Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Seniorze, nie daj się oszukać
Oszuści tzw. metodą "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż próbują oszukiwać starsze osoby. Aby wyłudzić pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków przestępcy podają się np. za członków rodziny lub przedstawicieli instytucji publicznych i proszą o przekazanie pieniędzy, które mają pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach. Nie bądźmy obojętni i ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować oszuści.
Słupsk -
Zatrzymany 35-latek poszukiwany europejskim nakazem aresztowania za zabójstwo w Hiszpanii
W ubiegłym tygodniu poszukiwacze Komedy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy współpracy z Centralną Sekcją Poszukiwań Celowych Komendy Głównej Policji zatrzymali, na terenie powiatu kościerskiego, 35-latka poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania przez stronę hiszpańską za przestępstwo zabójstwa oraz kradzież pojazdu.
KWP Gdańsk -
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Policji
Życzenia z okazji Święta Policji dla policjantów i pracowników Policji od Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka.
KGP -
Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z okazji Święta Policji
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wszystkim funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Policji składa życzenia z okazji Święta Policji.
KGP -
Uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji
W ramach obchodów Święta Policji dziś w Komisariacie Policji II w Gdańsku odbyła się uroczysta zbiórka dla funkcjonariuszy, podczas której wręczono nominacje na wyższe stopnie służbowe. Wyróżnieni zostali również pracownicy cywilni Policji. W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Konrad Kobierski, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska Piotr Grzelak oraz kapelan pomorskich policjantów ks. Bogusław Głodowski. Uroczystości przewodniczył Komendant Miejski Policji w Gdańsku – insp. Tomasz Hintz.
Gdańsk -
Mając 2,5 promila potrącił rowerzystę.
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 38-letniego mieszkańca powiatu malborskiego, który kierując hyundaiem, w Królewie potrącił rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście rowerzysta nie odniósł obrażeń i wspólnie z innymi świadkami zdarzenia uniemożliwili 38-latkowi dalszą jazdę. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna przed sądem będzie również odpowiadał za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Malbork -
Powiatowe obchody Święta Policji 2023 r.
W piątek o godzinie 11:00 na placu przed Komendą Powiatową Policji w Kartuzach odbyły się obchody Święta Policji. Awanse na wyższe stopnie otrzymało 39 policjantów pełniących służbę na terenie naszego powiatu. W uroczystości, której gospodarzem był Komendant Powiatowy Policji w Kartuzach podinsp. Tomasz Juński, udział wzięli również I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Bogusław Ziemba, przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych, a także instytucji, które na co dzień współpracują z Policją.
Kartuzy -
Policjanci uratowali potrąconego kota
Policjanci z malborskiej drogówki uratowali potrąconego kotka. Zwierzak wbiegł na ulicę wprost pod koła nadjeżdżającej toyoty. Kierująca tym pojazdem zadzwoniła na numer alarmowy. Okazało się, że kot odniósł obrażenia i potrzebował pomocy. Stróże prawa widząc to, zabrali zwierzaka i zawieźli do lekarza weterynarii. Potrącony czworonóg został pod opieką specjalisty.
Malbork -
Święto policji w Chojnicach
21 lipca w Chojnicach w siedzibie Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. Akademii przewodniczył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku – nadinsp. Andrzej Łapiński oraz przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele innych służb mundurowych, a także emerytowani funkcjonariusze. W tym roku akty mianowania na wyższe stopnie służbowe otrzymało ponad 40 funkcjonariuszy.
Chojnice -
Policjanci pomogli uratować potrąconego kota
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Kwidzynie pomogli uratować kobiecie małego kota, który najprawdopodobniej został potrącony przez samochód. Zwierzakowi groziło niebezpieczeństwo z powodu przejeżdżających aut. Funkcjonariusze odnaleźli wystraszone zwierzę w lesie i na prośbę kobiety przekazali go jej, by mogła oddać go pod opiekę weterynarza.
