Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Oszustwo na ,, zdalny pulpit” i strata 14 500 euro
Wczoraj tczewscy policjanci przyjęli zgłoszenie, że mieszkaniec okolic Tczewa został oszukany metodą na przedstawiciela firmy konsultingowej. Osoba korespondując z fałszywymi przedstawicielami firmy inwestycyjnej straciła 14 500 euro.
Tczew -
Policjanci zatrzymali 32-letniego włamywacza
Gdańscy policjanci zatrzymali 32-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem na terenie Gdańska. Sprawca wpadł w ręce wywiadowców chwilę po dokonanym przestępstwie i miał przy sobie ukradzione przedmioty. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, działał w warunkach powrotu do przestępstwa. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 10 lat więzienia, jednak z uwagi na recydywę, sąd może ją dodatkowo zwiększyć o połowę.
Gdańsk -
POSZUKIWANY Z DOŻYWOTNIM ZAKAZEM PROWADZENIA POJAZDÓW
Policjanci zatrzymali kierującego oplem, który posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i jak się okazało w trakcie wykonywanych czynności, był poszukiwany.
KOŚCIERZYNA -
PROFESJONALNE DZIAŁANIA ZASTĘPCY DYŻURNEGO
Dyżurni odbierając telefon alarmowy, przyjmują różnego rodzaju zgłoszenia. Wielokrotnie profesjonalne podejście oraz doświadczenie i wiedza policjantów pełniących służbę na Stanowisku Kierowania przyczyniają się do uratowania ludzkiego życia.
Starogard Gdański -
Bezpieczne wakacje z Policją i Ratownikami – jesteśmy, aby zapewnić bezpieczeństwo
Policjanci z puckiej komendy i ratownicy WOPR spotkali się wczoraj z turystami, którzy odpoczywali na plaży w Pucku, by porozmawiać o bezpieczeństwie nad wodą. Wspólnie prowadzili działania ukierunkowane na podnoszenie świadomości dzieci i dorosłych podczas wypoczynku nad wodą.
Puck -
Apelujemy aby latem nie być obojętnym na osoby bezdomne
Lato w pełni, a upalne dni mogą być zagrożeniem dla osób bezdomnych. Pamiętajmy, że długie przebywanie na słońcu może doprowadzić do odwodnienia i przegrzania organizmu. Policjanci regularnie sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Apelujemy, aby alarmować Policję za każdym razem, kiedy widzimy, że ktoś jest narażony na przegrzanie organizmu. Pamiętajmy, że taki gest może uratować czyjeś życie!
Gdynia -
Policjanci zatrzymali czterech sprawców pobicia
Gdańscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy pobili przypadkowego przechodnia. Gdy na ich zachowanie zareagował inny mężczyzna, sprawcy dotkliwie pobili również jego. Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek na terenie Oliwy. Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu o charakterze chuligańskim. Sprawcom grozi kara nawet 3 lat więzienia, którą sąd dodatkowo może zwiększyć o połowę.
Gdańsk -
Poszukiwany 42-latek zatrzymany przez policjantów z Sierakowic
Sprawne i skuteczne działania funkcjonariuszy z Sierakowic doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu oraz zatrzymania 42-letniego mężczyzny poszukiwanego do odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności.
Kartuzy -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – zachęcamy do zgłaszania sygnałów i wspólnego dbania o bezpieczeństwo
Policjanci przypominają, że nie trzeba osobiście zgłaszać się do jednostki Policji, by zgłosić występujące zagrożenie w swojej okolicy. Można to zrobić za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji, gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas. Od początku istnienia mapy sopoccy policjanci otrzymali blisko 3 tysiące sygnałów.
Sopot -
Poszukiwany listem gończym zatrzymany przez policjantów
Kryminalni z gdyńskiej komendy zatrzymali 35-letniego mężczyznę, poszukiwanego listem gończym za niealimentację. Sprawca przestępstwa ma do odbycia karę pozbawienia wolności na okres 311 dni. Zatrzymany wcześniej był już poszukiwany, między innymi za kradzieże i posiadanie środków odurzających.
