Wiadomości

Policjanci podczas działań „Transport Zbiorowy” zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autobusu szkolnego

Data publikacji 07.02.2023

Wczoraj policjanci od rana prowadzili wzmożone działania skierowane na kontrolowanie trzeźwości kierowców przewożący pasażerów, kontrolowali autobusy szkolne i rejsowe, a także busy przewożące lokalnie pasażerów. Około godziny 7 rano skontrolowali kierowcę autobusu szkolnego, który przyjechał po dzieci do Rychnów. Kierowca miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie, nie pojechał już dalej, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w całym województwie pomorskim były prowadzone szeroko zakrojone działania „Transport Zbiorowy” skierowane w głównej mierze na kontrole autobusów i busów przewożących pasażerów pod kątem trzeźwości kierowców tych pojazdów. Policjanci w Człuchowie około 7 rano zatrzymali w Rychnowach autobus szkolny, który przyjechał po dzieci. Kontrola trzeźwości 63-letniego kierowcy wykazała, że ma on ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę, na szczęście nie zdążył zrobić jeszcze żadnego kursu z dziećmi. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

W tym dniu funkcjonariusze z ruchu drogowego skontrolowali jeszcze 17 innych autobusów i pojazdów przewożących pasażerów, oprócz trzeźwości kontrolowali również uprawnienia kierujących i stan techniczny samochodów. Nie mieli uwag do innych kierowców przewożących pasażerów w tym dniu.

  • policjanci podczas kontroli busa szkolnego
  • policjanci podczas kontroli busa szkolnego
Powrót na górę strony