Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Przekroczył prędkość i ponad 50 km/h – stracił prawo jazdy na 3 miesiące i musi zapłacić wysoki mandat
W tym tygodniu policjanci z pruszczańskiej drogówki zatrzymali do kontroli 39-letniego mężczyznę kierującego audi, który jechał 102 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie funkcjonuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące i musi zapłacić 1500 zł mandatu karnego. Oprócz tego do jego konta przypisano 13 punktów karnych. Policjanci przypominają – prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.
Pruszcz Gdański -
21- latek znęcał się nad yorkiem i zabił go, usłyszał zarzuty i został aresztowany na trzy miesiące.
Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali 21–latka z Białegostoku, podejrzanego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad psem i zabicie go. Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzuty za znieważenie policjantów oraz kierowanie gróźb wobec jednego z funkcjonariuszy, w celu zmuszenia go do odstąpienia od czynności zatrzymania. Decyzją sadu sprawca został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Gdańsk -
Podsumowanie działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.
Wczoraj policjanci ruchu drogowego z Gdańska brali udział w działaniach kontrolno- prewencyjnych pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja miała na celu zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, rowerzystów, czy użytkowników hulajnóg elektrycznych. Policjanci podczas akcji zatrzymali dwóch kierujących, którzy byli po alkoholu. Poza tym dwie zatrzymane osoby kierowały samochodami, pomimo aktywnych zakazów sądowych.
Gdańsk -
Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego mężczyznę
26-letni mieszkaniec Wejherowa trafił do aresztu po tym, jak zatrzymał go Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w czasie wolnym od służby. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności.
Wejherowo -
Miał ponad 400 porcji narkotyków, trafił na trzy miesiące do aresztu.
W poniedziałek kryminalni z komisariatu na Osowej zatrzymali 45-latka z Gdańska, który w kuchni i w garażu miał ponad 400 porcji amfetaminy, marihuany i kokainy. Gdańszczanin usłyszał wczoraj zarzuty w tej sprawie i został aresztowany na trzy miesiące. Z uwagi na to, że w przeszłości sprawca był karany za przestępstwa narkotykowe, za ten czyn odpowie w warunkach recydywy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków w warunkach recydywy grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Nowy motocykl w Komendzie Powiatowej Policji w Kwidzynie
Flota pojazdów kwidzyńskich policjantów wzbogaciła się o nowy motocykl, który będzie pomagać funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego w zapewnieniu bezpieczeństwa na drodze. Nowa maszyna to także nowe możliwości funkcjonariuszy, szczególnie gdy liczy się czas dojazdu na miejsce. Motocykl, który rozpoczyna służbę w kwidzyńskiej Policji to BMW R 1250 RT.
Kwidzyn -
Dyżurny zatrzymał pijanego kierowcę
Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa oficera dyżurnego z Chojnickiej komendy, który w drodze na służbę zauważył nietrzeźwego kierującego. Sprawdzenie stanu trzeźwości 75-letniego kierującego fordem wykazało ponad dwa promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.
Chojnice -
Ty też zadbaj o swoje bezpieczeństwo na drodze!!! Podsumowanie działań NURD
Wczoraj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia, których popełnienie stwarzało zagrożenie m.in. dla pieszych, rowerzystów i użytkowników hulajnóg. Nadzorem zostały objęte miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla tych użytkowników dróg tj. przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów. Kolejny raz apelujemy o rozsądek na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów.
Słupsk -
Policjanci zatrzymali 27- latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna był pijany i pod wpływem narkotyków, ponadto mężczyzna miał dożywotni zakaz kierowania samochodami.
Policjanci z Kościerzyny po pościgu zatrzymali 27-letniego mieszkańca Słupska, który kierując dacią duster, nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie narkotyki, był pod ich wpływem oraz obowiązywał go dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. 27-latek przed sądem odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, posiadanie środków odurzających, kierowanie pod wpływem alkoholu i amfetaminy oraz za złamanie sądowego zakazu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.
Kościerzyna -
Policjanci przeprowadzili debatę z mieszkańcami gminy Cewice
We wtorek 27 września br. w Filii Gminnej Biblioteki w Maszewie Lęborskim odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu publicznemu. Przy okazji policjanci przedstawili zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda” i podjęli temat oszustw m.in. metodą „na wnuczka” i „na policjanta”.