Gdynia -
Mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania narkotyków
Policjanci Posterunku Policji w Sadlinkach kontrolowali zaparkowany na parkingu leśnym pojazd. Przy dwóch mężczyznach mundurowi ujawnili narkotyki. Według Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Kwidzyn -
Na działce uprawiał ziemniaki i… krzaki konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę
Policjanci z Komisariatu Policji II w Słupsku zatrzymali mieszkańca Gminy Słupsk, który uprawiał na działce konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli do tej sprawy 30 różnej wysokości krzaków marihuany, które rosły w towarzystwie ziemniaków. Za popełnione przestępstwo 31-latek usłyszał zarzut uprawy konopi innych niż włókniste za co grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.
Słupsk -
Policjanci pomogli kobiecie
Policjanci chojnickiej drogówki pomogli kobiecie, która miała bóle w klatce piersiowej i brakowało jej siły. Policjanci, widząc pogarszający się stan 51-latki, zdecydowali o zabraniu kobiety do radiowozu i jak najszybszym przewiezieniu jej do szpitala. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów życiu kobiety już nic nie zagraża.
Chojnice -
Ukradł z mieszkania biżuterię i kartę płatniczą, którą płacił zbliżeniowo. Sąd tymczasowo go aresztował.
Policjanci z Warszawy na stacji metra zatrzymali poszukiwanego przez sopockich kryminalnych 41-latka bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna ukradł z otwartego mieszkania Sopocie biżuterię o wartości 10 tys. złotych i kartę płatniczą, którą 10 razy płacił zbliżeniowo za zakupy na terenie miasta. Sopoccy stróże prawa udowodnili mu także kradzież dokumentów i karty płatniczej na szkodę kolejnej osoby i dokonanie dwóch płatności zbliżeniowych przy pomocy tej karty. Biżuteria została odzyskana, a podejrzany decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.
Sopot -
Policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymali złodzieja.
Policjantka z Posterunku Policji w Sztutowie ze swoim partnerem również policjantem, robili zakupy w jednej z drogerii w Nowym Dworze Gdańskim. Nagle na ich oczach nie płacąc za towar, ze sklepu z koszykiem perfum wybiegł mężczyzna. Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę i odzyskali perfumy o wartości blisko 2 tysięcy złotych.
Nowy Dwór Gdański -
Policjanci zatrzymali podejrzanego i odzyskali skradzione auto o wartości około 100 tys. zł.
Dzięki pracy policjantów z Posterunku Policji w Dzierzgoniu odpowiedzialności karnej nie uniknie 35-latek, podejrzany o kradzież na terenie Szwajcarii samochodu osobowego marki Toyota o wartości ponad 100 tys. zł. Ponadto mężczyzna był poszukiwany, a podczas interwencji policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Skradziony pojazd został odzyskany i zabezpieczony. Zatrzymany i poszukiwany 35-latek odpowie teraz przed sądem za popełnione przestępstwa.
Sztum -
Działania profilaktyczno-edukacyjne przy jeziorze w Bieszkowicach
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie prowadzą cykliczne działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa, także na terenach nadmorskich oraz przy jeziorach. Wczoraj realizowane były działania profilaktyczne w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” – „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, które objęły kontrolę kąpieliska w Bieszkowicach.
Wejherowo -
Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za zniszczenie mienia, jeden trafił na trzy miesiące do aresztu.
Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 33 i 21 lat, którzy zbili w samochodzie szybę oraz zniszczyli mienie w jednym z hosteli. Mężczyźni byli pijani i agresywni. Sprawcy usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, 33-latek trafił na trzy miesiące do aresztu.
Gdańsk -
Ukradł dziewczynce telefon, zatrzymał go policjant z Gdyni, który był na urlopie
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Gdyni – Oksywiu po krótkim pościgu zatrzymał mężczyznę, który ukradł 14-latce telefon. Do zatrzymania doszło we Władysławowie, gdzie policjant spędzał ostatnie dni urlopu wypoczynkowego. Złodziej został przekazany patrolowi Policji, za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Gdynia -
Utonięcie w jeziorze Sudomie. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności.
Wczoraj w Rybakach w jeziorze Sudomie utonął 51-letni mężczyzna. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, zachowania rozwagi podczas wypoczynku nad wodą.
Kościerzyna -
Zobacz jak wygląda służba w Policji - zostań pomorskim policjantem!
Zarówno możliwości jak i wyzwań na służbie jest wiele. Mnogość wydziałów i związana z tym różnorodność obowiązków jest jednym z powodów, dla których zawód policjanta to ciekawa i satysfakcjonująca ścieżka kariery. Zobacz nasz spot i sprawdź jak wyglądają niektóre z działań wykonywanych przez pomorskich policjantów. Dasz radę im podołać?
