść paliwo i zatrzymali trzy osoby. Po przesłuchaniu okazało się, że odpowiedzialny za kradzież jest 30-letni mieszkaniec gminy Przechlewo, pozostałe osoby zostały przesłuchane w charakterze świadka. Podczas pracy funkcjonariuszy przy tym przestępstwie okazało się również, że 30-latek usiłował również włamać się do baku innego samochodu ciężarowego, z którego próbował ukraść kolejne 300 litrów paliwa. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem.
Człuchów -
Kradł i miał przy sobie narkotyki
Policjanci z Chojnic zatrzymali 30-letniego mężczyznę mieszkańca Tucholi podejrzanego o kradzież perfum i posiadanie narkotyków. Mężczyzna swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Chojnice -
Ostatnia letnia akcja poboru krwi
Honorowi krwiodawcy z Policyjnego Klubu SHDK w Gdyni przeprowadzili ostatnią letnią akcję poboru krwi. Mobilny ambulans zaparkował wczoraj rano przed Komendą Miejską Policji w Gdyni i pod okiem specjalistów każdy chętny mógł sprawdzić poziom cukru oraz ciśnienie. Po czterogodzinnej akcji do banku krwi trafiło ponad 11 litrów drogocennego płynu.
Gdynia -
Narkotyki w kieszeni spodni i pod materacem, 26-latek usłyszał zarzuty.
Kryminalni z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali 26-letniego obywatela Białorusi, który miał narkotyki. Funkcjonariusze znaleźli część środków odurzających w kieszeni spodni mężczyzny, natomiast kolejne porcje zabezpieczyli w mieszkaniu podejrzanego. Wczoraj 26-latek usłyszał zarzuty za posiadanie ponad 30 porcji różnego rodzaju narkotyków. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
W obszarze zabudowanym jechał z prędkością 114 km/h. Prawem jazdy cieszył się przez dwa tygodnie.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali do kontroli 18-letniego mieszkańca gminy Słupsk, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 114 km/h. Młody kierowca, który odebrał dokument uprawniający go do kierowania dwa tygodnie wcześniej, przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł wsiadać za kierownicę samochodu. Apelujemy o odpowiedzialność na drogach. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.
Słupsk -
Policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków z udziałem motocyklistów
Wczoraj, policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych z udziałem motocyklistów. W obu przypadkach, według wstępnych ustaleń kierujący pojazdami osobowymi nie ustąpili pierwszeństwa przejazdu motocyklistom. Śledczy wyjaśniają obecnie przebieg i okoliczności tych zdarzeń. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
Pruszcz Gdański -
Zniszczył ławkę bo założył się z kolegą, że ja wyrwie
Dzielnicowy z Dzierzgonia ustalił sprawcę uszkodzenia i zniszczenia ławki na terenie miasta. Okazał się nim nieletni mieszkaniec naszego powiatu. Młody człowiek spowodował straty w wysokości 1000 złotych. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Kwidzynie.
Sztum -
Policjanci pracowali na miejscu potrącenia pieszego
Funkcjonariusze wyjaśniali okoliczności potrącenia 27-latka w Trzebielinie. Wstępnie ustalenia wskazują, że mężczyzna po wyjściu z autobusu, chcąc przejść na przeciwną stronę drogi, nie zachował szczególnej ostrożności i wbiegł na jezdnię wprost przed nadjeżdżającą ciężarówkę. Został przewieziony do szpitala. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i przypominają, że zabrania się przechodzenia przez jezdnie, gdy mamy ograniczoną widoczność.
Bytów -
Policjanci zatrzymali 26-latka, który ukradł osobowego opla
Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni - Chyloni zatrzymali 26-latka, który zaoferował pomoc mężczyźnie w odpaleniu samochodu, a po wspólnej przejażdżce poprosił 88-latka, aby na chwilę wysiadł z pojazdu, po czym odjechał. Mundurowi po około 3,5 godziny zatrzymali sprawcę kradzieży, u którego podczas interwencji znaleźli woreczek z białym proszkiem. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Gdynia -
Złodziej elektronarzędzi zatrzymany, usłyszał pięć zarzutów.