Kwidzyn -
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Za jednym wystawiono ich aż 10
Co najmniej kilka lat może spędzić za kratkami 28-latek z Koszalina poszukiwany przez sądy z kilku województw do obycia kary pozbawienia wolności za kradzieże. Wobec mężczyzny wydano kilkanaście podstaw poszukiwawczych, w tym 10 listów gończych. 28-latek został zatrzymany przez policjantów z lęborskiej drogówki podczas kontroli spowodowanej przekroczeniem dozwolonej prędkości. Drugi z zatrzymanych to 23-letni lęborczanin, poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo narkotykowe. Próbował uciec przed policjantami – bezskutecznie.
Lębork -
38-latka po kontroli trafiła do aresztu
Gdańscy policjanci zatrzymali 38-latkę z Sopotu, którą podejrzewali o kierowanie pod wpływem środków odurzających. Od kobiety pobrano krew do badań na obecność narkotyków w organizmie, w torebce miała amfetaminę, była też poszukiwana w celu odbycia roku więzienia.
Gdańsk -
Nel znalazła narkotyki w portfelu
W najbliższym czasie policjanci ze Starogardu Gdańskiego przedstawią zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. Usłyszy je kierowca osobowego volkswagena, który został zatrzymany na gorącym uczynku w czasie kontroli drogowej. Za popełnienie tego przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.
Starogard Gdański -
Powiatowe obchody Święta Policji w Starogardzie Gdańskim.
W siedzibie starogardzkiej komendy odbyły się powiatowe obchody święta policji. Na uroczystości obecni byli I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Bogusław Ziemba, Starosta powiatu starogardzkiego, włodarze miast oraz gmin naszego powiatu, zaprzyjaźnione z policją służby mundurowe i zaproszeni goście. Awanse na wyższe stopnie otrzymało 23 policjantów pełniących na co dzień służbę na terenie powiatu starogardzkiego. Nagrodzono również zwycięzców konkursu na najlepszego dzielnicowego oraz policjanta prewencji.
Starogard Gdański -
Wspaniałe spotkanie w tczewskiej komendzie — mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej dziękują za służbę policjantom
Wczoraj tczewska jednostka Policji miała niezwykłe odwiedziny. Mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Damaszce przyszli z okazji zbliżającego się Święta Policji podziękować policjantom za ich poświęcenie i trudną służbę. To była serdeczna i słodka niespodzianka!
Tczew -
24-latek odpowie za udział w obrocie znaczną ilością narkotyków
Gdańscy policjanci zatrzymali 24-latka z Gdyni, przy którym ujawnili i zabezpieczyli prawie 14 kilogramów narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzut udziału w obrocie znaczną ilością środków odurzających i psychoaktywnych. Trafił na trzy miesiące do aresztu, teraz grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.
Gdańsk -
Kryminalni z Rumi zatrzymali 35-latka, zatrzymany 35 latek, posiadał 300 gramów amfetaminy i 200 gramów mefedronu- został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące
Kryminalni z Rumi zatrzymali mężczyznę, który posiadał narkotyki. Zabronione substancje zostały zabezpieczone, a 35-latek doprowadzony do wejherowskiej komendy. Wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
Wejherowo -
Agresor drogowy został zatrzymany przez policjantów
Policjanci z Pruszcz Gdańskiego zatrzymali 24 – letniego kierowcę toyoty, który na drodze uderzył pięścią w twarz innego kierującego. Wcześniej kierujący toyota agresywnie jeździł po ulicach Pruszcza Gdańskiego. Teraz o losie 24 - latka zadecyduje sąd.
Pruszcz Gdański -
Oszuści uderzyli dwa razy. Uważaj!!!