Lębork -
Przedszkolaki z wizytą w Komisariacie Policji we Władysławowie
Przedszkolaki z Wejherowa odwiedziły policjantów z Komisariatu Policji we Władysławowie. Komendant omówił z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania w przedszkolu, w domu i na drodze. W trakcie odwiedzin przedszkolaki miały, także okazję porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy. Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska pracy dyżurnego przyjmującej zgłoszenia od mieszkańców miasta i gminy Władysławowa.
Puck -
Zawody strzeleckie o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku oraz o puchar Burmistrza Miasta Kwidzyna
Jednym z ważnym elementów wyszkolenia policjanta jest posiadanie przez niego odpowiednich umiejętności strzeleckich. Muszą być one utrwalane i doskonalone, dlatego m.in. w tym celu zorganizowane zostały „Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku oraz o puchar Burmistrza Miasta Kwidzyna”.
Kwidzyn -
Pijany i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów przejechał wzdłuż przejścia dla pieszych i próbował uciec przed policjantami
Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi 46-latkowi, który pomimo sądowego zakazu i w stanie nietrzeźwości prowadził samochód. Pijany kierowca przejechał wzdłuż przejścia dla pieszych, próbował uciec przed interweniującymi policjantami i nie chciał się wylegitymować. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami w łącznej kwocie 2000 zł, a za przestępstwa odpowie przed sądem.
Lębork -
46-letnia administratorka nieruchomości usłyszała prawie 200 zarzutów kradzieży pieniędzy z kont wspólnot mieszkaniowych
Śledczy przedstawili administratorce nieruchomości prawie 200 zarzutów kradzieży pieniędzy na łączną wartość 400 tysięcy złotych z kont wspólnot mieszkaniowych. Kobieta ze swojej przestępczej działalności uczyniła stałe źródło dochodu, za co grozi jej wyższy wymiar kary. Na poczet naprawy wyrządzonych szkód zabezpieczono dom 46-latki. Prokurator zastosował wobec administratorki środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.
Tczew -
Policjant spotkał się ze studentami zagranicznymi
Wczoraj policjant z komisariatu w Oliwie spotkał się z 50 studentami zagranicznymi, którzy rozpoczynają naukę na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W trakcie spotkania funkcjonariusz rozmawiał ze studentami na temat bezpieczeństwa w miejscu publicznym i w miejscu zamieszkania. Przekazał im wiele cennych rad, dzięki którym będą mogli czuć się w naszym mieście bezpiecznie.
Gdańsk -
Czad to cichy zabójca, zadbaj o stan swojego urządzenia grzewczego
Każdego roku wraz z rozpoczęciem okresu grzewczego dzielnicowi podczas swojej codziennej służby rozmawiają z mieszkańcami swoich rejonów służbowych na temat bezpiecznego korzystania z urządzeń grzewczych. Niestety ryzyko zatrucia się czadem cały czas stanowi ogromne zagrożenie dla tych osób, które do ogrzania mieszkań i domów wykorzystują kominki, słabej jakości piece albo inne urządzenia gazowe. Zadbajmy, aby ten sezon grzewczy okazał się bezpieczny.
Słupsk -
Hałas i dużo śmiechu - dzieci odwiedziły sztumskich policjantów w pracy
Policjanci wiedzieli od razu, że odwiedziły ich przedszkolaki. Podczas wizyty maluchy oprócz rozmów o bezpieczeństwie mogły zapoznać się z trochę bliżej pracą funkcjonariuszy i zobaczyć na własne oczy to, co najbardziej ich interesuje. Najwięcej emocji wywołała wizyta na policyjnym parkingu, bo tam właśnie dzieci mogły zasiąść za kierownicą radiowozu lub motocykla i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci.
Sztum -
Policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego szukają sprawcy kradzieży paliwa ze stacji paliw w miejscowości Dworek
Do zdarzenia doszło 13 sierpnia 2022 roku. Związek ze zdarzeniem może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszyscy, którzy rozpoznają osobę ze zdjęcia lub mają informację na jego temat, proszeni są o kontakt z Policją.
Nowy Dwór Gdański -
Dzięki szybkiej akcji Policji odnaleziono zaginionych grzybiarzy
Dzięki natychmiastowej akcji poszukiwawczej policjanci znaleźli zaginionych 82-letniego mężczyznę i 76-letnią kobietę. Obydwoje byli na grzybach. Policjanci apelują o rozwagę by osoby udające się do lasu miały przy sobie telefon komórkowy, co w razie potrzeby ułatwi skontaktowanie się z nimi i odnalezienie.