KWP Gdańsk -
Nietrzeźwy sternik skutera wodnego bez uprawnień zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Wodnego
Podczas wakacji policjanci pełniący służbę na wodzie nieustannie kontrolują akweny i plaże czuwając nad bezpieczeństwem osób tam wypoczywających. Patrolując wody Zatoki Gdańskiej niejednokrotnie interweniują wobec osób, które w sposób nieodpowiedzialny spędzają swój wolny czas. Do takiej sytuacji doszło w sobotę na kąpielisku w Sopocie.
KWP Gdańsk -
Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”
Na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania kontrolno-prewencyjne „Bezpieczny pieszy”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych oraz przypomnienie, że piesi są pełnoprawnymi użytkownikami dróg. W poprzednim roku na terenie województwa pomorskiego doszło do 344 z udziałem pieszych, 25 osób zginęło. W tym roku na pomorskich drogach śmierć poniosło 10 osób. W zeszłym roku do 182 wypadków doszło na przejściu dla pieszych.
KWP Gdańsk -
Kierował pod wpływem środków odurzających. W domu miał blisko 700 gramów narkotyków oraz pod folią między pomidorami 2-metrowe krzaki marihuany
39-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Sztutowo wpadł podczas kontroli drogowej, posiadał przy sobie narkotyki oraz dodatkowo kierował samochodem, będąc pod wpływem środków odurzających. Policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli blisko 700 gramów narkotyków oraz dziesięć krzaków marihuany o wysokości 2 metrów. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
Nowy Dwór Gdański -
Podsumowanie weekendu przez policjantów ruchu drogowego
Policjanci ruchu drogowego z Gdańska w czasie weekendu zatrzymali 6 kierujących na „podwójnym gazie” oraz jedną osobę podejrzaną o jazdę po narkotykach.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali nieletnich sprawców włamania oraz kradzieży części rowerowych o wartości około 6 tys. zł.
W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie zatrzymali na gorącym uczynku trzech nieletnich, którzy włamali się do jednego z budynków mieszkalnych w Sztumskim Polu. Dodatkowo jeden z trójki nieletnich ukradł części roweru o wartości blisko 6 tys. zł., które zamontował do swojego jednośladu. Nieletni za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem dla nieletnich.
Sztum -
75-latek trafił pod opiekę bliskich
Zagubiony 75-latek z Gdańska, którego zauważyła kierująca miejskim autobusem, trafił pod opiekę rodziny. Policjanci przypominają, że upały mogą być szczególnie niebezpieczne dla dzieci oraz osób starszych. W takiej sytuacji poinformujmy odpowiednie służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
Gdańsk -
Policjantka jadąc na służbę zatrzymała kierującą, która prowadziła mercedesa mając 2 promile w organizmie
Policjantka z Komisariatu Policji w Gniewinie w czasie wolnym od służby zatrzymała nietrzeźwego kierującego. Mundurowa uniemożliwiła kierującej mercedesem dalszą jazdę i wezwała stróżów prawa. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała w organizmie prawie dwa promile. Błyskawiczna reakcja i czujność policjantki skutkowała zatrzymaniem nietrzeźwej kierującej, która teraz poniesie konsekwencje. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Wejherowo -
32-latek odpowie za posiadanie blisko 2 kilogramów narkotyków
Chojniccy policjanci w ramach działań mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę, który posiadał blisko 2 kilogramy narkotyków, które trzymał między innymi w słoikach. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Chojnice -
„Bezpieczne Wakacje 2023” działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i turystów wypoczywających w nadmorskich miejscowościach
W miniony weekend na plaży w Jantarze i Brzeźnie pomorscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania pn. „Bezpieczne wakacje 2023”. Funkcjonariusze spotkali się z turystami i mieszkańcami województwa pomorskiego wypoczywającymi nad polskim morzem.
KWP Gdańsk -
Ucieczkę motocyklem zakończył na jednym z zakrętów. Policjanci zatrzymali 32-latka z Gminy Potęgowo
5 lat więzienia grozi mieszkańcowi Gminy Potęgowo, który w miniony piątek zlekceważył wydawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe i rozpoczął ucieczkę motocyklem. Policyjny pościg zakończył się po kilkuset metrach z uwagi na upadek motocyklisty, który na jednym z zakrętów stracił panowanie nad pojazdem. Tester narkotykowy wykazał, że w organizmie 32-latka znajdują się środki odurzające, a mężczyzna nie powinien wsiadać na motocykl również z uwagi na sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.
Słupsk -
Okradli dom w budowie-zostali zatrzymani przez policjantów
Policjanci z komisariatu w Kolbudach zatrzymali trzech mężczyzn, którzy okradli jeden z domów w budowie. Policjanci odzyskali materiały budowlane o wartości około 1000 zł. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.
Pruszcz Gdański -
Zatrzymano kobietę, która posiadała w torebce ponad 700 gramów amfetaminy
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim w miniony piątek doprowadzili do swojej jednostki 28-latkę, która przenosiła w torebce narkotyki. Kobieta miała przy sobie ponad 700 gramów amfetaminy. Kobieta usłyszała już zarzuty i decyzją sądu zastosowano wobec niej tymczasowy areszt.
Starogard Gdański -
Uroczysta Msza św. odpustowa w święto patronki Kaplicy Policyjnej - Matki Boskiej Częstochowskiej Królowej Polski - zaproszenie
W niedzielę, 27 sierpnia pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Gdańskiego ks. Wiesława Szlachetki zostanie odprawiona uroczysta Msza św. odpustowa w święto patronki Kaplicy Policyjnej - Matki Boskiej Częstochowskiej Królowej Polski. Rozpocznie się ona o godz. 10.00 na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku – Złotej Karczmie. Na uroczystość zaprasza Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku oraz Kapelan Wojewódzki Policji.
-
ZAPNIJ PASY, poczuj uścisk bezpieczeństwa – Rozwiąż QUIZ i zdobądź CERTYFIKAT
W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Policja wspólnie z firmą Neptis S.A. – operatorem komunikatora Yanosik oraz firmą Screen Network S.A., dysponującą ekranami LED rozmieszczonymi na terenie całego kraju przez okres wakacji prowadzi akcję pn. ZAPNIJ PASY, poczuj uścisk bezpieczeństwa. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na konsekwencje jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.
KGP -
Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą!
Jak prognozuje IMGW, w najbliższych dniach dla całego kraju przewidywane są wysokie wartości temperatur (powyżej normy wieloletniej). Policjanci, w trosce o bezpieczeństwo, apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach akwenów. Pamiętajmy, że woda to żywioł, który może stanowić olbrzymie zagrożenie dla naszego życia i zdrowia.
KGP -
Sztumscy policjanci pobiegli na rzecz fundacji pomocy wdowom i sierotom po poległych policjantach
Sztumscy policjanci wsparli Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Ideą przedsięwzięcia jest pokonanie dystansu minimum 3 km i wpłata minimum 25 złotych na rzecz fundacji. W biegu wzięło udział 22 funkcjonariuszy i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Sztumie.
Sztum -
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej
Wczoraj tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na autostradzie A1. W kierunku Łodzi miały zderzyć się dwa pojazdy. Na miejscu okazało się, że sprawca jest obywatelem Ukrainy i jest nietrzeźwy. Kierującego zatrzymano do dalszych czynności służbowych.
Tczew -
2,5 tys. złotych mandatu za przejażdżkę na hulajnodze elektrycznej w stanie nietrzeźwości
Hulajnogi elektryczne są bardzo popularnym środkiem transportu osobistego. Niestety, ich użytkownicy zapominają, że korzystanie z nich jest ściśle obwarowane przepisami ruchu drogowego. We wtorek po południu malborska drogówka zatrzymała 41-letniego turystę z Poznania, który zdecydował się kierować tym środkiem transportu, mając w organizmie prawie 1 promil alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.
Malbork -
Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych wakacjach
Gdańscy policjanci oraz funkcjonariusze z komisariatu wodnego w ramach akcji „Bezpieczne wakacje – kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” odwiedzili uczestników półkolonii. Spotkanie odbyło się na terenie AZS Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego w Gdańsku. Dla funkcjonariuszy było świetną okazją, aby porozmawiać z dziećmi o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo, zwłaszcza podczas letniego wypoczynku. Policjanci przekazali słuchaczom również informacje na temat konkursu ”Artystyczny przeWODNIK”, którego organizatorem jest Komenda Główna Policji, a partnerem PZU.
Gdańsk -
Kobieta oszukana metodą „na policjanta” i „pracownika banku” straciła 61 tys. złotych
Policjanci ostrzegają! Oszuści wyłudzający pieniądze są wciąż aktywni. W czwartek 48-letnia mieszkanka Malborka straciła 61 tys. złotych, stając się ofiarą przestępców działających metodą "na policjanta" i „pracownika banku”. Kobieta, pod legendą, że jej pieniądze w banku są zagrożone, zgodnie z instrukcjami, przelała swoje oszczędności na wskazane przez oszustów konto. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie angażują nas w swoje działania i przede wszystkim, nie zażądają od nas przekazania pieniędzy w żaden sposób. Jeżeli odbierzemy telefon z takim żądaniem to na pewno dzwoni przestępca!
Malbork -
Policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierujących, zareagowali świadkowie
Wczoraj policjanci gdańskiej drogówki zatrzymali dwóch pijanych kierujących. Jeden z nich był pod wpływem ponad 3 promili alkoholu. Mężczyźni trafili w ręce policjantów dzięki reakcji świadków, teraz grozi im kara nawet 2 lat więzienia.
Gdańsk -
Kolejny niewybuch ujawniony w powiecie lęborskim
Od wczorajszego wieczora policjanci zabezpieczają miejsce niebezpiecznego znaleziska. W Redkowicach (gm. Nowa Wieś Lęborska) właściciel działki podczas prac ziemnych natknął się na pocisk przeciwpancerny. Dziś niewybuch zostanie podjęty przez wojskowy patrol saperski. Apelujemy o ostrożność w przypadku takich znalezisk.
Lębork -
Policjant po służbie zatrzymał złodzieja
Kolejny raz kartuscy policjanci udowadniają, że są czujni i spostrzegawczy nawet po służbie. Dyżurny kartuskiej komendy robiąc zakupy zauważył mężczyznę, który ukradł butelkę alkoholu. Policjant bez chwili zawahania zatrzymał złodzieja przed opuszczeniem przez niego sklepu.
Kartuzy -
Telefon sprawcy został na miejscu zdarzenia
Gdańscy policjanci zatrzymali 27-letniego obywatela Ukrainy, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej na 18-latku z Opola. Sprawca wpadł w ręce policjantów na terenie dzielnicy Wrzeszcz, miał przy sobie ukradziony telefon o wartości 3 tys. zł. Mężczyzna usłyszał zarzut i został objęty policyjnym dozorem. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Nieletni sprawcy dwóch rozbojów zatrzymani przez słupskich kryminalnych
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali sprawców dwóch rozbojów, do których doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą zebrali szereg szczegółowych informacji, na podstawie których ustalili tożsamość czterech nastolatków w wieku od 14 do 16 lat. W czwartek rano wszyscy zatrzymani nieletni w obecności rodziców zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Sprawą popełnionych przez nich czynów karalnych zajmie się teraz Sąd Rodzinny.
Słupsk -
Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza, który był poszukiwany listem gończym
Policjanci kryminalni z nowodworskiej komendy zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu nowodworskiego podejrzanego o kradzieże i kradzieże z włamaniem. Mężczyzna włamał się do lombardu, z którego ukradł biżuterię oraz dokonał kradzieży roweru z klatki schodowej, powodując straty blisko 5 tysięcy złotych. 35-latek był już karany za liczne włamania do domków letniskowych na terenie Mierzei Wiślanej. Ponadto okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym i najbliższe dwa lata spędzi w zakładzie karnym.
Nowy Dwór Gdański -
Miał sądowy zakaz a samochód, którym jechał był niesprawny technicznie
Gdańscy policjanci zatrzymali 28-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód, którym jechał, był niesprawny technicznie, a podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili przy nim narkotyki. Sprawca najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzut złamania sądowego zakazu. Mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat więzienia.
Gdańsk -
Zapalił skręta przy policjantach
Policyjni wywiadowcy zatrzymali 24-letniego mieszkańca Sopotu, który przy nich zapalił skręta. Okazało się, że w domu również posiada zakazane substancje. Wczoraj podejrzany usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i na poczet przyszłej kary zabezpieczono jego samochód o wartości 8 tys. złotych.
Sopot -
Wyszedł z policyjnej celi, by po zaledwie dwóch godzinach znowu do niej trafić
W ubiegły wtorek do wytrzeźwienia został zatrzymany 28-letni mieszkaniec Lęborka. Następnego dnia gdy „procenty wyparowały” wyszedł, ale tylko na chwilę. Policjanci zatrzymali go po zgłoszeniu o przebiciu opon w samochodzie i groźbach karalnych.
Lębork