Te historie jako ostrzeżenie przed bezwzględnością i podstępnym działaniem oszustów dedykujemy osobom starszym, a także ich rodzinom. Policjanci apelują i ostrzegają o tym, że oszuści wykorzystają najróżniejsze metody i sposoby, żeby ukraść pieniądze. Jednym z nich jest oszustwo na „wypadek”. Dzwoniąc do swojej ofiary, informują, że ktoś bliski spowodował wypadek i trzeba zapłacić określoną kwotę, aby uniknąć sankcji karnych, w tym aresztowania. Najczęściej poszkodowaną jest kobieta w ciąży. Pieniądze mają być rzekomo dla prawnika, a odbiera je mężczyzna podający się za pracownika kancelarii.
Gdańsk -
Pomiędzy warzywami w szklarni posadził marihuanę. Policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca Gminy Kobylnica
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 43-letniego mieszkańca Gminy Kobylnica, który uprawiał na swojej posesji marihuanę. W wyniku prowadzonych czynności kryminalni zabezpieczyli 13 krzewów konopi indyjskich, które rosły w szklarni pomiędzy ogórkami i pomidorami. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
Słupsk -
36-latek odpowie za kradzież perfum i … papug
Kryminalni zatrzymali 36-latka, który został przyłapany na kradzieży perfum z drogerii o wartości 540 złotych. Policjanci nie tylko zatrzymali go na miejscu zdarzenia, ale również ustalili, że dzień wcześniej ukradł on klatkę z dwiema papugami ze sklepu zoologicznego. Sprawca usłyszał dwa zarzuty kradzieży, które mogą skutkować nawet 5 latami więzienia.
Tczew -
Rowerzysta odpowie za spowodowanie wypadku drogowego
Dziś rano kryminalni z Sopotu zatrzymali poszukiwanego rowerzystę. Śledczy ogłosili mu zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym poprzez niezachowanie bezpiecznego odstępu od wymijanego roweru i spowodowanie nieumyślnie wypadku, a po zdarzeniu odjechanie z miejsca. Pokrzywdzony cyklista w wyniku zdarzenia doznał złamań kości, stłuczeń i otarć na ciele.
Sopot -
Sprawcy rozboju w areszcie
Poznali 27-latka na ulicy, zaprosili do mieszkania, gdzie były inne osoby i wspólnie spożywali alkohol. Gdy doszło do awantury i 27-latek stanął w obronie kobiety, pobili go, a następnie zabrali mu pieniądze w kwocie 2 tys. złotych, dowód osobisty i telefon. Dwaj mieszkańcy Sopotu w wieku 44-lat zostali zatrzymani przez kryminalnych, prokurator ogłosił im zarzut rozboju, a sąd aresztował na 3 miesiące.
Sopot -
Płynął jachtem w stronę federacji rosyjskiej, mając 2 promile alkoholu
Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Krynicy zatrzymali nietrzeźwego sternika, zanim ten wpłynął na wody Federacji Rosyjskiej. 72-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
Nowy Dwór Gdański -
Ostatnie pożegnanie podinsp. w st. spocz. dr. Józefa Ziniewicza
19 lipca br. na lęborskim cmentarzu odbył się pogrzeb zmarłego w wieku 88 lat podinsp. w st. spocz. dr. Józefa Ziniewicza, wieloletniego szefa lęborskich funkcjonariuszy. Zmarłemu w jego ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, przyjaciele, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji z powiatu lęborskiego a także policjantki i policjanci, pracownicy cywilni oraz policyjni emeryci z lęborskiego i słupskiego garnizonu. Ceremonia pogrzebowa odbyła się z udziałem policyjnej asysty honorowej.
Lębork -
1500 złotych mandatu i utrata prawo jazdy za szybki przejazd przez teren zabudowany
Policjanci z malborskiej drogówki W Tragaminie dokonali pomiaru prędkości i zatrzymali do kontroli drogowej kierującego dostawczym oplem. 30-letni mieszkaniec Malborka jechał w terenie zabudowanym z prędkością 104 km/h. Oprócz ukarania kierowcy za przekroczenie dozwolonej prędkości mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi, mundurowi zatrzymali mu również prawo jazdy. Apelujemy o rozwagę na drodze. Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.