Kościerzyna -
MOŻESZ POMÓC ICH NAMIERZYĆ. POMÓŻ ZNALEŹĆ NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYCH PRZESTĘPCÓW EUROPY
ENFAST (europejska sieć współpracy policyjnej zajmująca się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców), wspierana przez Europol, rozpoczyna dziś kampanię EU Most Wanted 2022 - Najbardziej poszukiwani przestępcy 2022, mającą na celu skoncentrowanie uwagi na poszukiwanych, którzy są członkami zorganizowanych grup przestępczych. W tym roku na portalu kampanii pojawiło się ponad pięćdziesiąt profili przestępców powiązanych ze zorganizowanymi grupami przestępczymi, którzy są poszukiwani w Europie za poważne przestępstwa m.in. zabójstwa, handel ludźmi, rozboje i przestępstwa o charakterze terrorystycznym. Trzech z nich pochodzi z Polski.
KGP -
XXI Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego
Policjanci, pracownicy Policji oraz policyjni emeryci i renciści z całego kraju przybyli na Jasną Górę, by modlić się w intencji poległych podczas służby za bezpieczeństwo oraz przyszłość Ojczyzny i swego zawodu. W tegorocznych Spotkaniach uczestniczył Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, jego zastępca nadinsp. Dariusz Augustyniak i Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn. Mszy Świętej, która w tym roku odbyła się na jasnogórskich błoniach przewodniczył JE ksiądz biskup Wiesław Lechowicz.
KWP Katowice/KWP Gdańsk -
83. rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów
Dzisiaj o godz. 12.00 Wojewoda Pomorski p. Dariusz Drelich w 83. rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów, złożył kwiaty pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego w Gdańsku.
KWP w Gdańsku -
Mężczyzna podtruł się czadem. Policjanci pomogli przy ewakuacji mieszkańców
30-letni mężczyzna podczas kąpieli zaczął słabnąć. W porę jednak wspólnie z rodziną opuścił mieszkanie, a na miejsce wezwano ratowników. Okazało się, że we wnętrzu lokalu ulatnia się tlenek węgla. Niebezpieczny czad przedostał się też do innych mieszkań w bloku, więc mundurowi ewakuowali wszystkich mieszkańców. Podtruty mężczyzna trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nic nie zagraża. Policjanci apelują o wyposażenie się w czujniki czadu, które sygnalizują zagrożenie i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w sezonie grzewczym.
Bytów -
Policyjny pościg. 31-latek po narkotykach z narkotykami i z zakazem prowadzenia pojazdów
Policjanci z kwidzyńskiej drogówki po pościgu zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu, który kierując VW Golfem, nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie narkotyki, był pod ich wpływem oraz posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany usłyszy dziś zarzuty. 31-latek przed sądem odpowie za niezatrzymanie do kontroli, posiadanie środków odurzających, kierowanie pod ich wpływem oraz złamanie sądowego zakazu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności.
Kwidzyn -
Zderzenie czołowe dwóch rowerzystów- jeden z nich z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala
Wczoraj w Redzie doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch rowerzystów. W wyniku zdarzenia 51-latek z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą wyjaśniali wszelkie okoliczności tego zdarzenia.
Wejherowo -
Policjanci wzięli udział w warsztatach na rzecz pomocy ofiarom agresji domowej
Policjanci w codziennej służbie podejmują interwencje związane z przemocą w rodzinie. Oprócz działań proceduralnych mundurowi pomagają ofiarom przemocy poprzez tzw. "niebieskie karty" oraz programy profilaktyczne prowadzone we współpracy z innymi instytucjami. Z uwagi na istotę problemu, jakim niewątpliwie jest przemoc w rodzinie, funkcjonariusze uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni.
Gdynia -
Przez 10 lat ukrywał się przed Policją, a miał do odsiadki… 14 dni
Sztumscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się od 10 lat. 40-latka przewieziono do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy czas.
Sztum -
Zdała egzamin, nie odebrała prawa jazdy, uderzyła w latarnię
W nocy funkcjonariusze chojnickiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w miejscowości Kosobudy - Wybudowanie. Kierująca vw nie dostosowała prędkości, straciła panowanie nad pojazdem uderzyła w ogrodzenie posesji i latarnię.
Chojnice -
Policjanci szczególnie zadbają o bezpieczeństwo pieszych
28 września pomorscy policjanci zwrócą szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Więcej patroli i więcej kontroli, których celem będzie zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów.