Dzięki skutecznej interwencji policjantów z komisariatu na Osowej, odpowiedzialności karnej nie uniknie 28-latek z Gdańska, który ze sklepu ukradł elektronarzędzia warte ponad 2 tys. zł. Skradziony zestaw został odzyskany, a funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany ma znacznie więcej tego typu przestępstw na swoim koncie. Podejrzany usłyszał łączenie pięć zarzutów za kradzieże elektronarzędzi o łącznej wartości ponad 11 tys. zł. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
Gdańsk -
Policjant z Gdańska odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości
Wczoraj w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim gdański policjant mł.asp. Daniel Nazaruk, z rąk Wicewojewody Pomorskiego Mariusza Łuczyk otrzymał nadany postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości, za całokształt działalności społecznej do 2018 roku. Policjant został uhonorowany tym odznaczeniem za swoją działalność na rzecz Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
Gdańsk -
Debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu seniorów
Wczoraj o 13.00 w Fundacji Adaptacja w Gdyni przy ul. Chylońskiej 191 odbyła się debata społeczna poświęcona obszarowi „Bezpieczny Senior”. Podczas spotkania poruszane były tematy dotyczące oszustw popełnianych między innymi metodą "na wnuczka, policjanta", a także bezpieczeństwo osób starszych na drogach.
Gdynia -
Włamał się do cudzego mieszkania i próbował wynieść z niego klucze i laptopa. Został zatrzymany
Kryminalni z Lęborka zatrzymali 29-latka podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie miasta. Mężczyzna chciał ukraść laptopa i klucze do mieszkania, ale uniemożliwili mu to świadkowie, którzy odebrali mu jego łup i wezwali Policję.
Lębork -
Słupscy kryminalni zatrzymali sprawców rozboju
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w ubiegłą sobotę zaatakowali 19-latka, pobili go, a następnie ukradli jego zegarek. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
Słupsk -
Policjanci dbają o bezpieczeństwo przy szkołach
Trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi czuwają nad prawidłowym ruchem pieszym i kołowym w rejonach placówek oświatowych. Policjanci spotykają się także z najmłodszymi uczestnikom ruchu drogowego i propagują wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Pruszcz Gdański -
Przestępcy wciąż próbują oszukiwać seniorów metodą „na wnuczka”- kobieta straciła ponad 400 tys.zł.
Przestępcy działający metodą "na wnuczka” wciąż oszukują. Dzisiaj wyłudzili pieniądze od 80-letniej mieszkanki Gdyni. Seniorka, z którą skontaktował się mężczyzna i przedstawił za wnuczka, straciła ponad 400 tys. zł. Teraz sprawą zajmują się policjanci.
Gdynia -
Seniorze uważaj na oszustów
Oszuści zadzwonili do 80-latki z Gdańska i powiedzieli, że jej syn miał wypadek. Powiedzieli, że musi zapłacić, aby „wyciągnąć” wnuka z kłopotów. Reakcja seniorki była właściwa, dzięki czemu uchroniła się przed oszustami.
Gdańsk -
Nietrzeźwy kierowca spowodował dwie kolizje
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy, który spowodował kolizję i próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został ujęty przez świadków. Policjanci wyjaśniając sytuację ustalili, że mężczyzna chwilę wcześniej spowodował inną kolizję drogową. Został ukarany dwoma mandatami po 3000 zł każdy. Ponadto odpowie za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.
Wejherowo -
Chciał uniknąć kontroli i zaczął uciekać. Miał prawie 2 promile i zakaz prowadzenia pojazdu
25-latek chcąc uniknąć kontroli drogowej zaczął uciekać przed policjantami. Po chwili pościgu został obezwładniony i zatrzymany. Mężczyzna w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Teraz mieszkaniec powiatu bytowskiego odpowie nie tylko za kierowanie po alkoholu, ale i za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli, za które grozi do 5 lat więzienia.
Bytów -
Policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”
Zapewnienie bezpieczeństwa w rejonach placówek oświatowych uczniom udającym się na zajęcia szkolne, kontrola poprawności oznakowania poziomego i pionowego w rejonie szkół, przekazywanie i utrwalanie dzieciom podstawowej wiedzy na temat zasad ruchu drogowego, kontrola środków transportu dowożących uczniów do szkół oraz kontrola zachowań uczestników ruchu drogowego w rejonie placówek oświatowych, to tylko wybrane cele, które są realizowane przez mundurowych w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczna droga do szkoły”.
KWP Gdańsk -
Podejrzany o ciężkie pobicie 22-latka tymczasowo aresztowany
Policjanci z Lęborka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pobicie 22-latka i spowodowanie u niego ciężkich obrażeń. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na trzy miesiące.
Lębork -
Wypadek 16-latka podczas prac polowych- Apelujemy o ostrożność!
Wciąż trwają intensywne prace związane z uprawą ziemi. Wczoraj wieczorem w Borowym Lesie doszło do wypadku, któremu uległ 16-latek podczas wykonywania prac polowych. Dlatego policjanci zwracają się z apelem o zachowanie ostrożności, przestrzeganie przepisów BHP, oraz powstrzymanie się od spożywania alkoholu.
Kartuzy -
Sprawca kradzieży paliwa z zarzutami
Wczoraj tczewscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o kradzież paliwa z baku samochodu osobowego. 38-letniemu mieszkańcowi Tczewa grozi, kara do 10 lat pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem.
Tczew