Wiadomości

Kryminalni zatrzymali 35-latka, za kradzież samochodu, teraz grozi mu kara nawet 15 lat więzienia za wielokrotną recydywę

Data publikacji 09.02.2023

35-latek usłyszał zarzut kradzieży samochodu w warunkach recydywy wielokrotnej. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z Wejherowa. Sprawca w przeszłości był już skazany wielokrotnie za takie same przestępstwo. Za kradzież w warunkach recydywy grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie postawili zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu w warunkach recydywy 35-letniemu mieszkańcowi powiatu kartuskiego. Do kradzieży samochodu skoda superb doszło w drugiej połowie stycznia br. w nocy. Sprawą zaraz po zgłoszeniu zajęli się kryminalni z Wejherowa. Zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady przestępstwa, a także zebrane informacje pozwoliły na wytypowanie osoby podejrzewanej oraz jej zatrzymanie. Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawcą może być mieszkaniec powiatu kartuskiego, który był już karany za kradzieże z włamaniem.
Sprawcy, który był już uprzednio skazany w warunkach recydywy wielokrotnej przed upływem 5 lat po odbyciu łącznie co najmniej jednego roku pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem , może grozić nawet 15 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że zostanie tymczasowo aresztowany.

Powrót na górę strony