Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
2,5 tys. złotych mandatu za przejażdżkę na hulajnodze elektrycznej w stanie nietrzeźwości
Hulajnogi elektryczne są bardzo popularnym środkiem transportu osobistego. Niestety, ich użytkownicy zapominają, że korzystanie z nich jest ściśle obwarowane przepisami ruchu drogowego. We wtorek po południu malborska drogówka zatrzymała 41-letniego turystę z Poznania, który zdecydował się kierować tym środkiem transportu, mając w organizmie prawie 1 promil alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.
Malbork -
Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych wakacjach
Gdańscy policjanci oraz funkcjonariusze z komisariatu wodnego w ramach akcji „Bezpieczne wakacje – kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” odwiedzili uczestników półkolonii. Spotkanie odbyło się na terenie AZS Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego w Gdańsku. Dla funkcjonariuszy było świetną okazją, aby porozmawiać z dziećmi o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo, zwłaszcza podczas letniego wypoczynku. Policjanci przekazali słuchaczom również informacje na temat konkursu ”Artystyczny przeWODNIK”, którego organizatorem jest Komenda Główna Policji, a partnerem PZU.
Gdańsk -
Kobieta oszukana metodą „na policjanta” i „pracownika banku” straciła 61 tys. złotych
Policjanci ostrzegają! Oszuści wyłudzający pieniądze są wciąż aktywni. W czwartek 48-letnia mieszkanka Malborka straciła 61 tys. złotych, stając się ofiarą przestępców działających metodą "na policjanta" i „pracownika banku”. Kobieta, pod legendą, że jej pieniądze w banku są zagrożone, zgodnie z instrukcjami, przelała swoje oszczędności na wskazane przez oszustów konto. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie angażują nas w swoje działania i przede wszystkim, nie zażądają od nas przekazania pieniędzy w żaden sposób. Jeżeli odbierzemy telefon z takim żądaniem to na pewno dzwoni przestępca!
Malbork -
Policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierujących, zareagowali świadkowie
Wczoraj policjanci gdańskiej drogówki zatrzymali dwóch pijanych kierujących. Jeden z nich był pod wpływem ponad 3 promili alkoholu. Mężczyźni trafili w ręce policjantów dzięki reakcji świadków, teraz grozi im kara nawet 2 lat więzienia.
Gdańsk -
Kolejny niewybuch ujawniony w powiecie lęborskim
Od wczorajszego wieczora policjanci zabezpieczają miejsce niebezpiecznego znaleziska. W Redkowicach (gm. Nowa Wieś Lęborska) właściciel działki podczas prac ziemnych natknął się na pocisk przeciwpancerny. Dziś niewybuch zostanie podjęty przez wojskowy patrol saperski. Apelujemy o ostrożność w przypadku takich znalezisk.
Lębork -
Policjant po służbie zatrzymał złodzieja
Kolejny raz kartuscy policjanci udowadniają, że są czujni i spostrzegawczy nawet po służbie. Dyżurny kartuskiej komendy robiąc zakupy zauważył mężczyznę, który ukradł butelkę alkoholu. Policjant bez chwili zawahania zatrzymał złodzieja przed opuszczeniem przez niego sklepu.
Kartuzy -
Telefon sprawcy został na miejscu zdarzenia
Gdańscy policjanci zatrzymali 27-letniego obywatela Ukrainy, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej na 18-latku z Opola. Sprawca wpadł w ręce policjantów na terenie dzielnicy Wrzeszcz, miał przy sobie ukradziony telefon o wartości 3 tys. zł. Mężczyzna usłyszał zarzut i został objęty policyjnym dozorem. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Nieletni sprawcy dwóch rozbojów zatrzymani przez słupskich kryminalnych
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali sprawców dwóch rozbojów, do których doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą zebrali szereg szczegółowych informacji, na podstawie których ustalili tożsamość czterech nastolatków w wieku od 14 do 16 lat. W czwartek rano wszyscy zatrzymani nieletni w obecności rodziców zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Sprawą popełnionych przez nich czynów karalnych zajmie się teraz Sąd Rodzinny.
Słupsk -
Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza, który był poszukiwany listem gończym
Policjanci kryminalni z nowodworskiej komendy zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu nowodworskiego podejrzanego o kradzieże i kradzieże z włamaniem. Mężczyzna włamał się do lombardu, z którego ukradł biżuterię oraz dokonał kradzieży roweru z klatki schodowej, powodując straty blisko 5 tysięcy złotych. 35-latek był już karany za liczne włamania do domków letniskowych na terenie Mierzei Wiślanej. Ponadto okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym i najbliższe dwa lata spędzi w zakładzie karnym.
