Wiadomości

NOWY ROK - NOWY TY?

Data publikacji 02.01.2024

Spraw, aby Twoje postanowienia noworoczne związane z realizacją zawodową w końcu się spełniły. Nie pozwól sobie na kolejne pytania „Gdzie był(a)bym dzisiaj, gdybym zaczął/ęła w zeszłym roku” i już teraz zrób pierwszy krok w stronę służby w Policji. Satysfakcja zawodowa, stabilność finansowa, godne zarobki czy emerytura po 25 latach służby to tylko niektóre powody, dla których warto zostać pomorskim policjantem.

Początek nowego roku często wiąże się z noworocznymi postanowieniami – czasami jest to rzucenie niedobrych nawyków (tak, my też od 1 stycznia ograniczamy słodycze), innym razem będzie to spełnienie jakiegoś marzenia. Może i w Twojej głowie znajduje się chęć zmiany w nowym roku i zrobienie pierwszego kroku do spełnienia celów, o których myślałeś/aś już wcześniej?

Jeżeli Twoim marzeniem jest służba w Policji, to nie mogłeś/aś trafić na lepszy moment. Ile to już razy chciałeś/aś złożyć dokumenty rekrutacyjne, ale stwierdziłeś/aś, że to jeszcze nie ten czas? Gdzie był(a)byś dzisiaj, gdybyś zrobił/a to, kiedy myśl o służbie  pojawiła się w Twojej głowie po raz pierwszy? Zamiast zastanawiać się „co by było gdyby” już dzisiaj zrób pierwszy krok w stronę służby w Policji - która prócz godnych zarobków i systemu emerytalnego, da Ci satysfakcję, której nie zapewni Ci żaden inny zawód. Kiedy będzie lepszy czas na realizowanie swoich postanowień, jak nie z rozpoczęciem nowego roku?

Kto może pełnić służbę w Policji?

·         obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;

·         który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;

·         korzystający z pełni praw publicznych;

·         posiadający co najmniej średnie wykształcenie; 

·         posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych  szczególnej   dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;

·         dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie  informacji niejawnych.

 

Komendant Główny Policji wyznaczył następujące terminy przyjęć do służby na 2024 rok:

·         4 marca

·         24 kwietnia

·         8 lipca

·         9 września

·         30 października

·         30 grudnia

 

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące rekrutacji do pomorskiej Policji znajdziesz się na stronie internetowej: https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/.

Powrót na górę strony