KWP Gdańsk -
Areszt dla 25-latka za usiłowanie zabójstwa
Policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa 37- latka bez stałego miejsca zamieszkania. Zatrzymany w prokuraturze usłyszał zarzuty za to przestępstwo, a sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztu. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Kobieta zasłabła za kierownicą. Doszło do kolizji
Wczoraj w południe policjanci pracowali na miejscu kolizji, do jakiej doszło na ulicy Dworcowej w Lęborku, gdzie zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca vw najprawdopodobniej zasłabła za kierownicą i zjechała na przeciwległy pas ruchu, zderzając się z audi.
Lębork -
Grzybiarz zgubił się w lesie. Odnaleźli go policjanci
Sprawne działania policjantów z Czarnej Dąbrówki doprowadziły do 70-latka, który będąc na grzybach stracił orientację w lesie. Na szczęście funkcjonariusze szybko odnaleźli mężczyznę, udzielili mu niezbędnej pomocy, a następnie odwieźli do domu. Policjanci apelują o rozsądek i przypominają, że do grzybobrania należy odpowiednio się przygotować.
Bytów -
Pijany 63-latek spowodował kolizję
W sobotę mężczyzna mający 2 promile alkoholu w organizmie spowodował kolizję. 63-latek uderzył czołowo w dwa stojące na skrzyżowania auta. Pozostali kierujący byli trzeźwi. Mieszkaniec Tczewa usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Tczew -
Jeden odpowie za kradzież, drugi za paserstwo. Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Lęborka podejrzanych o kradzież głośnika przenośnego i paserstwo. Mundurowi zabezpieczyli znaleziony w lombardzie skradziony sprzęt o wartości 1500 zł, a sprawcom przedstawili zarzuty.
Lębork -
Po narkotykach na hulajnodze elektrycznej. Słupscy policjanci apelują o odpowiedzialność.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali do kontroli 36-letniego mężczyznę, który kierował hulajnogą elektryczną pomimo tego, że zażywał wcześniej środki odurzające. Słupszczanin odpowie wkrótce za swoje zachowanie, za co grozi kara aresztu albo grzywny, nie niższej niż 2500 zł. Apelujemy o trzeźwość i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego!
Słupsk -
Policjanci pracowali na miejscu wypadku w Pelplinie
W piątek policjanci z tczewskiej drogówki pracowali na miejscu wypadku drogowego w Pelplinie. 41-letnia kobieta, skręcając w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka 31-latkowi na motocyklu, w wyniku czego uderzył w bok samochodu. Mężczyznę przewieziono do szpitala. Kierujący byli trzeźwi.
Tczew -
Podsumowanie weekendu przez policjantów ruchu drogowego.
Weekendowe kontrole gdańskiej drogówki zakończyły się zatrzymaniem 4 kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu. Jedna z tych osób mając w organizmie prawie 2,5 promila, spowodowała kolizję. Policjanci zatrzymali także dwóch kierujących z sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów. Jeden z przekroczył dozwoloną prędkość, drugi został zatrzymany do kontroli, kiedy prowadził holowany samochód.
Gdańsk -
Znaczna ilość narkotyków w nogawce spodni i w mieszkaniu
Dzięki pracy kryminalnych z komisariatu na Osowej odpowiedzialności nie uniknie 25-latek z Gdańska, który posiadał znaczną ilość środków odurzających. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w nogawce spodni i w mieszkaniu miał prawie 300 porcji amfetaminy i haszyszu. Gdańszczanin usłyszał wczoraj zarzuty w tej sprawie i został aresztowany na trzy miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę za pobicie i znęcanie się nad 19-latką
Policjanci zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę, którzy zwabili 19- latkę do mieszkania, a następnie znęcali się nad nią. Pokrzywdzona zgłosiła się do Komisariatu Policji w Gdyni – Oksywiu mimo wcześniejszych gróźb, że „jeśli to zrobi to ją zabiją.” Wczoraj decyzją sądu dwie kobiety trafiły na 3 miesiące do aresztu, mężczyzna został objęty przez prokuratora dozorem Policji. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Gdynia -
Przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 72 km/h. Stracił prawo jazdy
Dlaczego wielokrotnie przypominamy hasła - Kierowco Zwolnij! Wolniej znaczy bezpiecznej! ponieważ następstwem zbyt szybkiej jazdy jest m. in. dłuższa droga hamowania, brak kontroli nad pojazdem, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który w terenie zabudowanym jechał 127 km/h. Zaostrzone kary za rażące przekraczanie prędkość w obszarze zabudowanym nie zawsze motywują kierujących do zwalniania w tych szczególnych miejscach.
Kwidzyn -
Policjanci pracowali na miejscu wypadku
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 22 przy pomniku w Krojantach. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 76-letnia kierująca nissanem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem co doprowadziło do zderzenia z kolejnym pojazdem. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.
Chojnice -
Kryzys niejedno ma oblicze… Zobacz, jak możesz mu zapobiec.
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Psychologów KWP w Gdańsku oraz przedstawicielami Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów opracowali spot pn. „Kryzys niejedno ma oblicze”, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem czynów suicydalnych wśród dzieci i młodzieży oraz zwiększenie wrażliwości społecznej w tym zakresie.
KWP Gdańsk -
ROADPOL SAFETY DAYS – Podsumowanie działań na Pomorzu
W dniach 16 – 22 września br. podczas trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich krajach europejskich przeprowadzona została akcja pod nazwą ROADPOL SAFETY DAYS. Prowadzono zarówno działania kontrolne, jak i edukacyjne.
KWP Gdańsk -
Policjanci zatrzymali 31-latka za kradzieże i włamania
W środę tczewscy kryminalni zatrzymali 31-letniego mieszkańca Tczewa, który włamywał się i kradł. Mężczyzna usłyszał zarzuty za włamanie się do restauracji oraz kradzież narzędzi i maszynek do strzyżenia. Całkowita wartość jego łupów to 1300 złotych. Mężczyzna popełniał wcześniej podobne przestępstwa, za co grozi mu wyższy wymiar kary.
Tczew -
Pijany spowodował kolizję
Dwa promile alkoholu miał w organizmie 39-letni kierowca audi, który doprowadził do kolizji. Pijany mężczyzna wyprzedzał citroena, gdy ten zmieniał pas ruchu. Doszło do zderzenia, w wyniku którego citroen wjechał w zaparkowaną kię.
Lębork -
43-latek jechał za szybko – stracił prawo jazdy na 3 miesiące, dostał mandat 1500 zł oraz 13 punktów karnych
Wczoraj policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole drogowe w Wejherowie. Podczas prowadzonego nadzoru ruchu drogowego po północy zatrzymali do kontroli drogowej forda, którego kierowca znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, bo o ponad 50 km/h. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi.
Wejherowo -
Policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności. Za jednym został wystawiony list gończy
Wczoraj policjanci z Łeby i Lęborka zatrzymali trzech mężczyzn poszukiwanych przez sądy do odbycia kary pozbawienia wolności. Za jednym z nich – 29-latkiem z Lęborka, był wydany list gończy.
Lębork -
15-latek ukradł rower elektryczny i chciał nim pojechać do domu, zatrzymali go policjanci.
Policjanci z Człuchowa odzyskali wart prawie 5 tys. zł. rower elektryczny, który został skradziony sprzed sklepu spożywczego w Człuchowie 17 września tego roku. Okazało się, że sprawcą kradzieży był 15-latek, który uciekł z ośrodka wychowawczego, rowerem tym chciał wrócić do domu. 15-latek odpowie teraz za swój czyn przed sądem rodzinnym, skradziony jednoślad wrócił już do swojego właściciela. Policjanci apelują o zapinanie swoich rowerów do stałych elementów w każdym przypadku, kiedy tracimy je z widoku, nawet, jeśli na chwilę odwiedzamy znajomych lub robimy zakupy.
Człuchów -
O włos od tragedii na torach – 15-latek uderzony przez pociąg – policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o zachowanie ostrożności
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wczoraj wieczorem otrzymał zgłoszenie o potrąceniu 15-latka na torach kolejowych w Strzebielinie. Chłopka został przewieziony do szpitala. Teraz sprawą zajmą się policjanci śledczy, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności zdarzenia.
Wejherowo -
Oszukani podczas zakupu węgla przez Internet
Apelujemy o rozsądek podczas zakupu przez Internet opału na zimę! Wczoraj do kwidzyńskiej komendy zgłosił się mieszkaniec gminy Gardeja, który stracił 750 złotych chcąc kupić w sieci węgiel. Dokonał zamówienia węgla i zapłacił za transport, jednak towaru nie otrzymał. W dodatku strona internetowa, na której widniało ogłoszenie, przestała działać.
Kwidzyn