Nowy Dwór Gdański -
Miał sądowy zakaz a samochód, którym jechał był niesprawny technicznie
Gdańscy policjanci zatrzymali 28-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód, którym jechał, był niesprawny technicznie, a podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili przy nim narkotyki. Sprawca najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzut złamania sądowego zakazu. Mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat więzienia.
Gdańsk -
Zapalił skręta przy policjantach
Policyjni wywiadowcy zatrzymali 24-letniego mieszkańca Sopotu, który przy nich zapalił skręta. Okazało się, że w domu również posiada zakazane substancje. Wczoraj podejrzany usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i na poczet przyszłej kary zabezpieczono jego samochód o wartości 8 tys. złotych.
Sopot -
Wyszedł z policyjnej celi, by po zaledwie dwóch godzinach znowu do niej trafić
W ubiegły wtorek do wytrzeźwienia został zatrzymany 28-letni mieszkaniec Lęborka. Następnego dnia gdy „procenty wyparowały” wyszedł, ale tylko na chwilę. Policjanci zatrzymali go po zgłoszeniu o przebiciu opon w samochodzie i groźbach karalnych.
Lębork -
Metodą „na policjanta” wyłudził od seniorki 10 tys. zł. Seniorze bądź ostrożny i nie daj się oszukać!
W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, których najczęściej ofiarami stają się osoby starsze, samotnie mieszkające i nieświadome zagrożenia ze strony nieznajomych, po raz kolejny apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek. Seniorze, bądź ostrożny w kontaktach z obcymi osobami. Często podstępem chcą pozbawić nas oszczędności całego życia. Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im jakichkolwiek pieniędzy - to mechanizm działania oszustów. W wczoraj 89-letnia mieszkanka powiatu puckiego oddała oszustom 10 tysięcy złotych.
Puck -
Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz! Seniorka przekazała oszustom 21 tysięcy złotych
21 tysięcy złotych przekazała obcej kobiecie 85-letnia słupszczanka. Seniorka była przekonana, że pomaga swojej wnuczce, która miała być sprawcą poważnego wypadku drogowego. Kolejny raz apelujemy o ostrożność i natychmiastowy kontakt z Policją w przypadku ewentualnych podobnych telefonów.
Słupsk -
Nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia – usłyszał zarzuty od policjantów
W nocy 13 sierpnia policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 24-latka, który spowodował wypadek drogowy i oddalił się z miejsca zdarzenia. Mężczyzna nie dość, że nie udzielił pomocy poszkodowanemu pieszemu, to kierował autem w stanie nietrzeźwości. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi do 4,5 roku więzienia. Nieudzielenie pomocy osobie zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Pruszcz Gdański -
Tragiczny wypadek w Gminie Potęgowo. Ciężarówka najechała na leżącego na drodze mężczyznę
Do tragicznego wypadku drogowego doszło w nocy ze środy na czwartek w okolicach Głuszynka w Gminie Potęgowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 31-letni kierujący ciężarowym volvo z naczepą, najechał na leżącego na drodze mężczyznę. 21-latek poniósł śmierć na miejscu. W chwili zdarzenia na drogach panowały bardzo trudne warunki drogowe, a widoczność ograniczała mgła.
Słupsk -
Podsumowanie długiego weekendu na Pomorzu
Policjanci z pomorskiej drogówki podsumowali długi weekend. Był bezpieczny, nie doszło do żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym.
KWP Gdańsk -
Jedna interwencja – dwóch poszukiwanych zatrzymanych
Zaprosił trzech mężczyzn do mieszkania, a gdy wyszedł na chwilę ci zamknęli się od środka i nie chcieli go wpuścić. Gdy na miejscu zjawili się policjanci jeden z nich wyskoczył przez okno i zaczął uciekać, bo wiedział, że jest poszukiwany. Po krótkim pościgu 35-latek z Elbląga został zatrzymany. Funkcjonariusze zatrzymali też 24-latka z powiatu kluczborskiego, który razem z nim przebywał w mieszkaniu. On również poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości. Dziś mężczyźni trafią do jednostki penitencjarnej celem odbycia zasądzonych kar.
Sopot -
Zatrzymanemu 36-latkowi grozi kara 10 lat więzienia
Dzięki pracy gdańskich policjantów na czarny rynek nie trafi ponad pół kilograma zakazanych substancji. Funkcjonariusze do tej sprawy zatrzymali 36-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Teraz grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.
Gdańsk -
BYŁ POSZUKIWANY LISTAMI GOŃCZYMI, JECHAŁ POD WPŁYWEM ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH I MIAŁ SĄDOWY ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDÓW
Nowodworscy policjanci zatrzymali do kontroli volkswagena, którego kierujący swoim zachowaniem wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Po sprawdzeniu okazało się, że 37-latek prowadzący samochód jest pod wpływem środków odurzających. Ponadto mężczyzna posiadał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz był poszukiwany trzema listami gończymi.
Nowy Dwór Gdański -
Młody pies siedział w nagrzanym samochodzie, pomogli mu dzielnicowi
Dzielnicowi z komisariatu na Przymorzu uratowali młodego psa rasy Cavapoo pozostawionego w nagrzanym samochodzie. Funkcjonariuszy zaalarmowała kobieta, która przechodząc obok samochodu, zauważyła w nim dyszącego psa. Policjanci uwolnili czworonoga ze śmiertelnej pułapki i przekazali opiekunom schroniska.
Gdańsk -
NIETRZEŹWY Z DOŻYWOTNIM ZAKAZEM PROWADZENIA POJAZDÓW
Policjanci ze sztumskiej drogówki zatrzymali 46-letniego kierowcę, który prowadził pojazd mając prawie promil alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Sztum -
Miał przy sobie narkotyki – został zatrzymany przez policjantów
Policjanci z komisariatu w Trąbkach Wielkich (powiat gdański) zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki. Został on przewieziony do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszeli już zarzut posiadania środków odurzających. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.
Pruszcz Gdański -
Był pijany, spowodował kolizję, w samochodzie zostawił dziecko i uciekł. Policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę
Nawet 5 lat więzienia grozi pijanemu kierowcy z powiatu słupskiego, który wczoraj w okolicach Dobieszewa spowodował kolizję i próbował uciec z miejsca zdarzenia, pozostawiając w samochodzie swojego kilkuletniego syna. 35-latek został zatrzymany przez będącego w czasie wolnym od służby policjanta ze słupskiej Szkoły Policji, który widząc groźne drogowe zdarzenie zatrzymał się, aby udzielić pomocy jego uczestnikom.
Słupsk -
Dzielnicowy w dniu wolnym odzyskał skradziony turystce telefon
Dyżurny bytowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że turystce w Lipnicy skradziono telefon wraz z dziecięcym sweterkiem. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz zaangażował się w nie, będący na dniu wolnym dzielnicowy Posterunku Policji w Lipnicy. Dzięki posiadanemu doświadczeniu służbowemu funkcjonariusz bardzo szybko ustalił sprawcę kradzieży i odzyskał m.in. telefon o wartości 4 500 złotych. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Bytów -
Święto Wojska Polskiego – uroczysty apel
Dzisiaj odbyły się uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przypada 15 sierpnia i obchodzone jest na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r.
KWP Gdańsk -
Nowość w procedurze rekrutacyjnej
Od dzisiaj kandydaci do służby w Policji mogą wysłać wszystkie wymagane dokumenty za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adres dobor@gd.policja.gov.pl
KWP Gdańsk -
Zdemolował pięć aut. Usłyszał zarzuty
Kwidzyńscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który uszkodził 5 samochodów zaparkowanych na parkingu przy dworcu kolejowym w Prabutach. Nietrzeźwy sprawca zasnął w jednym z aut, podczas interwencji był agresywny. Za uszkodzenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Kwidzyn -
Natychmiastowa interwencja policjantów z komisariatu wodnego zapobiegła tragedii
Policjanci każdego dnia w sezonie letnim patrolują przy użyciu łodzi służbowych wody Zatoki Gdańskiej. W dni z wysoką temperaturą powietrza przeprowadzają wiele interwencji wobec osób użytkujących sprzęty wodne, wypoczywających na plażach, korzystających z kąpieli wodnych i słonecznych. Wielokrotnie również są uczestnikami sytuacji, w których ktoś potrzebuje natychmiastowej pomocy i zagrożone jest zdrowie a nawet życie.
KWP Gdańsk -
Kartuscy policjanci zatrzymali 38-letnią Gruzinkę, która wróciła do sklepu, w którym wcześniej ukradła bluzę, a w mieszkaniu miała więcej skradzionych rzeczy wartych około 6000 zł
W miniony piątek kartuscy policjanci zatrzymali 38-letnią obywatelkę Gruzji, która przyszła do sklepu, w którym kilka dni wcześniej ukradła bluzę wartą 299 zł. Jak się okazało, kobieta w domu miała więcej skradzionych rzeczy m.in. odzież, obuwie, biżuterię. Na tę chwilę funkcjonariusze oszacowali sumę strat na około 6000 złotych. 38-latce za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Kartuzy -
Policjanci przypominają - niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, nie warto!
Wciąż zdarzają się kierujący, którzy z różnych powodów, nie zatrzymują się do kontroli drogowej i próbują uciekać. Takie osoby nie tylko popełniają przestępstwo, ale również narażają siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Nie warto! Za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
KWP Gdańsk -
Ukradł plecak z otwartego samochodu, tego samego dnia zatrzymali go policjanci
Policjanci z Komisariatu Policji I w Słupsku zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież i posiadanie środków odurzających. Słupszczanin miał w piątek rano ukraść z zaparkowanego na jednej z posesji, otwartego samochodu, plecak ze sprzętem elektronicznym o wartości kilkuset złotych, a podczas zatrzymania posiadał przy sobie porcję marihuany. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
Słupsk -
Będąc na urlopie zatrzymał złodzieja sklepowego
Policjantem jest się w każdej chwili, nawet w czasie wolnym od służby. Sierż. szt. Mariusz Las z sopockiej komendy przebywając na urlopie zauważył złodzieja sklepowego i go zatrzymał. Dzięki natychmiastowej reakcji policjanta skradziony towar wrócił na półki sklepowe, a sprawca został ukarany 500-złotowym mandatem karnym.
Sopot -
Policjanci zatrzymali trzynastu uczestników ruchu drogowego, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu oraz czterech z sądowym zakazem kierowania.
Policjanci każdego dnia prowadzą kontrole drogowe, podczas których szczególnie zwracają uwagę na prędkość i trzeźwość kierowców. W czasie minionego weekendu zatrzymali aż 13 uczestników ruchu drogowego, którzy jechali samochodem, rowerem bądź hulajnogą będąc pod wpływem alkoholu. Dodatkowo kontrole drogowe pozwoliły zatrzymać 4 mężczyzn z zakazem kierowania.
Wejherowo -
Miał dość ukrywania się. Poszukiwany 3 listami gończymi sam zgłosił się do sopockich policjantów
Wiedział, że jest poszukiwany i ma do odbycia karę pozbawienia wolności. Mając dość ukrywania się na terenie Niemiec wrócił do Polski i w piątek sam zgłosił się do sopockich policjantów. Poszukiwany trzema listami gończymi 48-latek jeszcze tego samego dnia trafił do aresztu śledczego. Zgodnie z wyrokami sądu najbliższe 3 lata, 3 miesiące i 25 dni spędzi za kratami za przestępstwa kradzieży.
Sopot -
29-latek odpowie za posiadanie narkotyków
Chojniccy policjanci w ramach działań mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę, który posiadał blisko 150 gramów narkotyków. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Chojnice -
Trwa długi weekend sierpniowy
Ruszył na dobre długi weekend sierpniowy a wraz z nim zwiększony ruch na naszych pomorskich drogach. Drodzy kierowcy i uczestnicy ruchu drogowego pamiętajcie o stosowaniu podstawowych zasad obowiązujących na drodze. Bądźcie bezpieczni i do zobaczenia po weekendzie ...a my czuwamy nad Waszym bezpieczeństwem.
KWP Gdańsk -
Przedstawiciele pomorskich policjantów wzięli udział w uroczystym otwarciu dla zwiedzających Muzeum w Piaśnicy
Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku wziął udział w otwarciu dla zwiedzających Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie. Placówka jest kolejnym miejscem w naszym regionie, która została poświęcona Ofiarom Zbrodni Pomorskiej. W dzisiejszym uroczystym otwarciu udział wziął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński, Jarosław Sellin- Generalny Konserwator Zabytków, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich oraz przedstawiciele służb.
KWP Gdańsk -
W 24 godziny zatrzymali 11 osób poszukiwanych
Dobre rozpoznanie i policyjna czujność przynosi efekty. Właśnie dzięki tym staraniom w ciągu ostatnich 24 godzin policjanci na terenie Gdańska zatrzymali 10 poszukiwanych mężczyzn w wieku od 26 do 64 roku życia, którzy dopuścili się różnych przestępstw, m.in. oszustw, stalkingu, uchylania się od alimentacji, czy posiadania znacznej ilości narkotyków. Wśród zatrzymanych 3 osoby były poszukiwane listem gończym, a 5 zarządzeniami doprowadzenia do zakładu karnego lub aresztu. Ponadto w ręce funkcjonariuszy trafiły 3 osób poszukiwane w celu ustalenia miejsca pobytu.
Gdańsk -
Złodziej z Pucka złapany
Wczoraj policjanci z puckiej komendy przedstawili 6 zarzutów 45-letniemu mieszkańcowi Wielkopolski. Mężczyzna jest podejrzany o kradzieże mienia ze sklepów i restauracji w Pucku. Pokrzywdzeni oszacowali straty na blisko 3500 tys. zł. Podejrzanemu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.
Puck -
Pijany kierowca uderzył samochodem w drzewo
Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 53 -letni kierowca skody, który uderzył w przydrożne drzewo. Teraz nieodpowiedzialny kierujący odpowie za prowadzenie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a sąd zdecyduje o jego dalszej przyszłości.
Sztum -
Płacili ukradzioną kartą, zostali zatrzymani
Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież oraz włamania na konto przy użyciu kradzionej karty bankomatowej. Każdy ze sprawców usłyszał kilkanaście zarzutów. Podejrzanym grozi kara nawet 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Zatrzymali sprawcę uszkodzenia drzwi w pokojach hotelowych
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali pijanego 33-letniego obywatela Islandii, który uszkodził drzwi w dwóch pokojach hotelowych. Straty oszacowano na 2 tys. zł. Dziś podejrzewany usłyszy zarzuty w tej sprawie. Za uszkodzenie mienia grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej
Mieszkaniec Kwidzyna odpowie przed sądem za posiadanie narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany podczas kontroli drogowej. Policjanci sprawdzą również, czy 29 –latek kierował pod działaniem środków odurzających. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.
Kwidzyn -
Czujność jest kluczowa dla bezpieczeństwa w Internecie. Nigdy nie klikaj w podejrzane linki
Roztargnienie, pośpiech, chwilowa nieuwaga, czy pęd codziennego życia sprawiają, że niektóre osoby zbyt mało uwagi poświęcają na zweryfikowanie otrzymanych informacji. Coraz częściej cyberprzestępcy na swoje ofiary wybierają osoby młode, które korzystają na co dzień z komunikatorów internetowych lub bankowości mobilnej. Ciężko zarobione pieniądze, bardzo często latami gromadzone na kontach oszczędnościowych, przekazywane są oszustom, którzy w kontakcie z ofiarą są jedynie głosem w słuchawce lub nickiem na portalu sprzedażowym. Kolejny raz apelujemy o ostrożność i większą uwagę w autoryzowaniu transakcji internetowych. Nigdy nie klikaj w nieznane linki!
Słupsk -
Akcja „TRZEŹWOŚĆ”
Pomorska drogówka podczas długiego weekendu przeprowadzi wzmożone kontrole trzeźwości. Celem akcji jest eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących i uświadamianie, jak dużym zagrożeniem są oni na drodze.
KWP Gdańsk -
Policyjne działania „PRĘDKOŚĆ”
11 sierpnia br. Policja przeprowadzi działania pn. „Prędkość”, koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Akcja kontrolno-prewencyjna ma charakter międzynarodowy, co oznacza, że kontroli możemy spodziewać się również w wielu innych krajach.
KGP -
Awanturował się w mieszkaniu. Był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności
Na pięć miesięcy trafi do więzienia 31-latek zatrzymany przez lęborskich policjantów. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Sochaczewie do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali go po zgłoszeniu o awanturze, jaką wywołał w swoim domu.
Lębork -
Z cofniętymi uprawnieniami do kierowania, przyjechał autem do komisariatu, by zgłosić, że uszkodzono mu samochód.
Nawet 2 lata więzienia grożą 24-latkowi z Gdańska, który pomimo cofniętych uprawnień do kierowania przyjechał pod komisariat dacią, by zgłosić, że uszkodzono mu samochód. Interwencję wobec nieodpowiedzialnego kierowcy podjęła policjantka wydziału dochodzeniowo- śledczego, która wykonywała czynności związane z uszkodzenia pojazdu gdańszczanina.
Gdańsk -
Sprawca kradzieży rozbójniczej zatrzymany przez policjantów
Policjanci z pruszczańskiej drogówki zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. 36-letni mężczyzna ukradł rower 12-letniemu chłopcu, a gdy ten próbował go odzyskać, mężczyzna zagroził mu pobiciem. Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.
Pruszcz Gdański