Malbork -
Pijany 23-latek dachował swoim fordem w pobliżu Debrzna. Świadkami wypadku byli policjanci z drogówki
Policjanci z człuchowskiej drogówki byli wczoraj świadkami niecodziennej sytuacji, kiedy jadący z przeciwka ford zjechał nagle na lewy pas drogi, a potem wjechał do rowu i dachował. Policjanci, którzy jechali do Debrzna natychmiast udzielili pomocy kierowcy i pasażerowi, wyciągnęli ich z auta i wezwali pogotowie. Szybko okazało się, że kierowca, 23-letni mieszkaniec Debrzna jest nietrzeźwy, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, podróżujący z nim brat również był nietrzeźwy, tyko on odniósł niegroźne dla życia obrażenia i został zabrany do szpitala. Kierowca forda stracił prawo jazdy, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Człuchów -
Bez uprawnień przekroczył dozwoloną prędkość
Policjanci chojnickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu ciężarowego, który wczoraj w Nieżychowicach przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym, jak się okazało, kierowca nie posiadał uprawnień, dodatkowo policjanci znaleźli szereg innych nieprawidłowości. Teraz kierowca za swoje czyny odpowie przed sądem.
Chojnice -
Biegi terenowe pasją dzielnicowych z Gardei
Policjanci z Posterunku Policji w Gardei wystartowali w biegu „Terenowa Masakra w Bydgoszczy”. Bieg został przeprowadzony na trasie liczącej około 7 kilometrów. Nie zabrakło na niej przeszkód terenowych i sztucznych, punktów kontrolnych oraz zadań od instruktorów na trasie. Nasi policjanci pokonali trasę w czasie 1:15 i 1:24.
Kwidzyn -
„OSIEMNASTKA” MOTO SAFETY DAY – JUŻ 29 LIPCA 2023 XVIII edycja PIKNIKU MOTORYZACYJNEGO
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku 29 lipca będą promowali zasady bezpieczeństwa na drodze podczas XVIII edycji pikniku motoryzacyjnego „MOTO SAFETY DAY” w Gdyni.
Pruszcz Gdański -
Święto Policji w Pruszczu Gdańskim
Wczoraj 19 lipca policjanci z powiatu gdańskiego obchodzili Święto Policji. Uroczystość została zorganizowana na terenie Faktorii w Pruszczu Gdańskim. Na gali obecny był Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Dariusz Walichnowski, Doradca Wojewody Pomorskiego, Starosta powiatu gdańskiego, włodarze miasta oraz gmin naszego powiatu, służby mundurowe zaprzyjaźnione z policją i zaproszeni goście.
Pruszcz Gdański -
Wyjątkowe wspólne obchody Święta Policji trzech Komend Powiatowych Policji z Wejherowa, Pucka i Lęborka
Z okazji 104. rocznicy powołania Policji Państwowej funkcjonariusze z trzech Komend Powiatowych Policji w Wejherowie, Pucku i Lęborku wczoraj obchodzili uroczystość w Filharmonii Kaszubskiej. Święto Policji to czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji.
Wejherowo/Puck/Lębork -
Powierzenie obowiązków na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP w Gdańsku
Dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński powierzył obowiązki na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Wywiadu Kryminalnego.
KWP Gdańsk -
OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W GDAŃSKU
W ramach tegorocznych obchodów Święta Policji, odbyła się dzisiaj uroczystość dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, podczas której wręczono między innymi odznaczenia państwowe i resortowe oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe. Akademii przewodniczył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku – nadinsp. Andrzej Łapiński.
KWP w Gdańsku -
Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który spowodował wypadek w centrum Słupska
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 36-letniego kierowcę BMW, który wczoraj około godziny 17:00 spowodował wypadek w centrum miasta, w którym ucierpiały dwie osoby jadące motocyklem. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie słupszczanina było ponad 2,2 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, a za spowodowanie wypadku drogowego nawet 8 lat pozbawienia wolności. Kolejny raz apelujemy o odpowiedzialność na drogach. Pijani kierowcy są śmiertelnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Słupsk -
Z restauracji kradli butle z gazem, zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty
Gdańscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn wieku 30, 37 i 39 lat, którzy kradli butle gazowe z restauracji na Śródmieściu. Funkcjonariusze ustalili, że pierwszy z podejrzanych z czterech lokali gastronomicznych ukradł 17 butli gazowych wartych 8,5 tys. zł. Pozostali dwaj sprawcy jednorazowo brali udział w tym procederze przestępczym. Złodzieje podjeżdżali na miejsce przestępstwa samochodem na minuty, a kradziony łup spieniężali. 30-latek usłyszał łącznie 7 zarzutów i za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. 37-latek i 39-latek usłyszeli po jednym zarzucie kradzieży. Podejrzanym grozi teraz wieloletni pobyt w więzieniu.
Gdańsk -
Zarzuty i dozór policyjny dla sprawców, którzy pobili mężczyznę uczestniczącego w wieczorze kawalerskim
Sopoccy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Gdyni w wieku 18 i 19 lat podejrzanych o pobicie 33-latka z województwa podkarpackiego, który ze znajomymi przyjechał do Sopotu na wieczór kawalerski. Na podstawie zebranych dowodów prokurator ogłosił sprawcom zarzuty pobicia, w wyniku którego 33-latek został narażony na ciężki uszczerbek na zdrowiu. Wobec podejrzanych zastosowano także dozór policyjny.
Sopot -
Zatrzymany 46-latek za włamania do domów w budowie – policjanci odzyskali część ukradzionych przedmiotów
Dzięki solidnej pracy policjanci ustalili tożsamość i miejsce pobytu 46-latka podejrzanego o włamania do domów w budowie. Mężczyzna kradł elektronarzędzia, przedłużacze i drabiny, a także uszkadzał drzwi, okna i kamery monitoringu. Policjanci ustalili również, że zatrzymany mieszkaniec Tczewa odpowiada za kradzież napowietrznych kabli telekomunikacyjnych. Poszkodowani oszacowali starty na blisko 28 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali część ukradzionych przedmiotów. Ponadto podczas zatrzymania mężczyzna miał przy sobie narkotyki. Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze takie jak dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.
Tczew -
Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy
Zdecydowana postawa kierowcy regionalnego przewoźnika i jego pasażerów pozwoliła zatrzymać nietrzeźwego kierowcę, który w Lasowicach prowadził swoje auto, mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący busem zajechał drogę jadącemu „wężykiem” oplowi, a jeden z pasażerów zabrał kluczyki pijanemu 57-latkowi, udaremniając mu dalszą jazdę. Powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci zatrzymali mężczyznę, a jego auto odholowano na policyjny parking. Jak się okazało, zatrzymany posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Malbork -
Kara do 3 lat więzienia grozi zatrzymanej 32-latce
Kobieta podczas interwencji w wulgarny sposób znieważyła funkcjonariuszy, pluła na nich oraz groziła im pozbawieniem życia. Zatrzymana kobieta po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszała zarzuty, za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Chojnice -
Zakaz prowadzenia pojazdów dotyczy także sprzętu wodnego
Konsekwencje za złamanie zakazu sądowego poniesie 42-latek, kierujący skuterem wodnym, który w sobotę został zatrzymany przez policjantów komisariatu wodnego. Podczas sprawdzania danych mieszkańca Krakowa okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który obowiązywał go od stycznia 2023 roku do stycznia 2026 roku. 42-latkowi grozi teraz do 5 lat więzienia.
Gdańsk -
Nowoczesny kompleks budynków dla służb mundurowych
W Łebie oddano wczoraj nowoczesny budynek, w którym swoje zadania realizować będą policjanci i strażacy z OSP. Znajduje się w nim także punkt ambulatoryjny.
KWP Gdańsk -
Policjanci z posterunku w Krynicy Morskiej ugasili pożar i nie dopuścili do rozprzestrzenienia się ognia
W trakcie patrolowania rejonu Krynicy Morskiej policjanci zauważyli gęste kłęby dymu wydobywające się z wnętrza wypożyczalni skuterów elektrycznych, która znajdowała się w szeregu punktów handlowych. Mundurowi wbiegli do wypożyczalni i kilkoma gaśnicami ugasili pożar. Jak się okazało, zapalił się jeden z akumulatorów. Dzięki szybkiej reakcji i natychmiastowemu działaniu, policjanci nie dopuścili do rozprzestrzenienia się ognia na resztę sklepików.
Nowy Dwór Gdański -
Tragedia nad morzem
Lęborscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 39-letniego mieszkańca woj. mazowieckiego. Mężczyzna w sobotę wieczorem wszedł z towarzyszącą mu kobietą do morza w Łebie i oboje zaczęli się topić. Niestety pomimo wysiłków świadków zdarzenia, a następnie ratowników gniewińskiego WOPR, policjantów, SAR, OSP w Łebie i służb medycznych, mężczyzny nie udało się uratować. Apelujemy o rozwagę nad wodą.
Lębork -
Policjanci uratowali krwawiącego mężczyznę
Szybka reakcja bytowskich dzielnicowych zapobiegła wykrwawieniu się mężczyzny, który podczas zabawy z synem niefortunnie uderzył ręką w szybę w drzwiach, doznając obrażeń przedramienia. Gdyby nie pomoc policjantów, mogłoby dojść do tragedii. Poszkodowanemu funkcjonariusze udzielili pierwszej pomocy i przekazali ratownikom medycznym.
Bytów -
Kryminalni zatrzymali 36-latka, który posiadał ponad kilogram amfetaminy
Dzięki współpracy malborskich i kwidzyńskich kryminalnych odpowiedzialności karnej nie uniknie 36-letni mieszkaniec Kwidzyna podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku na jednej z ulic Kwidzyna. W reklamówce, którą przenosił, policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Najbliższe 3 miesiące 36-latek spędzi w areszcie.
Malbork -
Zatrzymana 43-latka bez uprawnień, z narkotykami i nieważnymi badaniami technicznymi auta
Policjanci z zespołu wywiadowczego tczewskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 43-letnią mieszkankę powiatu tczewskiego, która nie tylko nie posiadała uprawnień do kierowania, ale również naruszała zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Co więcej, kobieta miała przy sobie amfetaminę. Dodatkowo pojazd, którym jechała, nie ma wymaganych badań technicznych. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny auta i przewieźli 43-latkę do jednostki Policji w Tczewie, gdzie usłyszała zarzuty.
Tczew -
Zatrzymani za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków, aresztowani
W minionym tygodniu kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 35 i 30 lat, podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukań, policjanci zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę, klefedron oraz tabletki z zawartością MDMA. Podczas jednej z tych interwencji 30-latek zaatakował policjanta, uderzając go pięściami. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków, 30-latek dodatkowo usłyszał zarzut naruszenia nietykalności funkcjonariusza. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.
Gdynia -
Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez kartuskich policjantów- apelujemy o trzeźwe myślenie na drodze!
Wczoraj kartuscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy mimo tego, że spożywali wcześniej alkohol zdecydowali się wsiąść za kierownicę pojazdu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.
Kartuzy -
Weekendowe kontrole zakończone zatrzymaniem 18 kierujących pod wpływem alkoholu
W weekend policjanci gdańskiej drogówki zatrzymali 8 kierujących samochodami, którzy byli pod wpływem alkoholu oraz ukarali 10 osób, które po alkoholu kierowały hulajnogami elektrycznymi. Wśród zatrzymanych w weekend osób, dwie miały sądowy zakaz, jedna prowadziła pojazd pomimo cofniętych uprawnień.
Gdańsk