Wiadomości

Uciekał, bo nie miał uprawnień i był pod wpływem narkotyków, został zatrzymany. Jechał z dwójką pasażerów, którzy byli poszukiwani.

Data publikacji 13.12.2022

Dziś rano policjanci z grupy Speed zatrzymali 21-letniego kierującego volkswagenem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania i jest pod wpływem narkotyków. Dodatkowo w aucie 21-latka była dwójka poszukiwanych pasażerów.

Dziś tuż przed godziną 7.00 patrol grupy Speed na ul. Biegańskiego chciał zatrzymać do kontroli drogowej kierującego volkswagenem golfem, po tym, jak  na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i Havla mężczyzna nie zastosował się do znaku nakazującego jazdę na wprost oraz przekroczył pojedynczą linię ciągłą. Funkcjonariusze dali kierującemu sygnały do zatrzymania, jednak mężczyzna gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim i na ul. Lubuskiej został zatrzymany.

Podczas sprawdzania danych kierującego w systemach policyjnych okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Dodatkowo mieszkaniec Gdańska w rozmowie z policjantami przyznał, że w nocy zażywał amfetaminę. 21-latek podróżował volkswagenem z dwójką pasażerów, którzy jak się okazało, byli poszukiwani. 19-letni mężczyzna był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Poza tym funkcjonariusze znaleźli przy nim pistolet pneumatyczny na kulki, który zabezpieczyli i przekazali  do dalszych badań biegłemu, który określi czy wymagane jest na niego zezwolenie.W trakcie legitymowania 17-latniej pasażerki okazało się, że gdańszczanka jakiś czas temu uciekła z placówki opiekuńczo – wychowawczej i jest poszukiwana. Podczas interwencji kobieta chciała wprowadzić funkcjonariuszy w błąd co do swojej tożsamości i podała się za swoją koleżankę. Mundurowym ustalili prawdziwą tożsamość pasażerki i za wykroczenie wprowadzenia policjantów w błąd  ukarali ją mandatem w wysokości 500 zł.

Funkcjonariusze przewieźli kierującego volkswagenem do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań pod kątem obecności środków odurzających w organizmie. Czynności w tej sprawie trwają, policjanci wyjaśniają jej okoliczności i szczegóły.

Niezatrzymanie się do kontroli to przestępstwo, za które grozi do 5 lat pozbawiania wolności. Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grożą 2 lata więzienia oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 1500 zł. Poza tym sąd w takiej sytuacji orzeka zakaz prowadzenia pojazdów. Za posiadanie broni bez zezwolenia grozi kara do 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony