Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci zabezpieczali niewybuch znaleziony przez kilku młodych chłopaków
W czwartek w jednym z parków w Tczewie kilku chłopaków znalazło niewypał przeciwpancerny, o czym natychmiast powiadomili tczewską Policję. Na miejsce wezwano saperów z Elbląga, a do czasu ich przybycia znalezisko zabezpieczali mundurowi z Tczewa. Niewybuch został podjęty przez patrol saperski, a następnie przetransportowany w bezpieczne miejsce.
Tczew -
Bezpieczny przejazd–Szlaban na ryzyko. Kampania społeczna PKP i Policji.
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego po raz kolejny, wspólnie z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S. A uczestniczyli w akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczny Piątek”, prowadzonej w ramach kampanii społecznej pn. „Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko”. Podczas tych działań policjanci oraz pracownicy kolei propagowali zasady bezpiecznego zachowania na przejazdach drogowo-kolejowych. Funkcjonariusze rozmawiali z kierowcami, oraz wręczali ulotki dotyczące bezpiecznych zachowań podczas przekraczania przejazdów kolejowych oraz korzystania z tzw. dzikich przejść.
Starogard Gdański -
Policyjny pościg za kierowcą, który miał narkotyki i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów
Policjanci z Posterunku Policji w Starym Polu po pościgu zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu, który kierując citroenem nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie narkotyki oraz posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. 23-latek przed sądem odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, posiadanie środków odurzających oraz złamanie sądowego zakazu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Malbork -
Akcja profilaktyczna w Helu- Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
Na bulwarze nadmorskim w Helu został zorganizowany event w trakcie, którego edukowano mieszkańców oraz turystów w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Wydarzenie przygotowane i przeprowadzone zostało przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Stowarzyszenie Aktywności Zawodowej „Passa” w Kielcach.
KWP Gdańsk -
Obnażał się przed dziećmi, został zatrzymany.
Lęborscy policjanci zatrzymali 46-latka, który prezentował małoletnim poniżej 15 roku życia czynności seksualne. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Lębork -
„Bezpieczne Wakacje 2022” działania w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
Pomorscy policjanci zapraszają dzieci, młodzież, mieszkańców oraz turystów na event profilaktyczny, który odbędzie się 6 sierpnia 2022 r., w godz. 11:00-13:00 na Małej Plaży w Helu pod hasłem „Czysta plaża, czyste morze dla nas i następnych pokoleń”
KWP Gdańsk -
Działania policjantów w sopockim klubie – zabezpieczono ok. 260 butelek napojów alkoholowych
Wysoka kara grzywny, konfiskata, a nawet sądowy zakaz sprzedaży alkoholu grozi właścicielom lokalu położonego w centrum Sopotu. Policjanci wstępnie ustalili, że sprzedawano w nim alkohol bez wymaganego zezwolenia. W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli ok. 260 butelek napojów alkoholowych różnych marek.
Sopot -
Popełnił wykroczenie, został zatrzymany z narkotykami
Gdańscy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego, który odpowie za posiadanie narkotyków. Mężczyzna zatrzymany został po tym, jak szedł tunelem pod Martwą Wisłą, gdzie obowiązuje zakaz ruchu pieszych oraz rowerów. Teraz grozi mu kara 3 lat więzienia. Odpowie także za popełnione wykroczenia.
Gdańsk -
Komendant Powiatowy Policji w Sztumie podziękował 9-latce za postawę godną naśladowania
Komendant Powiatowy Policji w Sztumie insp. Robert Sarpalius podziękował 9 - letniej mieszkance Dzierzgonia za godną naśladowania postawę i współpracę, dzięki której policjanci mogli skutecznie zareagować i odzyskali przywłaszczony telefon.
Sztum -
Poszukiwany listem gończym ukrył się w kanapie przed policjantami
Kryminalni ustalili miejsce pobytu i w mieszkaniu na terenie Rumi zatrzymali 25-latka, który poszukiwany był listem gończym. Przed policjantami mężczyzna schował się w kanapie. Poszukiwany mężczyzna ma do odbycia karę ponad 2 lat pozbawienia wolności.
Wejherowo -
Policjanci zadbają o bezpieczeństwo pieszych
10 sierpnia pomorscy policjanci zwrócą szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Więcej patroli i więcej kontroli, których celem będzie zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów.
KWP Gdańsk -
Działania „Dyskoteka” na Pomorzu
6 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Dyskoteka”. Ich głównym celem jest eliminowanie z ruchu drogowego osób znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
KWP Gdańsk -
Zatrzymany 37-latek odpowie za kradzież szlifierki kątowej z miejsca pracy
W środę tczewscy kryminalni zatrzymali 37-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży szlifierki kątowej z miejsca, w którym pracuje. Skradziony przedmiot o wartości około 650 zł sprzedał do jednego z tczewskich lombardów, po czym po 4 dniach wykupił i zwrócił swojemu pracodawcy. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do miejscowej komendy, gdzie usłyszał zarzut dotyczący kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Uprawiał konopie w tunelu foliowym między ogórkami
Nowodworscy kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Jej właściciel ukrył rośliny w foliowym tunelu, które były ukryte między rosnącymi tam ogórkami. 26-latek mieszkaniec powiatu nowodworskiego został zatrzymany. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Nowy Dwór Gdański -
Pijani kierowcy wyeliminowani z dróg
Tylko jednego dnia policjanci ruchu drogowego z Gdańska zatrzymali 5 osób, które swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzyły zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego, ponieważ prowadziły po alkoholu. Wśród tych osób był kierujący citroenem, który był pod wpływem prawie 2,5 promila.
Gdańsk -
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego, bez uprawnień i OC
We wtorek po 17 policjanci z tczewskiej drogówki pojechali na miejsce wypadku niedaleko miejscowości Rzeżęcin. Według wstępnych ustaleń 42-letni kierujący volkswagenem zaczął zawracać, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu samochodowi marki Audi, w wyniku czego doszło do zderzenia czołowego. Kierujący volkswagenem miał blisko 4 promile alkoholu we krwi, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami ani aktualnej polisy OC. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą- działania wejherowskich policjantów na plaży w Lubiatowie
Wczoraj policjanci powiatu wejherowskiego po raz kolejny prowadzili akcję Bezpieczne Wakacje na plaży w Lubiatowie. Funkcjonariusze rozmawiali z turystami wypoczywającymi nad morzem o podstawowych zasadach, które obowiązują w trakcie wakacji oraz rozdawali najmłodszym opaski niezgubki. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność. Woda to żywioł, który nie wybacza błędów.
Wejherowo -
A może i Ty chcesz wstąpić do policji. W Pruszczu Gdańskim zrobiło to kolejne pięć osób
Do grona policjantów w powiecie gdańskim dołączyło pięcioro nowych funkcjonariuszy. Młodzi ludzie cieszą się, że mogą nosić mundur i spełniać swoje marzenia. Niektórzy z nich zrezygnowali z dotychczasowej pracy, żeby zacząć służyć. Pamiętaj cały czas możesz zostać policjantem. Zgłoś się do rekrutacji.
Pruszcz Gdański -
Nowe motocykle starogardzkiej drogówki
Do Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim trafiły dwa nowoczesne policyjne motocykle. Maszyny o mocy 136 KM rozpędzają się „do setki” w trzy sekundy, a ich maksymalna prędkość znacznie przekracza 200 km/godz. Nowe pojazdy, to nowe możliwości, w połączeniu z wysokimi umiejętnościami policjantów, będą służyć poprawie bezpieczeństwa na drogach oraz pozwolą szybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia, szczególnie w sytuacjach, gdy liczy się czas dojazdu.
Starogard Gdański -
Miał być tani węgiel, straciła prawie 4 tysiące złotych - Apelujemy o ostrożność i rozwagę w sieci!
Kartuscy policjanci systematycznie przypominają o tym jak nie paść ofiarą oszustów, którzy wyłudzają pieniądze na różne sposoby. Niestety ludzie widząc ogłoszenia z bardzo atrakcyjnymi cenami nie myślą o konsekwencjach. Na początku tygodnia do kartuskiej komendy zgłosiła się 60-latka, która zaufała stronie internetowej oferującej sprzedaż węgla. Niestety kobieta straciła prawie 4 tysiące złotych. Apelujemy o ostrożność w sieci!
Kartuzy -
Włamali się do automatu stojącego przy plaży i ukradli pieniądze, zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty
Policjanci z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali trzech pijanych mężczyzn, którzy na deptaku przy plaży włamali się do automatu z zabawkami i ukradli 231 złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pieniądze. Sprawcy noc spędzili w policyjnym areszcie, a kiedy wytrzeźwieli, usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz grozi im 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Wspólne patrole na wodzie ze strażakami
Bytowscy policjanci wspólnie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie patrolują wody na terenie naszego powiatu. Dzięki takiej współpracy służby, które na co dzień realizują inne zadania mogą się uzupełniać i skutecznie współpracować, aby zapewnić bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą.
Bytów -
Dzielnicowi z Juraty zatrzymali 27-latka, który pobił mężczyznę
Dzielnicowi z Juraty st. sierż. Maciej Redlin oraz mł.asp. Piotr Bolda zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który zaatakował kijem bejsbolowym 24-latka, bo ten miał za głośno puszczać muzykę. Sprawca kilka razy uderzył w głowę pokrzywdzonego powodując u niego złamania. Na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut uszkodzenia ciała i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Puck -
Policjanci zatrzymali podczas kontroli drogowej dwie osoby posiadające narkotyki
Policjanci z Człuchowa w wczoraj po godzinie 1.15 w nocy, podczas patrolowania miasta zainteresowali się osobowym fordem jeżdżącym po ulicach miasta. Podczas zatrzymania samochodu do kontroli, pasażer próbował wyrzucić kurtkę. Funkcjonariusze sprawdzili co znajduje się w tej kurtce i znaleźli tam kilkanaście porcji amfetaminy i marihuany. Kontrola samochodu wykazała, że tam też są pochowane narkotyki, dodatkowo kierująca fordem miała w torebce kilkanaście woreczków strunowych z narkotykami. Później okazało, że kierowała pod wpływem środków odurzających. Oboje zostali zatrzymani. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Człuchów -
Mundurowi zatrzymali 29-letniego podpalacza
1 sierpnia br. kryminalni z tczewskiej komendy zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o podpalenie ogrodzenia i bramy wjazdowej. Straty oszacowano na ponad 850zł. Ponadto, okazało się, że 29-latek dodatkowo jest poszukiwany celem odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał zarzut i trafił do aresztu. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Tczew -
Policjanci pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku drogowego. Apelujemy o ostrożność podczas prowadzenia pojazdów !
Wczoraj policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku drogowego do jakiego doszło w miejscowości Trutnowy na drodze wojewódzkiej 227, gdzie kierujący mazdą uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 36-latek. Policjanci apelują o ostrożność podczas prowadzenia pojazdów.
Pruszcz Gdański -
Potrącenie na przejściu - policja apeluje o ostrożność
Do potrącenie na przejściu- policja apeluje o ostrożność Do potrącenia dziecka na przejściu dla pieszych doszło wczoraj przed południem na ul. Sienkiewicza w Sztumie. 64-latek kierujący pojazdem marki kia nie ustąpił pierwszeństwa 8-letniemu chłopcu, który przechodził razem ze swoim tatą z rowerem przez przejście dla pieszych. Dziecko trafiło do szpitala.
Sztum -
Wypadek z udziałem 3 pojazdów - policja apeluje o ostrożność!
Malborscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj rano na drodze krajowej nr 22 w Gnojewie. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe i ciężarówka. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem ciężarowym marki Volvo uderzył w tył samochodu marki Citroen, który zjechał na pobocze wjechał na jezdnię i bokiem uderzył w osobowego seata. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Kierująca citroenem z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.
Malbork -
Zatrzymany 36-latek odpowie za kradzieże sklepowe
1 sierpnia br. kryminalni z tczewskiej komendy zatrzymali 36-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kradzieże sklepowe. Według ustaleń mundurowych mężczyzna z dwóch sklepów na terenie miasta, ukradł alkohol oraz artykuły spożywczo-przemysłowe. Mundurowi ustalili, że w wyniku kradzieży, do których doszło w dniach 26 oraz 30 czerwca br. powstały straty w wysokości ponad 1700 złotych. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty dotyczące kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Trafił do aresztu za popełnione przestępstwo
Najbliższe 12 miesięcy spędzi w areszcie 30-letni mieszkaniec Kociewia, wobec którego sąd orzekł karę pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. Starogardzcy policjanci zatrzymali mężczyznę po krótkim pościgu i doprowadzili do swojej komendy, gdzie spędził noc w policyjnym areszcie. Dzisiaj mundurowi doprowadzili skazanego do aresztu śledczego, gdzie zgodnie z wyrokiem odbywać będzie orzeczoną przez sąd karę.
Starogard Gdański -
Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o pobicie, w mieszkaniu miała narkotyki
Kryminalni zatrzymali 22-latkę podejrzaną o pobicie 33-latki. Sprawczyni, zadając ciosy pięściami, doprowadziła u pokrzywdzonej do obrażeń i licznych stłuczeń ciała. Dodatkowo w mieszkaniu zatrzymanej kobiety, kryminalni ujawnili marihuanę.
Kwidzyn -
Złodzieje rowerów zatrzymani
Dzięki skutecznej pracy kryminalnych z Suchanina zarzuty za włamanie do komórki lokatorskiej i kradzież dwóch rowerów usłyszeli 21-letni mieszkaniec Gdańska oraz jego 19-letnia znajoma. Sprawcom grozi do 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Policjanci pracowali na miejscu wypadku z udziałem meleksa
Wczoraj sopoccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ulicą Sikorskiego w Sopocie miało dojść do zderzenia samochodu osobowego z pojazdem typu meleks, w wyniku czego ranne zostały trzy osoby, w tym dziecko. Mundurowi wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia.
Sopot -
Dwie osoby zatrzymane w związku z usiłowaniem kradzieży katalizatora. Zauważył ich policjant w czasie wolnym od służby
W piątek policjanci z Komisariatu Policji w Ustce zatrzymali 34-letniego mężczyznę i 31-letnią kobietę, którzy na jednym z usteckich parkingów próbowali wyciąć katalizator z zaparkowanego samochodu. Zauważył ich policjant ze słupskiej drogówki, który był w czasie wolnym od służby. W porę zawiadomił swoich będących w służbie kolegów, a szybka i skuteczna interwencja udaremniła kradzież.
Słupsk -
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w ogródku hodował marihuanę
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 42-letniego słupszczanina, który hodował w swoim ogródku krzaki marihuany, w mieszkaniu ukrywał broń gazową, a także słoiki z suszem roślinnym. Mężczyzna podjął próbę ucieczki przed mundurowymi, jednak został szybko zatrzymany i wkrótce odpowie za popełnione przestępstwa.
Słupsk -
Uroczystości upamiętniające 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
1 sierpnia Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis wziął udział w uroczystościach upamiętniających 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, odbywających się pod przewodnictwem Wojewody Pomorskiego - p. Dariusza Drelicha.
KWP Gdańsk -
Kolejni nietrzeźwi i po narkotykach. Podsumowanie działań dyskoteka
W nocy z piątku na sobotę policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku kolejny raz brali udział w wojewódzkich działaniach prewencyjnych pn. „dyskoteka”. Mundurowi zwracali uwagę na tych kierowców, którzy poruszają się swoimi pojazdami w rejonach klubów nocnych, dyskotek i punktów sprzedaży alkoholu. Od początku wakacji mundurowi takie działania prowadzili już cztery razy, a w ich trakcie zatrzymali 14 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pomimo tego, że spożywali wcześniej alkohol lub zażywali środki odurzające.
Słupsk -
Nietrzeźwy jechał 95 km/h, uderzył w znak drogowy
Mając ponad 2 promile, jechał w terenie zabudowanym 95 km/h, nie był w stanie zatrzymać pojazdu do kontroli drogowej, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak drogowy.
Nowy Dwór Gdański -
Nie posiadał uprawnień, miał przy sobie narkotyki i kierował pod ich wpływem, dodatkowo był poszukiwany - został zatrzymany
W miniony piątek o godzinie 2.00 w nocy, policjanci podczas patrolu zauważyli na al. Wojska Polskiego w Człuchowie, jak kierowca osobowego nissana jedzie cały czas zygzakiem od krawędzi do środka jezdni. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli, okazało się, że kierowca był trzeźwy, jednak sprawdzenie w policyjnych systemach pokazało, że kierowca nie ma uprawnień do kierowania samochodami i dodatkowo jest poszukiwany. Podczas kontroli okazało się również, że ma przy sobie amfetaminę, sprawdzenie testerem potwierdziło również, że 47-letni kierowca z Chojnic jest pod wpływem tego narkotyku. Mężczyzna został zatrzymany. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, odpowie również za posiadanie amfetaminy i kierowanie samochodem bez uprawnień.
Człuchów -
Policjanci ściągnęli desperata z wiaduktu
Gdańscy policjanci po raz kolejny udowodnili, że hasło policji „Pomagamy i chronimy” obowiązuje w każdej chwili i w każdej sytuacji. Dzięki ich skutecznej interwencji nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze ściągnęli z krawędzi wiaduktu 51 – latka, który z wysokości około 15 metrów chciał skoczyć na znajdujące się pod nim tory kolejowe. Negocjacje, które prowadził jeden z funkcjonariuszy, spowodowały, że desperat podszedł bliżej policjanta. Wtedy mundurowi złapali mężczyznę i uniemożliwili mu skok. Uratowany mężczyzna został przekazany pod opiekę służbom medycznym.
Gdańsk -
Policjant w czasie wolnym uratował tonącą w jeziorze 9-letnią dziewczynkę
Policjant na co dzień pracujący w Zespole Wykroczeń w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku odpoczywając razem z rodziną nad jeziorem Kuksy (gmina Dzierzgoń) uratował tonącą 9-letnią dziewczynkę. Młodszy aspirant Tristan Fijołek gdy tylko usłyszał, że topi się dziecko natychmiast wbiegł na pomost, wskoczył do wody i wyciągnął 9-latkę na brzeg. Dzięki jego szybkiej reakcji tym razem skończyło się tylko na strachu.
Malbork -
Kierowca z narkotykami i pod wpływem amfetaminy
Bytowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 30-latka, który był pod wpływem amfetaminy, a dodatkowo posiadał przy sobie marihuanę. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz została mu pobrana krew do dalszych badań. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Bytów -
Kryminalni z gdyńskiej komendy zatrzymali mężczyznę za kradzież z włamaniem
Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 26-letniego mężczyznę, podejrzewanego o kradzież z włamaniem. Do kradzieży doszło w osobowym audi, z którego zatrzymany ukradł kluczyki od innego pojazdu oraz kartę płatniczą i zrealizował 12 płatności zbliżeniowych. Policyjni śledczy po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie, przedstawili 26-latkowi zarzuty za to przestępstwo. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Gdynia -
Policjanci zaangażowali się w charytatywną akcję zbierania nakrętek
Na terenie tczewskiej komendy ustawiono czerwone serce, w które zbierane będą plastikowe nakrętki, a uzyskane w ten sposób pieniądze, zostaną przeznaczone na fundacje charytatywne. Inicjatywa powstała dzięki współpracy Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie z Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów KPP w Tczewie oraz firmą Flex Poland z siedzibą w Tczewie. 26 lipca br. przed wejściem głównym do tczewskiej komendy ustawiono metalowe, czerwone serce, do którego policjanci oraz pracownicy cywilni, zaangażowani w akcję, zbierają plastikowe nakrętki z butelek po napojach, sokach czy chemii gospodarczej.
Tczew -
Bezpieczne wakacje – Policja kontroluje obozy harcerskie
W piątek chojniccy policjanci odwiedzili uczestników obozu w stanicy harcerskiej w Czernicy i Funce. Było to jedno z wielu spotkań z udziałem młodzieży, organizowanych w ostatnim czasie przez funkcjonariuszy w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” i ,,Bezpieczne wakacje”.
Chojnice -
XIII Półmaraton Ziemi Puckiej
Proekologiczny festyn organizowany wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Fundacją „Żyć bezpiecznie”.
KWP Gdańsk -
Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2022
To już 4. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2022, który w ubiegłych latach spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów.
KGP/KWP -
Pomorscy policjanci odznaczeni medalem im. podkom. Andrzeja Struja
W czwartek, 28 lipca w gmachu MSWiA trzech policjantów z pomorskiego garnizonu zostało odznaczonych medalem im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Te wyjątkowe odznaczenia otrzymują policjanci z całego kraju, którzy bez wahania,z narażeniem własnego zdrowia i życia, ratowali innych.
KWP Gdańsk -
Policjanci zadbali o bezpieczeństwo podczas wczorajszego meczu
Wczoraj policjanci z Gdańska, Bydgoszczy, Olsztyna oraz Łodzi zadbali o bezpieczeństwo podczas odbywającego się meczu pomiędzy drużynami Lechii Gdańsk, oraz Rapidu Wiedeń.
Gdańsk -
Już jutro 30 lipca 2022 piknik motoryzacyjny – Moto Safety Day
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku 30 lipca będą promowali zasady bezpieczeństwa na drodze podczas XVII edycji pikniku motoryzacyjnego „MOTO SAFETY DAY” w Gdyni.
KWP Gdańsk